vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #825 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:33 »
Παρακαλούμε: Μην ποστάρετε ότι να' ναι, όπου να' ναι. Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #826 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 13:08 »
Αγόρασα έναν Caterpillar, έναν Goblin Mini και έναν Royal Hunter (αυθεντικοί όλοι). Χρησιμοποιώ ως επί το πλείστον τον RH. Αναρωτιέμαι αν με τα λεφτά που έδωσα για να πάρω αυτούς τους τρεις, θα έπρεπε  να είχα πάρει έναν Apollo και να τελείωνε εκεί το θέμα :)


Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #827 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 14:59 »
Ναι και ο billow https://www.fasttech.com/p/3629200
 Και ο Τηλέμαχος  https://www.fasttech.com/p/3937100
Αυτών των Τηλέμαχο παράγγειλα εγώ λογου οτι η άλλοι 2 δεν έχουν τριπ τιπ για να μην ψάχνω αλλά  πληροφορία απο φίλους που πήραν το σκέτο πακέτο οτι αν και παράγγειλαν χωρίς τα κινεζακια φίλο τιμήθηκαν και εβαλαν μέσα τριπ τιπ 
ΥΓ.μην ξεχάσεισ το εκπωτηκο κουπόνι RMBBUST με 10% εκπωση
Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλός φαίνεται ο Τηλέμαχος , από την φωτογραφία τουλάχιστον

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #828 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 02:58 »
Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για επισκευασιμο.σε θέμα αέρατου έχω τον melo απλά χάνει πολύ στην γεύση και δεν είναι και επισκευασιμος . Έχω και τον subtank mini v2 κλώνο στην μεγάλη τρύπα για αέρα με την επισκευασιμη στα 0.5 ohm αλλά πάλι κάτι με χαλάει ενώ σε γεύση αποδίδει πολύ καλύτερα .μου φαίνεται πολύ ζεστός ο ατμός του.τι μου προτείνετε? Αγορά από εξωτερικό είτε είναι κλώνος είτε αυθεντικός απλά η τιμή γύρω στα 20 με 25 . Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #829 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 03:17 »
Σε χαλαει τι; Ο αερας του; Αρα θες σφιχτη τζουρα ή οχι;

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #830 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 03:21 »
Θέλω να είναι αερατος αλλά να έχει και καλή γεύση .ο melo ενώ μου αρέσει σαν ντουμανι χαλάει πολύ στην γεύση.ο subtank ενώ μου αρέσει αρκετά η γεύση που αποδίδει με πνίγει ο καπνός.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #831 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 08:47 »
Αποστολή πρεπει λογικά να αλλάξουμε και την ονομασια στο νήμα απο Επιλογή Πρώτου Επισκευάσιμο να αναφαιρεται σε 2 ρο Επισκευάσιμο αφού είσαι ειδη κάτοχος σε ενα όπως ο subtank ..στο θέμα μασ τώρα στο οτι σου αρέσει   να είναι αεράτοσ αλλά όχι να σε πνίγει  και ο ατμόσ   με καλη  γεύση και καλό ντουμάνι κάτι σαν πνευμονική τζούρα αλλά ποιο σφιχτή  αν και δεν των έχω παραλάβει ακόμα και είμαι όλο αγωνία και εγώ αυτόσ που θα σου πρότεινα ακούει στο όνομα Τηλέμαχος ...και στο λέω έχοντας διαβάσει στο νήμα και του Κλώνου όσο και του γνήσιου τα καλυτερα ακόμα και σε τηλ επικοινωνία που είχα με κατόχους του Τηλεμάχου μου ειπαν τα καλυτερα  και οτι είναι πολύ καλύτερος απο πολλούς επώνυμους ατμοποιητεσ στων χώρο του επισκευάσιμο  δεσ και κριτικές στο νήμα του ρώτα και κάποιων που είναι κάτοχος και αποφάσισε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #832 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 09:36 »
Γιώργο, γιατί προτείνεις κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει? Ο φίλος μιλάει για Melo και Subtank, δεν έχουν καμία σχέση οι ατμοποιητές αυτοί με τον Τηλεμαχο. Είναι τρομερός ο συγκεκριμένος κλωνος, αλλά δεν είναι αερατος και αποδίδει καλύτερα με αντιστασεις πάνω από 1Ω. Έχει και γευση και ντουμανι και πιθανότατα δε θα μετανιώσει αν τον πάρει, αλλά κι εσύ όταν ξεκίνησες και σου προτειναν Kayfun δεν ήταν στα γούστα σου, φαντασου να μην τον είχαν δοκιμάσει κιόλας...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #833 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 10:35 »
ireneS πρότεινα στων απόστολο των Τηλέμαχο βάσει τα γραφόμενα του οτι έχει δοκιμάσει και των subtank και των  melo και τι ζητα απο ενα ατμό αναμεσα σε αυτούς τουσ 2..το οτι δεν έχω ατμιση ακόμα με Τηλέμαχο αυτό το έγραψα γιατί στην ζωή μου δεν έχω μαθει να κοροϊδεύο και να λέω ψέματα ...με την εμπειρία που έχω και σε σφιχτό ατμό και σε πολύ αέρατο άσχετος αν δεν έχω δοκιμάσει κάποιο ατμό πέρνω παντα  πληροφορίες απο φίλους και συνατμιστεσ που είναι κάτοχοι στων Τηλέμαχο ακόμα και σε αυτούσ που έχω και εγώ και έτσι ξέρω κατα 99% αν μου κανει η όχι..στο θέμα kayfun  δεν ηταν στα γούστα μου διότι ατμιζα με των Lemo2 που είναι αερατοσ και τοτε  όπως και τώρα δεν με ικανοποίη η πολύ  σφιχτή  τζουρα που προτείνει ο svoëmesto που άλλοι συνατμιστεσ την βρίσκουν τέλεια για τα γούστα τουσ των εκανα αλλαγή απο το καταστημα που αγοράστηκε και πήρα των subtank mini ..φυσικά θα μπορουσα οτι εκανα με την κλώνο βαση του λάιτ να κάνω και στην γνήσια αλλά προτίμησα να το κάνω πρωτα σε κλώνο που στο κάτω κάτω και να σπάσει κάποιο τρυπάνι μέσα  θα πετούσα 3.5 ευρώ και όχι 35 και δεν ήμουν και σίγουρος αν και τοτε ακόμα θα ηταν ικανοποιητικό το τελικο αποτέλεσμα...με αυτό λοιπών το σκεπτικό πρότεινα στων φιλο αποστολή των Τηλέμαχο τώρα αν δεν του αρέσει δεν ξέρω όλοι μασ έτσι και αλλιώς πριν αγοράσουμε κάτι δεν έχουμε την δυνατότητα δοκιμής  διαβάζουμε κριτικές και περνούμε γνώμες και απόψεις και έτσι αποφασίζουμε ..ελπίζω να σε κάλυψα στην απορία σου και τα γραφόμενα σου να μην είχαν των σκοπό επιπλήξεις 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #834 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 11:15 »
Γιώργο, γιατί προτείνεις κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει? Ο φίλος μιλάει για Melo και Subtank, δεν έχουν καμία σχέση οι ατμοποιητές αυτοί με τον Τηλεμαχο. Είναι τρομερός ο συγκεκριμένος κλωνος, αλλά δεν είναι αερατος και αποδίδει καλύτερα με αντιστασεις πάνω από 1Ω. Έχει και γευση και ντουμανι και πιθανότατα δε θα μετανιώσει αν τον πάρει, αλλά κι εσύ όταν ξεκίνησες και σου προτειναν Kayfun δεν ήταν στα γούστα σου, φαντασου να μην τον είχαν δοκιμάσει κιόλας...


Δεν θα συμφωνήσω, με το σκεπτικό αυτό θα πρέπει να έχουμε δοκιμάσει πρώτα τα πάντα για να προτείνουμε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #835 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 11:31 »
Εγώ δλδ που έχω όλους αυτούς μπορώ να προτείνω. :)

Λοιπόν ο τηλέμαχος υπερτερεί κατά πολύ όλων, στο θέμα γεύσης.

Είναι απολύτως αναληθές, πως ο τηλέμαχος αποδίδει καλύτερα με αντιστάσεις μεγαλύτερες του ενός Ωμ.

Προσωπικά τον λειτουργώ με έλεγχο θερμοκρασίας.

Επιπρόσθετα, μπορεί να γίνει και πάρα πολύ αεράτος!

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν υπήρξα οπαδός κανενός κατασκευαστή καθώς και καμιάς "φιλοσοφίας" ατμίσματος!

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #836 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 11:34 »
Όντως επειδή μου τον πρότεινε ο φίλος Γιώργος και τον ευχαριστώ δεν σημαίνει ότι θα τρέξω να τον πάρω .πιστεύω όλοι μας εδώ μέσα περνάμε πολλή ώρα στο ψάξιμο και συλλέγουμε πληροφορίες πριν αγοράσουμε κάτι :) τέλος πάντων είδα και τον cleito που θα βγει με επισκευασιμο κομμάτι.να τονίσω ξανά ότι με ενδιαφέρει ένας επισκευασιμος που είναι για πνευμονικες και δεν χάνει στην γεύση .ξέρω ότι είναι το ιδανικό αλλά αν κάποιος ατμό το πλησιάζει ας μου πει :)))
@psvag γίνεται αερατος σαν τον melo ? Είχες πότε τον melo? Αν ναι μπορείς να τα συγκρίνεις?

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #837 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 11:44 »
Lemo, Melo, είναι παραπλήσιοι.
Κατηγορηματικά όχι, ο τηλέμαχος δεν είναι ίδιος.
Είναι όμως στο θέμα γεύσης (πράγμα εντελώς υποκειμενικό) ανώτερος.
Αυτό που είπα, είναι πως γίνεται πάρα πολύ αεράτος, πράγμα που σημαίνει μπορείς να κάνεις πνευμονική τζούρα ικανοποιητική.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι τζούρες τύπου μαλαισίας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #838 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 11:59 »

Δεν θα συμφωνήσω, με το σκεπτικό αυτό θα πρέπει να έχουμε δοκιμάσει πρώτα τα πάντα για να προτείνουμε κάτι.

Λογικό δεν είναι όταν κάποιος μας ζητάει κάτι συγκεκριμένο να του προτείνουμε κάτι που γνωρίζουμε ότι ταιριάζει στα κριτήριά του? Δεν είναι απαραίτητο να έχουμε δοκιμάσει τα πάντα, μάλλον όμως πρέπει να έχουμε δοκιμάσει αυτό που προτείνουμε.  :)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #839 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:35 »
Τα παντα στη ζωη σχετικα ειναι...
Τη περασμενη εβδομαδα προτεινα σε αρχαριο Κ1 και Stickακι 30. Ποτε δεν τα ειχα. Επρεπε να του προτεινω αυτα που ειχα εγω σαν αρχαριος (που δεν υπαρχουν πια  ;) )??, η' αυτα που εχω τωρα και χρειαζεται ισως να κανει πρωτα διπλωματικη εργασια στα ηλεκτρονικα και στη ρευστομηχανικη :)) ??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix