vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 10 χρήστες
camber, manoslykos, Milarepa, lagoudakis, TasMan, john67, Christos Z, Sergios, Jorge, nuts

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος ark

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #645 στις: Ιουνίου 11, 2015, 20:13 »



Φίλε Ark αν 43 ευρώ έχει ο κλώνος γιατί δεν πήρες τον γνήσιο;;; :hmmm: 



Για γνήσιο πήγαινα, όμως πλήρωνα λογαριασμούς απ' το πρωί και δεν έφταναν τα υπόλοιπα λεφτά για όλο το πακέτο (στικάκι - Kl+- παρελκόμενα) κι έπρεπε να ξαναπάω την άλλη βδομάδα. Τα παιδιά στο μαγαζί χρησιμοποιούν κι οι ίδιοι τους HCigar χωρίς μέχρι τώρα πρόβλημα οπότε μιας και είμουν ψημένος απο μέρες να κάτσω το Σ/Κ να στήσω αντίσταση, το πήρα (με έκπτωση πρέπει να πώ) για να τελειώνω. Είναι όσο μπορώ να δώ πολύ ποιοτικός κλώνος, άψογη συναρμογή όλων των μερών και υποτίθεται πανομοιότυπος με τον γνήσιο, δουλεύει δε ρολόϊ απο την πρώτη στιγμή. Αν όμως δεν είχα βιαστεί και το είχα σκεφτεί καλύτερα, μιας και χρησιμοποιώ έτσι κι αλλιώς το διαφανές bell cup, βλέπω εκ των υστέρων οτι θα μπορούσα να πάρω διαδικτυακά την γνήσια βάση σκέτη και να έχω και οικονομία και το κεφάλι μου ήσυχο.  :idiot1:
Θα φανεί στην πορεία αν θα μου βγάλει κάτι. Προς το παρόν όμως ατμίζει θεϊκά για τα δικά μου γούστα....

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Βοηθεια για επιλογη επισκευασιμου
« Απάντηση #646 στις: Ιουλίου 18, 2015, 20:01 »
Γεια σας κι απο μενα ..

Εχω ξαναξεκινησει το ατμισμα εδω
και τεσσερις μερες, χωρις τσιγαρο και το χω παρει πολυ ζεστα το θεμα..

Εχω ξεκινησει μ ενα i-stick 30w της novale κι ενα vapros v- spot, με maxboro απο natura στα 18 mg.

Ηδη εχω διαβασει πολλα εδω στο φορουμ και μου χει καρφωθει στο μυαλο ενας επισκευασιμος ατμοποιητης.
 
Ξερω οτι ισως πρεπει να περιμενω λιγο,να δω πως θα παει το πραγμα και μετα να κανω το επομενο βημα,
αλλα απ την αλλη ισως θα χω κι ενα παραπανω λογο να μεινω στο ηλεκτρικο..

Στο θεμα τωρα, μετα τον προλογο..
Πλεον οι επιλογες ειναι πααρα πολλες ,εχουν κατεβει και λιγο οι τιμες σε σχεση με πριν 4 χρονια οπου ειχει πρωτοβγει ο ιαττυ νομιζω, και για μενα ητανε ψιλο απαγορευτικη η τιμη ,οποτε θελω λιγη βοηθεια..και τη γνωμη σας..

Καταρχην μπορω να δωσω γυρω στο 50αρικο κι οσο πιο λιγο τοσο καλυτερα..
Εχω διαβασει για καμποσους και απ οτι καταλαβα οι καλυτερες επιλογες για αρχαριο ειναι ο kayfun ο subtank κι ο expromizer..

Ο kayfun ομως εχει πολλες εκδοσεις,κλωνους και ψιλομπερδευομαι, ο subtank που παιρνει και επισκευασιμες κεφαλες ειναι για πνευμονικες (!) που εγω μαλλον δεν κανω τετοιες..
Οποτε καταληγω στον expromizer?

Απ οτι διαβασα ειναι τιμια επιλογη
χωρις διαρροες κι αλλα προβληματα και με καλη αποδοση
γευσης-χτυπηματος- ατμου
που μας ενδιαφερει..

Ειναι καλη επιλογη πιστευετε ;

Εσεις σαν πιο εμπειροι βλεπετε καποιο μειονεκτημα που εγω σαν απειρος δεν το σκεφτομαι;
Ή μηπως προτεινετε κατι αλλο σε αυτη την τιμη περιπου ,που δεν το χει παρει ισως το ματι μου;

Επισης θα χω καποιο προβλημα με το i-stick;

( εχω κι ενα ggts παλιο που ψιλοδουλευει ακομα)


Ευχαριστω προκαταβολικα παιδες..

Υγ
Συγνωμη για το σεντονι κι ελπιζω να
ρωτησα στη σωστη ενοτητα..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Βοηθεια για επιλογη επισκευασιμου
« Απάντηση #647 στις: Ιουλίου 18, 2015, 20:07 »
Εγω φιλε μου ξεκινησα με τον expromizer,ευκολος ατμοποιητης στο στησιμο,αποδοτικος και πολυ βολικος θα ελεγα αν σκεφτεις οτι η ρυθμιση του αερα γινεται με το χερι (οχι με κατσαβιδι) αλλα δεν ειναι τοσο προβλημα αυτο..οσο το οτι γεμιζει ευκολα και οταν θελησεις να επεμβεις στη αντισταση ξεβιβωνεις βαση χωρις να αδειασεις το υγρο

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Βοηθεια για επιλογη επισκευασιμου
« Απάντηση #648 στις: Ιουλίου 18, 2015, 20:22 »
Κι εγώ στην ίδια κατηγορία με εσένα είμαι. Ξεκίνησα πριν 3 μήνες (έχω κόψει στο διάστημα αυτό εντελώς το κάπνισμα) και έχω καταλήξει με εσένα περίπου στις ίδιες επιλογές, μετά από πολύ διάβασμα και βοήθεια από τους πιο έμπειρους του forum. Δεν έχω δουλέψει ακόμη επισκευάσιμους.
Δεν μπορώ να σου πω ακόμη εντυπώσεις, αλλά έχω κάνει ήδη τις αγορές μου και είμαι σε αναμονή για την παραλαβή τους.
Πήρα τους
1) kayfun v4 (από εδώ http://www.desire-ecig.com/Kayfun-V4-1-1-Clone) με τις καλύτερες συστάσεις
2) expromizer
3) Aspire Triton (τον κέρδισα στο giveaway της Aspire) Αυτόν τον έχω ήδη, αλλά περιμένω το επισκευάσιμο τμήμα του ακόμη
Πιστεύω σε 10-15 ημέρες τα τους έχω όλους και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος lef46

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθεια για επιλογη επισκευασιμου
« Απάντηση #649 στις: Ιουλίου 18, 2015, 20:25 »
Πολυ καλη επιλογη ο expromizer αλλα και ο kayfun o lite plus ειναι πολυ καλος.Ειδικα αν παρεις την βαση του kayfun με καμπανα και tiny απο steam tuners εχεις ενα  καταπληκτικο ατμοποιητη και σε αποδοση αλλα και σε εμφανιση!

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #650 στις: Ιουλίου 18, 2015, 20:53 »
lef46 μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Επειδή είμαστε νέοι στους επισκευάσιμους μπορείς να στείλεις υπερσυνδέσμους για όλα όσα αναφέρεις και χρειάζονται για ένα πλήρες σετ του lite+ ; Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #651 στις: Ιουλίου 18, 2015, 21:03 »
Εδώ συγκεκριμένα για το tinyhttp://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/c57-tanks/127-tiny αλλά και εδώ http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite για να δείς όλα τα προιόντα για τον kl+!
lef46 συγγνώμη που "πετάχτηκα" και βοήθησα τον aragiannis ;)

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #652 στις: Ιουλίου 18, 2015, 21:12 »
Να στε καλα για τις γρηγορες απαντησεις...βοηθατε παρα πολυ χωρις να το ξερετε...

Οποτε παω για expromizer μιας και στην τιμη ειναι λιγο καλυτερος και στην τελικη,παιρνω και kayfun αργοτερα αν βολεψει το οικονομικο..αν και σειρα θα χει μπαταρια μετα  αν πανε ολα καλα..

Απο βαμβακι πιστευω το φιμπερ νο2
συρματακι ομως; 0.17 - 0.18 ειναι καλα;
Τωρα στο vapros με αντισταση 1.5
ατμιζω στα 9 με 12-13 max με 18 νικοτινη αν βοηθαει καπου αυτο..

Αληθεια και συγνωμη που θα βγω λιγο οφ..
Παλια ειχα παρει το gg μεταχειρισμενο απο αγγελιες που ειχε εδω..
Τις εχουν κοψει τωρα;

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #653 στις: Ιουλίου 18, 2015, 21:15 »
Mark-Antony από τον δεύτερο υπερσυνδεσμο πρέπει να πάρω και τα τρία; Και ποιά βάση; Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #654 στις: Ιουλίου 18, 2015, 21:19 »
Βάση
καμπάνα-καμινάδα
τανκ

Με αυτά φτιάχνεις εναν όπως στις φωτό που φαίνονται στι tiny tank.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2015, 18:33 από GiorgosRab »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #655 στις: Ιουλίου 18, 2015, 22:12 »
...Αληθεια και συγνωμη που θα βγω λιγο οφ..
Παλια ειχα παρει το gg μεταχειρισμενο απο αγγελιες που ειχε εδω..
Τις εχουν κοψει τωρα;

Οι αγγελίες δεν είναι ορατές σε μέλη με κάτω από 50 μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος lef46

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #656 στις: Ιουλίου 18, 2015, 23:34 »
lef46 μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Επειδή είμαστε νέοι στους επισκευάσιμους μπορείς να στείλεις υπερσυνδέσμους για όλα όσα αναφέρεις και χρειάζονται για ένα πλήρες σετ του lite+ ; Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

σορυ για την καθυστερηση ειχα δουλεια,αλλα απο οτι ειδα  με προλαβε ο mark-antony.Αυτος ο συνδιασμος παντως ειναι ολα τα λεφτα,ειναι σαν να εχεις dripper με τανκ.

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2015, 04:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος vpk

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθεια για επιλογη επισκευασιμου
« Απάντηση #657 στις: Ιουλίου 19, 2015, 00:28 »
Γεια σας κι απο μενα ..

Εχω ξαναξεκινησει το ατμισμα εδω
και τεσσερις μερες, χωρις τσιγαρο και το χω παρει πολυ ζεστα το θεμα..

Εχω ξεκινησει μ ενα i-stick 30w της novale κι ενα vapros v- spot, με maxboro απο natura στα 18 mg.

Ηδη εχω διαβασει πολλα εδω στο φορουμ και μου χει καρφωθει στο μυαλο ενας επισκευασιμος ατμοποιητης.
 
Ξερω οτι ισως πρεπει να περιμενω λιγο,να δω πως θα παει το πραγμα και μετα να κανω το επομενο βημα,
αλλα απ την αλλη ισως θα χω κι ενα παραπανω λογο να μεινω στο ηλεκτρικο..

Στο θεμα τωρα, μετα τον προλογο..
Πλεον οι επιλογες ειναι πααρα πολλες ,εχουν κατεβει και λιγο οι τιμες σε σχεση με πριν 4 χρονια οπου ειχει πρωτοβγει ο ιαττυ νομιζω, και για μενα ητανε ψιλο απαγορευτικη η τιμη ,οποτε θελω λιγη βοηθεια..και τη γνωμη σας..

Καταρχην μπορω να δωσω γυρω στο 50αρικο κι οσο πιο λιγο τοσο καλυτερα..
Εχω διαβασει για καμποσους και απ οτι καταλαβα οι καλυτερες επιλογες για αρχαριο ειναι ο kayfun ο subtank κι ο expromizer..

Ο kayfun ομως εχει πολλες εκδοσεις,κλωνους και ψιλομπερδευομαι, ο subtank που παιρνει και επισκευασιμες κεφαλες ειναι για πνευμονικες (!) που εγω μαλλον δεν κανω τετοιες..
Οποτε καταληγω στον expromizer?

Απ οτι διαβασα ειναι τιμια επιλογη
χωρις διαρροες κι αλλα προβληματα και με καλη αποδοση
γευσης-χτυπηματος- ατμου
που μας ενδιαφερει..

Ειναι καλη επιλογη πιστευετε ;

Εσεις σαν πιο εμπειροι βλεπετε καποιο μειονεκτημα που εγω σαν απειρος δεν το σκεφτομαι;
Ή μηπως προτεινετε κατι αλλο σε αυτη την τιμη περιπου ,που δεν το χει παρει ισως το ματι μου;

Επισης θα χω καποιο προβλημα με το i-stick;

( εχω κι ενα ggts παλιο που ψιλοδουλευει ακομα)


Ευχαριστω προκαταβολικα παιδες..

Υγ
Συγνωμη για το σεντονι κι ελπιζω να
ρωτησα στη σωστη ενοτητα..
Αν βοηθά στην αναζήτησή σου: Μετά από 5 μήνες ατμίσματος, ο subtank mini (ο πρώτος και μοναδικός επισκευάσιμος που δοκίμασα) μου φαίνεται απόλυτα ικανοποιητικός και σχετικά οικονομικός στη χρήση (με αγορές αναλώσιμων από ft).

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #658 στις: Ιουλίου 19, 2015, 02:33 »
Ralloss ξεκίνα αφοβα με Expromizer ανεκτή ποιότητα κατασκευης ειδικά στην 1.3 εκδοση, ευκολο στήσιμο, καλή  απόδοση. Τι αλλο να ζητήσεις ? Α και καλή τιμή.

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #659 στις: Ιουλίου 19, 2015, 11:55 »
Κι εγω προς expromizer κλεινω και μαλλον βραδακι παω για παραγγελια..

Αυτο δε σημαινει πως αγνοω τις αλλες επιλογες που προτεινετε.
Ορεξη να χω και να συνεχισω το ατμισμα..κι απο συσκευες ..θα παρω αρκετες μου φαινεται..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix