vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, treloneritis, goran, stsoulos

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #495 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:54 »
ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές :respect:

από αύριο λοιπόν διάβασμα :D
και για απορίες.......εδώ είστε  :respect_hat:

ελπίζω να ΑΠΟΛΑΥΣΩ γεύση χτύπημα και ντουμάνι



Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #496 στις: Ιανουαρίου 20, 2014, 23:58 »

Το ανάποδο. Ψάχνω επισκευάσιμο που να είναι για dripping και εν δυνάμει να μπαίνει σε tank.

Η απαντηση και παλι ειναι η ιδια.  :))
Killer / Diver / Σοφια
Δεν υπαρχει κατι αλλο δυστυχως σε αυτο που θες.

Αποσυνδεδεμένος silmaril

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασανίζομαι....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #497 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 00:01 »
ποιο ειναι το σοκολατακι που φαγωθηκες μωρε??? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #498 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 00:14 »
Το σοκολατακι που λεει ο φιλος ειναι η dripping εκδοση του steam machine.
Αν θες περισσοτερες πληροφοριες. διαβασε εδω.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #499 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 07:54 »
για αρχή με κεραμικό μου είπαν ότι είναι πιο εύκολο (επίσης θέλω να είναι οικονομικός)
δεν ξέρω τίποτα  :wall: αν και ατμίζω 2,5 χρόνια αλλά είμαι συνεχώς με εργοστασιακούς (ότι βλέπω από τα video)
Και στα video που βλέπεις το κεραμικό σου φάνηκε πιο εύκολο;; Σύρμα non-res-non;
Στο οικονομικό αν κοιτάξεις diver/killer/Σοφία υπολόγισε πως θια πληρώσεις επιπλέον σίγουρα και για ένα καλό τανκ.
Εγώ θα δώσω τα + μου στον keyfun λόγω ευκολίας, στο οικονομικό που λες, αν δεν έχεις πρόβλημα να πάρεις κλώνους fasttech, θα πάρεις αυτόν και έναν dripping, σε λιγότερα λεφτά και οι δύο μαζί, αλλά αυτό είναι προσωπικές επιλογές πάντα.
Αν θες οπωσδήποτε να είναι στον ίδιον ατμοποιητή (που εγώ να είμαι ειλικρινής δε βλέπω το λόγο) υπάρχει κι ο olympus full pack, κοντό τανκάκι και μικρή καμπάνα dripping, μακρύ τανκάκι και κοντή καμπάνα επισκευάσιμος στμοποιητής με τανκ, κοντό τανκ και μεγάλη καμπάνα genesis. Οι αλλαγές μπορώ να πω πως δεν είναι δύσκολες, το στήσιμο πιο εύκολο από Σοφία και Dripper.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #500 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 12:41 »
Μετά από περίπου ένα μήνα χρήσης, θα δώσω και εγώ τα μπράβο μου στα kayfunοειδή! Και τα λέω έτσι γιατί παίζουν αρκετές εκδόσεις, κλώνοι, κλώνοι των κλώνων κλπ κλπ. Ως πρώτος επισκευάσιμος, δεν με παίδεψε καθόλου. Εντάξει, δεν έκανα και κανένα εξωτικό στήσιμο, αλλά ήταν πανεύκολο. Δεν έχω άποψη να μιλήσω συγκριτικά με άλλους (που δεν απαιτούν non) γιατί είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος, αλλά μπορώ να μιλήσω ακριβώς γι αυτό: ως πρώτος επισκευάσιμος, αποτελεί εξαιρετικά εύκολη, απροβλημάτιστη και αποδοτική λύση. Αν λάβουμε υπ' όψιν και τα κλωνοειδή, αποτελεί και απίστευτα οικονομική λύση επίσης. Μόλις μαζέψω κανένα €, παίζει να πάρω και τον original για να εκφράσω τις ευχαριστίες μου στον κατασκευαστή, ο οποίος δεν ξέρω τι ήπιε και έβγαλε αυτό το concept, αλλά θέλω και εγώ από αυτό. Δεν έχει την πολυπλοκότητα άλλων, χωρίς να είναι απλή η κατασκευή. Έχει χώρο να δουλέψεις, συγχωρεί λάθη και αποδίδει εξαιρετικά.

Θέλετε πρώτο επισκευάσιμο? Kayfun & Σια!

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #501 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 13:09 »
δε κατεβαινεις προς τα νοτια να στησεις και τον δικο μου που βαριεμαι;ευτυχως εχω 4 επισκευασιμους...αχαχαχαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #502 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 13:13 »
Στο μοναδικό πράγμα που διαφωνώ στα καυφουνοειδή για πρώτο επισκευάσιμο, είναι το οτι εάν κάτι παει στραβα με την αντισταση και το πάρεις χαμπάρι αφου κλείσεις και γεμίσεις, πάπαλα... Θα πρέπει να τα κανεις όλα απο την αρχη. Ενώ πχ στη Σοφία μπορείς να επεμβεις στην αντίσταση ανα πάσα στιγμη.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #503 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 13:32 »
Δεν ξέρω αν είναι η σωστή τακτική, αλλά προσωπικά αποφεύγω αυτό το θέμα ως εξής:

1) Αφού βιδώσω αντίσταση, βάζω τη βάση σε ηλ. μοντ, μετράω και καίω να δω αν δουλεύει. Αν χρειαστεί, τροποποιώ.
2) Βιδώνω το chamber χωρίς την καμινάδα, ξαναμετράω, ξανακαίω. Ολοκληρώνω τη διευθέτηση του φυτιλιού (α ρε navy nest!). Στάζω, καίω, κλείνω.

Μία φορά μου είχε μείνει ελάχιστο σύρμα στη βίδα, το οποίο έβρισκε στο Chamber και βραχυκύκλωνε. Το βρήκα εύκολα, καθώς με το που βίδωνα το θάλαμο, βραχυκύκλωνε.

Και όλα στραβά να πάνε και να βρεθει πρόβλημα μετά, αδειάζεις, ξεβιδώνεις, παίζεις! Ταμάμ για πρώτος! Να τον μεγαλώσω και λίγο, γιατί τα 22εκ πάνω στο μοντ, λίγα είναι... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #504 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 13:59 »
Λίγο off topic είμαστε αλλά μπορείς πολύ απλά να ελέγξεις αν είναι καλό το στήσιμο χωρίς να γεμίσεις το τανκ.
Βιδώνεις την καμπάνα και βρέχεις τα φυτίλια. Βάζεις την καμινάδα από επάνω και ατμίζεις έχοντας σαν ντριπ τιπ την καμινάδα. Αν δεις ότι η γεύση δεν είναι καλή ξαναφτιάχνεις το setup αλλιώς προσθέτεις το τανκ και γεμίζεις.


Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #505 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 09:37 »
Να πω και εγω τη γνωμη μου.Eχω στην κατοχη μου και τους δυο(2σοφιες,καιφουνακο lite και 3,1es)H προταση μου για αρχη ειναι ο καιφουνης αφου και κουλος να εισαι θα τον στησεις και θα ατμισεις (ουτε non ουτε τιποτα)ενω η Σοφια δεν λεω απλη ειναι αλλα αλλα ισως ενας αρχαριος να εχει τα θεματακια του απο διαρροουλες(απο λαθος χειρισμους)

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #506 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 14:58 »
Εγώ ξεκίνησα και έφτιαχνα φ.α σε κάτι CE4, vivi nova. Τώρα με τη σοφία είναι παιχνιδάκι :yes:

Αποσυνδεδεμένος DanLuca_

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • DanLucas Signature Liquids
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #507 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 02:07 »
Πρώτος μου επισκευάσιμος ο IGO-W4 (http://www.yovapeo.es/yovapeo/3222420/atomizador-reparable-igo-w4.html)
Περιμένω να μου έρθει και να στήσω την πρώτη μου αντίσταση  :laugh_cool_jump:
Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή για πρώτο επισκευάσιμο :D


Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #508 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 02:55 »
Αν σου αρεσει το dripping μια χαρα!

Αποσυνδεδεμένος DanLuca_

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • DanLucas Signature Liquids
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 14:50 »
Επιτέλους έφτασε στα χέρια μου ο IGO-W4 πακέτο μαζί με έναν κλωνο Sentinel v3 :D

Μετά απ 2 ημέρες δοκιμών κατάφερα να το σετάρω με 2 αντιστάσεις.
Kanthal 0.16mm / 8 σπείρες / 1.1 Ohm :D





Send from my Samsung Galaxy Note II using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499368 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy