vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1245 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 00:59 »
Λοιπόν μεταφέρω εντυπώσεις απο την μελέτη που έριξα όλο τον Αύγουστο μέχρι να καταλήξω στον πρώτο μου επισκευάσιμο σε περίπτωση που βοηθηθεί το anarxaki και οι υποψήφιοι συμμαθητές που τυχών διαβάζουν και σκέφτονται να περάσουν στους επισκευάσιμους τώρα με την νέα σχολική χρονιά.  ;)

Κοιτούσα να πάω απο Ναυτίλο 2 σε κάτι που να δίνει απο άνετη τσιγαρίσια μέχρι μια νορμάλ πνευμονική για το τσακίρ κέφι, περισσότερο όμως με ενδιέφερε το τσιγαρίσιο κομμάτι.

Να μην έχει διαρροές το πιο σημαντικό. Δεν θέλω να χρειάζεται γιόγκα το κάθε γέμισμα.

Να έχει γεύση γιατί τόσα ακούω για τους επισκευάσιμους. Παρεπιπτόντως ένα απο τα πιο χρήσιμα ποστ που δεν έχω δει κανέναν να κάνει θα βαθμολογούσε τους διάφορους επισκευάσιμους και εργοστασιακούς στην ίδια βάση, τους δημοφιλείς γι'αυτή την σεζόν, ώστε να έχουμε μια ιδέα για το πόσο χαώδεις είναι (ή δεν είναι) οι διαφορές.

Τέλος να μου αρέσει στο μάτι.

Ο πρώτος και πολύ μεγάλο φαβορί μέχρι τέλους που σχεδόν στο νήμα με έχασε απο μεταγραφή του ήταν ο Μέρλιν Μίνι. Η τζούρα του με διάφορα συμπράγκαλα ικανοποιεί το εύρος που θέλω. Λένε οτι έχει πάρα πολύ καλή γεύση. Μου αρέσει πιο πολύ απ'όλους τους άλλους για τους οποίους θα γράψω εδώ η φόρμα του. Ήταν τέτοιο φαβορί που πολλές φορές μπήκε σε καλάθια, φτάσαμε μέχρι και proceed to checkout, αλλά 30 σελίδες το νήμα του ήταν 30 σελίδες κόσμος να ρωτάει γιατί έχει διαρροές και πως να βάλει το βαμβάκι. :hmmm:Ο μάνατζερ μου συνέστησε να περιμένω.

Για λίγο φλέρταρα με την Εβίβα κλώνο. Είναι άλλης κατηγορίας ατμοποιητής αλλά τον βρήκα σχεδόν τζάμπα. Απο την άλλη λίγος χώρος.. ο πόλος ίσως δεν.. σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα.. τραχύς, ζεστός ατμός ενώ θέλω το ανάποδο..

Ο επόμενος ήταν ο Taifun GT3 Mini. Είχα την αόριστη εντύπωση οτι ο Τυφώνας θα ήταν απο αυτούς στην κατηγορία μπουρί σόμπας που δεν θα κοιτούσα ποτέ όπως κάτι Αβοκάντο αλλά με λίγο διάβασμα είδα οτι κάνει για άνετη τσιγαρίσια. Αγοράζεις ένα μικρό πλαστικάκι με 3,5 ευρώ και σφίγγεις την εισαγωγή αέρα. Καθόλου όμορφος στο μάτι αλλά σαν μίνι σώζεται. Ο μεγάλος είναι ότι πιο άσχημο έχουν δει τα μάτια μου. Μεγάλο συν η γεύση που την παινεύουν σχεδόν όλοι και αντίθετα με Μέρλιν δεν είδα οι διαρροές να είναι θέμα.

Ο Skyline πήρα την εντύπωση οτι είναι ο πιο απροβλημάτιστος απο τους μέχρι τώρα. Έχει μεγάλο εύρος τζούρας, καλή γεύση λένε. Αλλά 120 σελίδες η κουβέντα για την πολύ μεγάλη κατανάλωση δε λέει να σταματήσει και τον βρίσκω άσχημο δυστυχώς.

Ήμουν μεταξύ Μέρλιν Μίνι και Τυφωνάκου λοιπόν μέχρι που ξεπροβάλει ετούτος εδώ...

Αρκετά άσχημος στην μεγάλη του έκδοση αλλά μεταμορφώνεται με το μίνι τανκ, μετά τον Μέρλιν Μίνι ο πιο ωραίος για μένα. Όσο απροβλημάτιστος και στεγανός όσο και ο Skyline, μικρότερη διαβάθμιση τζούρας αλλά καλύπτει το εύρος που θέλω. Με τα ίδια λεφτά εδώ παίρνεις τον ατμοποιητή, το μίνι τάνκ, το τοπ καπ, ανταλλακτικό τζάμι για το μινι τανκ και ο-ρινγκ και έχεις 2 ατμοποιητές στην ουσία ενώ διάβαζα για γυάλινο steam tuners τανκ που ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει. Και όλοι ο ένας μετά τον άλλον στον νήμα του εκστασιασμένοι με την γεύση, ίσως το πιο ενθουσιασμένο νήμα επισκευάσιμου στο φόρουμ αυτή την στιγμή. Με κέρδισε χωρίς πολύ σκέψη ο Hussar λοιπόν.

Όταν φτάσει θα πάρω φύλλο πορείας να παρουσιαστώ στο αναλογο νήμα :yes:


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 01:55 από Marcus Aurelius »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1246 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 01:11 »
αν παρω κατι να σιγονταρω το σκυλο,θα ειναι μαλλον κανας ντριπερ (αν το λεω σωστα)αν ειναι εξισου απλος στο στησιμο

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Insane κλώνος και Clapton σύρμα
Εκτός  αν θες Mtl dripper όποτε ακουμπάς ένα νεφρό και βρίσκεις


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1247 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 03:41 »
Παρεπιπτόντως ένα απο τα πιο χρήσιμα ποστ που δεν έχω δει κανέναν να κάνει θα βαθμολογούσε τους διάφορους επισκευάσιμους και εργοστασιακούς στην ίδια βάση, τους δημοφιλείς γι'αυτή την σεζόν, ώστε να έχουμε μια ιδέα για το πόσο χαώδεις είναι (ή δεν είναι) οι διαφορές.

Θα είχε το ίδιο νόημα με ένα thread για το ποιο είναι το καλύτερο χρώμα. Όχι ατμοποιητή. Γενικά.

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1248 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 03:48 »
Άρα δεν υπάρχουν πιο γευστικοί ατμοποιητές απο άλλους ή κανένα μεγάλο νόημα να μιλάμε για γεύση. Ο εαυτός σου μερικά ποστ πιο πάνω μάλλον θα διαφωνούσε  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1249 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 04:29 »
Υπαρχει απλα οχι για δημοφιλεις καινουριους ατμοποιητες. Δεν ειμαστε reviewers να τους στελνουν τσαμπα για να γραφουμε εδω :))Εδω ειναι. Εμενα μ'αρεσει το γαλαζιο.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1250 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 05:22 »
Άρα δεν υπάρχουν πιο γευστικοί ατμοποιητές απο άλλους ή κανένα μεγάλο νόημα να μιλάμε για γεύση. Ο εαυτός σου μερικά ποστ πιο πάνω μάλλον θα διαφωνούσε ;) 

Ο εαυτός μου πιο πάνω εξέφρασε μια προσωπική άποψη.

Ξέρεις, όπως αυτές που έχουν και τα 18323 μέλη αυτού του φόρουμ.

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1251 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 05:59 »
Ε δε ζήτησε κανένας τη σωστή βαθμολογία της γεύσης, για σούμα προσωπικών απόψεων μιλάω.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1252 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 10:13 »
Δεν μπορεί να υπάρξει απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα. Αυτό σου λέει ο modivin. Ο καθένας θα λέει την άποψή του. Γνώμη μου ότι όσο μικρότερος ο χώρος ατμοποίησης τόσο καλύτερη η γεύση. Αυτό σημαίνει τσιγαρίσιοι ατμοποιητές, βέβαια. Επιπλέον, όσο λιγότερος αέρας, τόσο καλύτερη γεύση. Αυτό σημαίνει και πάλι τσιγαρίσιοι ατμοποιητές. Ποιος από όλους; Σίγουρα και πάλι ο καθένας θα έχει και μία άποψη. Εγώ προσωπικά είμαι φενομενάκιας.

Ένα καλό νήμα σε αυτή την κατεύθυνση είναι Star Wars VS που ο [member=16029]JoeBarTeam[/member] δίνει ρέστα φωτογραφίας και ανάλυσης. Αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ακριβώς αυτό που λες.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1253 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 16:16 »
Κάποιος να διδάξει τη θεωρία της σχετικότητας σε μας τους rookies. ;)

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1254 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 18:36 »
Για ευκολία στην εκμάθηση πάντως ένα rda είναι ότι καλύτερο για ξεκίνημα.
Velocity style ή goon style και δεν είναι απαραίτητο να είναι και αυθεντικός.

Δεν μπλέκεις με διαρροές βαμβακώματα και dry hits.

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1255 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 20:09 »
Δεν μπορεί να υπάρξει απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα. Αυτό σου λέει ο modivin. Ο καθένας θα λέει την άποψή του. Γνώμη μου ότι όσο μικρότερος ο χώρος ατμοποίησης τόσο καλύτερη η γεύση. Αυτό σημαίνει τσιγαρίσιοι ατμοποιητές, βέβαια. Επιπλέον, όσο λιγότερος αέρας, τόσο καλύτερη γεύση. Αυτό σημαίνει και πάλι τσιγαρίσιοι ατμοποιητές. Ποιος από όλους; Σίγουρα και πάλι ο καθένας θα έχει και μία άποψη. Εγώ προσωπικά είμαι φενομενάκιας.

Ένα καλό νήμα σε αυτή την κατεύθυνση είναι Star Wars VS που ο [member=16029]JoeBarTeam[/member] δίνει ρέστα φωτογραφίας και ανάλυσης. Αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ακριβώς αυτό που λες.
Βρε γιατί πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό? Φυσικά ο καθένας θα έχει και μία άποψη, άν δεν είχε δεν θα μας έκανε  :))

Όταν κοιτάω αυτό δεν νομίζω οτι έχουν προηγηθεί ειδικές μετρήσεις που μου ανακοινώνουν την σωστή βαθμολογία ώστε να ξέρω στο εξής την σωστή άποψη που πρέπει να έχω. Αν δω την ταινία και έχω άλλη άποψη δεν ανησυχώ οτι είχα κάποια δυσλειτουργία των αισθήσεων.
Δεν έχουμε την υποψία οτι υπάρχουν ατμοποιητές που ατμίζουν απο μόνοι τους. Ξέρουμε οτι όταν μιλάμε για γεύση είναι ο χρήστης που μας λέει αυτό, εκείνο ή το άλλο. Έχουμε λόγο να πιστεύουμε οτι μας μεταφέρει την γνώμη του και όχι άλλου. Έλα όμως που δεν μας ικανοποιεί το τι λέει ο ένας χρήστης γιατί είμαστε λίγο περίεργοι. Βάζουμε πολλούς χρήστες να μας πούν αυτό, εκείνο ή το άλλο για διάφορους ατμοποιητές. Κοιτώντας τα αποτελέσματα παίρνουμε μια ιδέα για το τι νομίζουν. Για να δούμε τι θα βγει, γιατί μπορεί να είναι ψιλο-χρήσιμο σε κάποιους, για πλάκα. Ύστερα κάνουμε κάτι άλλο.

Δεν με απασχολεί σωστό-λάθος, είναι δεν είναι. Μιλάω για περιεχόμενο που θα έβρισκα χρήσιμο στο φόρουμ. Σαν νέος ατμιστής ας πούμε θα ήθελα να δω αν 30, 50, 100 άνθρωποι βγάζανε τον Φαινόμενο στο 9.5, ο Ναυτίλος που κοντά θα έπεφτε? Τίποτα πιο υπαρξιακό.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1256 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 20:18 »
λοιπον 

[member=21043]Marcus Aurelius[/member][/color]

εχουμε και λεμε.
θες ευκολο ατμο? αυτον
θες γευση? αυτον
θες το κατι αλλο? αυτον
θες τωρα και τον best of the best? ε τοτε στανταρ αυτον

μαλλον καταλαβες τι θελω να πω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1257 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 20:23 »
Το 'χεις καταλάβει ότι έχουμε καταντήσει οι γραφικοί του φόρουμ Dino, έτσι; Εσύ με τον γαβ, εγώ με τον unfollow και οι τρεις σωματοφύλακες ταλιμπάν με τον skyline!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1258 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 20:25 »
ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣΣΣΣΣ
ΑΚΟΜΑ ΓΕΛΑΩΩΩΩΩΩ

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1259 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2017, 20:29 »
Dinos, είναι καθόλου καλός δηλαδή, πως τον βλέπεις? :hmmm:  :tongue_smilie:

(είναι ήδη στην καμήλα, θα σας τον βαθμολογήσω με κάθε σχετικότητα όταν έρθει).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix