vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, nuts, mathimatikos1966, Blackwolf

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1050 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 16:08 »


Τον εχω ακουσει τον doggystyle  ;)
ξερουμε περιπου τιμες εδω Ελλάδα;

Μαλλον θα παρω τον fodi αφου τον βρισκω πολυ φθηνα και ειδομεν

Δεν είναι δα και ακριβός ο κλώνος Doggy. Στην Ελλάδα η τιμή του παίζει από 22 έως 26 ευρώ, αν δεν κάνω λάθος. Το θέμα είναι η διαθεσιμότητα...

Πάντως για πρώτο επισκευάσιμο δεν θα πρότεινα Fodi, με τίποτα. Πιθανότατα θα παιδευτείς για να βρεις το στήσιμό του, μάλλον θα έχεις διαρροές, και επίσης δεν θα τον προλαβαίνεις από κατανάλωση ( ανάλογα με το στήσιμο, βέβαια ).

Πάρε καλύτερα έναν καθαρόαιμο RTA, μεγάλο σχολείο: Kayfun Lite plus. Ο γνήσιος πουλιέται στα 60 ευρώ, ενώ μπορείς να βρεις και κλώνους με κάτω από τα μισά.



Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1051 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 16:25 »
Ή τον kayfun v3 mini ή fodi2 αν και με τρομάξες με αυτα που λες για το στήσιμο

Σταλθηκε απο το Huawei P9


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1052 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 17:19 »
Εύχομαι να στήσεις τον Fodi με τη μία, και χωρίς διαρροές!

Και ο Kayfun mini V3 είναι πολύ καλός για πρώτος ( αλλά κάποιοι κλώνοι έχουν προβληματάκια με το center pin ή/και με τα o-rings ή/και με τις βίδες του ντεκ ).

Δική σου η επιλογή, δική σου η απόφαση. Προσωπικά, εδώ και κανένα μήνα ατμίζω αποκλειστικά με κλώνο Doggy, έχοντας παροπλίσει ένα μίνι στόλο από επώνυμους και ακριβούς ατμοποιητές. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1053 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 18:11 »
Ή τον kayfun v3 mini ή fodi2 αν και με τρομάξες με αυτα που λες για το στήσιμο Σταλθηκε απο το Huawei P9
Στη θεση σου εχοντας περασει και απο τους 2 θα προτεινα τον kayfun v3, βολικο στησιμο και απροβληματιστος και ανετο γεμισμα

Αποσυνδεδεμένος Dimidom

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1054 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 18:34 »
Εγω θα συμψονησω με τον 30smokingyears για τον kayfun lite plus αλλα αν και θα φανει περιεργο για τους περισοτερους ο eviva-T ηταν πολυ πιο ευκολος για μενα τους αγορασα με διφορα μιας βδομαδας και ηταν οι πρωτοι μου επισκευασιμοι 
Επισης για μενα καλο θα ηταν ο πρωτος επισκευασιμος να ειναι γνησιος κι μετα καποιος κλωνος αλλα κουμαντω στην τσεπη σου εσυ κανεις 
Παντως τα 60 για γνησιο kfl+ ειναι τα πιο τημια λεφτα που εχω δωσει εως τωρα 

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1055 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 18:36 »
Ναι αυτο σκέφτομαι κ εγώ, οτι καλο να ειναι γνήσιος αλλα επειδή τα λεφτα πλεον δεν μας τρέχουν ειπα να παω σε πιο οικονομικό, γτ που ξερεις μπορεί κ να μην με βολέψει ο επισκευασιμος εν τέλη

Σταλθηκε απο το Huawei P9


Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1056 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 20:23 »
Ειναι η πρωτη φορα νομιζω που προτεινω κατι και σου λεω  κατηγορηματικα για ξεκινημα παρε doggy style κλωνο, ειναι ο πιο ευκολος επισκευασιμος που εχω δουλεψει, σε τετοιο βαθμο που βαριεμαι να στησω τους αλλους που εχω.

Αποσυνδεδεμένος Skoni

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1057 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 20:27 »
Καλησπέρα. Χθες παράγγειλα και εγώ τον πρώτο μου επισκευάσιμο. Επέλεξα τον Geek Vape Ammit. Όταν τον παραλάβω και τον δουλέψω θα ενημερώσω. 

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1058 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 20:40 »

Δεν είναι δα και ακριβός ο κλώνος Doggy. Στην Ελλάδα η τιμή του παίζει από 22 έως 26 ευρώ, αν δεν κάνω λάθος. Το θέμα είναι η διαθεσιμότητα...
από 22 έως 29,90 ευρώ

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1059 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 21:07 »
Αν μου δείξει κάποιος που ξέρει τι μπορεί να παει στραβα στο στήσιμο ρε παιδιά;

Σταλθηκε απο το Huawei P9


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1060 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 21:10 »
λιγα εως ελαχιστα πραγματα μπορουν να πανε στραβα και το πιο τρανταχτο ειναι το πολυ η το λιγο βαμβακι.δεν ειναι επιστημη.οι περισσοτεροι ατμο ειναι ευκολοι στο στυσιμο ακομα και απο αρχαριο.εμεις συνηθως προτεινουμε kl+ μιας και ειναι ο πιο ευκολος και απο τους ευκολους!!

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1061 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 21:23 »
Ξεκινησα πριν δυο χρονια με kl+five pawns edition!πολυ ευκολος κ αξιοπιστος αν κ με κουραζε λιγο το γεμισμα του!Τωρα ειναι ο δευτερος μου ατμοποιητης κ τον πρωτο ρολο πηρε ο avocado 24!!!!Δεν τον συστηνω ομως για ξεκινημα στον κοσμο του ατμου...

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1062 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 20:08 »
Μια καλή πρόταση για ξεκίνημα σε επισκευάσιμους, θεωρώ οτι είναι και ο kayfun v5 (σε κλώνο φυσικά για αρχή , είτε ο στανταρντ ή ο μινι,  σαν πρώτη επαφή με τις δημιουργίες του Svoe ).

Δεν έχει την πολυπλοκότητα του ν4 , είναι κοντά στην ευκολία του KL+ και από διαφορετικά στησίματα , όρεξη νά'χεις !

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1063 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 21:04 »
Kaifun V5 ( κλώνος ) ,( πρίν λίγο ) κατά τύχη ,παρήγγειλα και δεύτερο .

Τόν έχω χρόνο και βάλε , εκτός ψιλοδιαροές ,πολύ ποιό εύκολο στήσιμο ,λιγότερο πολύπλοκος ,και ποιό εύκολο γέμισμα απο τόν 4 ( εχω 2 κλώνους ).

Καλοί και αγιοι οι "γνήσιοι " αλλά.

Από Ελλάδα ακόμη για λίγο καιρό θα πουλιούνται ( μετά δεν ξέρω αν τούς σταματήσουν ,λόγο χωρητικότητας Τανκ ( 4 ml ) ενώ πρέπει βάση νόμου μέχρι 2 ml .

O doggy είναι ο ποιό εύκολος ατμοποιητής σε στήσιμο ,μεγάλες βίδες ,πετάς το βαμβάκι  όπως σχεδόν λάχει ,αλλά το ανοιγμά του ,και γέμισμα από κάτω ...Χμμμ..

Τόν έχω λίγες μέρες ,και για πρώτη φορά αλλάζω τόσο εύκολα ,αντιστάσεις και βαμβάκια  στούς αλλους βαριόμουν .
Αυτά απο τήν "μικρή" δικιά μου εμπειρία ,μάλιστα θα σού πρότεινα να πάρεις και τούς δύο.

Αν δέν εισαι και σέ μαγαζί κοντά ,με τούς δύο ,περνάς το όριο τόν δωρεάν μεταφορικών που έχουν συνήθως ,οπότε σου έρχεται και φτηνότερα .( μιλάω ιδικά απο Ελλάδα ).

Μήν φοβάσαι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ είναι διαστημόπλοια  ,αν έχεις και καλά γυαλιά ,η' ακόμα καλύτερα ΔΕΝ τα χρειάζεσαι όπως εγώ ο γέρος , ξεκίνα και εδώ ήμαστε για κάθε βοήθεια.. :).

Y.G Οι ατμό που πρότεινα δέν αποτελούν και καλά το καλύτερο δυνατόν ,αλλά μόνο προσωπικές γνώμες ειναι ,από ένα παππού ,που βαριέται να στήνει ,έχει ολα τα εις ψία ( σταβομαροψία γενικώς ) ,και κοιτάζει τήν ευκολία του ,και τούς εχει δουλέψει .
Αν όμως σε ενδιαφέρει η αυτονομία σε υγρό ενός ατμό τρέξε να προλάβεις ( για καινούργιο λέω ,γιατί μεταχειρισμένους οκ ολο και κάτι θα βρίσκετε ) όσο ακόμα υπάρχουν .


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2017, 21:12 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #1064 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 22:57 »
Ή τον kayfun v3 mini ή fodi2 αν και με τρομάξες με αυτα που λες για το στήσιμο

Σταλθηκε απο το Huawei P9
Eπειδη εχω και τους δυο,σε κλωνο τον v3...προτεινω μακραν τον fodi
πιο ευκολος στο στησιμο,ο v3 με εχει παιδεψει αφανταστα ορισμενες φορες,με το πιασιμο των συρματων ειδικα στα χοντρα,26ga
αθορυβος στη λειτουργεια του(δεν ξερω αν πιανει σαν κριτηριο).
Ποτε διαρροη,τον εχω αφησει επιτηδες ξαπλα για ωρες και ουτε δακρυ
Φοβερο ατου...ελεγχεις το στησιμο σου ευκολοτατα,σηκωνοντας την καμπανα απλα πανω..
χτυπημα,αστα να πανε...ριχνεις νικοτινη ανετα(προσωπικα κανω 12mg και εχω δοκιμασει και 9mg και δεν μου φαινοταν αερας)
Σου προσφερει και σφιχτη πνευμονικη αν θες(επεσε στα χερια μου το lemon tart στα 6mg kαι το καταευχαριστηθηκα με full open τρυπες)
Tι αλλο...απο σημερα εχω στα χερια μου και τον merlin mini που τοσα ακουγονται και μου φαινεται ισαξιος αν και νωρις ακομα(MTL deck)
A και το σημαντικοτερο...ΓΕΥΣΑΡΑ...ειπαμε RDTA ειναι,η δεν το ειπαμε.! :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix