vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, Tem, camber, Milarepa, manoslykos, nXtLs, itinenkoaz

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #495 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 02:30 »
Δεν τον αφηνω να αδειαζει. Το κανει και με φουλ υγρο.
Καποιες μονο φορες σταματαει.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #496 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 02:58 »
1,6 bvc η 1,8 τι εχεις?Με την 1,6 ειναι πιο συχνο φαινομενο οι μπουρμουληθρες απ'οτι με την 1,8...Αν ειναι γεματο το τανκ και σου κανει μπουρμουληθρες,τοτε πολυ πιθανο να τον εχεις φτασει στο οριο κατα το γεμισμα και να περναει ελαχιστο υγρο στον κεντρικο σωληνα που φτανει στην αντισταση...Να τον γεμιζεις πριν φτασει στην μεση λοιπον και να μην το παρακανεις στο γεμισμα...Αυτα κανω εγω και δεν εχω μπουρμουληθρες με τις 1,8..Οι 1,6 bvc ειναι ακυρες για μενα

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #497 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 03:21 »
Σκεπτομαι επειδη πολλοι λετε για ce5 και τους αλλους μικρους Aspire οτι κανουν μπουρμπουληθρες


μηπως φταινε οι ατμοποιητες που χρησιμοποιητε γιατι στον Ναυτιλο δεν εχω ουτε μπουρμπουληθρες


και το τανκ αδειαζει κανονικα ισως κατι να γινεται με την ενγενει κατασκευη τους βεβαια ο Ναυτιλος


ειναι και αρκετα ακριβοτερος :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:





Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #498 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 04:01 »
Αλλες οι bvc για ce5 και αλλες οι bvc για ναυτιλο..Του ναυτιλου ειναι σαφως καλυτερες :)

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #499 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 10:19 »
Επομενως να πουμε οτι τι φθηνο κρεας το τρωνε τα σκυλια χωρις να θελω

να προσβαλλω καποιον που τους αγοραζει γιατι του καθενος επιλογη ειναι να αγοραζει  :yes: :yes: :yes: :yes:


οτι θελει και να ατμιζει οπως θελει και να λεει τα συμπερασματα του και να βοηθα ολους τους υπολοιπους


να κανουν σωστες επιλογες και σωστες αγορες :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:













Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #500 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 11:51 »
Επανέρχομαι στο θέμα.
Αμτίζω σκέτη βάση VG (12mg/ml νικοτίνη) και ενώ με τους BDC είχα πλούσιο ατμό μέτριας θερμοκρασίας με διακριτική γεύση. Με τους BVC έχω αέρα με λίγο ατμό. Αν περιορίσω τη ροή του αέρα (οδοντογλυφίδες, δάχτυλο κλπ) έχω ατμό υψηλής θερμοκρασίας που με ενοχλεί στο λαιμό.
Για να δώσω μια αναλογία, το BVC μου θύμισε light έκδοση κακής ποιότητας κτ όπου λόγω των τρυπών στο φίλτρο ρουφάς αέρα με πικρίλα.
Χρησιμοποιώ μπαταρίες τύπου ego και τανκ τύπου CE5 και K1.


Πήρα μια ποσότητα BDC ώστε να έχω χρόνο να αναζητήσω το επόμενο βήμα μου στην περίπτωση που (πράγματι) αποσυρθούν οι BDC.


Μήπως πρέπει να αραιώσω την VG?

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #501 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 11:56 »
Χρησιμοποιω εδω και καιρο εναν aspire vivi nova bdc με σκετη βαση για οταν ειμαι σε κλειστους χωρους (παραλληλα με rsst και kayfun με αρωματα για εξω). Πηρα τωρα bvc κεφαλες και το δοκιμαζω με τα αγαπημενα μου αρωματισμενα υγρα απο περιεργεια...  :dontknow:
Που ειναι τα αρωματα? ??? ?
Τελικα οταν συνηθισεις επισκευασιμους, οι εργοστασιακοι κανουν μονο για σκετη βαση. Ντουμανι και χτυπημα παντως μια χαρα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2014, 15:53 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #502 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 12:57 »
....ειδικά για τους RDA

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #503 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 22:30 »
Και εγώ θέλω να σημειώσω οτι σε aspire CE5 με κεφάλες BVC είχα πρόβλημα με πολύ αεράτη τζούρα και ελάχιστο ατμό. 2 αντιστάσεις σε διαφορετικούς ατμοποιητές.

Μετά απο 4-5 ml η κατάσταση κάπως έφτιαξε και η τζούρα έγινε πιο σφιχτή με καλύτερη παραγωγή ατμού αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος.

Θα παραμείνω στις BDC για όσο καιρό συνεχίζω να χρησιμοποιώ τον CE5.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #504 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 02:10 »
Χρησιμοποιω εδω και καιρο εναν aspire vivi nova bdc με σκετη βαση για οταν ειμαι σε κλειστους χωρους (παραλληλα με rsst και kayfun με αρωματα για εξω). Πηρα τωρα bvc κεφαλες και το δοκιμαζω με τα αγαπημενα μου αρωματισμενα υγρα απο περιεργεια...  :dontknow:
Που ειναι τα αρωματα? ??? ?
Τελικα οταν συνηθισεις επισκευασιμους, οι εργοστασιακοι κανουν μονο για σκετη βαση. Ντουμανι και χτυπημα παντως μια χαρα!!!!

Εγώ πάλι έχω ακριβώς αντίθετη εμπειρία...

Έβαλα σήμερα κεφαλή BVC στον Aspire Vivi Nova κι έπαθα πλάκα. Από εκεί που τον είχα σε χαμηλή υπόληψη και τον είχα παροπλισμένο (προφανώς επειδή με την BDC δεν είχε καλή απόδοση), τον έβγαλα από τη ναφθαλίνη και τον βλέπω σύντομα να κάνει παρέα με το iStick που περιμένω. Γεύση επιπέδου Ναυτίλου (εδώ είχα πρόβλημα με τις BDC στον Vivi Nova), άφθονο ντουμάνι (παρ' ότι η VG στα υγρά μου είναι σε χαμηλό ποσοστό) και τέλος η τζούρα που ονειρευόμουν: Άνετη, δυνατή και αβίαστη, χωρίς να είναι ενοχλητικά αεράτη.

Αποσυνδεδεμένος e-smoker25

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #505 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:07 »
καλημερα.και εγω μια απο τα ιδια.πηρα να δοκιμασω bvc.αποτυχια σκετη.στον vibi nova λιγες μπουρμπουληθρες αλλα ατμος αστα να πανε.στον ce5 απο την αλλη το πλατσα πλουτσα πηγε συννεφο.απο ατμο λιγο ετσι για δειγμα!.TRAGIC :angry_orange: .ακομα και στην καλυτερη γευση που λενε καποιοι θα διαφωνησω.μια μερα αντεξα και ξαναγυρισα bdc.μακαρι να συνεχισουν οι bdc γιατι αλλιως θα στραφω σε αλλους ατμοποιητες :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #506 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:23 »
Φίλε e-smoker25, δοκίμασε να ανεβάσεις τα βολτ πάνω από τα 4.8 αν έχεις συσκευή που έχει αυτή τη δυνατότητα. Αν δεν έχεις, άσε προσωρινά τους BVC στην άκρη. Το θέλει το γκάζι του ο άτιμος...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #507 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:33 »
Οι BVC δινουν απιστευτη γευση αλλα δυστυχως πολλες φορες ουτε τα παραπανω volt-watt δεν βοηθανε με τις μπουρμπουληθρες...Καποιες φορες ναι,καποιες οχι..Παντως οι BVC των ναυτιλων ειναι σαφως καλυτερες στο θεμα μπουρμπουληθρες απο αυτες των CE5 κλπ

Αποσυνδεδεμένος e-smoker25

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #508 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:35 »
φιλε cruiser αρχικα ευχαριστω για την απαντηση.λοιπον με πολυβολτικες ειμαι αλλα  δοκιμασα στα 4,8 και δεν ειδα μεγαλη διαφορα.τωρα σκεφτομαι να τσιμπησω αυτο το mas για να αναβαθμιστω αν και θα συνεχισω να δουλευω τις μπαταριες μου γτ με εχουν βολεψει αφανταστα.πιστευεις οτι θα ειναι καλυτερα τα πραγματα εκει?γενικα δεν εχω πολλες γνωσεις σε αυτο το αντικειμενο αλλα κατι ακομα που παρατηρησα..σε συνεχομενες τζουρες κουραζονται πιο ευκολα.δεν ξερω πως αλλιως να το χαρακτηρισω.

                        imjp1982 μαζι στειλαμε.στην γευση ισως στις 1-2 τζουρες να εχουν αλλα σε συνεχομενο ατμισμα νοιωθω οτι χαλαει γι αυτο και δεν τους το αναγνωριζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:43 από e-smoker25 »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #509 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:43 »
Mε το Mas - ebox - eleaf istick θα δείς σίγουρα διαφορά . Kαι έχω την αίσθηση ότι θα σε βολέψει περισσότερο από τις μπαταρίες που χρησιμοποιείς μέχρι τώρα. Θεωρώ πάντως ότι οι bvc κεφαλές δίνουν καλύτερη γεύση από τις αντίστοιχες bdc. Καλύτερες φυσικά από κάθε άποψη είναι οι upgraded dual coil της Kanger, ειδικά αυτές που έχουν κυκλοφορήσει πιό πρόσφατα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:50 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix