vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 09:58 »
τι να πω; εχουν ακουστεί τόσα και τόσα αρνητικά που τα ακούω σαν ξένα..
εγω με 1.8 κεφαλή, απαλή και μακρόσυρτη τζούρα δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα...
είτε είναι γεμάτο το τανκάκι, ειτε στην μέση, είτε χαμηλά.. το ίδιο καλά ατμίζει.. ντουμάνι απίστευτο..!!!
το καλύτερο άτμισμα απο οσες αλλου τυπου κεφαλές έχω δοκιμάσει...

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 14:34 »
Χρησιμοποιώ διπλές αντιστάσεις 2.1 ωμ. Ως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα μαζί τους.
Με μια προϋπόθεση... να μην κάνω χαζομά@ες!
Μόλις έφαγα ΤΟ καμένο!!! Αλλά, είμαι δουλειά, έγραφα στον ΗΥ και δεν έδινα σημασία καθώς άτμιζα ανά διαστήματα.
Αποτέλεσμα, τρώω ένα καμένο άνευ προηγουμένου.... κοιτάω έκπληκτη και.... το "στέγνωσε ο ατμο" δε λέει τίποτα μπροστά σ' αυτό που είδα!!! Κόντεψα να ρουφήξω και την αντίσταση την ίδια!!!
Συμπέρασμα, για μένα, πολύ καλές κεφαλές, και διαρκούν πολύ! Αρκεί να τις γεμίζω και πού και πού.....!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 19:42 »
Αν και ειχα μεγαλες προσδοκιες απο τους ατμο που χρησιμοποιουν αυτες τις κεφαλες, ισως απο τις κριτικες που ειχα δει στο νετ, η γευση που αποδιδουν εκτος απο πιο ζεστη για μενα ειναι και "θολη" σε σχεση με εναν καλο B.C μονης αντιστασης (davide mini), και αυτο για μενα ειναι βασικο.
Σε ολα τα αλλα βεβαια υπερτερουν: ντουμανι, χτυπημα, απροβληματιστη λειτουργια, μαλλον μεγαλυτερη σταθεροτητα στη ποιοτητα των διαφορων παρτιδων, και ισως στη διαρκεια αποδεκτης αποδοσης σε σχεση με τη περιοδο χρησης.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 22:03 »
Μετά από πολλά πειράματα με τις συγκεκριμένες κεφαλές από τότε που βγήκαν η εμπειρία μου με τις συγκεκριμένες κεφαλές είναι πως βγάζουν προβλήματα στις εξής περιπτώσεις:
1) Στις πηχτές βάσεις 100% VG όπως η Flavourart. Σε ανάμιξη με 25%PG ή με VG της Atmos κανένα πρόβλημα.
2) Σε χαμηλά volt/watt όταν πέφτει η μπαταρία. Από 8W και πάνω όλα καλά, πιο χαμηλά καταστροφή.


Τέλος με ένα μακρύ ανοξείδωτο drip tip λύνεται το πρόβλημα με το ζεστό ατμό.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 06, 2014, 23:48 »
Αν και ειχα μεγαλες προσδοκιες απο τους ατμο που χρησιμοποιουν αυτες τις κεφαλες, ισως απο τις κριτικες που ειχα δει στο νετ, η γευση που αποδιδουν εκτος απο πιο ζεστη για μενα ειναι και "θολη" σε σχεση με εναν καλο B.C μονης αντιστασης (davide mini), και αυτο για μενα ειναι βασικο.
Σε ολα τα αλλα βεβαια υπερτερουν: ντουμανι, χτυπημα, απροβληματιστη λειτουργια, μαλλον μεγαλυτερη σταθεροτητα στη ποιοτητα των διαφορων παρτιδων, και ισως στη διαρκεια αποδεκτης αποδοσης σε σχεση με τη περιοδο χρησης.
Έχω την ίδια άποψη. Αυτή η απίστευτα μεγάλη ανθεκτικότητα των κεφαλών bdc είναι που σε κάνει να συμβιβάζεσαι με την πιο ζεστή και "θολή" γεύση.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 10:06 »
2) Σε χαμηλά volt/watt όταν πέφτει η μπαταρία. Από 8W και πάνω όλα καλά, πιο χαμηλά καταστροφή.

Νομίζω αυτό είναι το βασικό τους θέμα και γι αυτο κάνουν τις σπαστικές μπουρμπουλίθρες! Οταν πέσει η τάση σε απλή μπαταρία έρχετε η καταστροφή μάλλον  >:(

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 15:25 »
χρησιμοποιουσα aspire vivi nova 1.8 σε vamo με συνεχη προβληματα μπουρμπουληθρες διαρροη στο πολο υγρο στο στομιο κυριως οταν επεφτε η σταθμη του υγρου.τον εβαλα σε μηχανικο χωρις να αλλαξω καν αντισταση και η διαφορα τεραστια.κανενα προβλημα σαν να ειναι αλλος ατμο.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 17:23 »
εεε όχι Αλέξη... ακούγεσαι υπερβολικός... φοράω την ίδια μαμίσια κεφαλή απο 21/1 και ακόμη κανένα δείγμα κόπωσης με 2-2.5ml την ημέρα... άλλος φίλος είπε οτι την άλλαξε σε 34 μέρες χρήσης !!

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 18:01 »
Μηπως τωρα στο μηχανικο παιρνει πιο ευκολα αερα απο κατω...κι ετσι μειωθηκε η πιεση στο τανκ?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 19:10 »
Με 5/7 μάπα υπερβολικός?????? Ε δεν νομίζω.... Για να είμαι ακριβοδίκαιος πάντως έχω πετύχει μία σωστή (στα 1.8Ω) ακόμα οπότε πάμε στο υπερβολικό 5/8...
Σημείωσε πάντως ότι και σε μένα οι μαμίσιες στην αρχή μου κρατήσανε αρκετά, μετά είχα 5αδα στη σειρά..

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 19:34 »
τότε για να είμαι πιο ακριβής, οταν φθάσει η στιγμή να αντικαταστήσω την μαμίσια θα επανέλθω να σχολιάσω πόσο κράτησε και τι έγινε με τις ανταλλακτικές.

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 01:40 »
Απο τοτε που βγηκαν το εν λογω συστημα ατμοποιησης εχω αγορασει ολους τους ατμοποιητες αυτου του τυπου εκτος απο τον nautilus.Δεν ειχα σε κανεναν ΠΟΤΕ μπουρμπουληθρες ουτε διαρροες ουτε θολη γευση.Μου κανει εντυπωση που διαβαζω για τοσα προβληματα.Και εγω ημουν απογοητευμενος απο τα bottom coil συστηματα και πραγματικα αλλαξα γνωμη και τωρα χρησιμοποιω αποκλειστικα τετοιου τυπου ατμοποιητες.Εχω χρησιμοποιησει απο σκετη VG μεχρι σκετη PG, λεπτορευστα και παχυρευστα υγρα, και διαφορα mod με αυτους.Παντα η συμπεριφορα τους ειναι αψογη και παρουσιαζουν μεγαλες αντοχες.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 02:57 »
εμενα η εμπειρια μου με το συγκεκριμενο τυπο κεφαλων ηταν ασχημη....στην αρχη θολη γευση οπως περιγραφτηκε παραπανω και μετα απο 5-6 ml προστιθονταν στην γευση κατι σαν καβουρντισμενο ενα πραγμα...επισης καποιες διαροες στον πολο ειχα,,,  αυτα με την μαμισια κεφαλη και αλλη μια που ειχα αγορασει επιπλεον... επιφυλασομαι ομως να ξαναδοκιμασω με αλλον ατμοποιητη και αντιστασεις αυτη τη φορα... και αυτο γιατι μου αρεσε ο θερμος ατμος καθως και η ποσοτητα του... επισης τοτε χρησιμοποιουσα το number 3 για υγρο οπου κατοπιν φτιαχνοντας δικα μου  υγρα τριπλασιασα σχεδον την ζωη των αντιστασεων που χρησιμοπποιω τωρα... πολυ μακα εβγαζε.  μου μαυριζε το υγρο οχι μονο σε top coil αλλα και σε προτανκ ακομα.. τοσο πολλα καταλοιπα εβγαζε στην αντισταση απο τα πρωτα 7-8 ml ... πιστευω με εναν αλλο ατμοποιητη και τα diy μου ισως δεν με απογοητευσει παλι
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2014, 03:04 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 08:50 »
το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι οι 1.8 βγαινουν συνηθως καλες και ξεχνας να τις αλλαξεις απο την αντοχη τους.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 09:06 »
Απο τοτε που βγηκαν το εν λογω συστημα ατμοποιησης εχω αγορασει ολους τους ατμοποιητες αυτου του τυπου εκτος απο τον nautilus.Δεν ειχα σε κανεναν ΠΟΤΕ μπουρμπουληθρες ουτε διαρροες ουτε θολη γευση.Μου κανει εντυπωση που διαβαζω για τοσα προβληματα.Και εγω ημουν απογοητευμενος απο τα bottom coil συστηματα και πραγματικα αλλαξα γνωμη και τωρα χρησιμοποιω αποκλειστικα τετοιου τυπου ατμοποιητες.Εχω χρησιμοποιησει απο σκετη VG μεχρι σκετη PG, λεπτορευστα και παχυρευστα υγρα, και διαφορα mod με αυτους.Παντα η συμπεριφορα τους ειναι αψογη και παρουσιαζουν μεγαλες αντοχες.


το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι οι 1.8 βγαινουν συνηθως καλες και ξεχνας να τις αλλαξεις απο την αντοχη τους.


Θα συμφωνήσω κι εγώ απόλυτα ... κανένα πρόβλημα.. σε 3 bdc ατμοποιητές..!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix