vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Mimhsdr, Blackwolf, babis1993, zalaros, Milarepa

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #75 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 21:41 »
Και εμένα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση που η 1.8 έχει κρατήσει περισσότερο απο όσο μου κρατάνε οι 2.1, αρχική μου υπόθεση είναι οτι ίσως να φταίει το υγρό της Halo, 1 εβδομάδα κρατάει ο 2.1 που ξέρω και απο άλλους οτι είναι το normal, ο 1.8 (από το set του άτμο) μου έχει κρατήσει σχεδόν 2 εβδομάδες χωρίς αλλαγή στην γεύση και στην απόδοση.
Ατμίζω με Watt τον Aspire στα 8 και τον Davide απο 8 μέχρι σπάνια σε 9

εγω παλι με κεφαλη 1.8 πολυ καταναλωση και μπουρμπουληθρα ενω με 2.1 δουλευει ρολοι,εχω ηδη 12 μερες την κεφαλη.ατμιζω σκετη βαση με 10αρα νικοτινη.

Τέτοιες παρενέργειες δεν έχω συναντήσει ούτε στον Aspire ούτε στον Davide σε mod πάντα (SVD και Vamo VV 2)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2013, 00:39 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 00:53 »
Mακρυά από κεφαλές Aspire BDC 2.1Ω! Ισως έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα αλλά και 5 στις 5 εντελώς faulty (έντονη πλαστικίλα) σε οποιοδήποτε voltage νομίζω ότι πάει πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2013, 02:02 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #77 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 02:59 »
απο πού τις πηρες;
μετά την πρώτη κεφαλη που ηταν μεσα στον ατμο και ηταν 1.8  εβαλα μια  2.1 και ειναι κι αυτή εξισου καλη. μια στη μια καλη  :yes:
απο fabvape  οι δικές μου.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #78 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 04:20 »
Με ενδιαφέρουν κι εμένα οι 2.1
Χρησιμοποιώ τις 1,8 Aspire πάνω από μήνα τώρα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Άρχισα με τον Epsilon S BDC από Nobacco και μόλις βγήκε σε μεγαλύτερο (Vivi Nova BDC) τον πήρα και τον χρησιμοποιώ σταθερά. Η απόδοση των κεφαλών (από Nobacco κι αυτές) ήταν και στους δύο ατμοποιητές το ίδιο καλή.
Πλεονεκτήματα: Πολύ καλή γεύση, χτύπημα, σταθερότητα και αντοχή (πάνω από βδομάδα). Καμία σκάρτη κεφαλή.
Μειονέκτημα: Μεγάλη κατανάλωση υγρού, και επειδή απέχει πολύ προς τα πάνω στα προηγούμενα που είπα, δεν μπορώ να γυρίσω και πίσω στις Evod (Primero). Το προσπάθησα αλλά... δεν. Γι' αυτό και θέλω να δοκιμάσω τις 2.1 μήπως και ρίξω την κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #79 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 06:35 »
Aπό Replacesmoke τις πήρα (5 pcs) όπως και τις 1.8Ω (10 pcs) οι οποίες αντίθετα μου βγήκαν όσες φυσικά δοκίμασα μέχρι στιγμής (σε διάφορους τύπους BDC clearomizer) όλες καλές σε απόδοση & διάρκεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2013, 07:09 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Protogni

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταταγείτε μας έλεγαν...για τις φάπες κουβέντα!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #80 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 21:31 »
Έχω τον ss Vivi Nova και τον χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και δύο βδομάδες αλλά αντιμετωπίζω το εξής ενοχλητικό πρόβλημα.  :angry_orange:  Ενώ έχω χτύπημα γεύση ντουμάνια όπως περιγράφεται όλοι σας όταν το υγρό φτάσει λίγο πριν την κεφαλή έχω μπουρμπουλήθρες και πλημμύρες υγρού στον πόλο. :wall:
Έχω δοκιμάσει και τις τρεις της συσκευασίας καθώς και άλλες τρεις έξτρα 1,8Ω πάντα χωρίς καμία βελτίωση. Μέχρι και στο κατάστημα που τον αγόρασα δοκιμάσαμε άλλες δύο από άλλη παρτίδα αλλά μια από τα ίδια. :idiot1:
Η μόνη λύση που βρήκα είναι να τον γεμίζω πριν η στάθμη πέσει αλλά αυτό είναι μεσοβέζικη λύση.
Όποια βοήθεια σας δεχτή γιατί τον βλέπω να φεύγει από το παράθυρο σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 22, 2013, 21:44 »
Οι πρωτες 5 κεφαλες απο καταστημα που δεν θελω να ανaφερω γιατι δεν φταiει σε τπτ το καταστημα εφυγαν στα σκουπιδια γιατι απλα ηταν απαραδεκτες.
Προχθες σε επισκεψη σε γειτονικο καταστημα (vape collection) αποφασισα να παρω αλλες τρεις κεφαλες πιο πολυ για να διαπιστώσω αν τελικα ισχυει-συνεχιζει η τακτική των κινεζων και τελικα ναι.......επεσα σε καλες κεφαλες.
οι δυο που δουλευω μεχρι στιγμης πανε μια χαρα χωρις προβληματα αλλα για τα δικα μου γουστα δεν φτανουν μια καλα στημενη κεφαλη evod.
Επιφυλλασομαι για το μελλον αν τις συνεχισω γιατι οσο ναναι εδω σε απλες κεφαλες (οχι dual coil) εχουμε ενα σωρο χαλια σεταπ σκεφτομαι τι θα συμβει με μεγαλυτερες πιθανοτητες λογω δυσκολιας στησιματος με τις δυο  αντιστασεις οπως του aspire.
Τουλαχιστον το ξεκινημα για μενα κατι τετοιο εδειξε.
Αspire κεφαλες το σκορ μεχρι στιγμης ειναι 5 μαπα - 2 καλες σημειωσατε 1  :)) :)) :)) :))

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 18:46 »
Έχω τον ss Vivi Nova και τον χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και δύο βδομάδες αλλά αντιμετωπίζω το εξής ενοχλητικό πρόβλημα.  :angry_orange:  Ενώ έχω χτύπημα γεύση ντουμάνια όπως περιγράφεται όλοι σας όταν το υγρό φτάσει λίγο πριν την κεφαλή έχω μπουρμπουλήθρες και πλημμύρες υγρού στον πόλο. :wall:
Έχω δοκιμάσει και τις τρεις της συσκευασίας καθώς και άλλες τρεις έξτρα 1,8Ω πάντα χωρίς καμία βελτίωση. Μέχρι και στο κατάστημα που τον αγόρασα δοκιμάσαμε άλλες δύο από άλλη παρτίδα αλλά μια από τα ίδια. :idiot1:
Η μόνη λύση που βρήκα είναι να τον γεμίζω πριν η στάθμη πέσει αλλά αυτό είναι μεσοβέζικη λύση.
Όποια βοήθεια σας δεχτή γιατί τον βλέπω να φεύγει από το παράθυρο σύντομα.
Το παθαινω και εγω αυτο, κανω δυο πραγματα και στρωνει μετα απο καποια ωρα. Πρωτον, τον βγαζω, κραταω μια πετσετα στο κατω μερος του και αρχιζω και φυσαω στο drip tip δυνατα. 4-5 φορες, δεν ξερω, να εχει βγει αρκετο υγρο απ'τις τρυπιτσες. Μερικες φορες φυσαω κρατοντας τον πατο προς τ'επανω. Δευτερον, τον ξαναβαζω στην μπαταρια και περνω δυνατες κοφτες τζουρες. Συνηθως, παλι εχω προβλημα οποτε τον ξαναβγαζω, σκουπιζω την μπαταρια, και επαναλαμβανω τα βηματα. Την δευτερη φορα περνω ποιο μακροσυρτες τζουρες, παλι ομως δυνατες και σιγα-σιγα αρχιζει και στρωνει. Ελπιζω να βγαζει νοημα ολο αυτο. Εχω καταφερει να ατμισω μεχρι το υγρο να φτασει σχεδον στις 3 σταγονες με αυτη την μεθοδο.

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 28, 2013, 21:14 »
πηρα κ  γω εναν aspire bdc ce5 με αντισταση 1,8ohm  και 2,1ohm  αλλα απο throat hit σκετη απελπισια,υποδιεστερος του ce5 με το μακρυ φυτιλι στα 2.4ohm  που χρησιμοποιω..

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #84 στις: Δεκεμβρίου 29, 2013, 09:19 »
Ατμίζοντας ένα Nobacco bdc από μερικές εβδομάδες, έχω να προσθέσω κι εγώ ότι οι μισές κεφαλές που είχα αγοράσει έχουν φύγει στα σκουπίδια από την 1η μέρα χρήσης. Μερικές ήταν μέτρες, μερικές ήταν καταπληκτικές, απίστευτη η διαφορά στην απόδοση...

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #85 στις: Δεκεμβρίου 29, 2013, 10:55 »
Τελικά, μου φαίνεται ότι αυτές οι κεφαλές θα οδηγήσουν σε διχασμό το έθνος των ατμιστων!
:D:D:D

Sent from my ST21i using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nick.V

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Growing Older...Feeling Younger
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 29, 2013, 11:36 »
Αγορασα απο εδω αντιστασεις http://www.vaporsolutions.gr/ κανενα προβλημα
εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος κ απο την αποδοση κ την διαρκεια
που ακομη κ τον mini Davide του εβαλα ανταπτορα (δειχνει λιγο UFO)  ;D

Αποσυνδεδεμένος jimpeugeot

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 29, 2013, 12:14 »
κ εγω ασπιρε χρισημοποιω μεχρι τωρα ειμαι πολυ ικανοποιημενοσ...δεν μ εχει τιχει ακομα καμια στραβι!!!!

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 30, 2013, 03:04 »
Και εμένα τελικά η πρώτη παρτίδα Aspire (set 5) moy βγήκε κομσι κομσα...το δεύτερο πακέτο...πάει super, να πω εδώ οτι συγκριτικά ο Aspire mini δείχνει πιο άνετος απο τον Davide ως προς την ζωή των αντιστάσεων (παρόλο που φεύγουν απο τις ίδιες παρτίδες). Τα υγρά παραμένουν διαφορετικά (με μόνη διαφορά οτι ο Aspire έχει δοκιμάσει Bebeca, Nobacco #1 εναλλάξ).

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #89 στις: Δεκεμβρίου 30, 2013, 07:47 »
Θα προσπαθήσω όσο μπορώ να συγκεριμενοποιήσω μία ερώτηση για συγκεκριμένη απάντηση..
Καθότι είμαι φίλος των υγρών μαρμελάδα (70+.. VG) οι έτοιμες protank δε τροφοδοτούσαν, αφαιρόντας φιτίλια πάμε σε διαδικασία καλύτερα να τη φτιάξω εξ αρχής.
Καθώς εδώ δεν υπάρχει η μία ή άλλη λύση, παρά μία δεδομένη κεφαλή, σε ένα υποθετικό παράδειγμα των 10W, τι αναλογία VG/PG πιστεύευται πως θα μπορέσει να δουλέψει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12073 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499612 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos