vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, stsoulos, Milarepa

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος methisos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2970 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 18:20 »
Εγω τελος με το subtank, πλυμηριζε και ετρεχε σαν καταρακτης μεχρι που μου εσπασε τα νευρα και μπηκε στο ντουλαπι, γευση απιστευτη αλλα δρομο, υπαρχουν και αλλοι..

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2971 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 19:57 »
Εγώ έχω 1 γνήσιο, 1 ακόμα από κομμάτια της fastech, 2 ο κουμπάρος μου και 2-3 ακόμα κάποιοι φίλοι και δεν έχουμε δει εδώ και καιρό ούτε σταγόνα.
Προφανώς κάτι στραβό έχει ο δικός σου ή κάτι εσύ δεν κάνεις σωστά.

Αποσυνδεδεμένος methisos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2972 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 20:13 »
ναι μονο που δεν εχω εγω μονο αυτο το προβλημα, διαβασε τα ποστ σε αυτο το θεμα και σε ξενα site, το εχουν οι ποιο πολλοι. απλα εμενα με κουρασε και το αφησα στην ακρη

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2973 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 20:17 »
O subtank mini οπως πολλες φορες εχει αναφερθει δεν εχει κανενα μα κανενα προβλημα διαρροων. Οι οποιες διαρροες παρατηρουνται, οφειλονται στο χρηστη ή σε ελαττωματικο κομματι.

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2974 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 20:59 »
ναι μονο που δεν εχω εγω μονο αυτο το προβλημα, διαβασε τα ποστ σε αυτο το θεμα και σε ξενα site, το εχουν οι ποιο πολλοι. απλα εμενα με κουρασε και το αφησα στην ακρη
Είμαι 5 χρόνια ατμιστής και περάσαν από τα χέρια μου δεκάδες ατμοποιητές, επισκευάσιμοι και μη.
Αυτός είναι ίσως ο καλύτερος σε θέμα διαροών, ούτε σταγόνα και όχι μόνο από 1 κομμάτι αλλά από πολλά.
Αυτή είναι η εμπειρία μου και αυτή καταθέτω, τίποτα παραπάνω.
Και χωρίς να θέλω να σε ειρωνευτώ ή να το παίξω κάπως, αν δεν σου κάνει βάλτον αγγελία να πάρεις και κάνα ευρώπουλο.

Αποσυνδεδεμένος geoman

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2975 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:01 »
Cotton bakon bits και επιστόμιο κεραμικό κλασικό (http://www.310.gr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85/drip-tips/drip-tip-ceramic-510)
Στην μικρή τρύπα καλή τσιγαρίσια τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2976 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 21:07 »
δεν ξέρω τι λένε τα ξένα μπλοκ και ουτε λέω οτι δεν έχω ακούσει για διαροεσ στων subtank και με τισ εργοστασιακές κεφαλές ακόμα και με το επισκευάσιμο κομάτι πιστεύω οτι κάπου θα υπαρχουν και κάποια ελατοματικα κομάτια με τόσες χιλιάδες ατμό παιζει και η αστοχία αλλα στη περιπτωση που δεν υπάρχει αστοχία κατασκευαστική η ευθύνη είναι αποκλειστικά στων εκάστοτε χρήστη  είμαι κάτοχος σε 2 subtank mini και δεν έχω δει το παραμικρό   τωρα και τοσουσ μηνεσ ακομα και φιλοσ με υποθετικό προβλημα οταν του σεταρα εγώ των ατμό όλα εξαφανίστηκαν ουτε διαροεσ ουτε τίποτα ..ακόμα και το Ni200 που ειχε πρόβλημα υπό τονικότητασ στο ατμισμα  δούλεψε μια χαρά ..το μεγαλυτερο λαθοσ που κανουν πολοι ατμιστεσ με των ατμό αλλάζουν αντίστασής με την βαση πανω στο μοντ πράγμα που αν τοποθετιθη αντίσταση έτσι δεν κανει καλη επαφη το ορινκ με την βαση και έχουν διαροεσ το ίδιο συμβενη και στο rba + ακόμα και η ελλειπήσ βαμβάκι στο ντεκ τώρα αν έχεις κανει κάποια απο αυτά που σου λέω ακόμα και αλλά και έχεισ ακόμα θέμα τι να πω η αστοχία μάλλον είναι θέμα κατασκευαστικό

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2977 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:31 »
Πείρα σήμερα τον Mini V2 (απο τράμπα) με την RBA κεφαλή τον έστησα με SS και είναι μια χαρά,
απλός τον έχω στην μικρή τρύπα που μου είναι αρκετά μιας και δεν είμαι του πολύ αεράτου.
Έχει νόημα να το πιάσω το νήμα απο την αρχή για καμιά λεπτομέρεια σοβαρή ?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2978 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:40 »
Ε έχει κάποιες λεπτομέριες...κατά καιρούς έχουν γραφτεί μαζεμένες...αλλά εν ολίγοις :

-Κλείνουμε τις 2 τρύπες με βαμβάκι, αλλά δεν στουμπώνουμε κιόλας το deck, ώστε να μην έχουμε διαρροές ή υποτροφοδοσία αντίστοιχα. (το βάζουμε αφράτο)
-Προσοχή στο βίδωμα ξεβίδωμα γιατί έχουν παρατηρηθεί διαρροές απο στραβοβιδώματα.
-Καλό είναι να βιδώνουμε την RBA πριν βάλουμε τη βάση πάνω στο mod για να βιδώνει καλά.
-Προσοχή στο βίδωμα της αντίστασης με λεπτά σύρματα, γιατί ενδέχεται να μην πιάσει καλά αν δεν την κάνουμε μισή στροφή γύρω απο τη βίδα.

Εγώ παιδιά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...γύρισα και κομμάτια απο τη δουλειά και δε δουλεύει καλά το ρημάδι το μυαλό...  :tongue_smilie:
Όποιος έχει να προσθέσει κάτι ας το κάνει...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2979 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:46 »
Αυτά τα έκανα όλα  :tongue_smilie:
Τα καλά μυστικά θέλω  ;)

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2980 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 22:55 »
Εμ πέστο ντε...  :))   Αφού τα ξέρεις τι ρωτάς?  :tongue_smilie:
Τα καλά τα λέμε μόνο αφού περάσεις την τελετή μύησης του κρυφού club του subtank και αποδείξεις την αφοσίωσή σου...  :idiot1:
Τι να σου πω...εγώ τουλάχιστον δεν έχω τέτοια να σου προσφέρω...  :dontknow:
Κάποιοι έχουν αναφερθεί στον τρόπο που βάζουν το βαμβάκι και οτι τους προσφέρει καλύτερη γεύση...τύπου pancake ας πούμε...εγώ έχω δείξει το στήσιμο που με ικανοποιεί περισσότερο απο όλα...άλλοι λένε για την αντίσταση κάθετα, άλλοι πιο ψηλά άλλοι πιο χαμηλά...
Δεν είναι ταμπού οτι και εδώ τα γούστα διαφέρουν, οπότε αν ανακαλύψεις και εσύ κάτι...μοιράσου το μαζί μας!  ;)

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2981 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:08 »
Άρα όλα καλά, μου φάνηκε κάπως να μην με παιδέψει :hmmm:
Ταυτόχρονα ήταν και η πρώτη δοκιμή με TC και στα 20W με 220C μου φάνηκε αρκετά καλό,
απλός έβαλα υγρό με μεγαλύτερη Νικοτίνη από αυτήν που κάνω και βάραγε.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2982 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:14 »
Ε βάραγε αφού είναι ατμομηχανή...  ;)
Αν δεν είσαι πολύ του αεράτου, σημαίνει οτι δεν κάνεις και πνευμονικές τζούρες? Δεν ξέρω και τί είχες μέχρι τώρα...
Αν δεν έχεις κάνει ποτέ, ευκαιρία να δοκιμάσεις με τον subtank...μπορεί να σου αρέσουν....

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2983 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:16 »

Τα καλά τα λέμε μόνο αφού περάσεις την τελετή μύησης του κρυφού club του subtank και αποδείξεις την αφοσίωσή σου...  :idiot1:


 :laugh1: :respect:

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2984 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:22 »
Μέχρι τώρα είμαι με KFL+ Kayfun v4 και Taifun GT2 (μόνο ο KFL+ original)
αλλά πάντα με τράβαγε να τον δοκιμάσω άσχετα ότι δεν είμαι της πνευμονικής αλλά καμιά φορά μου αρέσει
να τραβάω καμιά αεράτη. Οπότε δεν έχασα την ευκαιρία να το πάρω και, αν και αρχή ακόμα μαζί του, μου άρεσε.
(Λες να κολλήσω με πνευμονικές και να πρέπει να περάσω και τα τεστ μύησης :) )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro