vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 5 χρήστες
infernity, manoslykos, lagoudakis, lounik, camber

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #510 στις: Ιουλίου 29, 2014, 00:06 »
Δε ξέρω ..μάλλον 20 χρόνια καπνιστής δεν κατάλαβα τη γεύση –άρωμα εχει ο καπνός… γιατί νομίζω όταν λέμε καπνικό εννοούμε γεύση – άρωμα καπνού, πράγμα που δεν εχει καμία σχέση με όλα τα καπνικά αρώματα των υγρών αναπληρώσεις .. η μόνη σχέση που εχει ο καπνός με τα καπνικά υγρά είναι στο όνομα πουθενά αλλού ,έχω δοκιμάσει καπνικά σχεδόν απολες τις εταιρίες και δεν υπάρχει ούτε ένα που να είπα ναι αυτό είναι σα να καπνίζεις …

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #511 στις: Ιουλίου 29, 2014, 00:20 »
Τα περισσότερα τσιγάρα έχουν πάνω κάτω την ίδια γεύση, η οποία μετά από χρόνια είναι σαν να μην υπάρχει. Για να εκτιμήσεις άρωμα καπνικό πρέπει να έχεις δοκιμάσει και πούρο η καπνό πίπας. Άλλο καπνικό και άλλο τσιγαρίσιο.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #512 στις: Ιουλίου 29, 2014, 21:25 »
Δοκιμασα σημερα αυτο

https://www.fasttech.com/p/1297004

Δεν μου μοιαζει με το Cuban Cigar που αγοραζω απο Ελλαδα

Ειναι το καθημερινο μου υγρο, δεν μπορει να πεφτω τοσο πολυ εξω.

Σαν να φηνει  μια επιπλεον επιγευση, σαν κατι απο λουλουδια, που δεν μου αρεσει.

Το δοκιμασα αρχικα στο striker, ενω καθημερινα χρησιμοποιω τον atomic.

Στον atomic είχα το  "ελληνικο" cuban cigar

Η διαφορα ήταν εντονη.

Στη συνεχεια το δοκιμασα και στον atomic, και μπερδευτηκα ακομα περοσσοτερο

Εχει δομιμασει κανεις αλλος to cuban cigar της φαστεκ να πει τη γνωμη του?

YG

Ξεχασα να πω οτι μολις μπηκε η γυναικα μου στο σπιτι, μου λεει μυριζει εντονα
Πρωτη φορα της μυριζει "εντονα" :fight_fryingpan:   

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #513 στις: Ιουλίου 30, 2014, 00:47 »
Cuban και Frensh Pipe θυμάμαι σίγουρα είχα πάρει πριν μήνες και είχαν ίδια γεύση με ελληνικά δεκάμελα.

(offtopic..;)Cruiser79 τους καπνιστές στριφτού γιατί τους αφήνεις έτσι άκαρδα απόξω;;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #514 στις: Ιουλίου 30, 2014, 01:08 »
Υπήρξα καπνιστής στριφτού και τα τελευταία πριν το κόψω χρόνια, άφιλτρου τσιγάρου. Θεωρώ ότι όταν μεσολαβεί χαρτί, δεν είναι δυνατό να πάρεις το μέγιστο της γεύσης.

ένα σου και ένα μου, μην το συνεχίσουμε όμως το off topic!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #515 στις: Ιουλίου 30, 2014, 14:54 »
Cuban και Frensh Pipe θυμάμαι σίγουρα είχα πάρει πριν μήνες και είχαν ίδια γεύση με ελληνικά δεκάμελα.


Το ελληνικό έχει ημερομηνία λήξης Apr 2016 και αριθμό παρτίδας Β162
 Αρα υποθέτω κατασκευάστηκε τον Απρίλη του 2014
 
 Της φαστεκ εχει ημερομηνια λήξης Dek 2014 και ο αριθμός παρτίδας έχει ξυθεί από όλα τα μπουκάλια!
 Οταν μπορέσω θα ανεβάσω ψωτο με τα μπουκάλια
 Καπου θα τα ξετρύπωσε η φαστεκ και τα έσπρωξε, λίγο πριν λήξουν επίσημα.
 Ποιος ξέρει που γυρνούσαν αυτά τα μπουκαλάκια για ενάμιση και παραπάνω χρόνο
 Αθάνατη Φαστεκ

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #516 στις: Ιουλίου 30, 2014, 15:01 »
Το Β162 που ειναι ξυμενο απο τα μπουκαλακια ειναι ο κωδικος του διαμεσολαβητη-προμηθευτη της fastech.
Eχει ανοιχτει νημα στην fast και εχουν εξηγησει τους λογους για τους οποιους γινεται.


Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #517 στις: Ιουλίου 30, 2014, 20:29 »
Έχω δοκιμάσει το cuban cigar και το French pipe  και τα δυο καλά αλλα το Cuban σίγουρα μου άρεσε περισσότερο.
Το Cuban αγορασμένο από Ελλάδα –κανένα πρόβλημα-  το French pipe από fasttech με αυτή την αλλοίωση στην ετικέτα που φαίνεται στη  φωτογραφία.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #518 στις: Ιουλίου 30, 2014, 20:44 »
Φίλε nickgr, αν σου φαίνονται διαφορετικά στη γεύση πάσο, σε πιστεύω και χωρίς φωτό. Έτσι κι αλλιώς κι εγώ το πρώτο μου Cuban από τον Τάσο το δικό σας το είχα πάρει. Απλά εμένα μου φαίνονται ίδια, και δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό που να το λέει! Είχα βάλει στο επόμενο καλάθι Tiramisu αλλά μέχρι να το παραγγείλω το τελειώσανε..

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #519 στις: Ιουλίου 31, 2014, 13:23 »
Μαλλον η φαστεκ δε με πάει, άλλα δεν την πάω ούτε εγώ οπότε είμαστε ισοπαλία.
 
 Άπλα αναρωτιέμαι , αν ελληνικό κατάστημα πουλούσε προϊόντα σε αυτλη την κατάσταση
 τι θα ακολουθούσε.
 Ενω από τα κινεζικά σαβουροπωλεία έχουμε μάθει να τα ανεχόμαστε όλα αδιαμαρτύρητα,
 και μάλιστα να τα θεωρούμε φυσιολογικά και αναμενόμενα.
 
 Έβγαλα και τα υπόλοιπα μπουκαλάκια από τη σακούλα, και είδα ότι έχουν ξύσει και την ημερομηνία!

Είναι ποιο "μελαχρινά" από το πρώτο αριστερά που είναι αγορασμένο από Ελλάδα
 
 To vape or not to vape?
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #520 στις: Ιουλίου 31, 2014, 13:36 »
Εκτός ότι δεν θα έπαιρνα ποτέ υγρά από κίνα εάν έβλεπα και σβησμένα τα 2 τελευταία νούμερα της ημερομηνίας  θα τους έστελνα ένα μαιλ περιποιημένο μαζί με τι φοτο που έβαλες εδώ και θα τα έριχνα στο κάδο :yes:


Αποτι βλέπω στο σίτε της φαστεκ τα liqua έχουν 3 ευρω σχεδόν , στην Ελλάδα όσα έχω πάρει η τιμή τους ήταν 5 ευρω τα 10 μλ , για 2 ευρω στο κάθε κομμάτι παίζετε με την υγειά σας ας  πούμε ? είναι σα να κάνετε παραγγελία γάλα για το παιδί σας από κινα . για εμάς έτσι είναι τα υγρά ατμισης


Δεν είναι φορτιστές ούτε κατσαβιδακια , είναι κάτι που πάει στους πνεύμονες μας , εκτός και αν δεν έχουμε καταλάβει τη σοβαρότητα τις κατάστασης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2014, 13:50 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #521 στις: Ιουλίου 31, 2014, 13:38 »
Πέτα τα όπως είναι φίλε μου. Και ας καρφιτσωθεί αυτή η φωτογραφία κάπου στο φόρουμ ώστε να καταλάβουμε γιατί πρέπει να αγοράζουμε υγρά (που βάζουμε μέσα μας) μόνο από την μαμά ή επίσημο προμηθευτή. Γιατί καλές οι χαμηλές τιμές, αρκεί να δικαιολογούνται απο οτιδήποτε άλλο πλην της ποιότητας και της ασφάλειας του προϊόντος.  >:(

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #522 στις: Ιουλίου 31, 2014, 13:58 »
Μένει να διαπιστώσουμε αν αυτά που είναι και στην Ελλάδα είναι πιο σκούρα στο χρώμα, η γεύση παντως είναι ακριβώς η ιδια τα προηγούμενα που πηρα από  φαστεκ όντως ήταν ένα τονο πιο ανοιχτόχρωμα, ενώ αυτά που παρέλαβα πριν 5 μερες όταν πρόλαβα το στοκάρισμα είναι λίγο πιο σκούρα  με λήξη 10/2015  χωρίς αριθμό παρτίδας όπως πάντα, δεν νομίζω να φταίει η φαστεκ αυτά παρέλαβε από την liqoua αυτά αγοράσαμε, και από ότι ξέρω ειχε κάποιες αλλαγές τελευταία η liqua…εχω παρει καμία 40 μπουκάλια και δεν ειχα κανένα πρόβλημα εως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #523 στις: Ιουλίου 31, 2014, 14:02 »

Αποτι βλέπω στο σίτε της φαστεκ τα liqua έχουν 3 ευρω σχεδόν , στην Ελλάδα όσα έχω πάρει η τιμή τους ήταν 5 ευρω τα 10 μλ , για 2 ευρω στο κάθε κομμάτι παίζετε με την υγειά σας ας  πούμε ? είναι σα να κάνετε παραγγελία γάλα για το παιδί σας από κινα . για εμάς έτσι είναι τα υγρά ατμισης


Φιλε Αποστόλη η τιμή για 30μελο ειναι12-15 ευρό στην Ελλάδα έναντι 3-4 στην ΚΙνα.
 
 
 Αλλα ποιο φτηνά είναι 12 ευρό ατμισμενα, από 4 πετάμενα

Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #524 στις: Ιουλίου 31, 2014, 14:24 »
30μλ Cuban δεν έχω βρει στην φαστ.Όσα 10μλ είτε 0mg είτε 12 μου φάνηκαν κομπλέ. Τώρα κάνω μίξη ελληνικό 30μλ με 2 10μλ από φαστ.
Επίσης το λινκ είναι για cigar flavor ενώ η εικόνα λέει Cuban.Μαλων πήρες απλό cigar

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix