vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 7 χρήστες
bloodlessz, panikad, lemon78, Sergios, pngtszs1976, manoslykos, tibolaso

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2805 στις: Μαρτίου 18, 2017, 12:51 »
Μου 'ρθε χθες κι ο 2ος SXK από zerobacco... κακά τα ψέματα άπαξ κι αποκτήσεις τον πρώτο δεν μπορείς να μείνεις μόνο με έναν, μας πήραν τα μυαλά τα κοπρόσκυλα! Ο καινούργιος πάντως δέχεται εύκολα όλα τα drip tips σαν βούτυρο, ενώ ο προηγούμενος ελάχιστα-πρέπει να αλλάξω orings στα επιστόμια για να χωρέσουν.  :'( Ακόμα και το μητρικό του δύσκολα το παίρνει. Κάτι παίζει κατασκευαστικά σε αυτό το θέμα και η βάση των επιστομίων δεν πρέπει να έχει την ίδια διάμετρο από τον έναν στον άλλο. Και οι 2 επίσης δεν κάθονται καλά στα μοντς και στραβώνουν στη μια μεριά χωρίς να είναι σε τέλεια ευθεία. Θεωρώ μικρό το κακό βέβαια γι' αυτά που μου προσφέρουν.

Παρατηρώ πάντως ότι χτυπάει πολύ όπου κι αν τοποθετήσω την αντίσταση... Είχα σκοπό να ατμίζω στα 6mg μόνο με τον fodi και τελικά έπεσα στα 6 και με τους doggyδες, δε γίνεται αλλιώς. Γενικώς αραιώνω πλέον όλα τα υγρά μου για να τα ρίξω σε νικοτίνη μιας και οι σκύλοι με έκαναν να παροπλίσω τους kayfunηδες στους οποίους ήμουν ένα κλικ παραπάνω σε ποσοστό mg. Fodi δεν είναι στο χτύπημα, σε κοπανάει αρκετά όπως και να 'χει.

Γιατί κάνετε συγκρίσεις με άλλους, διαφορετικής φιλοσοφίας ατμοποιητές δεν το καταλαβαίνω. Χρησιμοποιώ 7 διαφορετικούς (10 συνολικά), τουλάχιστον τρεις την ημέρα, και χαίρομαι που έχω αυτή την ποικιλία και απολαμβάνω το άτμισμα.
Πράγματι άστοχη σύγκριση, εντελώς διαφορετικοί ατμοποιητές που ο καθένας προσφέρει διαφορετικά πράγματα!

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2806 στις: Μαρτίου 18, 2017, 13:08 »
O Fodi που διαφοροποιείται? Δεν τον εχω γ αυτο ρωτω.

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2807 στις: Μαρτίου 18, 2017, 13:31 »
Ο fodi ανήκει πιο πολύ στην κατηγορία των drippers, για την ακρίβεια είναι τανκάτος dripper. Μπορεί να προσφέρει χτύπημα στο δόξα πατρί και τον χρησιμοποιείς πιο πολύ σε μερακλίδικες καταστάσεις. Γίνεται πολύ-πολύ πιο αεράτος από τον doggy μετά τη 2η τρύπα και μπορεί επίσης να γίνει ακόμα πιο σφιχτός στη μισή τρύπα. Ολοήμερος δε γίνεται με τπτ, αλλά αν κάποιον τον βολέψει και τον κάνει θα έχει τη μισή χωρητικότητα σε σχέση με τον σκύλο.

Sry για το μερικό offtopic!

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2808 στις: Μαρτίου 18, 2017, 13:33 »
Μερσι

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος HellasPit

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2809 στις: Μαρτίου 18, 2017, 14:02 »
Ποιον τρόπο προτείνεις εσυ?
Είχα δει πιο παλιά κάτι ποστ που εκεγαν οτι είχαν γευση 0 μετα το πλύσιμο και ότι σε μια εβδομάδα στρώνει η γευση για αυτό ρωτησα...
Τον επλυνα με ολους τους τροπους και παρ' ολα αυτα για μια εβδομαδα δεν ειχα καθολου γευση. Μολις τον εβρασα πολυ πολυ καλα σε γαλα και μετα σε νερο ηρθε η λυτρωση. Εγω αυτο θα σου προτεινα.
Υ.Γ. Μην ξεχασεις να αφαιρεσεις οτιδηποτε δεν ειναι μεταλλικο.(και τα πλαστικα που ειναι μεσα στον πολο).

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2810 στις: Μαρτίου 18, 2017, 14:38 »
@Atmos Λευτέρη το κρίμα στον λαιμό σου, με τα ποστς σου εδώ μ΄έψησες και πήρα κλωνόπουλο! ;D

Κάτοχος κι εγώ μερικές μέρες του sxk από zerobacco.
Λειτουργικά, δεν έχω το πρόβλημα του ξεσφιξίματος, το πιάνω από την "κόψη" κάθετης και οριζόντιας κάτω γωνίας και ξεσφίγγει. Πονάει λίγο βέβαια το χέρι αλλά ξεσφίγγει αμέσως, δεν το σφίγγω ποτέ πολύ όμως - του φέρομαι με επιβολή αλλά και τρυφερότητα όπως αρμόζει στα σκυλάκια μας.
Το πρόβλημα του στενού πηγαδιού drip tip υπάρχει και στον δικό μου, έπρεπε να αλλάξω o-ringάκι για να βάλω αυτό που ήθελα. Το δαχτυλίδι αέρα είναι πολύ σφιχτό, και παρ' όλο που έβρεξα με vg το o-ring του απ την πρώτη στιγμη και δεν το μπαζω-βγαζω, ήδη διακρίνω κάτι σκισιματάκια, αυτό μάλλον θα είναι θέμα σε λίγο καιρό.
Ατμίζοντας αποκλειστικά 4 χρόνια τον kayfun lite (όχι τον plus), η μικρή τρύπα εισαγωγής αέρα καθώς και πολύ μικρή ρύθμιση αέρα στο δαχτυλίδι με γοήτευσε!
Το στήσιμο του παιχνιδάκι (θα ήθελα σταυρόβιδες για την αντίσταση για να μην αλλάζω κατσαβίδια) και είναι θεόστεγνος απ την αρχή μέχρι το τέλος των (πραγματικών μετρημένων με σύριγγα) 3,5 ml.
Πολύ ωραίο άτμισμα για τα γούστα μου, θα μείνει εδώ, σαν δεύτερος για το σπίτι για καμμιά μπεμπέκα που κάνω ενίοτε (ατμίζω σκέτη βάση) μετά απο κανένα καλό φαγητό σε μορφή "πούρου", και η οποία αφήνει πολύ κοκκινίλα - με αυτόν το καθάρισμα είναι παιχνιδάκι. Εξαιρετικό άτμιστηράκι!

Υ.Γ.  Δεν μπορώ να μην σημειώσω το οξύμωρο τούτου του πόστ: Χιλιάδες ενθουσιώδη ποστ για το πόσο καλός είναι (οικονομικός στο υγρό, γεύση, θεόστεγνος, πανεύκολος στο στήσιμο), που σημαίνει οτι το παληκάρι απο την Γαλλία γέννησε ένα πολύ φωτισμένο design, αλλά όχι και να θέλει 140 ευρώ ο παλιοΓάλλος...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2017, 14:46 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2811 στις: Μαρτίου 18, 2017, 14:47 »
Τον επλυνα με ολους τους τροπους και παρ' ολα αυτα για μια εβδομαδα δεν ειχα καθολου γευση. Μολις τον εβρασα πολυ πολυ καλα σε γαλα και μετα σε νερο ηρθε η λυτρωση. Εγω αυτο θα σου προτεινα.
Υ.Γ. Μην ξεχασεις να αφαιρεσεις οτιδηποτε δεν ειναι μεταλλικο.(και τα πλαστικα που ειναι μεσα στον πολο).
Φιλέ μου γιατίσε γαλα?Απλά με νερό κ ξύδι δε γίνεται δουλειά? Ρωταω γιατί το ακουω πρώτη φορά

Αποσυνδεδεμένος HellasPit

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2812 στις: Μαρτίου 18, 2017, 15:11 »
Υπαρχουν πολλοι τροποι. Οπως αναφερω δοκιμασα αρκετους απο αυτους αλλα αποτελεσμα ειχα μονο με τον τροπο που λεω. (Βρασιμο σε γαλα και μετα σε νερο για να καθαρισει απο υπολειμματα). Μπορει να ετυχε, μπορει να ειναι και το πιο σωστο τελικα. Σ' εμενα παντως απεδωσε αμεσα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2017, 14:08 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος peeweeherman

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2813 στις: Μαρτίου 18, 2017, 16:38 »
Ωραίος ατμοποιητής και μια αξιόλογη πρόταση για όταν βαριέμαι τον cloud one.
Το πρόβλημα μου ήταν με το o-ring του ρυθμιστή αέρα.
Στις πρώτες 3 μέρες μου κόπηκαν και τα 2 προσπαθώντας να ανοίξω το τανκ και τον είχα χωρίς τον κάτω δακτύλιο!!!!!

Το πρόβλημα λύθηκε με oring από kayfun και τηλέμαχο (thx babis1993).
Επίσης το άνοιγμα του τανκ έγινε πιο εύκολο με τη χρήση λεπτού κατσαβιδιού όπως ανέφεραν κάποια παιδιά στις προηγούμενες σελίδες.

Φτηνός...εύκολος στο στήσιμο...χωρίς διαρροές...και με καλή απόδοση.
Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

ΥΓ. Μου αρέσει περισσότερο με το εντελώς διάφανο τανκ αντί για το γαλακτόχρωμο που έχω τώρα οπότε πάω για παραγγελία.
Aν  εισαι απο Αθηνα  και θες να  παρεις  διαφανο επειδη εχω ηδη 3  μπορουμε να  τα ανταλλαξουμε..


Καλησπερα  σε  ολους..Ευτυχης κατοχος  του σκυλου  (sxk)..θα  πω μονο οτι  προχθες  εκανα το πρωτο μου στησιμο  και  εκ του αποτελεσματος  δικαιωθηκαν  ολοι οσοι μου τον ειχαν συστησει..Vfm ατμο  που με κανει να  αποχωριζομαι  σιγα  σιγα τους εργοστασιακους..
Να  πω εδω οτι οποιος  εχει  διαφανα o ring και ματ τανκακι  για  αυτο  και θελει να  τα  δωσει  ας  μου στειλει  ενα  πμ γτ  ψαχνω τα sparew  του για να εχω στοκ..

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2017, 17:04 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος alex_rafa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2814 στις: Μαρτίου 18, 2017, 18:36 »
Καλησπέρα . Ξέρει κανείς απο που μπορώ να αγοράσω o rings για τον SXK (κυρίως απο Ελλάδα) ? 

Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2815 στις: Μαρτίου 18, 2017, 22:02 »
Δεν νομιζω να πουλανε ξεχωριστα. Κανε μια ερωτηση στα καταστηματα που το πουλανε. Αλλα δεν χρειαζεται να ειναι το ιδιο ρινγκακι. Εγω μολις κοπηκε το δικο του εβαλα ενα απο τον cloud που εχω και ειναι οπως πρεπει. 

Αποσυνδεδεμένος alex_rafa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2816 στις: Μαρτίου 18, 2017, 22:10 »
Σε κατάστημα στη θεσσαλονική που ρώτησα μου είπαν δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις πουθενά :hmmm:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2017, 14:09 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2817 στις: Μαρτίου 18, 2017, 22:13 »
Και να βρεις παλι προβληματα θα σου βγαλει οπως στο υς περισσοτερους εδω μεσα. Ψαξε μεγεθος το ιδιο απο αλλον ατμοποιητη. 

Αποσυνδεδεμένος alex_rafa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2818 στις: Μαρτίου 18, 2017, 23:56 »
Δεν νομιζω να πουλανε ξεχωριστα. Κανε μια ερωτηση στα καταστηματα που το πουλανε. Αλλα δεν χρειαζεται να ειναι το ιδιο ρινγκακι. Εγω μολις κοπηκε το δικο του εβαλα ενα απο τον cloud που εχω και ειναι οπως πρεπει.

Του cloud για παράδειγμα που μπορώ να το βρω ?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2819 στις: Μαρτίου 19, 2017, 00:03 »
Φαντάζομαι μιλάς για τα o-rings. Εδώ και εδώ  ;)
Επίσης εδώ μπορείς να βρεις διάφορα μεγέθη. (λίγο ακριβά αλλά είναι μια λύση) :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix