vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, karasarinis, Jorge, manoslykos, Doubt, infernity, camber

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2115 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 16:52 »
Να σας το πω με απλά λόγια:
Αφού τον έστησα ΕΓΩ, μπορεί να τον στήσει ο καθένας. Τέλος.  :))
Και μάλιστα δύο φορές.  :)

Το βαμβάκι τη μία το γύρισα από κάτω, τη δεύτερη ίσα που ακουμπάει στο πάτωμα του deck.
Μου φαίνεται ότι την τρίτη φορά και απλά να πετάξω το βαμβάκι κι όπως κάτσει, και πάλι θα δουλέψει τέλεια.  :tongue_smilie:
Εντάξει, οι αντιστάσεις που έβαλα ως τώρα είναι κάτι έτοιμες clapton 0,7 αλλά αυτό δε λέει κάτι. Η δυσκολία δεν είναι πώς θα φτιάξεις μια αντίσταση αλλά πώς θα τη βιδώσεις πάνω στο deck. Ε, λοιπόν, αφού το κατάφερα εγώ - μιλάμε για περίπτωση με "ειδικές ανάγκες" στο στήσιμο -  :)) μπορεί ο καθένας. Απλά κοίταξα κάτι βιντεάκια στο youtube πώς το έκαναν κι άλλοι, το δοκίμασα και ω του θαύματος τα κατάφερα με την πρώτη.

Τον πήρα σαν μια προσπάθεια να έχω έναν ατμοποιητή για αλλαγές γεύσης και έχω κολλήσει για τα καλά!!

Όμως: Στο γέμισμα, όσο απαλά κι αν έχω βιδώσει μετά το πλαστικό, την επόμενη ούτε ο συνδετήρας δε με σώζει μερικές φορές. Στραβώνει από το ζόρισμα!
Αν γέμιζε εύκολα, θα ήταν ο Nr1 ατμοποιητής. Εκεί χωλαίνει μόνο: στο γέμισμα.
Έχω τον Sjmy από την 3FVape και τον δουλεύω στα 15-16 Watt με την 0,7 Clapton που ανέφερα.

Ήταν η πρώτη μου πραγματική προσπάθεια με επισκευάσιμο. Είχα κάνει μία ακόμα με έναν Lemo2, αλλά εκεί πρέπει να βάλεις τρικλοποδιά στην αντίσταση για να στήσεις. Μιλάμε για βάσανο! Ας πούμε ότι τα κατάφερα με το ζόρι αλλά δεν την μετράω καν ως πρώτη φορά γιατί δε μου έλεγε τίποτα από άτμισμα.

Ο Doggy όμως έχει έναν ατμό πηχτό, και μια τζούρα πολύ στρωτή χωρίς τσιτσιρίσματα που σε γεμίζει από όλες τις απόψεις και αναδεικνύει τα αρώματα με έναν διαφορετικό τρόπο. Στο δεύτερο στήσιμο μού κάνει κάποια σκασίματα πού και πού. Παραήταν πρόχειρα στημένη η αντίσταση, το ξέρω, γιατί δεν έχω υπομονή για τέτοια, αλλά και πάλι δε μ' ενοχλεί. Θα την κρατήσω μέχρι να 'ρθει η ώρα της για αλλαγή. Στην πρώτη ήμουν πιο προσεκτικός, όπως θα είμαι και στην τρίτη.

Μπαίνοντας όμως στο λούκι των επισκευάσιμων, αρχίζω να καταλαβαίνω τι θα 'θελα σ' έναν επισκευάσιμο.

Μην νομίζετε βέβαια ότι απαρνήθηκα τους εργοστασιακούς τσιγαρίσιους.  8) Η αλήθεια είναι όμως ότι αρχίζω να λοξοκοιτάω και προς την άλλη πλευρά.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2116 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 16:59 »
βασικα του χρειαζοταν ενα στοπ στο δαχτυλιδι του αερα να τερματιζει στο ξεβιδωμα και να μπορεις να λυσεις την βαση.
απλα να θυμαστε οτι δεν θελει καθολου σφιξιμο το τανκ

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2117 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:03 »
Ο SXK με το o-ring δεν νομίζω να ξεβιδώνει χωρίς κατσαβιδάκι μέσα στην τρύπα του αέρα. Θα προτιμούσα να μην χρειάζεται αλλά το συνήθισα πια και δεν με πειράζει πολύ. Άλλωστε δεν γεμίζω ποτέ με υγρό τους ατμοποιητές εκτός σπιτιού...



Γραφτείτε στον σύλλογο! Κλικ στο banner! 





Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2118 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:10 »
ΕΠΙΣΗΣ
εχω βαλει οριγκακι στον sjmy και δεν εχω κανενα προβλημα με το ανοιγμα γιατι,
το οριγκακι ειναι αρκετα λεπτο, νομιζω 1μμ
και το τιπ
εχω "φαει" την εσωτερικη γωνια περιμετρικα του τανκ (οχι πολυ) με ενα χοντρο γυαλοχαρτο για να δημιουργει χωρο να κατσει το οριγκακι.
χοντροτερο οριγκακι περισσοτερο φαγωμα.
το τελευταιο πιστευω θα φερει αποτελεσμα και στον sxk.
οσοι εχουν αντερα ή extra τανκακια δοκιμαζουν :bye:


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2119 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:15 »
βασικα του χρειαζοταν ενα στοπ στο δαχτυλιδι του αερα να τερματιζει στο ξεβιδωμα και να μπορεις να λυσεις την βαση.
απλα να θυμαστε οτι δεν θελει καθολου σφιξιμο το τανκ
Αυτό, ας πούμε ότι ισχύει, μόνο όταν έχεις ήδη βιδωμένη τη βάση στο mod και βιδώνεις πάνω της το γυαλί, αλλά και πάλι σφηνώνει.
Αν έχεις τον ατμοποιητή έξω από το mod και τον βιδώσεις μετά στον ατμοποιητή, σφίγγει θέλοντας και μη κατά την τοποθέτηση στο mod. Αν πάλι το πιάσεις μόνο από τη βάση για να το σφίξεις, εκτός του ότι δεν είναι και εύκολο, μπορεί να χαλάσει και η ρύθμιση του αέρα.
Το γέμισμα είναι μπελαλίδικο. Χωρίς συνδετήρα ή καταταβιδάκι δε γίνεται δυστυχώς.
Τουλάχιστον σ' αυτόν που έχω εγώ.

Το stop στον αέρα και ένα καλύτερο πιάσιμο στη βάση (όχι γλιστερή επιφάνεια), πιθανώς να ήταν η λύση.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2120 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:22 »
δεν διαφωνω σε αυτα που λες
γενικα δεν συμπαθει τα σφιξιματα γενικα, ουτε πανω στο μοντακι
τωρα που το σκεφτομαι νομιζω το προβλημα δημιουργειται απο την επιφανεια του τανκ που καθεται πανω στην βαση.
αυτη που ανεφερα πριν.
αν την φας λιγο εως αρκετα με ενα γυαλοχαρτο μειωνεις την επιφανεια και συνεπως την ταση να σφιξει
:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2121 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:29 »
E! αφού και ο Atmos τα κατάφερε με επισκευάσιμο ατμοποιητή, τα σχόλια περιττεύουν.... best λεμε! :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2122 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:30 »
Εγώ πάντως το μόνο που σφίγγω είναι η βάση του Doggy στο mod. Aπό εκεί και πέρα το ξεβίδωμα του tank γίνεται παιχνίδι. Oύτε κατσαβίδια, ούτε συνδετήρες ούτε κάτι άλλο σχετικό. Αναφέρομαι στον SXK.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2123 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:33 »
Σπέρα και πάλι.
Λοιπόν το μοναδικό μου πρόβλημα και εμένα πλέων ειναι το κανένα.
Και εξηγούμε .( για SXK μιλάμε )

Το τανκ ΟΣΣΣΣΣΟ και απαλά να το βίδωνα μετά ΔΕΝ.
Ασε που από το πολύ απαλά μια δυο φορές ,δέν ειχε κλίσει  φαίνεται τελείως και παρε να έχεις ζουμιά...
Η κυρά που τόν δοκίμασε μου λέει :
Kάνει μπουρμπουλίθρεςςςςς ,ενω δεν έκανε ,τό ότι είχε αδιάσει το μισό τανκ χαμπααρι..

Κατσαβιδάκι πλακέ ωρολογοποιού κόντρα ( που να αντέξει ο συνδετήρας ) ,και ολα καλά..

Από εχθές ΟΜΩΣ βίδωσε ξεβίδωσε ,ώ του θαύματος φαίνεται "δουλεύτηκαν " και τα οριγκάκια ( οκ ενα ειναι ) ,και πλέων τόν ξεβίδωσα και χωρίς κατσαβιδάκι.

Επειδή τα ιδια είχα πάθει και με τούς καιφούνιδες τίς πρώτες μέρες ,με το Τανκ που με ζόριζε στο ξεβίδωμα ,θεωρώ οτι μετά απο λίγες μέρες ,τό ποιό πιθανόν είναι να στρώνει ο σκυλάκος.
Αυτά ,και για ότι νεώτερο ,και στο τεύχος νια νια νια ,τής Κυνοκομεικής επιθεώρησης.

Καλό βράδυ να έχουμε.

Μισό...Γαββββ Αρφφφφφφφ γάουυυ ( ήθελε και ο μικρός να σας πεί ενα γειά το αγόριμμμ .)
Μα τί ευγενικός  ..Μπράβοοο Μπράβοοοο..

Αντε να παίξεις τώρα...

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2124 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:37 »
στο ηλεκτρονικο μοντ που δοκιμασα μολις, οντως μπορει να υπαρχει θεμα...
στο μηχανικο απλα βαζω κοντρα το νυχι μου στην εισαγωγη του αερα και βουαλα...
η λυση μπορει να ειναι αυτη που αναφερει ο TEM.
πρωτα η βαση στο μοντ σφιχτα και μετα το τανκ.
αλλα και παλι αν θες να αλλαξεις μοντ τι κανεις?
ξεβιδωμα του τανκ, βιδωμα της βασης στο νεο μοντ και βαζεις το τανκ? λιγο μανουρα


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2125 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 17:57 »
H αλήθεια είναι ότι ο SXK με το oring σφίγγει εύκολα, ενώ ο SJMY αν τον κλείσεις απαλά, ανοίγει αμέσως.... βέβαια το "νύχι" βοηθάει... (αντε να αφήνουμε και νύχι τωρα....)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2126 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 18:05 »
Εγώ πάλι αν δέν μου είχε πεί ο άγιος αυτός άνθρωπος ,και συνατμιστής ( δυστυχώς ξεχνάω το ποιός μου το είπε ) ,να πάρω αυτό το καπελάκι με τούς φακούς τούς ανταλλακτικούς ,οχι καιφούν 4 δεν θα έστηνα ,με τα λεπτά βιδάκια ,οχι επισκευάσιμο ,ουτε τήν μύτη μου που είναι και τερατάκι δεν θά έβλεπα.

Να είναι καλά ,και θα είναι από τίς ευχές που έχει πάρει.

Τώρα τό έχω με φακούς για μακριά ,εχει και φακό ( οκ τίς πλάκας ) ,τα κατω γυαλιά για τό πληκτρολόγιο , και τήν πετσέτα ,για να μην καεί ο server απο τήν φάτσα μου..

Και μετά σου λένε μερικοί έχουν πρόβλημα..
Βρεεεεεεεε εμένα που δέν με δέχεται ούτε Ίδρυμα τι να πώ εεε?
Τί να πώ?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2127 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 18:09 »
ato
ο slimer έχει γίνει χαλκομανία στην μούρη σου ρε φίλε :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2128 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 18:23 »
O slimer είναι ΚΟΥΚΛΟΣ μπροστά μου Kotso.

Σε ευχαριστώ φίλος για τήν φιλοφρόνηση ούτως η' αλλος .
Επιφυλάσσομαι βρε..

Υ.Γ Μανταςςςςςςςςςς Μανταςςςςςςςς....το (Γ)Κο(ρ)τσος ΤΕΛΟΣ...
Μανταςςςςςςςςςς

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #2129 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 18:52 »
Εγω παλι δεν εχω λαστιχακι ουτε στον αερα.ακουμπα κανονικα ο sjmy στο pico κ ουτε ο αερας χαλαει κ γυρνα κ πιο ευκολα να τον αυξομειώσεις.οποτε αφαιρω δαχτυλιδι πιανω χαρτοπετσετες κ τον ανοίγω. Χωρια οτι ειναι πολυ λιγοφαγος κ σε συνδιασμο με τα 3,5 μλ δε νομιζω οτι καποιος που κανει ορθαδικη εργασία θα χρειαστει γεμισμα μες την μέρα, οι του γραφειου αν ρουφαν ασυστόλως σε γραφειο ειναι ας χωσουν κατι να αναπληρωσουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix