vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ribot, Mimhsdr, tony1976

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #615 στις: Μαρτίου 05, 2017, 09:53 »
Μήπως έχουν λασκάρει οι βίδες του πίκο και κουνιέται όλο το πάνω μέρος και νομίζεις ότι παίζει ο ατμοποιητής; Μου φαίνεται περίεργο που λες ότι τέρμα βιδωμένος κουνιέται ακόμα. Επίσης αν εσύ δεν είσαι ο γκαντέμης, εγώ είμαι ο τυχερός :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #616 στις: Μαρτίου 05, 2017, 13:07 »
Μια βοηθεια ρε παιδια,,μου εχει κολλησει η βιδα στον ενα πολο απο τους 2 στο ντεκ και δε βγαινει με τιποτα,απο πολυγωνη(αλεν) εχει στρογγυλεψει εντελως,οτι και να δοκιμασα τιποτα,2 μερες τον εχω ,αν το εχει αντιμετωπισει κανεις ας πει καμμια λυση.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #617 στις: Μαρτίου 05, 2017, 14:24 »
Δοκιμασε με κλειδι τορξ, αυτο που ειναι σαν 6γωνο αστερακι.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #618 στις: Μαρτίου 05, 2017, 19:41 »
Θα δοκιμασω και με τορξ,προς το παρον τον άφησα απο εκεί που τον αγορασα ,αν δεν το καταφέρει σκέφτομαι να το πάω σε ρολογαδικο που εχουν ψιλα εργαλεια μπας και το καταφέρουν εκεί.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #619 στις: Μαρτίου 05, 2017, 19:59 »
Εαν η βιδα μπορει να βιδωσει, να βγει μεχρι τερμα δηλαδη απο τη μερια που πιανει το συρμα, ισως να μπορεσεις να την κοψεις με ενα μαχαιρι\κοπιδι  :confused1: ή αναλογο εργαλειο και κατοπιν να συνεχισεις το βιδωμα μεχρι να βγει ολοκληρη απο τη μερια που πιανει το συρμα. Θεωρητικα το λεω, δεν το εχω επιχειρησει.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #620 στις: Μαρτίου 06, 2017, 14:53 »
Παιδιά, τι πρέπει να κάνω για να μπορέσει να παίξει 100% VG υγρά;

Δεν φαίνεται να τα καταφέρνει προς το παρόν...

Στον Avocado δεν έχουν πρόβλημα.

Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #621 στις: Μαρτίου 06, 2017, 15:42 »
Μια βοηθεια ρε παιδια,,μου εχει κολλησει η βιδα στον ενα πολο απο τους 2 στο ντεκ και δε βγαινει με τιποτα,απο πολυγωνη(αλεν) εχει στρογγυλεψει εντελως,οτι και να δοκιμασα τιποτα,2 μερες τον εχω ,αν το εχει αντιμετωπισει κανεις ας πει καμμια λυση.
Κόβεις ένα μικρό κομματάκι από γάντι λάτεξ, το βάζεις στην τρύπα και με αλενάκι ξεβειδώνεις. Το έπαθα προχθές στον engine nano rta και με αυτό τον τρόπο κατάφερα να βγάλω την βίδα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #622 στις: Μαρτίου 07, 2017, 17:52 »
Τελικα ο ατμο πηγε σκουπιδια,,τι να πω οτι χειροτερο μου εχει τυχει μεχρι στιγμης απο οποιονδηποτε ατμο.
Αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει,,ουτε να δω τις δυνατοτητες του δεν προλαβα.
Λοιπον,,πιανω ενα πολυ ψηλο μυτοτσιμπιδο για να πιασω τη βιδα ενδιαμεσα απο τον πολο,γυρναω μια ,γυρναω 2 και εκει που λεω οκ κατι γινεται,,,,,,,,σπαει ο πολος εκει που παταει η βιδα,στην απεναντι μερια προς τη φορα που βιδωνει.
Οποτε τελειωσε αδοξα,,μετα απο 3 μερες και 4 στησιματα.
Τα μονα λεφτα που εχω κλαψει σε ατμο μεχρι στιγμης,,50 ευρω στα σκουπιδια.
Παντως ακομα και με αντισταση 1.5-1.7 ωμ ο ατμο επινε υγρο και χωρις να ρουφας¨)
Πηγα να αποφυγω το γκομπλιν ν3 για την κακη εμπειρια που ειχα με τον προηγουμενο και τελικα μου πηγε εντελως στραβα με το serpent,χειροτερα δε θα μπορουσε,σεναριο που ουτε περναει απο το μυαλο σου.
Και τωρα ποιον ατμο??

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #623 στις: Μαρτίου 08, 2017, 00:12 »
Αγόρασες τον serpent mini 50 ευρώ?

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #624 στις: Μαρτίου 08, 2017, 10:26 »
Και 30 να τον ειχα παρει παλι πεταμενα δε θα ητανε? οκ τον πηρα απο μαγαζι που δαγκωνει,,το θεμα ειναι οτι μου βγηκε μαπα,οτι πιο αχρηστο εχω πιασει στα χερια μου. Μπορει για καποιους να ειναι απο τους καλυτερους ατμο οκ το δεχομαι,απλα εμενα δε μου πηγε καλα απο την αρχη,,το ιδιο βραδυ σπαει το γυαλι,την επομενη κολλαει η βιδα μεσα στον πολο.Ε μην τρελλαθουμε,δε τον πατησα και κατω,του φερθηκα πολυ καλα,αλλα απλα δε μου εκατσε :nope: :nope:.
Και στην τελικη ας επαιρνα το γκομπλιν ν3 που ειχα αρχικα στο μυαλο μου,αλλα επειδη ειχα θεματακια με διαρροες στον προηγουμενο ειπα να τον αποφυγω και τον ηπια με αλλο τροπο :wall:


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #625 στις: Μαρτίου 08, 2017, 14:12 »
Kαι πολυ καλα εκανες γιατι πανω κατω τα ιδια επαθα εγω με τον goblin 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #626 στις: Μαρτίου 08, 2017, 20:10 »
Ναι αλλα την επαθα ετσι κι αλλιως :))
Κριμα τα λεφτα,,ο λογος που τον πηρα ηταν γιατι ηθελα εναν επισκευασιμο εδω και τωρα λογω του οτι ο subtank δεν παιζει πια και ειπα να τον παρω απο ελλαδα.
Απο fasttech εχω βαλει καποια πραγματα στο καλαθι,μαζι και τον doggystyle αλλα θελω λεφτα και θελει καιρο να ερθει η παραγγελια και απλα βιαστηκα και την πατησα.
Για να πω την αληθεια βεβαια στο πρωτο στησιμο που εκανα με αντισταση 1.7ωμ 28αρι κανθαλ και το βαμβακι μεχρι κατω στο ντεκ,δεν ειχα θεμα ιδιαιτερο απο διαρροες(αραια και που) σαν να ιδρωνει,μεταξυ ντεκ και γυαλιου αλλα ρουφαει σαν τρελλο οσο αερα και να κλεισεις οτι αντισταση και να κανεις και δε νομιζω οτι μονο σ εμενα εχει καταναλωση.ο ατμο δεν ειναι φτιαγμενος για τσιγαρισιες ουτε για ψευτοτσιγαρισιες.
Με το βαμβακι μεχρι τη μεση του ντεκ ειχε διαρροες κανονικα και στο σαιτ τους ετσι το δειχνουν....τελοσπαντων.
Αν δεν εμενε η βιδα μεσα,σιγουρα θα τον χρησιμοποιουσα μεχρι να βαλω παραγγελια απ εξω αλλα ειπαμε......μου κατσε :eyesplash:
Και απο γευση δεν τρελλαθηκα,τουλαχιστον στα καπνικα υγρα,,,τα αλλα δεν με ενδιαφερουν οποτε δεν εχω γνωμη για φρουτενια κλπ.
Τι ζηταμε ρε γμτ ... εναν ατμο χωρις διαρροες με αξιοπρεπες ρυθμιση αερα,ποιοτικο και καταναλωση λογικη.
3 εχω στα υποψη μου 1) hurricane 2) taifun gt3  3)doggystyle
Αυτοι πιστευω ειναι πανω κατω σε αυτο που θελω και για τσιγαρισιες οτι πρεπει.

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #627 στις: Μαρτίου 08, 2017, 20:18 »
φίλε και οι τρεις που λες είναι κορυφαίοι (ο hurricane v2 ε?) . Και ο Serpent είναι πολύ καλός αλλά είναι κινεζιά και έπεσες στην περίπτωση. Και εμένα χαλάσανε οι βίδες στην αρχή στο κεφάλι και τις άλλαξα. Κατά τα άλλα είναι πραγματικά καλός. Ο Goblin είναι ακόμα πιο φθηνοποιότητα , το καπάκι άμα το πιέσεις λυγίζει.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #628 στις: Μαρτίου 08, 2017, 20:26 »
Ναι φιλε μου για τον hurricane v2 ελεγα,,πολυ καλα λογια και για taifun gt3 και για doggystyle .
Δεν ξερω γιατι δεν εχω δοκιμασει κανεναν τους και η επιλογη δεν ξερω με τι κριτηρια θα γινει :hmmm: αλλα θα ειναι σιγουρα καλυτερα απο serpent.
Στο ερπετο παντως αν ειχες πιο ευκολα προσβαση στη βιδα  και το παλεψεις,βγαινει αλλα εμενα στρογγυλεψε το κεφαλι τελειως απο τις προσπαθειες και οταν εβαλα το μυτοτσιμπιδο και την επιασα,απο την πιεση εσπασε ο θετικος πολος στη μεση :wall:.
Οπως ηταν εφυγε στο καλαθι,με φρικαρε,,μεσασ σε 2 μερες διαλυσε.

Στον taifun gt3 μου αρεσει το ντεκ του και στον doggystyle γενικα μου αρεσει το τανκ και οτι γενικα συγχωρει μικρολαθακια στο στησιμο.

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #629 στις: Μαρτίου 08, 2017, 20:26 »
Οτι τα τζαμακια σπανε αν τα χαιδεψεις που το πατε? Εκτος αν ειμαι ο μονος. Εχω ποσα προιοντα και δεν εχω σπασει ουτε ενα. Εσπασα τα δικα μου και πηρα αλλα 2 απο φιλους και τα εσπασα και αυτα. Με την ευκαιρια υπαρχουν καπου Ελλαδα ανταλλακτικα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix