vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, tasos1976, infernity, bloodlessz

Twitter

Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:38 »
Aπο 1 μεγαλο καπνο βαρυ (old holborn μπλε), μερα παρα μερα, 5-6ml 18mg ακατεβατα!!!
πω πω!!!!μιλαμε για σκληρο χρηστη :))

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:40 »
εγω καπνιζα γυρω στο 1 μεγαλο καπνό drum το διήμερο. Εδω και 8 ημερες (τις μετραω μία μία με χαρα..) ατμίζω περί τα 2.4-3.6 ml απο υγρό Natura 24mg. Σκοπεύω μόλις τελειώσει το μπουκαλάκι να περάσω στο 18άρι .Η όρεξη παντως παραμένει αυξημένη γεγονός που με ξάφνιασε γιατί δε μπορω να καταλάβω που οφείλεται απο τη στιγμή που και η νικοτίνη δεν εχει εκλεψει αλλα ουτε και η κίνηση του χεριου. Μάλλον με την απορία θα μείνω και το εχω ρίξει στο περπάτημα
απο οτι καταλαβα η ορεξη οφειλεται στο οτι αρχιζει να λειτουργει η γευση και η οσφρηση μετα απο λιγο καιρο,τουλαχιστον εκει το αποδιδω εγω

Αποσυνδεδεμένος MarkusBoy

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • NO SMOKING HERE ?? I vape :-)
    • smoker's diary
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 22:04 »
Και γω το ίδιο γ@#ώτο! Και νομιζα οτι το καταφερα! και το καταφερα δηλαδη...

οφ τοπικ αλλα οκ εγω το ανοιξα το νημα  :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Τις τελευταιες μερες κανω μονο φλορέξ η σχεδον. Δηλ παιζω μεταξυ 0 και 3 περιπου mg.
Μια χαρα, δε μου λειπει τιποτα, δεν το εκανα καν επιτηδες, απλα εκει με πηγε μονο του ως απολαυση. αλλα.....
ΑΝΟΙΞΕ Η ΚΑΤΑΠΙΩΝΑ
ΠΕΙΝΑΩ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και ειμαι ηδη 120 κιλα ρε γ@#ώωωωωωωωωωωωωωωω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αλέξη και εγώ πεινάω σε υπερβολικό βαθμό θα έλεγα έχω και καλύτερη γεύση όμως και το απολαμβάνω αφάνταστα

λοιπόν κάπνιζα ένα  25άρι drum μπλε και τώρα τελευταία γύρω στα 20-25 γρ pall mall ( για οικονομικούς λόγους κυρίως χεχε) την ημέρα  πάντα

Ξεκίνησα με 18 νικοτίνη κάθε μπουκαλάκι που άδειαζα έπεφτα σε 12, 11,9 και  από σήμερα  ατμίζω όλη μέρα φλορεξ σκέτη vg (αντί για νικοτίνη κυνηγάω πλέον το μεγαλύτερο ντουμάνι ) . Είναι λίγο αέρας κοπανιστός αλλά μέχρι στιγμής αντέχω .και όλο αυτό σε ένα μήνα και κάτι  :idiot1:
 

καλά ατμίσματα σε όλους και να πέφτεται συνεχώς σε νικοτίνη μια ιδέα ήταν για μένα τελικά ελπίζω και για σας  :bye: 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 22:17 από MarkusBoy »

Αποσυνδεδεμένος Sleeves

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 13:31 »
Γεια χαρά και από εμένα.

Ένα 25ρι Craven μου έβγαζε δύο μέρες και όταν δοκίμαζα να αγοράσω η.τ. πήγα αμέσως στα 24mg. Κοντά μία εβδομάδα ατμιστής  υπολογίζω ότι έχω κάνει από 7ml-8ml σύνολο (δηλαδή 1,25 ml/μέρα) και το έχω πιπίλα! Χθες δοκίμασα μία άλλη γεύση στα 18 και αραίωσα τα 2 ml που είχα με 2-3 σταγόνες ουδέτερο και είμαι μια χαρά. Σήμερα αραίωσα με τον ίδιο τρόπο και το 24ρι που είχα.

Νομίζω είμαι μίνιμουμ ατμιστής με αυτά που διαβάζω εδώ πέρα και θέλω να παραμείνω έτσι μέχρι να το κάνω εντελώς περιστασιακά και το η.τ.

   

Αποσυνδεδεμένος alexq

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 19:39 »
καλησπέρα,

κάπνιζα Old Holborn Yellow ένα πακέτο 25γρ / 3μέρο.
ξεκίνησα ΗΤ με υγρό στα 18mg/ml και κατανάλωση περίπου 4ml.
τώρα 2 1/2 μήνες μετά έχω φτάσει στα 9-12mg/ml και κατανάλωση στα 2-3ml.

ψάχνομαι για κάποιο mod ώστε να μπορέσω να ρίξω και άλλο την περιεκτικότητα βελτιώνοντας παράλληλα την απόλαυση, αλλά δυστυχώς η αναμονή σε ότι θέλω είναι μεγάλη και η διαθεσιμότητα μικρή :( ευτυχώς υπομονή υπάρχει μπόλικη :)


Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 03:18 »
...Εγω παλι με μισο 25gr old holborn blonde τη μερα, ειμαι στα 3ml τη μερα με 18αρι και ωρες ωρες .....δεν το νιωθω :fight_hammered2:.............που να παω και σε mod :wall: :wall:

Κάτι πάει στραβά, άλλαξε άρωμα, αναλογία PG/VG ή ακόμα και ατμοποιητή... Εκτός πια και το έχεις κάνει πιπίλα σαν και εμένα, οπότε σταμάτα για 30 λεπτάκια και δοκίμασε να ξαναατμίσεις... Θα δεις ότι θα ξαναρθεί το χτύπημα και η γεύση...

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 16:47 »
πω πω!!!!μιλαμε για σκληρο χρηστη :))

Οπως  το λες!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 16:57 »
και ελεγα εγω που κανω 3,5 ml περιπου την μερα με 12 νικοτινη οτι κανω πολυ :-[

Αποσυνδεδεμένος Caesar

  • *
  • 8
  • To vapor or Not to Vapor...
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:48 »
Καλησπέρα και από εμένα,

Εγώ ξεκίνησα και σταμάτησα με καπνό... (Πακέτο τσιγάρα δεν αγόρασα ποτέ στα 10 χρόνια που κάπνιζα)
Έναν 40άρι Old Holborn κίτρινο σε 1,5 μέρα με χαρτάκια γλυκόριζα και Slim φιλτράκια είχα φτάσει πριν αρχίσω το άτμισμα.

Ξεκίνησα με 18mg/ml για περίπου 60ml υγρού που είχα πάρει, μετά κατέβηκα στα 12 mg/ml και τώρα μετά από 6+ μήνες  έχω μείνει αρκετό καιρό στα 9 mg/ml σταθερά και με 4ml μέση κατανάλωση την ημέρα. (Υπάρχουν μέρες που χτυπάω 6άρια και άλλες που κάνω 2-3 ml).

Επόμενος στόχος, 6 mg/ml λίαν συντόμως....

Αποσυνδεδεμένος Μiran

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 00:19 »
καλησπέρα,

Εγώ ήθελα εναν 25 Old Horborn κιτρινο κάθε 3η μέρα.
 Ξεκίνησα με 18mg και ενώ κάνω μια αμπουλα του ego T την ημέρα,
πρεπει να είναι γυρω στα 1,2ml και όμως είμαι μια χαρά.

Βλέπω εδώ κατι 6ml την ημέρα και κοντευουν να μου πεσουν τα μαλλιά ???
Και εγώ νόμιζα οτι ατμίζω υπερβολικά.

Οταν βεβαια είμαι με παρέα ποτά,καφε κτλ κάνω και 2 με 2,5ml

Το κ.τ το έκοψα μαχαίρι απο την ωρα που τραβηξα την πρωτη μου τζουρα
 (ατμισιά) και ουτε να το μυρίσω παιδιά μου ερχεται αναγούλα.

Ποοο ρε Θεεεεεε τι καπνιζα 3 ολόκληρα χρόνια και αλλα 7 χρόνια πριν το στριφτό, κανονικά τσιγάρα ετοιμα.


Αποσυνδεδεμένος Radital

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακολούθησε το φως μου
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 08:28 »
Κάπνιζα Old Holborn Yellow ένα πακέτο 25γρ / 3μέρο.

Ξεκίνησα ΗΤ με υγρό στα 12mg και κατανάλωση περίπου 3ml.
Τελευταία δοκιμάζω ανάμειξη με 6mg, με στόχο να μείνω για λίγο εδώ και τελικό στόχο τα 0mg.

Είδομεν.....  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 11:41 »
Πέρασα από πολλά καπνά. Πριν το κόψω κάπνιζα δύο με τρία 25άρια Old Horborn Yellow την εβδομάδα (περίπου μισό την ημέρα, περισσότερο τις μέρες που δούλευα, λιγότερο όταν έμενα σπίτι). Άρχισα το ΗΤ τον Ιούλιο με 18mg. Τον Σεπτέμβριο άρχισα να ρίχνω τη νικοτίνη. Από Νοέμβριο που πήρα τον A2 και ανακάλυψα την ντουμανιάρα VG έριξα τη νικοτίνη στα 12 mg. Εδώ και 15-20 μέρες έριξα πάλι τη νικοτίνη στα 9 mg. Όταν όμως πίνω καμία μπίρα, τα 9 mg δεν μου φτάνουν. Νομίζω πως έφτασα στα όρια μου. Πιστεύω είμαι μεταξύ 9 με 12 mg. Δεν το ρίχνω άλλο.

Αποσυνδεδεμένος slaybas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • nimda
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 11:47 »
Εγώ έκανα 1 πακετο Old holdborn μπλε 25 γρ ανα 2 μερες και σε ειδικές περίπτωσεις και σε μια μέρα.
Αρχισα με 18mg και συνεχίζω,μόνο που τώρα κάνω σκέτη vg.

dksn20

Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:58 »
από ένα πακέτο καπνό που έλιωνα τη μέρα.
άρχισα με 18 μόνο το πρώτο μπουκαλάκι
έπεσα στα 12 και τώρα ψιλοετοιμάζομαι για 9

τη μέρα πρέπει να τρώω 6ml από ότι έχω δει


εδώ και 2 μέρες έπεσα στα 6mg
για αραίωμα το έκανα αρχικά (είχε αρχίσει να με ενοχλεί το 50% PG)
αλλά από ότι φαίνεται πλέων κάθομαι εδώ :D

Αποσυνδεδεμένος Amarte

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 11:40 »
   Περί των 25 gr στο διήμερο Old Holborn μπλέ κάπνιζα πριν ξεκινήσω το άτμισμα. Εδώ και έναν μήνα σχεδόν που αποκλειστικά ατμίζω ξεκίνησα στα 12 mg νικοτίνης και ανέβηκα στα 18 mg.
   Σε αντίθεση με τους περισότερους αντί να μειώνω την περιεκτικότητα την αυξάνω. Όχι οτι δεν με κάλυπτε το 12άρι αλλά με το 18άρι μπουχτίζω περισότερο και ετσι δεν έχω συνέχεια πιπίλα το τσιγάρο!

   Απο κατανάλωση υγρού γύρω στα 5 ml ημερησίως παλιότερα με το 12άρι και κοντά στα 3-3,5 ml με το 18άρι. Το περίεργο είναι πως με κάποια υγρά παρατηρώ μεγαλύτερη κατανάλωση σε υγρό σε σχέση με άλλα! Στο RY3 με χρήση όλη την ημέρα θέλω 2-2,5 ml ενώ με όλα τα mistique 3-3,5! Λογικά φταίει η πυκνότητα του υγρού και γιαυτό καίγεται πιο γρήγορα!

   VG δεν εχω ατμίσει αποκλειστικά, γιατί δεν μου αρέσει η γεύση που δίνει η βάση, εκτός απο τα μικρά ποσοστά που έχουν τα e-liquid που χρησιμοποιώ (80%~70% PG μίξη με 20%-30% VG).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 62 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro