vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 8 χρήστες
Aoratix, Ηρακλης, Sergios, karasarinis, Jorge, manoslykos, Doubt, infernity

Twitter

Φτηνά υγρά, από πού;

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 21:46 »
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΠΕΔΕΣ ΕΧΕΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΙ ABUELOS APO ZEROBACCO ?ΦΟΒΕΡΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΦΤΙΝΑ ;)


Από το συντονισμό:
Παρακαλούμε: Όχι ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Ένα εύκολο εργαλείο μετατροπής, είναι το Melobytes.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2016, 22:36 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 03:53 »
Δεν είπα πουθενά ότι αυτό που γράφω ισχύει για όλα τα υγρά.
Το ότι κάποια λόγω marketing και υψηλής ζήτησης είναι πανάκριβα, δεν αθωώνει τα υπερβολικά φθηνά υγρά ούτε τα κάνει ποιοτικά και τίμια.
Το CL  τίγκα στο διακετύλιο, επέτρεψε μου να διαφωνήσω και για το τίγκα και για το αν και τι κακό κάνει το διακετύλιο σε αυτές τις περιεκτικότητες.
Τα πάμφθηνα υγρά έχουν αναλύσεις? Τις ζητάμε πριν τα αγοράσουμε? Η μήπως επειδή είναι φθηνά, λέμε όλοι από μέσα μας "δεν πειράζει?"
Είτε φτηνό είναι, είτε ακριβό, τα ατμίζουμε και τα δύο και τα εισπνέουμε.
Γνωρίζετε πόσες "εταιρείες" βγαίνουν, κάνουν ένα υγρό, τα αρπάζουν και εξαφανίζονται?
Πολύ θα ήθελα να δω σε λίγους μήνες που θα ισχύσει ο νέος νόμος, πόσα από αυτά τα πάμφθηνα υγρά αλλά και τα δηθεν γκουρμέ ακριβά θα συνεχίσουν να υφίστανται.  Με 6 μήνες αναμονή για να βγει ένα υγρό στην αγορά και με την διαδικασία και τα έξοδα του φακέλου για τις αναλύσεις θα δυσκολέψει πολύ η κατάσταση.
Τα liqua είναι από τα καλύτερα οικονομικά υγρά και έχουν και αναλύσεις. Οι αναλύσεις όμως αφορούν 2-3 συστατικά. Την ποιότητα των υλικών την μετράει κανείς και πώς?
Οι πρώτες ύλες δεν είναι ακριβές για όσους παίρνουν ποσότητα, δηλαδή την FP, την HALO, την FA, την Liqua και άλλες αντίστοιχες. Και πάλι, υπάρχουν ποιότητες και ποιότητες, όπως για παράδειγμα νικοτίνη με €100 το λίτρο ή με €500 το λίτρο. Πιστεύει κανείς ειλικρινά και λογικά σκεπτόμενος ότι ένα υγρό των €2 ανά 10 ml έχει την ακριβότερη νικοτίνη / βάση / αρώματα ή τα φθηνότερα? Την διαδικασία ανάπτυξης του υγρού, παραγωγής και διάθεσης αλλά και την διαφήμισης δεν την υπολογίζουμε στο κόστος? Το γεγονός ότι σχεδόν όλες οι εταιρείες θέλουν να λειτουργούν με κριτήριο το μέγιστο δυνατό κέρδος το θυμόμαστε?
Όσο για την αισχροκέρδια, ναι είναι διάχυτη και μάλλον ο κανόνας στην αγορά αλλά δείτε πρώτα τι κόστος και φόρους πληρώνει ο κινέζος (ειδικά με αγορές από e-shop που είναι μαύρες καθώς δεν έχουν φόρο εισαγωγής ή ΦΠΑ) και τι ο Έλληνας και μετά το συζητάμε. Σαφώς και δεν είμαι υπέρ των καταστημάτων γιατί τα περισσότερα αυθαιρετούν. Αλλά και πάλι αυτό δεν είναι η κολυμπήθρα του Σιλωάμ για όλα τα στραβά.
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως πρέπει να προσέχουμε τι ατμίζουμε, αν και σχεδόν όλα τα υγρά είναι πολύ ασφαλέστερα από τον καπνό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και προιόντα κακής ποιότητας.
περιπου τα ιδια γραφουμε...εαν ειναι ενα υγρο ακριβο δεν σημαινει οτι ειναι και καλυτερο απο το φθηνο...παραδειγμα εφερα για το CL που προ καιρου εγιναν αναλυσεις και δεν ηταν και οι καλυτερες....ενα ακριβο υγρο...οσον αφορα τις αρπαχτες μαζι σου με 1000...ειτε ειναι ακριβα ειτε φθηνα τα υγρα...εχουν σκασει μυτη -100 παρασκευαστες με γκουρμε υγρα(μπανανα φραουλα σταφιλι...λεμε τωρα) που αλλοι τα πουλανε 20 αλλοι τα δινουν για 5...το θεμα των αναλυσεων το εχω ξανανοιξει σε αρκετα ποστ σε υγρα γκουρμε φιλε μου....ειναι μεγαλο και απαντηση θα ειναι μια...ψαξε μονος σου(αυτη πηρα και εγω)
θα αναρωτηθω και θα σκεφτω για κατι...ενα υγρο πχ ΧΑΛΟ πως θα γνωριζω εγω εαν χρησιμοποιει την ακριβη η την φθηνη νικοτινη?και αντε μου δινει πιστοποιησεις ....αναλυσεις χαμος πολλες...η νικοτινη και το υγρο δεν ειναι ψαρι να καταλαβεις αν ειναι μπαγιατικο η οχι...αρα ερχομαστε σε αδιεξοδο...και δεν γινεται να κριτηκαρουμε αυτους που ατμιζουν φθηνα υγρα ουτε εκεινους που ατμιζουν ακριβα ...μεγια τους και καμαρι τους...
ε οχι μωρε δεν το προμηθευτηκε ενα καταστημα το λικουα πανω απο 5 ευρω αντε και ο φορος 6.5...και το πουλα 12????ναι τα λικουα ειναι με αναλυσεις που λιγοι καταλαβαινουν...αλλα θα τα προτιμησω απο τα πριμιουμ με αναλυσεις που παλι λιγοι καταλαβαινουν....γιατι πριμιουμ εμεις τα βαπτιζουμε οι καταναλωτες και κανεις αλλος...προσωπικα δοκιμασα υγρο πριμιουμ ...που δεν ηταν αλλο απο βανιλια με φουντουκι....η καρυδα με μπερμπον....συνδυασμος αρωματων που ο καθενας μπορει να κανει με την πληθωρα αρωματων που κυκλοφορουν...χωρις να δωσει 20-30 ευρω...ρε που παμε...ρε που παμε(αυλωνιτης)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 04:01 »
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΠΕΔΕΣ ΕΧΕΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΙ ABUELOS APO ZEROBACCO ?ΦΟΒΕΡΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΦΤΙΝΑ ;) Από το συντονισμό: Παρακαλούμε: Όχι ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Ένα εύκολο εργαλείο μετατροπής, είναι το Melobytes.
Το καλοκαίρι που ήμουν Ελλάδα  αγόρασα 2 υγρά απο ζερομπακο...
Έιναι πολυ καλά υγρά και σε πολυ καλή τιμή... 
Ομόλογο πως έιναι τα μόνα υγρά που απόλαυσα με το καφέ στα 3 Χρόνια που έιμαι στον ατμό...
Φεύγοντας πήρα αλλά 3 αλλά δυστυχώς τελειωσανε

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 11:06 »
περιπου τα ιδια γραφουμε...εαν ειναι ενα υγρο ακριβο δεν σημαινει οτι ειναι και καλυτερο απο το φθηνο...παραδειγμα εφερα για το CL που προ καιρου εγιναν αναλυσεις και δεν ηταν και οι καλυτερες....ενα ακριβο υγρο...οσον αφορα τις αρπαχτες μαζι σου με 1000...ειτε ειναι ακριβα ειτε φθηνα τα υγρα...εχουν σκασει μυτη -100 παρασκευαστες με γκουρμε υγρα(μπανανα φραουλα σταφιλι...λεμε τωρα) που αλλοι τα πουλανε 20 αλλοι τα δινουν για 5...το θεμα των αναλυσεων το εχω ξανανοιξει σε αρκετα ποστ σε υγρα γκουρμε φιλε μου....ειναι μεγαλο και απαντηση θα ειναι μια...ψαξε μονος σου(αυτη πηρα και εγω)
θα αναρωτηθω και θα σκεφτω για κατι...ενα υγρο πχ ΧΑΛΟ πως θα γνωριζω εγω εαν χρησιμοποιει την ακριβη η την φθηνη νικοτινη?και αντε μου δινει πιστοποιησεις ....αναλυσεις χαμος πολλες...η νικοτινη και το υγρο δεν ειναι ψαρι να καταλαβεις αν ειναι μπαγιατικο η οχι...αρα ερχομαστε σε αδιεξοδο...και δεν γινεται να κριτηκαρουμε αυτους που ατμιζουν φθηνα υγρα ουτε εκεινους που ατμιζουν ακριβα ...μεγια τους και καμαρι τους...
ε οχι μωρε δεν το προμηθευτηκε ενα καταστημα το λικουα πανω απο 5 ευρω αντε και ο φορος 6.5...και το πουλα 12????ναι τα λικουα ειναι με αναλυσεις που λιγοι καταλαβαινουν...αλλα θα τα προτιμησω απο τα πριμιουμ με αναλυσεις που παλι λιγοι καταλαβαινουν....γιατι πριμιουμ εμεις τα βαπτιζουμε οι καταναλωτες και κανεις αλλος...προσωπικα δοκιμασα υγρο πριμιουμ ...που δεν ηταν αλλο απο βανιλια με φουντουκι....η καρυδα με μπερμπον....συνδυασμος αρωματων που ο καθενας μπορει να κανει με την πληθωρα αρωματων που κυκλοφορουν...χωρις να δωσει 20-30 ευρω...ρε που παμε...ρε που παμε(αυλωνιτης)

Φυσικά και δεν κριτικάρουμε τις επιλογές του καθενός.
Αυτό που προσπαθώ να τονίσω με τα γραφόμενα μου είναι ότι θα πρέπει να έχουμε τη σχετική προσοχή και την κοινή λογική ως σύμβουλο στο τι ατμίζουμε και ιδιαίτερα στα υπερβολικά φθηνά υγρά. Κάτι ανάλογο πχ με οτι κάνουμε όταν ψωνίζουμε φαγητό για την οικογένεια μας.
Η συνολική ποιότητα των υλικών είναι ακόμα ένας τομέας που η νομοθεσία απαιτεί βελτίωση, γιατί ο τελικός χρήστης δεν μπορεί τις περισσότερες φορές να την διακρίνει. Πάντως μια κακή βάση ή μια πάμφθηνη κινέζικη νικοτίνη αρκετές φορές φαίνεται γιατί επηρεάζει την γεύση, οξειδώνεται πολύ εύκολα κτλ..


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:08 »
.γιατι πριμιουμ εμεις τα βαπτιζουμε οι καταναλωτες και κανεις αλλος...προσωπικα δοκιμασα υγρο πριμιουμ ...που δεν ηταν αλλο απο βανιλια με φουντουκι....η καρυδα με μπερμπον....συνδυασμος αρωματων που ο καθενας μπορει να κανει με την πληθωρα αρωματων που κυκλοφορουν...χωρις να δωσει 20-30 ευρω...ρε που παμε...ρε που παμε(αυλωνιτης)

Καμια εικοσαρια ολοκληρωμενα των 0.1 ευρω, μερικα mosfet των 10-20 ευρω και μερικα παθητικα ( αντιστασεις πυκνωτες, ασφαλειες, varistor κτλ) σχεδον ανευ αξιας και μια αποχαλκωμενη πλακετα των 6-7 ευρω μπορει να κανουν 100, 200, 500 η και 5000 και 6000 ευρω... αν νομιζεις οτι σε ληστευουν φτιαχτη μονος σου (αφου πρωτα σπουδασεις και τη σχεδιασεις βεβαια)
Το οτι μπορει να σου δωσει καποιος τα σχεδια τζαμπα η να τα εχει αναρτησει καπου πρεπει να το θεωρεις προνομοιο οχι δικαιωμα.
Το ιδιο ισχυει σε καθε τι... διαφορετικα ας καθοσουν μονος σου να κανεις reverse engineering να βρεις ποσο βανιλια και τι βανιλια και ποση καρυδα, αφου πρωτα ανακαλυψεις τον τροχο για να φτιαξεις ενα ποδηλατο (γιατοι οι λησταρχοι τα πουλανε πανακριβα) για να πας στο μαγαζι να παρεις τα υλικα...
Επισεις οταν ανοιξεις μαγαζι να πουλας οσο τα προμηθευεσαι γιατι ως γνωστο ενας σωστος μαγαζατορας πρεπει να δουλευει για να ειναι ευχαριστημςνοι οι πελατες του,  η κυβερνηση, και ο σοιμπλε... τα υπολοιπα ερχονται σε δευτερη μοιρα...

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:20 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 16:32 »
SORRY ΠΑΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ
ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΦΘΗΝΑ/ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΥΓΡΑ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΙΝΑΙ
ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΙΟΤΙΚΑ/ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΛΑΒΕΡΑ ΑΠΟ Τ'ΑΛΛΑ.

Πως μερικοί καταφέρνετε κάθε topic να το "ξεχυλώνεται", άξιο απορίας το έχω.

Και για τον λόγω της ενημέρωσης μπαίνω και 'γω στο συγκεκριμένο
topic και βλέπω άσχετα πράματα, δεν ήρθα -απλά- να βγάλω τη χολή
μου. Φέτος αναγκάστηκα λόγω οικονομικών και όχι μόνο να αρχίσω να
αναζητώ και 'γω οικονομικά υγρά. Liqua δεν μου αρέσουν και γενικά για
υγρά από FT δε ψήνομαι. Yaeliq τα γνωρίζω εδώ και πολύ καιρό, αλλά
θα 'θελα να κάνω οργανωμένη παραγγελία με 2-3 άτομα ακόμη και να
τα μοιραστούμε, αλλά λόγω έλλειψης χρόνου για να γίνει σωστά κάτι
τέτοιο + κάποιων αμφιβολιών/επιφυλάξεων δεν έχω παραγγείλει τελικά.
theLiQuid δοκίμασα σχεδόν όλες τις γεύσεις που -θεωρητικά- θα μου
αρέζανε... δεν μου άρεσε τίποτα. Τα αρώματα από Paradise (ελληνικά
πρέπει να είναι) με ψήναν άσχημα εδώ και πολύ καιρό μιας και φαίνονται
για premium/σύνθετες οι γεύσεις, αλλά πολύ φοβάμαι με τους νέους
νόμους θα εκλείψουν αργά η γρήγορα, οπότε δεν μπήκα στο tripάκι.

Από οικονομικά υγρά που βρήκα πρόσφατα
είναι τα κυπριακά Blackout και Tobiana:
http://atmoulis.gr/category/eliquids/blackout-e/
http://atmoulis.gr/category/ygra-a-tobiana/
Καθώς επίσης και τα Humble:
http://www.e-smokers.gr/κατηγορία-προϊόντος/humble-juice/

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει τίποτα από τα παραπάνω ακόμη.

Και για να μην ξεχνιόμαστε, πέρα από τα κλασσικά Hexocell
(Pharmacig δεν μου αρέσαν, Hexocell έχουν κάποια αξιόλογα
VFM υγρά) και κάτι προσφορές πχ E-Liquid France που εμφα-
νίζονται εδώ και εκεί, υπάρχουν σε οικονομική συσκευασία:
http://www.esmokeguru.com/el/e-liquid-diy/e-liquids/one-hit-wonder/one-hit-wonder-180ml.html
http://www.e-smokers.gr/κατηγορία-προϊόντος/one-hit-wonder/
Και παίζει να βρείτε και κάτι ακόμη οικονομικό στο e-smokers.
Τέλος, έχω μπανίσει και κάτι συσκευασίες Ecovape των 100ml:
http://atmoulis.gr/category/eliquids/%cf%85%ce%b3%cf%81%ce%ac-%ce%b1-ecovape/
http://smok-e.gr/el/eco-vape/762-milfs-milk-ecovape-100ml-90-10.html
(για το smok-e δεν έχω ιδέα αν και πόσο αξιόπιστο είναι το κατάστημα)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 17:51 »
Καμια εικοσαρια ολοκληρωμενα των 0.1 ευρω, μερικα mosfet των 10-20 ευρω και μερικα παθητικα ( αντιστασεις πυκνωτες, ασφαλειες, varistor κτλ) σχεδον ανευ αξιας και μια αποχαλκωμενη πλακετα των 6-7 ευρω μπορει να κανουν 100, 200, 500 η και 5000 και 6000 ευρω... αν νομιζεις οτι σε ληστευουν φτιαχτη μονος σου (αφου πρωτα σπουδασεις και τη σχεδιασεις βεβαια)
Το οτι μπορει να σου δωσει καποιος τα σχεδια τζαμπα η να τα εχει αναρτησει καπου πρεπει να το θεωρεις προνομοιο οχι δικαιωμα.
Το ιδιο ισχυει σε καθε τι... διαφορετικα ας καθοσουν μονος σου να κανεις reverse engineering να βρεις ποσο βανιλια και τι βανιλια και ποση καρυδα, αφου πρωτα ανακαλυψεις τον τροχο για να φτιαξεις ενα ποδηλατο (γιατοι οι λησταρχοι τα πουλανε πανακριβα) για να πας στο μαγαζι να παρεις τα υλικα...
Επισεις οταν ανοιξεις μαγαζι να πουλας οσο τα προμηθευεσαι γιατι ως γνωστο ενας σωστος μαγαζατορας πρεπει να δουλευει για να ειναι ευχαριστημςνοι οι πελατες του,  η κυβερνηση, και ο σοιμπλε... τα υπολοιπα ερχονται σε δευτερη μοιρα...

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φιλε μου ο συνδυασμος γευσεων και το τελικο αποτελεσμα ικανοποιει τον καθε χρηστη διαφορετικα..
Τωρα εαν εσυ πιστευεις οτι στην κατασκευη υγρων κανουν κατι διαφορετικο αποτι ολοι που κανουν diy...εχεις δικαιωμαωνα το πιστευεις...για την ιστορια πολλοι συνδυασμοι γευσεων γραφτηκαν και εγιναν απο ατμιστες προτου βγουν τα πριμιουμ και εδω και σε ξενα φορουμ παλαιοτερα .ιδιοι με τα πριμιουμ υγρα...δεν μπορεις να μιλησεις για καινοτομια και για πρωτοτυπια στα υγρα...ειναι σαν να λες σενα σεφ αντι για κρεμυδι στο κοτοπουλο εβαλες πιπερια και γιαυτο εχει πατεντα και θα πληρωσω το φαγητο σου 200 φορες την αξια του...ε οχι εγω δεν θα το πληρωσω και οποιος το κανει μπραβο του...αλλωστε το θεμα της γευσης ειναι παντοτε προσωπικο και ποτε αντικειμενικο...

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 18:08 »
Βρε δεν αντιλεγω σε αυτα (κι εγω 90%  diy φτιαχνω) αλλα με χαλασε καπου η απαξιωση των ανθρωπων που βγαλαν επιτυχημενες συνταγες

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 22:10 »
καθολου απαξιωση ...ενα μπουκαλακι 30μλ...κοστιζει σαυτους 3-4 ευρω αντε 5 το πουλανε 30....και εμεις τα αγοραζουμε...γιατι απαξιωση....μην τα λες και διαβαζουν και κυβερνητικοι....χαχαχαχ

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 22:25 »
Και τα 3-4-5 πολλά είναι.
Τα αρώματα ζαχαροπλαστικής είναι ακριβώς τα ίδια, μόνο ο διαλύτης διαφέρει (ηλιέλαιο ή κάποιο άλλο έλαιο, μάλλον φθηνότερο από τις δικές μας βάσεις).
Πόσο κοστίζουν;

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 01:34 »
Τα κυπριακά του atmouli της blackout είναι τρομερά. Σαν ποιότητα φανταστείτε τα σε επίπεδο eliquid france. Τα 120ml κοστίζουν 30 ευρώ. Τρομερή τιμή.
Τα Humble κινούνται περίπου στα ίδια επίπεδα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 10:47 »
FML, εδώ μπαίνουμε όλοι όσοι θέλουμε να διαβάσουμε για οικονομικά υγρά.
Νομίζεις ότι κάνει κακό εκτός από τις μάρκες που προτέινονται, να υπάρχει και μια συζήτηση για κάποια πράγματα που αφορούν την ποιότητα και την υγεία μας σε σχέση με τη χρήση τους?
stavraetos, αν νομίζεις ότι οι σοβαρές εταιρείες παραγωγής υγρών τα παρασκευάζουν όπως φτιάχνει ο καθένας μας diy, κατά την άποψη μου κάνεις μεγάλο λάθος.
Δεν είναι τυχαίο ότι η HALO η η FP είναι αυτό που είναι διαχρονικά και παγκόσμια. Εκτός κι αν ;εχουν καταφέρει να κοροιδεύουν όλο τον κόσμο με ένα ry4/ehtyl maltol ή μια βανίλα/μπέρμπον που ο καθένας μπορεί να φτιάξει στην κουζίνα του.

Όσο για το ότι δεν υπάρχει καινοτομία στα υγρά, τα ισοπέδωσες όλα...


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2016, 10:57 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 11:18 »
Πιο χαμηλή τιμη δεν εχω ξαναδεί :http://www.hiliq.com/dessert-e-liquid-flavor-100ml


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 11:29 »
Τα μεταφορικά τα είδες ? 
Μάλλον τους τρόπους που και οι 3 είναι κούριερ οπότε και τελωνείο ;) (Για την EMS δεν είμαι σίγουρος)

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 13:01 »
Για να πάρετε μια ιδεα, τι σημαίνει εργοστάσιο παρασκευής υγρών αναπλήρωσης μπορείτε να δείτε τα βίντεο του pbusardo ;


   Μετά το 11:00 
Θα δείτε μπιτόνια νικοτίνης, αρωμάτων, και βαρέλια vg pg.
Όταν εμενα με πρώτες ύλες λιανικής, μου στοιχίζει σε diy 1€ τα 30ml φανταστείτε τι στοιχίζει σε αυτούς.
Μιλάω βέβαια μόνο για το κοστος των πρώτων υλών. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix