vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, ZoeM, manoslykos, PsykieG, camber

Twitter

Φτηνά υγρά, από πού;

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #90 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 13:51 »
Μια τιμή περίπου 10 ευρώ για 30ml (τιμή πριν το νέο χαράτσι) την θεωρώ έντιμη για ενα αξιοπρεπές υγρό, αν το υγρό ειναι αξιόλογο θα δικαιολογούσα και τα 15.
Αναφέρομαι σε Ελληνικές τιμές, υπολογίζοντας αγορά με απόδειξη κανονικότατα.
Δεν ξέρω πως τα καταφέρνετε να να φτιάχνετε υγρα με 3,5 ευρω τα 100ml, εγω το λιγότερο που έχω υπολογίσει ειναι τα 12 ευρω.
Σύν γάντια, wfi για καθάρισμα, σύριγγες. Και δεν υπολογίζω τις τυχόν αρχικές αγορές και κατασκευές.
Και βέβαια πρέπει να υπάρχει ποικιλία αρωμάτων που κάποια θα τα πετάξουμε αν παραμείνουν πολύ καιρό. Τα γράφω επειδή κατά 90% τα υγρά μου ειναι diy, τελευταία αγορά έτοιμου υγρού έκανα το Μάρτη. Με κατανάλωση 10-12 ml ημερησίως εγω και η κυρία μου, δεν με παιρνει για έτοιμα.
Α, να πώ ότι κανένας κλώνος από όσα εχω κάνει δεν ειναι ουτε καν κοντα στο αυθεντικό. Ελάχιστα άντε να φτάσουν ενα 80% , αρα κλώνοι δεν ειναι.
Λοιπον φιλε με αγορες( από Ελλαδα)επωνυμων αρωματων,βασης,μηδενικης γλυκερίνης προπυλενογλυκολης,wfi και όλα μεσα δηλ. τα 100ml diy e-liquid που φτιαχνω 4mg νικοτίνης με 3%(και πολύ που είναι!!!!)αρωμα μου κοστιζουν 2,4 ευρω,θα μπορουσαν να μου κοστιζαν ακομη και κατω από 2 ευρω τα 100ml αν αγοραζα μεγαλύτερης συγκέντρωσης και μεγαλύτερης συσκευασίας νικοτινουχας βασης και μιλαω παντα για αγορες επωνυμων προιοντων και παντα για αγορες από Ελλαδα,θα μπορουσαν όμως να μου κοστιζουν και 18 ευρω τα 100ml αν αγοραζα π.χ  ένα μικρο μπουκαλι 3mg νικοτινουχας βασης όπως αυτό  http://www.ecig.gr/ygra-anaplirosis/ατμιστική-βάση/βάση-e-liquid-100ml.html με 6 ευρω και εβαζα και 20ml αρωμα (που όπως ειπα δεν το εχω ξανακουσει αυτό το 20-25% αρωμα,και φυσικα ουτε θα τολμουσα ποτε να το δοκιμασω!)δηλ. 2 μπουκαλακια τετοια των 10ml το καθενα και τιμη 6 ευρω το ένα http://www.vaporsolutions.gr/diy-flavour-art/469-cuban-supreme-flavour-art-.html και θα μου εβγαιναν τα 100ml 18 ευρω!
Ο καθενας κανει το κουμαντο του!
 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #91 στις: Οκτωβρίου 29, 2016, 20:21 »

Άνοιξε περίπτερο μπροστά στη Νομαρχία; Πώς δεν το έχω προσέξει; Στην Καποδιστρίου, απέναντι στο e-shop πρέπει να τα έχει 6€ τα 30ml. Αν δεν έχεις περάσει, πέρνα οπωσδήποτε.
Καλά μιλάμε για τρομερή τιμή τα 30 μλ . Ευχαριστώ θα περάσω σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 01:59 »
Καλύτερα να μην περάσεις. Είναι απομιμήσεις τα υγρά. Liqua Malrboro λέει. Τι άλλο θα δούμε;  :wall:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2016, 02:23 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 28, 2017, 19:51 »
Καλησπερα στν παρεα
θα ηθελα καταστηματα ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξωτερικα που να ειναι φτηνα κ καλα υγρα που να περιεχουν και νικοτινη!
Προυποθεση απο εξωτερικο να μν υπαρχει θεμα με τελωνεια κτλπ...
γτ 5 ευρω το 10m ειναι ψιλοασυμφορο...

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 28, 2017, 20:05 »
Τα φτηνότερα που έχω βρει στην Ελλάδα.

theliquid.gr/?age-verified=7341ddd4db

Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 28, 2017, 20:08 »
μου κανει εντυπωση που το συγκεκριμενο νημα ειναι νεκρο σε τετοιες δυσκολες εποχες για τον μεσο ατμιστη. Για να επεκτεινω την ερωτηση του neokosmitis, αγορες απο yaeliq περνανε τελωνειο;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 28, 2017, 20:18 »
Ισχύει γενικότερα η απαγόρευση αγοράς υγρών από το εξωτερικό. 

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:03 »
αρα αυτο σημαινει οτι οποιοαδηποτε αγορα υγρων απο εξωτερικο θα περασει τελωνειο;


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2017, 23:57 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:13 »
Σημαίνει ότι η αγορά υγρών, αν περάσει τελωνείο, θεωρείται παράνομη με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:17 »
Το ενδεχομενο αυτο ειναι πιθανο για οποιαδηποτε αγορα για οτιδηποτε σχετιζεται με το αντικειμενο.

neokosmitis αν θελεις ριξε μια ματια   http://vaping.gr/index.php/topic,30506.0.html

I.P.

Αποσυνδεδεμένος neokosmitis

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 28, 2017, 21:37 »
μαλιστα αρα οτι ειναι εντος ελλαδος... σκατα

edit: διαβασα ομως σε αλλο φορουμ οτι κανει παραγγελια μεσω singapore post.. μηπως ετσι γλιτωνουμε τελωνιακους ελεγχους;
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2017, 21:46 από neokosmitis »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 29, 2017, 19:53 »
Κάνε την παραγγελία σου κανονικά, τίποτα δεν έχουν σταματήσει από υγρά. 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 29, 2017, 21:37 »
Μήπως να τσιτώσεις λίγο, αγαπητέ?

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 29, 2017, 22:09 »
Μην προτρέπετε κάποιον να κάνει κάτι χωρίς να λέτε ότι είναι παράνομο και είναι δικιά του απόφαση αν θα το κάνει ή όχι αλλιώς αν τον πιάσουν θα έρθει εδώ και θα λέει "εσείς μου είπατε να το κάνω" και "λέγατε ότι δεν έχουν σταματήσει κανέναν για υγρά"!!
Λοιπόν τυπικά (νομικά) απαγορεύονται οι εισαγωγές ατμιστικών ειδών. Ειδικά για τα υγρά όμως, που υπάρχει ΕΦΚ στην Ελλάδα, το (πιθανό) πρόβλημα είναι ακόμη μεγαλύτερο.
Αν παραγγείλει κάποιος ένα ατμοποιητή, ένα Η.Τ. τότε ΑΝ το σταματήσουν και ΑΝ το ελέγξουν και ΑΝ θέλουν τότε μπορούν να το κατάσχουν και, ελπίζω (δεν ξέρω που μπορεί να το τραβήξουν), το πράγμα τελειώνει (??) εκεί!
Αν παραγγείλει κάποιος υγρά αναπλήρωσης Η.Τ. (οποιαδήποτε δεν παίζει ρόλο αν είναι με ή χωρίς νικοτίνη, PVG, PG, VG) τότε ΑΝ το ανακαλύψουν και ΑΝ το σταματήσουν και ΑΝ το ελέγξουν και ΑΝ θέλουν τότε εκτός από κατάσχεση υπάρχει σοβαρότατος κίνδυνος (αν θέλουν να το τραβήξουν - το ξαναλέω) να παραπεμφθεί κάποιος για λαθραία εισαγωγή (όχι λαθρεμπόριο εκτός αν έχει παραγγείλει π.χ. 50 μπουκάλια).
Άρα σε καμιά περίπτωση δεν θα έλεγα ΠΟΤΈ σε κάποιον πάρε, χωρίς να το σκεφτεί καλά και να ζυγίσει τα υπέρ και τα κατά! Την απόφαση πρέπει να την πάρει μόνος του κάποιος αν θέλει να ρισκάρει.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 30, 2017, 10:55 »
«διασυνοριακές εξ' αποστάσεως πωλήσεις»: πώληση προϊόντων εξ αποστάσεως σε καταναλωτές, στο πλαίσιο της οποίας ο καταναλωτής, όταν παραγγέλλει το προϊόν από κατάστημα λιανικής πώλησης, βρίσκεται σε κράτος μέλος διαφορετικό από το κράτος μέλος ή την τρίτη χώρα όπου είναι εγκατεστημένο το εν λόγω κατάστημα λιανικής πώλησης· το κατάστημα λιανικής πώλησης θεωρείται ότι είναι εγκατεστημένο σε κράτος
μέλος: α) σε περίπτωση φυσικού προσώπου: αν αυτό το φυσικό πρόσωπο έχει την επιχειρηματική έδρα του στο εν λόγω κράτος μέλος, β) στις άλλες περιπτώσεις: αν το κατάστημα λιανικής πώλησης έχει στο εν λόγω κράτος μέλος την καταστατική του έδρα, την κεντρική του διοίκηση ή τον τόπο άσκησης των δραστηριοτήτων του, συμπεριλαμβανομένου ενός υποκαταστήματος, αντιπροσωπείας ή οποιασδήποτε άλλης εγκατάστασης,
www.e-nomothesia.gr/kat-epikheireseis/kapnos-kapnisma/nomos-4419-2016.html
"Ορισμοί"

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572249 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326877 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios