vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 3 χρήστες
SEB, camber, manoslykos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:20 »

 δηλαδη, χιλιάδες χρήστες θα αποσύρουν Ιθάκες, Τηλεμάχους, Φαινόμενα, Evives,Κάλυκες, Καυφούνηδες και πολλούς που ξεχνώ και θα πέσουν με τα μούτρα στον Cloud ;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 23:16 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:28 »
όταν δοκιμάσουν θα το δουν μόνοι τους :bye:


βέβαια δεν ξέρω ποιους χιλιάδες εννοείς γιατί εδώ μέσα έχουμε χάσει λίγο την μπάλα
κάποιοι θέλουν να μιλήσουν για τον αλεν ντελον   


και τελικά μιλάνε για τον αλαν νταλον


στο θέμα μας όμως εγώ θα πω πως είναι στην κατηγορία του νούμερο 1
αυτή είναι όμως η γνώμη μου και αυτήν λέω και προκαλώ όχι ντε και καλα να τον αγοράσουν αλλά να τον δοκιμάσουν
και όλα αυτά πάντα σε φιλικό επίπεδο :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:33 από hardmacarton »

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:32 »
η υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο ..

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:35 »
εσύ είσαι κακό παιδί και ούτε θα τον αγοράσεις ούτε θα τον δοκιμάσεις :))

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:38 »
καλα το μαντεψες
με βρισκει καθετα αντιθετο η πολιτικη τιμολογησης τους

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:40 »
για πες μας με τι ατμίζεις 8)

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:42 »
με 2 kayfoynia
ενας μαμα και ενας φτιαγμενος κομματι κομματι απο steam tuners
 ο πρωτος μου στοιχισε 60
ο δευτερος 70

σταθερη αξια ο καυφουνης , αποδιδει τελεια και απλα υγρα και πιο πολυπλοκα

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:44 »
μια χαρά είσαι μάλλον δεν απευθύνετε σε σένα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 15:57 »
Καλώς ας έρθει ο Cloud και ας έχει επιτυχία...

Αλλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες ατόμων που συμμετέχουν στο φόρουμ, που θα τον αποχτήσουν και θα τον παρουσιάσουν...
 8)


Ααα βρε καλώς τους που είναι τα παιδιά που είχαν να φανούν στο φόρουμ από τον Ιανουάριο? 8) 8)

Βρίστε με όσο θέλετε... Μερικά πράγματα κάνουν καραμπάμ!!!!

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:10 »
Δεν το πάτε καλά με το promotion του cloud εδώ μέσα, δεν το πάτε καθόλου καλά...

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:24 »
Θα ρισκάρω να τοποθετηθώ κι ας παρεξηγηθώ...


Πρώτα απ' όλα, μια γενική παρατήρηση/τοποθέτηση...



Είμαστε και πάλι, στο ίδιο έργο θεατές... και ο μόνος κερδισμένος είναι ο τυπάκος στην είσοδο των κινηματογράφων που φτιάχνει ποπ-κορν τίγκα στο διακετύλιο... αντί ο μόνος κερδισμένος να είναι η ατμιστική κοινότητα...


Από την μία οι υπέρμαχοι του όποιου προϊόντος κι από την άλλη οι πολέμιοι του... οι μεν εγκάθετοι για τους δε, οι δε παπαγαλάκια για τους μεν... και τούμπαλιν...


οι μεν να θεωρούν ότι ο Χ κατασκευαστής/εφαρμογέας πληρώνει τους δε από ένα ο-ringάκι για κάθε τους καλή λέξη, οι δε να τρέφουν αυταπάτες ότι ο ανταγωνιστής θα εκτιμήσει την πόρωση τους με το προϊόν του και θα τους δώσει ένα πουγκί με κόκκινα ο-ringάκια...


Προσωπικά, έχω βρεθεί με αρκετούς ατμοποιητές, ορίτζιναλ ή κλώνους εδώ και 4-5 χρόνια... Έχω σκαλώσει με 2-3 από αυτούς... Ο ένας είναι ο κλωνIATTY, όπου ακόμη και σήμερα τον απολαμβάνω, ο άλλος είναι ο KFL+ καθώς και ένας δύο drippers...


Θα μου πεις γιατί κλώνος κι όχι ορίτζιναλ... ειδικά στο συγκεκριμένο, προτιμούσα να δώσω τα ίδια χρήματα για 2 κλώνους παρά για έναν αυθεντικό... ίσως αν τότε έβρισκα σε καλή τιμή μεταχειρισμένο, να το έπαιρνα... τέλος του off-topic...


Εδώ και μια εβδομάδα, έχω τον Cloud...


Πολλά τα χρήματα να τον αγοράσει κανείς? Ναι, ειδικά στις μέρες μας...


Είναι λογική η τιμή του? Όχι, αλλά τόσο τον κοστολογεί ο κατασκευαστής/εφαρμογέας του, και είναι στον μέσο όρο της αγοράς... όσο παράλογοι είναι οι άλλοι, άλλο τόσο και αυτός... οπότε ο παραλογισμός έχει να κάνει με την τιμολόγηση, εν γένει, στην Ελλάδα...


Για αυτά που σου προσφέρει αξίζει τα λευτά του? Ανεπιφύλακτα ναι...  *


Θα έπαιρνες κι ένα δεύτερο? Ναι, για να τον κρατήσω και όχι να βγάλω χαρτζιλίκι πουλώντας τον...






* Όταν λέω "ανεπιφύλακτα ναι" εννοώ, ότι αυτό που ήθελα να έχει ένας ατμοποιητής είναι να έχει εύκολο στήσιμο σαν του KFL+, καλή απόδοση γεύσης, μεγάλη χωρητικότητα, γέμισμα από πάνω χωρίς να νιώθω ότι παίζω πιάνο ή φλογέρα ή να ανοιγοκλείνω καμπάνες, καλύπτοντας τρύπες γεμίσματος με τα δάκτυλα, εύκολη αλλαγή φυτιλοαντίστασης χωρίς να ξηλώνω και να μεταγγίζω, και σε ανθρώπινη τιμή... πάνω κάτω αυτά... Επιπρόσθετα θα ήθελα να έχει καλή διαχείρηση υγρού (να μην πίνει σαν τρελό), να μην εχει διαρροές, να βγάζει αρκετά γεμάτο ατμό, να μην με πιάνει η καρδιά μου όταν βλέπω την φυτιλοαντίσταση μετά από 1-2 τανκάκια, και να μην μου έρχεται καμμένο στο ξεκούδουνο...


Μετά από λυώσιμο μιας εβδομάδας, το μόνο που θα ήθελα να βελτιωθεί, θα ήταν να έχει κάπως μεγαλύτερη χωρητικότητα... Όλα τα άλλα τα έχω βρει σε αυτό τον ατμοποιητή!!!


Τι με έκανε περισσότερο εντύπωση? ότι για να φας καμμένο (χωρίς το TC) θα πρέπει να τα θέλει ο οργανισμός σου... σε προειδοποιεί άμεσα και έγκαιρα...


Το δεύτερο, είναι οι φωτογραφίες που ανέβασε ο Alex74... μετά από κατανάλωση μεγάλης ποσότητας υγρού, η φυτιλοαντίσταση του είναι σαν χθεσινή (κάτι που ήταν το μεγάλο μου θέμα με το Φαινόμενο, όπου στο 2ο τανκάκι με έπιανε η ψυχή μου)...


Τώρα γιατί δεν με βόλεψαν οι άλλοι ατμοποιητές (ακόμη και το Φαινόμενο), το πιο πιθανό είναι να φταίω εγώ και το στήσιμο μου και να μην τα βρήκαμε...




Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:42 »
Βρε παιδιά!!! Αφού τόσοι τον έχετε, κάντε μια παρουσίαση, φωτογραφίες, μερικά λογάκια, πως δουλεύει με τα σετάπ σας...

Δεν αξίζει σε κανέναν ατμοποιητή να προμοτάρεται έτσι...
Ειδικά σε έναν καλό ατμοποιητή...

Πείτε και που τον πουλάνε και πόσο...

Θα με ενδιέφερε να τον δοκιμάσω και μιλάω ανοιχτά...

Τα άλλα περι τιμών και ποιότητας μετάλλων κτλ ούτε που με νοιάζουν... Έχω βαρεθεί κάποιοι να συνθλίβουν το κουνούπι και να αφήνουν την καμήλα... Δεν ανήκω σε αυτούς!!!!

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:42 »
Καλώς ας έρθει ο Cloud και ας έχει επιτυχία...

Αλλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες ατόμων που συμμετέχουν στο φόρουμ, που θα τον αποχτήσουν και θα τον παρουσιάσουν...
 8)


Ααα βρε καλώς τους που είναι τα παιδιά που είχαν να φανούν στο φόρουμ από τον Ιανουάριο? 8) 8)

Βρίστε με όσο θέλετε... Μερικά πράγματα κάνουν καραμπάμ!!!!
φίλε μου καλέ εγώ γράφω όταν έχω να πω κάτι η κάτι με ενθουσίασε η έχω κάποιο θέμα και το γουστάρω δεν είμαι κατασκευαστής και δεν τα παίρνω από κανέναν απλός ατμιστής είμαι όπως και εσύ
και το ότι κάποιοι δεν γράφουν η έχουν να φανούν απ τον Ιανουάριο η τον Σεπτέμβριο αυτό είναι δουλειά των συντονιστών και αυτών που δεν γράφουν όχι δική μου και όσοι συμμετέχουν εδώ φτιάχνουν την εικόνα του φόρουμ...... 8)

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:47 »
να πω πως και μένα στην αρχή με άγχωσε το ss tank μιας και έχω μάθει με τα διάφανα αλλά πριν τελειώσει το υγρό στέλνει μήνυμα
δεν ασχολούμαι καν με το υγρό
ε αυτο ειναι σημαντικο που σου στελνει μηνυμα. Αν ομως εισαι εκτος εμβελειας wifi τι γινετε?

 :))

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 16:50 »
Βρε παιδιά!!! Αφού τόσοι τον έχετε, κάντε μια παρουσίαση, φωτογραφίες, μερικά λογάκια, πως δουλεύει με τα σετάπ σας...

Δεν αξίζει σε κανέναν ατμοποιητή να προμοτάρεται έτσι...
Ειδικά σε έναν καλό ατμοποιητή...

Πείτε και που τον πουλάνε και πόσο...

Θα με ενδιέφερε να τον δοκιμάσω και μιλάω ανοιχτά...

Τα άλλα περι τιμών και ποιότητας μετάλλων κτλ ούτε που με νοιάζουν... Έχω βαρεθεί κάποιοι να συνθλίβουν το κουνούπι και να αφήνουν την καμήλα... Δεν ανήκω σε αυτούς!!!!

@demkoni
100 ευρώ ο ατμοποιητης + ΦΠΑ
10 ευρώ το clear tank

Προς το παρόν μόνο από crazy vaper και όχι μέσω του site, παρά μονο από τηλέφωνο.
Άγνωστο γιατί γίνεται μόνο με αυτόν τον τρόπο.

Edit: Υπάρχουν ήδη φωτό και ορισμένες εντυπώσεις (ίσως όχι λεπτομερείς) από συνφουρμίτες που τον κατέχουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 17:00 από billythekid »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 60 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro