vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, infernity, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2775 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 15:38 »
Nickgr ο πρόεδρος των mtlάδων! :D :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2776 στις: Φεβρουαρίου 26, 2018, 17:43 »
Σίγουρα λίγο πιο ανοιχτός από zest και kfl+, να έλεγα σαν skyline με το πρώτο το mtl deck; Δεν τους έχω όλους να τους συγκρίνω αυτή τη στιγμή αλλά είμαι βέβαιος ότι θυμίζει πολύ τους προηγούμενους cloud one για όσους έχουν δοκιμάσει.

Αυτό το κλασικό mtl τέλος πάντων που είχε ήδη αρχίσει να απελευθερώνεται και να γεννά το dtl σιγά σιγά. :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2777 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 14:58 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Όπως είχε πει ο αγαπητός φίλος Σταύρος 63 απ’ τον Γενάρη, με τη χρήση των peek reducers, η τζούρα έγινε ασφαλώς πιο σφικτή, αλλά το σημαντικότερο πως ανέβηκε σε επίπεδο γεύσης ο v3. Όντως. Εχθές το είπε εντυπωσιασμένος και ο αγαπημένος φίλος makis206. Σήμερα το λέω κι εγώ. Η γεύση είναι σούπερ, και είναι πάντα Cloud.[/justify]

[justify]Εδώ βέβαια θα ήθελα να σημειώσω στα γρήγορα κάποια πράγματα, προσωπική γνώμη πάντα. Λοιπόν, πλέον έσφιξε σε κεντρική εισαγωγή με 2 x 1mm. Τα peek έχουν μικρό κεφάλι (δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου στις παρακάτω εικόνες), πράγμα που σημαίνει πως οι εισαγωγές έχουν πλέον ψηλώσει, (εδώ φαίνεται κάπως στην τελευταία εικόνα με την τοποθετημένη αντίσταση. Επέλεξα επίτηδες χοντρούτσικο κάνθαλ στα 0,4mm, που είναι και αρκετά συνηθισμένο ως επιλογή. Εδώ λοιπόν οι κορυφές των κεντρικών εισαγωγών ψήλωσαν κατά 1 χιλιοστό (αν είδα σωστά), επομένως, αν επιλέξω πυρήνα π.χ. 2.5mm τότε έχω κι ένα μικρό περιορισμό σε επιλογή ύψους (π.χ. παρακάτω φαίνεται πως χώρεσε κατά 1/2 από το ύψος των βιδών). / Στις επιλογές μου είχα ως αποτέλεσμα και την πολύ μικρή απόσταση αντίστασης και κεντρικής εισαγωγής, άρα εγώ συμπεραίνω πως είναι ένας ακόμα λόγος για την παραπάνω ένταση στη γεύση. [/justify]


[justify]Γενικότερα θα έλεγα πως: πρώτα απ’ όλα, τέρμα ανοικτός ο αέρας, είναι πιο αεράτος από τον v1, v2 με τέρμα ανοικτοί και αυτοί. Άρα, εξακολουθεί ο v3 να είναι πιο αεράτος από τους υπόλοιπους, ακόμα και τώρα με το 2 x 1mm. / Ένα δεύτερο χαρακτηριστικό είναι πως πράγματι η γεύση είναι πιο έντονη. Και τέλος, ασφαλώς, με τα ultem του, είναι ένα ακόμα υπέροχο κουστούμι του Cloud. Δεν θα επεκταθώ παραπάνω, θα πω μόνο πως συμφωνώ με τους δύο φίλους που τα είπαν πρώτοι: σαφέστατα αξίζει να επιλέξουμε τα νέα αυτά καλούδια, (και από την άλλη, ο v1, v2, εξακολουθούν να είναι μοναδικοί, και σε κανένα μα κανένα σημείο δεν υστερούν, απλώς, όσοι φίλοι επιλέξουν τα νέα αυτά πρόσθετα θα είναι ξεκάθαρα γιατί θα θέλουν και αυτές τις επιλογές).[/justify]


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2778 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 15:03 »
να μην μπορω να διαφωνησω μια φορα με τον joe......

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2779 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 15:10 »
[justify][member=6701]lagoudakis[/member], καλημέρα. Χαχα, ναι, βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε πως εγώ ακολουθώ εσένα, απλώς ζήλεψα όσα διάβασα και από όλους τους υπόλοιπους φίλους. Όπως κι αν έχει, αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως και οι 3 Cloud είναι μοναδικοί, δεν το είδα ως αναβάθμιση, απλά και ξεκάθαρα ως μία ακόμα επιλογή. Προσωπικά, είδα τα peek και όντως είναι σούπερ, όμως εγώ θα τα αφαιρέσω γιατί λατρεύω τον v3 όπως είναι.  :)[/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2780 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 15:39 »
Άρα παραμένει πιο αεράτος από ν1 και ν2, δεν θυμόμουν καλά δηλαδή. Σε κάθε περίπτωση και για τα σημερινά δικά μου δεδομένα ο "mtl" ν3 ταίριαξε απόλυτα, από χτες δεν βρήκα διάθεση να πιάσω κανέναν άλλο. Σίγουρα αλλάζουν οι διαθέσεις οπότε ακόμα και σαν μια έξτρα επιλογή να το δει κανείς, χαλάλι το μικρό κόστος απόκτησης των reducers.

Άλλη μια φορά ένας υπέροχος Joe! :)

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2781 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 15:43 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member] μας εφτιαξες παλι με ωραιες φωτογραφιες.  :thumpup:
Ειναι και η πρωτη φωτογραφια που ειδα με τα ultem επανω τον πανεμορφο Cloud.
Οσον αφορα την αντισταση επανω με τα peeks νομιζω οτι ειναι παρα πολυ κοντα σε αυτα η αντισταση και δεν ξερω αν ειναι ασφαλες ετσι. Ισως να πρεπει να παει λιγο πιο ψηλα η αντισταση.
Τελος παροτι ειμαι φανατικος οπαδος των ultem και οπου υπαρχουν ως επιλογη τα χτυπαω, μου φαινεται οτι δεν τον κανουν ιδιαιτερα πιο ομορφο τον Cloud. Μπορει επειδη τον εχω συνηθισει οπως ειναι, μπορει γιατι ηταν ηδη παρα πολυ ομορφος.  ;D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2782 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 15:45 »
O πιο όμορφος cloud είναι με το μεταλλικό. Τέλος. :D

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2783 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 15:47 »
Μαλλον εχεις δικιο. Ηταν σκετη αλητεια με το μεταλλικο.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2784 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 16:06 »
[justify][member=4133]makis206[/member], [member=20529]TheMadGreek[/member], καλημέρα και ευχαριστώ για όλα όσα λέμε. Συγγνώμη που μπαινοβγαίνω στη συζήτηση, δεν είναι από αγένεια, απλώς είμαι πάλι σε ώρες περίεργες και κλέβω χρόνο που δεν πρέπει, (θα μου πέσει φάπα). [/justify]

[justify][member=4133]makis206[/member], ναι είναι πάλι πιο αεράτος, αλλά και μη νομίζεις πως ήξερα την τύφλα μου, απλώς χρησιμοποιώ καθημερινά έναν Cloud, οπότε ήταν εύκολο να δω στο μπαμ τι συμβαίνει μεταξύ τους. / Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και για τα υπόλοιπα που έχεις αναφέρει, κι εγώ είμαι εντυπωσιασμένος με όλα τους, απλώς τώρα προσαρμόζω τα δικά μου θέλω. [/justify]

[justify][member=20529]TheMadGreek[/member], καλημέρα, ευχαριστώ για όλα. Ναι, δεν έχεις άδικο, ήταν πολύ κοντά η αντίσταση από την κεντρική, όμως ήθελα να δω αυτόν τον περιορισμό με 2,5 πυρήνα σε σχέση με το όριο των βιδών. / Για τα ultem, εδώ δεν μπορώ να συμφωνήσω απόλυτα. Είναι πολύ όμορφο κουστούμι, αλλά και από την άλλη έχεις δίκιο ως προς τον χαρακτήρα, την εικόνα ενός κλασικού Cloud που ξέρουμε όλοι, κι εγώ το είδα όταν τον είχα έτοιμο πλέον στα χέρια μου. Όμως είναι κι έτσι πολύ όμορφος, πρέπει οπωσδήποτε να τον δεις. / (χαχα, ναι ναι και ξανά ναι, συμφωνώ στο τελευταίο που λέτε, πάντα σε ss όλα είναι πιο όμορφα)  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2785 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 16:19 »
συμφωνω  με ολους σας.προσωπικα ειναι ο βασικος μου ατμ εδω και 2 χρονια,τα εχουμε βρει μια χαρα,τα pin τα πηρα φυσικα οπως και οτι αλλο εχει βγαλει ο παναγιωτης,ασχετα αν δεν τα δουλευω επειδη εχω τον v2 για τα καπνικα μου και τον v3 για τα γλυκα,οποτε παω αναλογα με τα κεφια μου στο πιο σφιχτο η στο πιο αερατο,το στησιμο μου ειναι μονο με κανθαλακι 35αρι και 40αρι σε 2,5 αξονα και 5 σπειρες,την καλησπερα μου σε ολους

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2786 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 17:26 »
Joe φυσικά και με τα ultem του είναι κουκλί ο Cloudone. Δεν το συζητώ καν.
Αντε και με ultem polished finish την επόμενη φορά.
lagoudakis σου αρέσει ο Cloudone? Δεν είχα ιδέα, δεν πρέπει να έχεις αναφέρει ξανά.
Είναι διαμάντι ο Cloudone και να κάνουμε αίτημα να ξαναβγει το μεταλλικό τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2787 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 17:39 »
Άμα ανακαλύψει το Ni80 ο Πρόεδρος, θα τρέχετε να κρυφτείτε, ψάρακες!

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2788 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 17:47 »
Περασα σημερα απο τον Παναγιωτη να παρω ενα τανκακι,πως καταφερνω και τα σπαω δεν εχω καταλαβει,ωραιο το ultem δε λεω αλλα και τιμη απλησιαστη,για το ρυθμο που τα σπαω :).
Ηθελα και εγω ενα μεταλλικο τανκ και το καλυτερο θα ηταν μισο μισο με πλεξι αλλα δεν ψηνεται ο Παναγιωτης.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #2789 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 17:53 »
Άμα ανακαλύψει το Ni80 ο Πρόεδρος, θα τρέχετε να κρυφτείτε, ψάρακες!
αυτα ειναι για την νεολαια καρντια μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro