vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 4 χρήστες
tony1976, stratoz, JohnDag, manoslykos

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1110 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 22:04 »
Εγω παντως θα θελα στο νεο deck να ειχε τις τρυπες που μπαινουν τα ποδαρακια της αντιστασης το ενα πιο ψηλα απο το αλλο!

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1111 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 22:09 »

Posted by: kostasmoke
« on: Today at 21:16 »


παιδια επειδη εχει πεσει πολυ ψυχρα εδω δειτε το απλα.καποιοι εχουν τον hurricane.καποιοι τον hussar etc.για βρειτε μου ανταλλακτικα γιαυτους τους ατμο και τα εξτραδακια αυτων των ατμο και βαλτε μου διπλα και την τιμη.ε λοιπον ο skyline εχει ανωτερα υλικα παντου.εχει πολυ πιο φτηνα ανταλλακτικα απαυτους.γτ λοιπον συμβιβαζομαστε με τους ελβετους κ τους πολωνους και οχι με τον ελληνα??οεο?δεν θελω να κανω διαφημιση την αληθεια λεω.εγω εδωσα τα λεφτα γιαυτον τον ατμο και δεν το μετανιωσα...γτ?γτ πηρα τον καλυτερο αν οχι γευστικα -ποιοτικα


Τη σκεψη μου διαβασεε Κωστα  :respect: :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1112 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 22:10 »
[justify]@kostasmoke, εννοείται βρε συ, η εκτίμηση κι ο σεβασμός είναι αμοιβαίος. Κανένας μας δεν είναι κάτω ή πάνω, απλώς πιστεύω πως οι επιλογές μας είναι απλά επιλογές, τίποτα πέρα από αυτό. Άλλος ατμίζει για χρόνια, με το πιο απλό σετάκι, ειλικρινά, πιστεύω πως είναι η πιο άριστη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος που μπαίνει στο άτμισμα. Το αν θα γίνεις χομπίστας, συλλέκτης, μόστρας, φανφάρας, είναι επιλογές, απλές επιλογές, όπως όλα στη ζωή μας. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1113 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 22:15 »
[justify]@kostasmoke, εννοείται βρε συ, η εκτίμηση κι ο σεβασμός είναι αμοιβαίος. Κανένας μας δεν είναι κάτω ή πάνω, απλώς πιστεύω πως οι επιλογές μας είναι απλά επιλογές, τίποτα πέρα από αυτό. Άλλος ατμίζει για χρόνια, με το πιο απλό σετάκι, ειλικρινά, πιστεύω πως είναι η πιο άριστη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος που μπαίνει στο άτμισμα. Το αν θα γίνεις χομπίστας, συλλέκτης, μόστρας, φανφάρας, είναι επιλογές, απλές επιλογές, όπως όλα στη ζωή μας. [/justify]


θα με βρεις απολυτα συμφωνο σαυτο φιλε joe.πραγματικα πολλες φορες ενω εχουν περασει διαμαντια απτα χερια μου χαιρομαι να βλεπω ανθρωπους που ατμιζουν με ego μπαταριες γτ αυτος ειναι ο στοχος.να ΑΤΜΙΖΟΥΝ και να μην καπνιζουν :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1114 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 23:25 »
Πωπω τι χαμούλης είναι αυτός. Θέλω να γράψω τόσα πολλά και δεν προλαβαίνω. Και δεν έχω καν Skyline να τον υπερασπιστώ.
Πολλοί εδώ μέσα μου δίνετε την εντύπωση πως δεν έχετε πάρει πρέφα πως γυρνάν τα γρανάζια αυτού του κόσμου, ή επειδή δεν
γυρνάν με τους ρυθμούς σας (και της τσέπης σας) δυσανασχετείτε, ή απλά είσαστε "αγαθοί/ρομαντικοί/ουτοπιστές/whatever" και
επειδή όλα αυτά τα "σωστά/ηθικά" που θα θέλατε να ισχύουν δεν πρόκειται να ισχύσουν ποτέ, νιώθετε "κάπως". Μου φαίνεται πως
κάποτε πρέπει να ξυπνήσετε (ή να αφυπνιστείτε...).

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο και ό,τι σχετίζεται με αυτό (δλδ. μοντάκια/ατμοποιητές/αντιστάσεις κτλ. ακόμη και τα υγρά εν μέρη) αποτελούν
τεχνολογικό προϊόν (δεν ξέρω αν ο όρος είναι ορθός, αλλά για χάρην ευκολίας θα το βαφτίσω έτσι, χα!). Και η τεχνολογία εξελίσσεται.
Συνέχεια. Μπορεί όχι ομαλά.  Μπορεί όχι όπως το θέλεις εσύ, αναγνώστη. Μπορεί η εξέλιξη να μην είναι καν εξέλιξη. Πάντως, αυτό που
ίσχυε, ισχύει και θα ισχύει είναι πως η παραγωγή έχει, είχε και θα έχει συνέχεια. Ό,τι τεχνολογικό και να πάρεις, μετά απο λίγο-πολύ καιρό
θα βγει κάτι άλλο. Μπορεί καλύτερο μπορεί και όχι. Είτε είναι οθόνη, είτε ποντίκι, είτε ψύχτρα για τον υπολογιστή, είτε SSD σκληρός δίσκος,
είτε κινητό/tablet/pad, είτε ξέρω 'γω παίζεις on-line games και λιώνεις μερόνυχτα για να αποχτήσεις τα καλύτερα αντικείμενα (pixels), είτε είσαι 
audiophile, είτε ασχολείσαι με προγραμματισμό -φέρνω κάποια τεχνολογικά παραδείγματα για να με "πιάσετε"- ε ο,τιδήποτε τεχνολογικό δηλαδή.
Τι κάνεις λοιπόν αν η τσέπη, η ψυχολογία ή ο χρόνος σου δεν μπορεί να συμβαδίσει με όλη αυτή την ταχύτητα; Βρίσκεις κάτι που σου κάνει, δε
λέω να 'ναι τέλειο αλλά να σε καλύπτει σε μεγάλο βαθμό και μένεις σε αυτό, χωρίς μα μου, χωρίς να το κουράζεις. Δεν χρειάζεται. Έτσι κι αλλιώς
με τόση παντόφλα που πέφτει εδώ μέσα δε νομίζω σε μη τεχνολογικούς τομείς να βρήκατε το τέλειο στη ζωή σας, κάνατε συμβιβασμούς στις σχέσεις
σας, κάνατε συμβιβασμούς και στις δουλειές σας και οπουδήποτε αλλού γενικά, γιατί η ζωή τι είναι στη τελική; 70 χρόνια συμβιβασμού (για τα προβλη-
ματισμένα πνεύματα, γιατί υπάρχουν άλλοι που με 500€ μισθό παίζει να πλέουν σε λιβάδια ευτυχίας και σε πελάγη από φράουλες με ξέπλεκες κοτσίδες,
κάποιες φορές τους ζηλεύω που δεν είμαι έτσι). Άμα τελικά χαλαστήκατε ΤΟΣΟ με την κυκλοφορία αυτού του deck, αισθάνεστε προδομένοι, πληγωμένοι,
βιασμένοι ή οτιδήποτε άλλο, μην ξαναπάρετε κανένα προϊόν από esmokeguru. Ούτε καν υγρό από το μαγαζί. Γιατί όταν κάτι σε χαλάει ΠΟΛΥ, το σωστό
είναι να το κόψεις μαχαίρι (μη πω να πουλήσετε και τους skyline που έχετε). Τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ όταν με κάνει να νιώθω τόσο άσχημα κάποιος
κατασκευαστής/εταιρία. Θα κράξω και μετά θα κόψω την υποστήριξη μαχαίρι. Όχι μετά από λίγους μήνες πχ που θα 'βγει το τάδε προϊόν του σε προσφορά
(ή θα το βρω σε καλή τιμή σε αγγελία ή οτιδήποτε παρόμοιο) θα πάω να το χτυπήσω. Γιατί οι πιο πολλοί αυτό κάνουν και γι'αυτό πάει ο κόσμος κατά διαόλου.
Και γι' αυτό δεν φταίει ούτε ο Βασίλης, ούτε ο κάθε ο κάθε Βασίλης. Έτσι είναι ο κόσμος, period.

Προσωπικά -ως απλός παρατηρητής και ίσως μελλοντικός αγοραστής- με "χάλασε" και το 1ο update (βίδες o-rings) και το 2ο update (εσοχή με νέο o-ring) και
η έλευση του νέου deck, όλα αυτά σε ΤΟΣΟ μικρό χρονικό διάστημα. Αλλά όλα αυτά τα παραμερίζω (κρατώντας τα σε μια γωνιά της μνήμης μου όμως, δεν τα
κάνω shift-delete) και επικεντρώνομαι στα θετικά της υπόθεσης. Όταν σήμερα το μεσημέρι είδα την photo από το νέο deck στο FB, τινάχτηκα από τη καρέκλα
μου και κρατώντας με τα δύο χέρια τα λιγοστά μαλιά μου αναφώνησα: "Θεέ μου!" (ενώ είμαι άθεος, τουλάχιστον βάση χριστιανικής θρησκείας), καθώς ένα
δάκρι κυλούσε. Τέτοιος ατμοποιητής σε μια τόσο δύσκολη περίοδο για το άτμισμα, από Έλληνα κατασκευαστή σε ακόμη πιο δύσκολη περίοδο -οικονομικά και όχι
μόνο- για τη χώρα μας, με πλήθος διαθέσημων ανταλλακτικών (προσωπικά, ούτε καν κλώνο άμα δεν υπάρχουν τουλάχιστον ανταλλακτικά τανκάκια δεν παίρνω),
άμεση και "θερμή" -απ'όσα γράφονται- υποστήριξη και τέτοια εξέλιξη/πρόοδο -ΠΕΣΤΟ ΑΠΛΑ "ΠΟΡΕΙΑ"- ε, τι να άλλο να "ζητήσεις" στην εποχή, στον κόσμο μας;
Ρεαλιστικά πάντα (και όχι στον "ιδανικό" κόσμο). Και ας μην ξεχνάμε πως το προϊόν εξ'αρχής έπαιζε καλά. Ικανοποίησε πολύ, πάρα πολύ κόσμο. Δεν είναι ό,τι
έβγαλε κάτι σκάρτο και τώρα κοιτάζει πως να το "σώσει". Οι περισσότεροι ατμοποιητές που ατμίζουν καλά έχουν μπόλικα κουσούρια/ιδιοτροπίες και παρόλα αυτά
συμβιβαζόμαστε και συνεχίζουμε να τους χρησιμοποιούμε, γιατί ατμίζουν "καλά". Τώρα που έχουμε έναν ατμοποιητή που και ατμίζει καλά και έχει μια πορεία με
αέρα αισιοδοξίας, "χαλαστήκαμε"...

Κλείνοντας, εδώ και πολλές μέρες δούλευα πάνω σε ένα project που είχα υπερ-ενθουσιαστεί, σε τέτοιο βαθμό που @υν@νιζόμουν εγκεφαλικά όσο το δούλευα.
Είχα ξοδέψει μπόλικα μερόνυχτα, είχα πάρει το πράσινο φως της ομάδας, είχα προετοιμάσει τον πελάτη πως "θα γυρίσουμε τα γρανάζια με το δικό μας ρυθμό"
και όταν τελικά το παρουσίασα, με κοίταξε με απόλυτη απάθεια λέγοντάς μου "Αυτό είναι -πως μου το χες 'πει- κάτι με γρανάζια?" Και το μόνο που ακολούθησε
για τις επόμενες ώρες είναι γκρίνια-γκρίνια-γκρίνια ενώ παράλληλα μου έδειχνε ξεπερασμένα και απαράδεκτα project μη δημουργικών & φιλόδοξων ατόμων.
Ελπίζω ο Βασίλης να έχει πιο δυνατό στομάχι από το δικό μου όταν διαβάσει τα post εδώ μέσα ή αλλού, γιατί εγώ από τότε δεν έχω σταματήσει να πίνω. χοχο.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1115 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 23:49 »
Εγω θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στον Βασίλη που ενώ είχε καταφέρει να φτιάξει ενα ατμοποιητη σου συγκαταλεγεται στους καλύτερους της αγοράς, συνεχώς λαμβάνει υποψη του τα feedback απο τους χρήστες και τον βελτιώνει αμεσα ώστε να μας ικανοποίηση ακόμα περισσότερο....

Τα updates ηλθαν να βελτιώσουν την ήδη πολύ και απροβληματιστη λειτουργία του ατμοποιητη σε κάποιες λεπτομέρειες που ίσως για κάποιους να είναι απαραίτητες σε αλλους οχι.....Το βασικό είναι οτι ήλθαν σαν updates και οχι σαν νεος ατμοποιητης οπότε θα μπορέσουμε με σχετικά μικρότερο κόστος να τα δοκιμάσουμε περισσότεροι.....(και παλι μπράβο στο Βασίλη για αυτο αφού θα μπορούσε να το εμφάνιζε σε κανα εξάμηνο σαν V2 και μάλιστα μη συμβατό με το V1 κατι που θα του έδινε πολύ μεγαλύτερο κερδος )
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2017, 10:42 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1116 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 23:51 »
Και πως γυρίζει ο κόσμος γνωρίζουμε και πως βγαίνουν τα χρήματα επίσης.  Ρομαντικός είμαι ναι. Κυρίως στις μικρές ή μεγάλες πτυχές της ζωής που μου δίνουν χαρά.  Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι αν με χαλάσει κάτι χαιρετώ και φεύγω. Η κριτική είναι ευλογία για ανθρώπους ανοιχτόμυαλούς και δημιουργικούς. Όπως κάναμε όλοι μας θετική κριτική για έναν ποιοτικό ατμοποιητη, έχουμε νομίζω και την ευχέρεια να κάνουμε κριτική με επιχειρήματα  για την πολιτική εξέλιξης του ατμοποιητη. Προσωπικά για αυτού του επιπέδου προϊόντα ή συνεχής "αναβαθμιση" σε ρυθμό που αγγίζει τον ρυθμό "αναβαθμισεων" γνωστού λειτουργικού συστήματος δείχνει ή βιαστική κυκλοφορία του αρχικού προϊόντος ή εσκεμμένη καθυστέρημένη κυκλοφορία των βελτιώσεων. Μόλις είδα και νέο γυάλινο τανκ υψηλότερης αντοχής από το σούπερ ντουπερ γυάλινο μανισιο....

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1117 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 00:31 »
Και μερικές χρήσιμες πληροφορίες για το νέο deck

http://vaping.gr/index.php/topic,32629.msg1167142.html#msg1167142

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1118 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 00:40 »
Χωρίς καθόλου airdisk, θα παίζει? Να του στήσουμε καμιά ξωτική να πάρει φωτιά η Καλαμαριά! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1119 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 00:41 »
SUPER παίζει ...... :thumpup:
Σαν καγκουροντριπερ....... :))

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1120 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 01:13 »
Και πως γυρίζει ο κόσμος γνωρίζουμε και πως βγαίνουν τα χρήματα επίσης.  Ρομαντικός είμαι ναι. Κυρίως στις μικρές ή μεγάλες πτυχές της ζωής που μου δίνουν χαρά.  Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι αν με χαλάσει κάτι χαιρετώ και φεύγω. Η κριτική είναι ευλογία για ανθρώπους ανοιχτόμυαλούς και δημιουργικούς. Όπως κάναμε όλοι μας θετική κριτική για έναν ποιοτικό ατμοποιητη, έχουμε νομίζω και την ευχέρεια να κάνουμε κριτική με επιχειρήματα  για την πολιτική εξέλιξης του ατμοποιητη. Προσωπικά για αυτού του επιπέδου προϊόντα ή συνεχής "αναβαθμιση" σε ρυθμό που αγγίζει τον ρυθμό "αναβαθμισεων" γνωστού λειτουργικού συστήματος δείχνει ή βιαστική κυκλοφορία του αρχικού προϊόντος ή εσκεμμένη καθυστέρημένη κυκλοφορία των βελτιώσεων. Μόλις είδα και νέο γυάλινο τανκ υψηλότερης αντοχής από το σούπερ ντουπερ γυάλινο μανισιο....

Καταννοητά αυτά που γράφεις. Θα σου πω μια ιστορία:

Πρόσφατα ένας φίλος γνώρισε μια γνωστή μου που την ήξερα καιρό. Όταν του ρώτησα πως του φάνηκε, μου είπε "γλειώδης, προσποιείται, ψεύτικη".
Αυτή παρεπιπτόντως είναι από τις λίγες κοπέλες που παντρευόμουν (αν δεν την είχε καπαρώσει άλλος). ΤΟΣΟ καλή/αγγελική ήταν. Επειδή για χρόνια
συναναστρεφόμουν με κοπέλες (αλλά και άνδρες) από χώρες όπως Σινγκαπούρη, Μαλαισία, Ιαπωνία, Βραζιλία, Μεξικό κ.α. προσπαθούσα να του εξηγήσω
πως η νοοτροπία πολλών ατόμων από το εξωτερικό δεν έχουν καμία σχέση με του μέσου Έλληνα, αυτή η "καλοσύνη/αγνότητα" που εκπέμπουν είναι αληθινή
και τέτοια περίπτωση ήταν η κοινή γνωστή, αλλά με τίποτα δεν μπορούσε να το καταλάβει (φταίει το ελληνικό γονίδιο; δεν ξέρω). Που θέλω να καταλήξω.
Πριν λίγο ο Βασίλης (που δεν γνωρίζω προσωπικά) έγραψε πως έβγαλε το νέο deck γι' αυτούς που -τελικά- δεν ικανοποίησαν πλήρως τα παλιά deck. Ε,
υπάρχει η περίπτωση όντως να το έκανε για αυτό και μόνο το λόγο. Χωρίς μα και μου. Και το γυάλινο τανκ υψηλότερης αντοχής που αναφέρεις. Πάλι παίζει
να είδε πως κάποιοι "διαβολάκοι" κατάφεραν να σπάσουν ακόμη και το "σούπερ ντούπερ γυάλινο μανίσιο τανκ" και από τότε να έκανε research και να κατά-
φερε να βρει ακόμη καλύτερο υλικό. Πάλι χωρίς μα και μου και "σκοτεινές συνομωσίες" από πίσω. Δεν σου λέω δέξου αυτό που γράφω, αλλά προβληματίσου
πως ΙΣΩΣ ισχύει αυτό (εκτός αν προσωπικά έχεις βάσιμα στοιχεία να πιστεύεις ό,τι πιστεύεις, οπότε πάω πάσο, χωρίς να ζητάω περαιτέρω αναλύσεις/εξηγήσεις).
Όσο για το οικονομικό, προσωπικά πιστεύω και το έχω ξαναγράψει πως ο Skyline δεν απευθύνεται στον Έλληνα που το μήνα του περισσεύουν πχ 50-100 ευρώ.
Απευθύνεται σε αυτούς που τους περισσεούν αρκετά 100ρικα και δεν θα ζοριστούν -ιδιαίτερα- να αποχτήσουν μελλοντικά updates/whatever. Τώρα αν εσύ ανοίκεις
στους πρώτους, ε μόνος σου πήγες και έπαιξες σε "ανώτερο" league, πως να το κάνουμε... δικό σου είναι το θέμα (αυτή την εντύπωση μου έδωσες, τώρα άμα οι
τσέπες σου είναι φουσκωμένες μαρούλι και ακόμη προβληματίζεσαι για το οικονομικό, δεν ξέρω, προσωπικά άμα είχα τα φράγκα δεν θα υπολόγιζα το κόστος του
deck, είτε βάση ανταγωνισμού, είτε αποκλειστικά βάση αυτά που προσφέρει). 

Αυτά πάνω-κάτω από μένα. Σας αφήνω -προς το παρών- να συνεχίσετε τον χαμούλη, τώρα ειδικά που ανακοινώθηκε πως το νέο deck στη full μορφή του έχει +/-100€.

Cheers~
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2017, 01:26 από FML »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1121 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 01:39 »
Όταν παράγεις ένα προϊόν που θέλεις να είναι στο champions league το research το κανείς πριν βγει. Όταν παράγεις ένα προϊόν που θέλεις να είναι διαχρονικό δεν κανείς συχνά face lift γιατί χάνει την αξία του. Αν θελήσεις να πάρεις πχ ένα duke η ένα m17 ξέρεις ότι είναι 1 πράγμα χωρίς παραλλαγές πολλές. Μπαίνεις σκας το χιλιάρικο και βγαίνεις. Δεν ψάχνεις 10 παραλλαγές. Skyline δεν έχω, θεωρώ ότι είναι ένας εξαιρετικός ατμοποιητης ήμουν έτοιμος να τον αποκτήσω αλλά δεν θα το κάνω μέχρι να δω κατά που πάει η ιστορία με τα updates.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1122 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 01:48 »
Τοτε με τη ίδια λογική που γράφεται οτι ο βασιλης βιάστηκε να κάνει παραγωγή και στην formula 1 που κάθε χρόνο κάνουν update είναι ερασιτέχνες.....δεν νομίζω να ισχύει.....τα update υπάρχουν και θα υπάρχουν όσο ο κατασκευαστή ενδιαφέρεται  να κάνει το καλο καλύτερο....... δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι τα πράγματα......

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1123 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 03:45 »
Εντυπωσιακό το νέο deck, πραγματικά όμως αν και φοβάμαι ότι οι πολλές επιλογές μόνο μπούσουλα δημιουργούν σε εμένα προσωπικά.
Πήρα τον Skyline με το κλειστό deck και με άφησε με το στόμα ανοιχτό, πραγματικά ότι καλύτερο άτμισα ποτέ - χωρίς να έχω δοκιμάσει τα πάντα, σίγουρα πάντως αρκετά. Έλα μου όμως που με έτρωγε να δοκιμάσω και το ανοιχτό, και να'σου η παραγγελία μόλις έπεσε η διαθεσιμότητα. Δεν μου άρεσε το ίδιο με το σφιχτό όμως κέρδισα το ότι τον έκανα περισσότερο "ευέλικτο" σαν ατμοποιητή. Το ότι θα μπορούσα να τοποθετώ πιο χοντρά σύρματα στο εξής, να "παίξω" σε ψηλότερα ρεύματα, να τον απολαύσω και σε πιο πνευμονικές καταστάσεις. Κι όμως ενώ το σφιχτό μου ταιριάζει καλύτερα, τον λατρεύω με αυτό, έχω κολλήσει να τον δουλεύω με το ανοιχτό εδώ και καιρό. Μου ταίριαξε κι αυτό κι ας προτιμώ το σφιχτό. Κάπου εκεί όμως θεώρησα ότι "έκλεισα" μαζί του, έχει τόσες επιλογές πλέον να με υπερκαλύψουν σε διάφορες συνθήκες προτίμησής μου.. έχει κι ένα δαχτυλίδι που περιστρέφεται από κάτω μην ξεχνάμε.

Όμορφα τα ultem που εμφανίστηκαν στην πορεία, είχα πάρει όμως 2 ανταλλακτικά γυαλάκια οπότε δεν υπήρχε κανένας λόγος για παραπάνω έξοδα. Το ήδη υπάρχον ss drip tip του το βρήκα έργο τέχνης και απόλαυσης στα χείλη, ποιος ο λόγος για αγορά νέου ultem.; Ομόρφυνε το σύνολο με τις "κίτρινες" πινελιές ναι, ουσιαστικός λόγος περεταίρω αγορών όμως δεν βρέθηκε για μένα.

Και τώρα το καρά-εντυπωσιακό νέο deck. Του βγάζω το καπέλο του Βασίλη ειλικρινά, ο άνθρωπος όσο "εμφανίζει" τόσο με πείθει ότι τα λεφτά που έδωσα για τον Skyline που κρατώ στα χέρια έπιασαν τόπο και με το παραπάνω. Κι ας μην το αγοράσω και το συγκεκριμένο "εξτραδάκι" γιατί γι' ακόμα μια φορά λόγο δεν βρίσκω όταν υπερκαλύπτομαι από τα άλλα δύο decks που έχω στην κατοχή μου.
Περιμένοντας κάποιο ss tank ή ένα nano kit απολαμβάνω την ατμοποιητάρα όπως πρωτοέφτασε στα χέρια μου και όταν με το καλό έρθει η στιγμή γι' αυτά βλέπουμε. Χωρίς να κατακρίνω αυτούς που τρέχουν με κλειστά τα μάτια εγώ του φέρομαι λίγο πιο προσγειωμένα, με κάλυψε παραμένοντας ως είχε - έστω κι αν έχω δύο decks στα χέρια.

Τα "ουσιαστικά" updates που ήρθαν άμεσα μετά τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του Skyline (βίδες και orings ) δεν μπορώ παρά να τα δω σαν καλοδεχούμενα. Άσχετα απ' το αν έπρεπε να δωθούν απ' την αρχή ή όχι πάνω στον ατμοποιητή. Εδώ σφάλματα κάνουν οι αυτοκινητοβιομηχανίες, παρακολουθούν όμως και τα επιδιορθώνουν - οι "σωστές" τουλάχιστον. Θα κρεμάγαμε τον Βασίλη επειδή έκανε ένα "πταισματάκι" με αυτά τα τόσο μικρά πραγματάκια;

Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1124 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 17:10 »
Δοκίμασε κάτι σε παρακαλώ και μετά πες μου αν είδες διαφορά. Όταν τον γεμίζεις, γύρνα τον ανάποδα για να ανοίξεις τη ροή του υγρού. Την 1η-2η στροφή που θα κάνεις να είναι ανάποδα ο ατμο, μετά όπως θες μέχρι να είναι στη θέση που επιθυμείς. Περιμένω τις εντυπώσεις σου.
To εκανα και ειχα παλι το ιδιο αποτελεσμα  :( Ετσι σημερα εβγαλα το δαχτυλιδι και στον skyline αλλα και στον tilemaxo armed και ατμισα χωρις αυτα..υγρασια πουθενα! Πλεον σιγουρευτηκα οτι η υγρασια που μενει μεσα απο το δαχτυλιδι ειναι απο τον ατμο της πρωτης τζουρας που δεν την κατεβαζω και ενα μερος του ατμου που φευγει απο τις τρυπες, (ατμιζω με την μια τρυπα μισοκλειστη) μενει εσωτερικα στο αυλακι και με την ωρα υγροποιειται.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix