vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 10 χρήστες
Doubt, infernity, ThioVag, yorgoss, bloodlessz, maprix, Milarepa, lagoudakis, Tem, Jorge

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2760 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 15:54 »
Μην συγκρίνουμε τανκατους με drippers στο θέμα γεύσης σε αυτό το νήμα... Ντροπή... Θα μας κάψει ο Θεός του subomh
Το cake της glass πρέπει να έχει και λίγο φυστικοβουτυρο μέσα... Γι αυτό φέρνει στο ΘΕΪΚΟ GM προ tpd σε μυρωδιά

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2761 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 15:56 »
Στον παπιγιόν είναι θεϊκό, στον σκάι παντελώς αδιάφορο.

το GM είτε πριν είτε μετά tpd για μένα ήταν  :disgust: και η μυρωδιά στο χώρο για όλους ήταν χαλασμένος παστουρμάς μαζί με τον άπλυτο αρμένη.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2762 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 15:56 »
Ευχαριστώ Σταύρο για την επιβεβαίωση. Το GM ούτε οταν ξεκίνησα το άτμισμα δεν άντεχα την μυρωδιά του.

[member=14955]teo77[/member] Εχω ρέντα σήμερα. Από το πρωί τρέχω σε δημόσιες υπηρεσίες και έχουν γίνει τα νεύρα μου κρόσια

:laugh1: :laugh1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2763 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 15:59 »
Μήπως να το βάλω στον hadaly?
Υπάρχει περίπτωση να παίζει καλύτερα σε single coil και σε πιο σφιχτο ατμοποιητή?

Sent from my P9000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2764 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 16:00 »
nope σε σφιχτο...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2765 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 16:00 »

Στο Squonking γράφω τόση ώρα; Τι δουλειά έχω εγώ εδώ;  :hmmm:

Μιας και βρέθηκα όμως, να ποστάρω το μανιφέστο μου!  :yes:




Γιατί δεν θα γίνω ποτέ squonker:
 
  • Γιατί αν ατμίσω πάνω από 1-2 ml από το ίδιο υγρό συνεχόμενα θα πάθω κορεσμό γεύσης. Αλλά ακόμα κι αν δεν πάθω κορεσμό...
  • Γιατί ακόμα και τα αγαπημένα μου υγρά παραμένουν αγαπημένα για κάνα τρίμηνο μόνο και μετά πάλι στο ψάξιμο. Με μπουκαλάκια 5-6-7-8 ml απλώς θα τα βαριόμουνα στον μήνα.
  • Γιατί ο μόνος λόγος που ατμίζω με μάλλον σφιχτούς ατμο είναι για να κρατάω την κατανάλωση σε σχετικά λογικά πλαίσια και να μην φυτρώσουν μηλιές ή μπανανιές απ’ τα αυτιά μου.
  • Γιατί όταν ντριπάρω καταναλώνω το τετραπλάσιο υγρό από ότι όταν χρησιμοποιώ απλά rta’s. Φαντάσου τι θα γινόταν αν αντί να στάζω είχα μόνο να ζουλάω...
  • Γιατί φουμάρω οδηγώντας και περισσότερες φορές από όσες θα ήθελα έχω χάσει τον δρόμο από μπροστά μου απ’ τα πολλά ντουμάνια. Με ένα squonker στο χέρι θα γινόμουν ένας αυτοκινούμενος δημόσιος κίνδυνος, μεγαλύτερος δηλαδή απ’ ότι είμαι τώρα...
  • Γιατί ξέρω ότι θα μ’ αρέσει τόσο πολύ που θα γίνω πιο γραφικός από ότι ήδη είμαι και στο δρόμο συνέχεια ακούω να λένε «άτσα ο μπάρμπας με τα ντουμάνια του!».
 
Κάτι ανάλογο βέβαια είχα γράψει πριν χρόνια και για τους επισκευάσιμους («δεν υπάρχει περίπτωση εγώ να στρίβω σύρματα και να βαμβακώνω αντιστάσεις» - yeah, right!) και τώρα έχω καμιά εικοσαριά, έτοιμους, στημένους... :WhatHeMeans:


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2766 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 16:05 »
Kαταρχήν με τα ml που λες δεν φτάνουν ούτε να βρέξουμε βαμβάκια.Κατα δεύτερον ανέβασε φώτο το squonk σου...έλα μην ντρέπεσαι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2767 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 16:11 »

Δεν έχω. Αλήθεια... :(

Πέρασα βέβαια ένα βράδυ με ένα squonker στο ίδιο δωμάτιο αλλά ήταν του Modivin και το σεβάστηκα!  :yes:




Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2768 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 16:13 »
Κοτσάμ Άι Γιώργης επάνω..αλοίμονο 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2769 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 19:14 »
[member=13885]cpbaroque[/member]

Δηλαδή ρε Κώστα, με τον skyline θες να μας πεις ότι δεν έχεις κατανάλωση?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2770 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 21:55 »
Τα ιδια ειπα και εγω.
Δυστυχως ή ευτυχως πουλησα τους αγαπημενους μου mtl rta μου ( zest - eviva ) και γεμισα με ενα σωρο rda.
Εδω ξεθαψα και τον madness μου απο εκει που δεν ηθελα να τον δω λογο αερα.
Ρε πως αλλαζει ο ανθρωπος.

Ψαχνω κανεναν rta τωρα με περισσοτερο αερα να ειναι καπως πιο ομαλη η αλλαγη μεσα στη μερα.
Το αμπαζουρ (xr) περιμενα αλλα με χαλασε καπως αυτη η αυξηση πριν καλα καλα βγει.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2771 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 22:59 »
Δηλαδή ρε Κώστα, με τον skyline θες να μας πεις ότι δεν έχεις κατανάλωση?  :laugh1:

Θα είχα. Αν τον χρησιμοποιούσα... :tongue_smilie:

Αλλά δεν θέλω να μιλήσω για τον skyline. Και off topic είναι (κάτι που γενικά αποφεύγω εγώ...) και δεν θέλω να στενοχωρήσω και την Αννούλα... :nope:


Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2772 στις: Φεβρουαρίου 01, 2018, 03:42 »
Κώστα καλά τα λές. Στο αυτοκίνητο κι εγώ πιπίλα, αλλά βλέπω ..... λόγω εβίβα. Τώρα για τον μάντνεςς ασε μισή τρύπα απο κάτω , μονή, και θα ξαναβρείς το φως σου....

πάντως το ζούλιγμα βοηθά να ρίξεις την νικοτίνη, αν θές.....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2018, 08:43 από StefPasc »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2773 στις: Φεβρουαρίου 01, 2018, 14:01 »
εγώ δεν θέλω :)

Αποσυνδεδεμένος xenem

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #2774 στις: Φεβρουαρίου 01, 2018, 17:29 »
Μικρή βοήθεια παρακαλώ από την συλλογική σοφία του φόρουμ.

Εάν κάποιος φίλος έχει τον HotCig RSQ μπορεί να με πληροφορήσει πως ρυθμίζουμε το TCR χωρίς σύνδεση με Η/Υ, αν γίνεται ;

Μόλις τον παρέλαβα, εκ πρώτης όψεως φαίνεται μάλλον καλός για την τιμή του (€61,50 από εληνικό κατάστημα  https://vapexperts.gr/sets-n-mods/rsq-80w-squonk-mod-hotcig-black-detail , ταχύτατη εξυπηρέτηση).

Τον έχω με ένα Entheon επάνω και σύρμα SS316 στα 0,57Ω και δουλεύει μια χαρά με τη ρύθμιση της μαμάς του για SS αλλά θα ήθελα, αν γίνεται, να το προσαρμόσω με περισσότερη ακρίβεια.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη με ευγνωμοσυνη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix