vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, nightdream, bloodlessz, johnath, giorgos1999

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ παιδιά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews

Θέλω να ρωτήσω το εξής: Αν όλα το υγρά και το GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ τα βλαω μέσα στην βαλίτσα και τα παραδώσω, θα έχω θέμα? Ποιο πολύ σκέφτομαι για το GGTS  :confused1:.

Η επιφύλαξή μου είναι ότι δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό στον έλεγχο των τσεκαρισμένων αποσκευών, που ταξιδεύουν στα σπλάχνα του αεροσκάφους, με ακτίνες, να εμφανιστεί κτηνώδης κύλινδρος με μπαταρία και ηλεκτρονικά μικροεξαρτήματα!

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
ΑΠΟ Απαντηση #197

Οποτε τα πραγματα (3 μπαταριες eGo-φορτιστης και ενα μπουκαλακι 20ml) θα ειναι στη χειραποσκευη μεσα στο αεροπλανο.

Τελικα θα υπαρχει και βαλιτσα απο κατω.
Οποτε καλυτερα να τα εχω στην κατω ή στην χειραποσκευη τα πραγματα???  :confused1:

Οταν με το καλο επιστρεψω θα σας πω εμπειριες.  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Τα βασικά μαζί σου - τα υπόλοιπα υγρά και εξαρτήματα στην βαλίτσα που θα δώσεις.

Υ.Γ.Μπορει κάποιος να διορθώσει τον τίτλο τού θέματος;;

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
το εχω ξαναγραψει,προσωπικα σε προσφατο ταξιδι με aegean αθηνα-μιλανο και επιστροφη εβαλα τα πολλα στη βαλιτσα και μαζι μου στο αεροπλανο πηρα μια θηκη ego με ενα υγρο,2-3 τανκακια, δευτερη μπαταρια για το λαβα και φυσικα το λαβα (το μεγαλο εννοειται)
τα ειχα ολα στο μπουφαν,εβγαλα το μπουφαν να περασει απο το μηχανημα και οταν περασα απλα μου ειπε ο ελεγκτης εχετε ΗΤ στο μπουφαν?
Ναι του απανταω,
Λιγο μεγαλο ομως ε μου λεει
Μονο μεγαλο? τεραστιο ειναι του λεω :laugh1:

Ουτε καν μου ζητησε να το δει

Αντιθετα στην ιταλια αν και ηξερε οτι ειναι ΗΤ ηθελε να του το δειξω. Μου ζητησε να τρβηξω και μια τζουρα και απλωσα ενα νεφος εκει μεσα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
...
Υ.Γ.Μπορει κάποιος να διορθώσει τον τίτλο τού θέματος;;
...σωστός, έγινε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπον πηγα Βερολινο και ηρθα οποτε ηρθε η ωρα εντυπωσεων απο αεροδρομια.
Στο φευγα απο Ελ.Βενιζελο:
Τα πολλα υγρα (30ml) τα ειχα στη βαλιτσα κατω και κανενα προβλημα. Πανω μου, στο μπουφαν, ειχα ενα μπουκαλακι 10ml με βελονα και ολα τα υπολοιπα (1 ολοκληρο Η.Τ, 2 εξτρα μπαταριες και 3 ατμοποιητες). Εβγαλα το μπουφαν και τα αφησα μεσα. Τα ειδαν και με ρωτησαν μονο αν ειχα Η.Τ. Ωραιοι και γνωστες  :thumpup:
Στο πηγαινε Βερολινο κανενας ελεγχος.
Στο ελα απο Βερολινο πληρης αδιαφορια εκτος αν δεν τα ειδαν γιατι πιο πολυ μιλαγαν οι 2 υπαλληλοι μεταξυ τους παρα κοιταζαν την οθονη του ανιχνευτη.
Στο ελα στο Ελ.Βενιζελο κανενας ελεγχος.

Ολα καλα δηλαδη. Το μονο ασχημο με το ταξιδι ειναι οτι δεν επιτρεπεται πουθενα (καφε κλπ.) στο Βερολινο οχι μονο το κ.τ αλλα και το Η.Τ.
Δεν ειδα και κανενα Γερμανο ή αλλο ξενο με Η.Τ αν και οι γερμαναραδες δεν με κοιταζαν περιεργα που ατμιζα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Χαίρομαι που πήγες κ επέστρεψες δίχως πρόβλημα!!!!! :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Ολα καλα δηλαδη. Το μονο ασχημο με το ταξιδι ειναι οτι δεν επιτρεπεται πουθενα (καφε κλπ.) στο Βερολινο οχι μονο το κ.τ αλλα και το Η.Τ.


κακό αυτο...
Ξερεις αν ειναι αποφαση δημαρχου, κρατιδίου ή ομοσπονδιακή?

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας

Οχι και δεν το εψαξα κιολας.
Μαλλον παιρνει η μπαλα και το Η.Τ με την απαγορευση του κ.τ.
Το μονο που ειχα πετυχει καπου στην ερευνα πριν το ταξιδι ειναι οτι τα υγρα με νικοτινη τα εχουν στην κατηγορια των φαρμακευτικων (νομιζω προσφατος νομος ειναι).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 12:55 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Δηλαδη πωλουνται μονο σε φαρμακεία, ή απαγορεύεται η πώληση νικοτινουχων?

Αποσυνδεδεμένος platanos

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Δηλαδη πωλουνται μονο σε φαρμακεία, ή απαγορεύεται η πώληση νικοτινουχων?
Δεν θυμαμαι  :-[  :wall: τι ελεγε ακριβως ουτε εψαξα εκει που πωλουνται γιατι ειχα (παρα) πολλες προμηθειες απο εδω.
Θα το βρω ομως και το ποσταρω.

ΛΟΙΠΟΝ βρηκα αυτα σε πρωτο ψαξιμο.
(δεν βρηκα τη σελιδα που ειχα βρει πριν το ταξιδι αλλα μαλλον ανεφεροταν στο 2ο λινκ)
1. http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_cigarette  (λεει για τη Γερμανια)
2. http://www.onelectroniccigarettes.com/electronic-cigarette-ban/left-party-of-gemany-calls-for-a-legal-clarification-of-e-cigarettes-as-a-drug.html
3. http://vapersnetwork.org/legal
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 13:33 από platanos »

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω τους φίλους συμφορουμίτες, αν έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα με αεροπλάνο έχοντας μαζί του το η.τ. και όλα τα απαραίτητα εργαλεία μας  :D (κυρίως όσων αφορά τα υγρά αναπλήρωσης).
Αν πχ. έχω πάνω μου το πρόβατο, μπορεί να μου το κατασχέσουν για φονικό όπλο; :idiot1: αν κουβαλάω μπουκαλάκια με υγρά και αυτά το ίδιο; :wall:
Πέραν της πλάκας, γνωρίζει κάποιος ο οποίος έχει ταξιδέψει και είχε κάποιο πρόβλημα με οτιδήποτε εξάρτημα που αφορά το η.τ. ή το ίδιο το η.τ. που είχε μαζί του;
Σημείωση, δεν θα τοποθετηθεί τίποτα σε βαλίτσα η οποία θα πάει στο χώρο αποσκευών του αεροπλάνου, αλλά σε μικρό σάκο που μπορείς να πάρεις μαζί σου στο επιβατικό χώρο του αεροπλάνου, λόγο σύντομου ταξιδιού.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Καλησπερα απο Σμυρνη, ταξιδεψα προχθες αλλαζοντας 2 αεροπλανα, κανενα προβλημα (θηκη ego στην τσεπη με μεσα 2 μπαταριες, φορτιστη, 3 μπουκαλακια υγρο των 10μλ εκαστο, 3 μεγκα καρτο και ενα i-mist). Συν το CE4 στο τσεπακι του πουκαμισου. Με προστατεψε ο ΑηΜίστ  ;D
Μπουκαλακι με 100 ml και επανω δεν επιτρεπουν, κατω απο 100 εισαι οκ (φρεσκοτσεκαρισμενο).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Η επιφύλαξή μου είναι ότι δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό στον έλεγχο των τσεκαρισμένων αποσκευών, που ταξιδεύουν στα σπλάχνα του αεροσκάφους, με ακτίνες, να εμφανιστεί κτηνώδης κύλινδρος με μπαταρία και ηλεκτρονικά μικροεξαρτήματα!
Η εμπειρία μου απο πτήση Βερολίνο - Αθήνα ...
Στο τσαντάκι...
2 μποκαλάκια υγρό (PG για λιγότερο ντουμάνι και χωρίς άρωμα με τίγκα νικοτίνη)
2-3 μπαταρίες, 5-6 ατμοποιητές χύμα
1 mod

ΓΑ = (γερμανος αστυνομικός οπλισμένος σαν αστακός) ,  Ε = (εγώ)

ΓΑ  (αφού καράφλιασε με αυτά που είδε στο μηχάνημα ελέγχου) Κύριε πρέπει να ελέγξουμε την τσάντα σας...
Ε  Ανοίξτε την παρακαλώ
ΓΑ Τι είν' αυτό? (μπαταρία ego)
E   μπαταρια απο ΗΤ
ΓΑ και το υπόλοιπο που ειναι ?
(η γυναίκα μου έχει σαλτάρει παραδίπλα και την κόβει κρυος ιδρώτας)
Ε  (συνδέω τον ατμοποιητή και τραβάω 3 τζούρες)
ΓΑ  Χανς...έλα εδω να δεις ! (ο Χανς με ένα ηλίθιο ύφος πλησιάζει)  και αυτό επιτρέπεται στο αεροπλάνο?
Ε Να το μεταφέρω ή να καπνίζω εννοείτε ?
ΓΑ Εεεεε... τα μπουκαλάκια είναι λιγότερο απο 100ml άρα επιτρέπονται, για τα άλλα δεν είμαι σίγουρος. Χανς αυτό ειναι το ΗΤ  , Κύριε πέστε απο που το αγοράσατε ?
Ε του γράφω σε 1 χαρτάκι το link
ΓΑ  ευχαριστώ , ευχαριστώ , παρακαλώ περάστε !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2012, 15:24 από Abet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios