vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #840 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 19:33 »

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #841 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 19:48 »
εβαλες κατά λαθος πιστευω γιαλι για κλωνο που ισως δεν κανει για τον γνησιο...
εκτος αν καποιος χρηστης τοχει επιβεβαιωσει να μας πει..

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #842 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 21:26 »
.Αν έχετε διαρροές κάτι δεν πάει σίγουρα καλά στον ατμοποιητή με τα oring ,τα υγρά μπορεί να τα ανοίγεται πολύ ή χρειάζεται να δείτε κανένα βιντεάκι για το πως βαμβακώνουμε τους ατμοποιητές.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κάτι άλλο.Αν προσπαθείται μάταια στα διαφορα group του facebook και forum λέγοντας ένα σωρό βλακείες να ρίξετε την τιμή στις αγγελίες χαράς στο κουράγιο σας...

Ρίξε μια ματιά για να δεις τις τιμές και μετά μας λες αν λέμε βλακείες

http://vaping.gr/index.php/topic,31768.0.html

http://vaping.gr/index.php/topic,31893.0.html

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #843 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 15:46 »
Όλοι ακούω και αναφέρετε προβλήματα αλλά δεν έχω ακούσει κανέναν να αναφέρει το σημαντικότερο πρόβλημα όλων, πως οποιπδηποτε υγρό και αν ατμισει με οποιαδήποτε περιεκτικότητα vg ή pg και νικοτίνης με.οποιοδηποτε στήσιμο με οποιοδήποτε σύρμα το χτύπημα του είναι ότι πιο ενοχλητικό υπάρχει που και αυτό για κάποιους ίσως είναι θετικό

αλλά παιδιά ειλικρινά έχω δοκιμασει από.επαγγελματικα στησιματα έχω δοκιμάσει όλα τα σύρματα έχω δοκιμάσει όλα τα υγρά και ο ατμος.κατεβαινει λες και καταπίνεις προκες, έκανα τις προαλες μία αρκετές τζουρες από έναν melo 3 ενως φίλου κανθαλ 1.8 με το.ιδιο υγρό που με.πειραζε στο kayfun, με το ίδιο μοντακι και πραγματικά πήρα ότι καλύτερο έχω πάρει απ το ηλεκτρονικό έδω και 5+ χρόνια που ασχολούμε με το άθλημα, συμπέρασμα

τελικά ο καλύτερος δεν είναι ο πιο ακριβός, κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος είναι ο melo 3 και δεν έχει αντιπαλο και ειδικά στο στησιμο επισκευασιμης που το κάνει και ένα 5χρονο, φυσικά και θα είναι και ο επόμενος ατμοποιητης μου γιατί με κάλυψε σε όλα τα κομμάτια από τη τζουρα μέχρι χτύπημα γεύση και γενικώς τα πάντα και διαρροές μηδενικες από ότι έχω ακούσει από τους περισσότερους, το κεφάλαιο kayfun έκλεισε για μένα και τον θεωρώ επίσης κακή αγορά για να μη παρεξηγηθω τουλάχιστον για τα δικά μου κριτήρια και ειδικά στο κομμάτι του χτυπήματος που νιώθεις λες και διαπερασαν 500 Volt ρεύμα το λαιμό σου με μολης μία τζουρα.

Θα έπρεπε να κοστολογειτε 15-20 ευρώ το πολύ και όχι 120 γιατί το πράγμα μυρίζει απάτη χωρίς παρεξήγηση όλα τα παραπάνω προσωπικη γνώμη μου και μόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2016, 16:39 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος ΑΓΓΓΕΛΟΣ

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #844 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 17:28 »
Πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις.... 8)

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #845 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 17:42 »
Εγω βλεπω οτι ειμαστε εμεις που δεν εχουμε κανενα απολυτως προβλημα και οι υπολοιποι που εχουν. Πιθανοτατα να ειναι καποιο κατασκευαστικο λαθος και καλα θα κανετε να πατε στα μαγαζια που το προμηθευτηκατε, οπως ειπε ο φιλος πιο πανω για επιβεβαιωση.
Οσον αφορα το χτυπημα Γιωργο, δοκιμασε να κατεβασεις τη νικοτινη και δες αν ισχυει το ιδιο. Εγω χαρη σε αυτο το "μαραφετι" εριξα τη νικοτινη στο 0,6 απο 1,2 και οχι επειδη δεν το αντεχα, αλλα επειδη ηθελα και επειδη ειδα οτι καλυπτομαι και με αυτο. Η αληθεια ειναι οτι ειναι πιο εντονο το χτυπημα που δινει, αλλα και 18αρι να εβαζα μεσα προκες δεν νομιζω να μου φαινονταν :P

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #846 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 21:03 »
Σχετικά με την αίσθηση της τζούρας του, τείνω να συμφωνήσω με τον giorgosmc.
Όμως με το M2L κιτ και μια πιο νορμάλ αντίσταση ο ατμοποιητής αλλάζει τελείως πρόσωπο.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #847 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 23:19 »
Δεν έχει να κάνει, έχω δοκιμάσει τον πιο αερατο ατμοποιητη που υπάρχει με τέρμα ανοιχτή τη τζουρα και δεν έχω νιώσει το παραμικρό κάψιμο.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #848 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 10:53 »
Δεν οφείλεται στον αέρα αυτό ίσα ίσα.
Το είπε κ ο φίλος που δεν του αρέσει. Χτύπημα τεράστιο.
Σαφέστατα αυτό το χτύπημα έρχεται από την σχεδιαστική του φιλοσοφία και τίποτα παραπάνω.

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα παίδες. Ο Svoemesto αφουγκραζόμενος την τάση και βλέποντας ότι εκεί έξω πια υπάρχει μεγάλη μερίδα ανθρώπων που χρησιμοποιεί χοντρό σύρμα και παραπάνω αέρα, παρέδωσε αυτόν τον καθόλα λειτουργικό και όμορφο ατμοποιητή που έχει μεγάλη γκάμα ατμιστικού αποτελέσματος.

Προσωπικά θα ήθελα άλλη μια θέση αέρα ακόμα πιο μεγάλη, και ένα επιστόμιο by svoe κ αυτό πιο φαρδύ, και τότε θα του έδινα και 200 ευρώ. Έτσι απλά.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #849 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 14:19 »
Το ότι έχουν πέσει όλοι οι πιτσιρικάδες στους subohm ατμοποιητές για να παίζουν με τα τεράστια ντουμάνια και πολλοί κατασκευαστές προσπαθούν να πρσελκύσουν αυτή τη μερίδα αγοραστικού κοινού (τη δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι) δε σημαίνει ότι είναι η τάση της εποχής την οποία εμείς θα πρέπει να ακολουθήσουμε. Προσωπικά θέλω να ατμίζω σαν άνθρωπος κι όχι να γίνομαι αερόστατο από το κάθε ντουμανιστήρι. Γούστα είναι αυτά βέβαια και σεβαστά για τον καθένα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #850 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 14:47 »
Φίλε γιατι πας στο άκρο δεν μπόρω να καταλάβω. Τι σχέση έχει ο kf5 με τα ντουμάνια τα 200 βατ και τα 90-10 υγρά ?
Τον παραπάνω αέρα έτσι τον αντιλαμβάνεσαι ? :hmmm:
Να το διωρθώσω το ποστ μου αν βγαινει τέτοιο συμπέρασμα.

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #851 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 16:51 »
Μια χαρα ειναι το post σου και απολυτως καταννοητο savo. 

Mονο που ακομα και με αυτον τον αερα που εχει μπορει να καλυψει τα παντα. Αναλογως το στησιμο και το υγρο, θα δεις και το ντουμανι σου truckman, στο χερι του καθενος ειναι. Επισης η γνωμη μου ειναι οτι ολο αυτο το χτυπημα και ενα μερος της εντασης στη γευση του συγκεκριμενου ατμο βρισκεται στον αερα του, μιας και ο ατμος ερχεται πιο "συμπυκνωμενος"

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #852 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 17:25 »
Επειδή προφανώς δεν καταλάβατε το σημείο στο οποίο απαντούσα με το προηγούμενο ποστ μου, είναι το παρακάτω


Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα παίδες. Ο Svoemesto αφουγκραζόμενος την τάση και βλέποντας ότι εκεί έξω πια υπάρχει μεγάλη μερίδα ανθρώπων που χρησιμοποιεί χοντρό σύρμα και παραπάνω αέρα, παρέδωσε αυτόν τον καθόλα λειτουργικό και όμορφο ατμοποιητή που έχει μεγάλη γκάμα ατμιστικού αποτελέσματος.

 

Τώρα ξαναδιαβάστε το ποστ μου.

Για το φίλο μας που θα ήθελε παραπάνω αέρα, καλά κάνει και θέλει, έτσι του αρέσει και αυτό ζητά, εσύ θέλεις κάτι άλλο κι εγώ κάτι άλλο και πάει λέγοντας. Είναι κάτι που δε μπορούμε να το σχολιάσουμε γιατί το γούστο του καθενός μας είναι καθαρά υποκειμενικό. Τέλος, το αν είναι καθόλα λειτουργικός ο Κ5 επέτρεψε μου να έχω διαφορετική άποψη αλλά δε θέλω να ανοίξουμε πάλι μία συζήτηση που έχει γίνει αμέτρητες φορές εδώ μέσα, δεν έχει νόημα. Ο καθένας μας έχει τις δικές του εμπειρίες και απόψεις, οι οποίες πολλές φορές τυχαίνει να διαφέρουν και πρέπει να γίνονται  σεβαστές από όλες τις πλευρές.

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #853 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 17:55 »
Δεν διαφωνω με κατι και με κανεναν. Προσωπικα γουστα ειναι αυτα και ο καθενας διαλεγει αυτο που του αρεσει. Εξαλλου, αν αρεσαν τα ιδια πραγματα σε ολους δεν θα ειχε νοημα, αντιθετως, καθε αποψη ειναι σεβαστη και αποδεκτη. Θεωρω πως ειναι καλυτερο να κρατηθει το θεμα στα προβληματα που εχει ο κοσμος και στο πως μπορουν να τα διορθωσουν-επιλυσουν.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #854 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 18:33 »
Γράφοντας τάση εγώ, εσύ έκανες τη μετάφραση αυτή. Δεκτό.
------------------ πιτσιρικάδες ------------- subohm ατμοποιητές ---------------- με τα τεράστια ντουμάνια

"Προσωπικά θέλω να ατμίζω σαν άνθρωπος κι όχι να γίνομαι αερόστατο από το κάθε ντουμανιστήρι"

Μάλιστα.
Όπως κ να χει το ξαναδιαβάσαμε το ποστ σου αρκετές φόρες. Μάλλον δεν μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα μιας και δεν μιλάς με άνθρωπο και το ύφος σου είναι πιο ξεκάθαρο από αυτό που ήθελε ο svoemesto. Φιλικά και :bye: εγώ από τούτο το νήμα. Πάω με τους πιτσιρικάδες φίλους μου να κάνουμε διαγωνισμούς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix