vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, kyrgiannis, ferongr, camber

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 10:01 »
Τσιγαρισια που να μοιαζει οσο πιο καλα γινεται σε old hobourn κιτρινο, ξερετε το αρωμα που δινει οταν προτοανοιγες το σακουλακι, υπαρχει τελικα?
Και δεν εννοω κατ ονομα αλλα σε γευση-μυρωδια....

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 13:51 »
Μετά από εντατική αναζήτηση στον χώρο των «τσιγαρίσιων»-«καπνικών» γεύσεων κι αφού ξόδεψα ένα κάρο χρήμα προς τον σκοπό αυτό, είτε παραπλανημένος από τις περιγραφές των προϊόντων, είτε εμπιστευόμενος την κρίση των άλλων, έχω καταλήξει ότι τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει -παρ' ότι αρκετές φορές, συνέλαβα τον εαυτό μου ν' αυθυποβάλλεται. Έτσι απλά. Το ότι η παγκόσμια ατμιστική κοινότητα βρίσκεται ακόμη προς αναζήτηση αυτού του «Άγιου Δισκοπότηρου», που λέγεται «τσιγαρίσια γεύση», λέει πολλά. Όσο για την γεύση τασακιού, πράγματι έχει προσομοιωθεί αρκετά καλά. Όμως, δεν ξέρω κατά πόσον ακούγεται λογικό, να μας αρέσει ένα άρωμα (για το τασάκι μιλάω), που όσο ήμασταν καπνιστές η μυρωδιά του μας έκανε να σπρώχνουμε με αποστροφή το τασάκι παραπέρα. Το ότι συμβιβαζόμαστε όμως με αυτό το «άρωμα», αν μη τι άλλο αποδεικνύει ότι η τσιγαρίσια γεύση είναι ένα άπιαστο όνειρο ακόμα. Θα πρέπει να ομολογήσω πάντως, πως όσον αφορά τον χώρο των αρωματικών «καπνών» πίπας, τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα.



Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 13:55 »
Σε αρωματικο πιπας μαλλον σε πουρακι καλυτερα ποιο προτεινεις;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free


Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 14:15 »
Προσωπικά βρίσκω αρκετά συμπαθητικό το Longhorn της Halo. Αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Αυτό που σε μένα είναι ευχάριστο, σε σένα μπορεί να είναι δυσάρεστο.

Τα πουροειδή δεν μου αρέσουν γενικώς, οπότε μην λαμβάνεις σοβαρά υπ' όψιν την γνώμη μου. Δοκίμασα το Cigarillos και το Puros της El Toro. Δεν μου άρεσαν. Αν όμως δεν θες γλυκάδα στη γεύση, είναι μια τίμια επιλογή. Το ότι το άρωμά τους υποτίθεται ότι προκύπτει από εκχύλισμα καπνών, σε μένα δεν λέει απολύτως τίποτα. Η μυρωδιά του καπνού δεν συμβαδίζει απαραίτητα με την γεύση του ως προϊόν καύσης. Ως καπνιστής, αυτή την ταύτιση την είχα συναντήσει σε κάποιον βαθμό μόνο στον καπνό Drum. Όταν άνοιγα το φακελάκι με πλημμύριζε το άρωμά του, το οποίο το αισθανόμουν κι όταν έκανα εκπνοή από τη μύτη.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 15:15 »
Σε αυτά που έχω δοκιμάσει θα πω,πως το Puros http://www.houseofliquid.com/category-s/1840.htm είναι για μένα το απόλυτο καπνικό και μετά έρχονται cigarrillos/longhorn/torque http://www.halocigs.com/e-liquid/tobacco-flavors.html

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 16:35 »
Σε άρωμα πουράκι σου προτείνω το Ambrosia της eBaron που κάνω (φανατικά) τελευταία. Ελαφρύ cigarillo με κάτι απο ξηρό καρπό, δυνατό χτύπημα (εως αρκετά δυνατό). Αλλο ένα καλό, αλλα περισσότερο προς τσιγάρο και ελαφρώς γλυκό το Maxxx της Atmos. Με συντρόφεψε για αρκετό καιρό και θα συνέχιζε αν δεν είχα δοκιμάσει το Ambrosia.

Αποσυνδεδεμένος jimpeugeot

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 18:51 »
ενα απο τα ωραια ατμιστικα υγρα που εχω δοκιμασει και μ αρεσει ειναι το vanilia tobacco!!!!!πολυ ευχαριστη γευση!!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 19:07 »
Βιρτζινια απο aromia.

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 20:42 »
Οντως σε τσιγαρισια γευση δυσκολο, γενικα σε καπνικη το duman και το lighthouse  απο after-8. Και φυσικα ειναι μεγαλη η διαφορα του αρωματος του καπνου απο τη γευση του τσιγαρου, πολυ μεγαλη....

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #474 στις: Μαρτίου 14, 2014, 08:01 »
Χτες πηρα το EARTH ,στα 12 mg.
Τσιγαρισια γευση?
ΝΑΙ.
Ποιο τσιγαρισια μεστη γευση μεχρι σημερα για μενα (εχω δοκιμασει πανω απο 20 τσιγαρισιες)
δεν εχω γευθει.  :thumpup:
Εχει μελλον.........

Αποσυνδεδεμένος amelie

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #475 στις: Απριλίου 12, 2014, 12:08 »
Αρκετά σταθερή μένω στα υγρά αναπλήρωσης.. Ενθουσιασμένη μπορώ να πω με το camel της innovation.. Ιδιαίτερα ευχάριστο καπνικό που ξεφεύγει από τα κλασικά τσιγαρίσια..

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #476 στις: Απριλίου 28, 2014, 21:03 »
Απο μεταφορα

Petra είδα σε ένα site τα υγρά που μου πρότεινες αλλά στο καπνικό τους λέει ότι έχει μια ελαφριά γεύση λεμονιού...Θέλω κάτι καθαρά τσιγαρίσιο να μου θυμίζει το τσιγάρο.
Τώρα όσο αναφορά την Natura δεν θέλω να το θυμάμαι καν...δράμα.-
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2014, 14:57 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #477 στις: Απριλίου 28, 2014, 23:45 »
Φϊλε μου καλησπέρα. Άλλο το να ψάχνεις καπνικό, και άλλο τσιγαρίσιο. Από το δεύτερο, το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το Natura 7 Foglie το οποίο βρωμάει τασακίλα όσο τίποτα. Από καπνικά, περιηγήσου λίγο στο φόρουμ και θα βρεις πολύ πράμα, και από μάρκες και από απόψεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2014, 14:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #478 στις: Απριλίου 29, 2014, 01:45 »
Petra είδα σε ένα site τα υγρά που μου πρότεινες αλλά στο καπνικό τους λέει ότι έχει μια ελαφριά γεύση λεμονιού...Θέλω κάτι καθαρά τσιγαρίσιο να μου θυμίζει το τσιγάρο.
Τώρα όσο αναφορά την Natura δεν θέλω να το θυμάμαι καν...δράμα.-

Δοκίμασε τα El Toro, έχουν κάποια υγρά πολύ κοντά σε αυτό που θες.
Θυμήσου το Guevara, αν και βαρύ για τις αντιστάσεις, μάλλον θα σου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #479 στις: Απριλίου 29, 2014, 03:09 »
... από τα El Toro και το Virginia prime θα συμπλήρωνα εγώ. Αν δεν είσαι πολύ των ξηρών ανατολίτικων, αν δεν είσαι του τύπου Camel, και είσαι πιο μαλμπορίσιος, πρινσάκιας και γενικά προς τα αμερικανοβιρτζίνια, το Virginia prime είναι... ταμάμ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro