vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 7 χρήστες
john67, skoubri, nightdream, dimitrist, lagoudakis, Parolos, grag

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #480 στις: Απριλίου 29, 2014, 03:18 »
...Θέλω κάτι καθαρά τσιγαρίσιο να μου θυμίζει το τσιγάρο...
Xρησιμοποίησε στην αρχή ατμιστικά υγρά κατά προτίμηση έτοιμα & σε όσο πιό δυνατόν καπνικές γεύσεις* με 18 ή 24  mg νικοτίνη και άφησε τις υπόλοιπες γεύσεις και τις χαμηλές νικοτίνες για πιό μετά...
*
Smokey Caramel - e-Liquid: http://after-8.net/index.php?route=product/product&path=67&product_id=55

Smoke - e-Liquid: http://after-8.net/index.php?route=product/product&path=68&product_id=62

Nutacco by Atmos Lab: https://www.google.gr/?gfe_rd=cr&ei=aWYfU5fQLayK8Qe0qoHQAw#q=Nutacco+by+Atmos+Lab

Bebeca by Atmos Lab: https://www.google.gr/?gfe_rd=cr&ei=aWYfU5fQLayK8Qe0qoHQAw#q=Bebeca+by+Atmos+Lab

El Toro Puros Naturales: https://www.google.gr/#cr=countryGR&q=El+Toro+Puros+Naturales&tbs=ctr:countryGR
 
El Toro Guevara: https://www.google.gr/#cr=countryGR&q=El+Toro+Guevara&tbs=ctr:countryGR
 
Tribeca by Halo: https://www.google.gr/?gfe_rd=ctrl&ei=7GgfU8ePBqWK8QfrwoCYBA&gws_rd=cr#cr=countryGR&q=Tribeca+by+Halo&tbs=ctr:countryGR
 
OKSmokey ecig-liquids

http://www.ok-smokey.com/ecig-liquids-electronic-cigarettes/virginia-gold-e-liquid.html

http://www.ok-smokey.com/ecig-liquids-electronic-cigarettes/old-h-e-liquid.html

http://www.ok-smokey.com/ecig-liquids-electronic-cigarettes/drummer-eliquid.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2014, 03:29 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #481 στις: Απριλίου 29, 2014, 03:27 »
Βρε παιδια μην συστηνετε υγρα συμφωνα με τα προσωπικα σας γουστα...


Ενα ειναι το καπνικό υγρο που αρεσει σχεδον σε ΟΛΟΥΣ και που ειναι ιδανικό για νεοεισερχόμενο ατμιστη:




RY4
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2014, 04:45 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #482 στις: Απριλίου 29, 2014, 03:35 »
Tα βασικά αρώματα σχεδόν όλων των καπνικών υγρών είναι τα RY4, Acetyl Pyrazine & Ethyl Maltol συνήθως της The Perfurmer's Apprentice ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2014, 03:41 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #483 στις: Απριλίου 29, 2014, 03:46 »
Δεν ξέρω τι χρησιμότητα έχει αυτό για έναν νέο ατμιστή.  :confused1:
Το ένα είναι συγκεκριμένο υγρό και όχι άρωμα, τα άλλα είναι δυο συστατικά που χρησιμοποιούν παρασκευαστές ή κάποιοι ψαγμένοι στην ιδιοκατασκευή.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #484 στις: Απριλίου 29, 2014, 03:51 »
Το RY4 είναι βασικά άρωμα και ίσως το παλαιότερο...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #485 στις: Απριλίου 29, 2014, 04:44 »
Για την ακρίβεια το RY4 είναι το πρωτο υγρο, η πρώτη γευση που εμφανιστηκε με την εμφάνιση του ηλεκτρονικου τσιγαρου...
(καπου το ειχα διαβάσει αλλα δεν θυμαμαι που)... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #486 στις: Ιουνίου 02, 2014, 10:30 »
Καλημέρα παιδιά, αν και ξεκίνησα το άτμισμα με φρουτώδες αρώματα και γλυκές γεύσεις, νομίζω πως μερικές φορές θέλω και ένα καπνικό και εξηγούμε:
- ποιο είναι για εσάς το καλύτερο καθαρά καπνικό υγρό; αν θέλετε πείτε και δύο λόγια για το αν γλυκίζει ή αν αφήνει την τασακίλα στο στόμα ή ότι θεωρείται εσείς πως είναι, με ποιο τσιγάρο/καπνό το παρομοιάζεται;
- πέρα από το καθαρά τσιγαρίσιο θέλω και ένα υγρό το οποίο να φέρνει σε ωραία γεύση πούρου, ή στον καπνό πίπας captain black (κυρίως), κάτι έτσι πολύ ωραίο και ιδιαίτερο (κυριλέ ας το πω), ποιο/ποια έχετε δοκιμάσει το οποία ήταν φοβερά με την κυριολεκτική έννοια της λέξης;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #487 στις: Ιουνίου 02, 2014, 11:09 »
Μια και αναφερεσαι στην κυριολεκτικη εννοια της λεξης κανε υπομονη στο τελος του χρονου θα μπορεις αν θελεις να ατμιζεις καπνο!!
Προς το παρον εμενα μου αρεσει το ΕΑRΤΗ.
Π
ετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #488 στις: Ιουνίου 02, 2014, 12:26 »
Δες στα νηματα του house of liquid.
Puros naturales, cigarillos, Virginia prime κλπ. Φτιαχνονται με το αρωμα που βγαινει απο εμποτισμενα φυλλα καπνου.
Αλλα ειναι θανατος για τις αντιστασεις. Με πολλη αραιωση με βαση σωζεται για περισσοτερα μλ η αντισταση. Εναλλακτικα ανακατευε τα σε μικρη ποσοτητα με αλλα υγρα που δε γλυκιζουν,  οπως Virginia flavour art, French pipe liqua κλπ

Ο ποιητης απο πανω μου τι εννοει με το ...μεχρι το τελος του χρονου θα ατμιζουμε καπνο;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2014, 12:34 από petra »

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #489 στις: Ιουνίου 02, 2014, 13:57 »
με τα εμποτισμένα δεν το έχω ψάξει είναι η αλήθεια, με αυτά που μου λες θα θελα πιο πολύ να πάω σε κανονικά υγρά....να υποθέσω όμως πως τα κανονικά υγρά δεν πιάνουν σε αίσθηση-γεύση αυτά που μου αναφέρεις;

ναι όντως τι εννοείς φίλε πως θα ατμίζουμε καπνό;  :)

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #490 στις: Ιουνίου 02, 2014, 14:03 »
Αν και δεν ειμαι ποιητης εγραψα οτι τελος του χρονου οποιος θελει,θα μπορει να ατμισει καπνο χωρις πισσα και μονοξειδιο. :hmmm:
Απαντησα κυριολεκτικα στην ερωτηση για το απολυτο καπνικο.
Πιο απολυτο κατα την γνωμη μου δεν γινεται!! :respect: :respect:
Πετρος  :thumpup:


ΥΓ.
Δεν εχει καμια σχεση με αυτα που κυκλοφορουν στην Αμερικη. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2014, 14:09 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #491 στις: Ιουνίου 02, 2014, 14:07 »
Πετρο, εννοεις με ατμοποιητες τυπου dry herb atomisers που κυκλοφορουν ηδη ή κατι καινουργιο?

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #492 στις: Ιουνίου 02, 2014, 14:11 »
Δεν σε προλαβα.
Καινουργια ιδεα με μοντακι!!!!!! :thumpup:
Πετρος  :thumpup:


Στη θεση του ατμοποιητη αντι αυτου θα <μπαινει>ειδικο τσιγαρο με φιλτρο και αυτο που θα βγαινει  θα ειναι ατμος!!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2014, 11:14 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #493 στις: Ιουνίου 02, 2014, 18:34 »
πως μπορώ να καταλάβω αν ένα υγρό είναι καταστροφικό για τις αντιστάσεις μου ή όχι; δλδ ποια έχουν υποστεί την επεξεργασία για να έρχονται κοντά στα καπνικά. και άκουσα πως μερικά υγρά δεν ταλαιπωρούν πλέον τις αντιστάσεις, αληθεύει; έχει αλλάξει κάτι;

μέχρι στιγμής καταλήγω περισσότερο σε κάποιο που να έχει γεύση πίπας, και μετά πούρου. αναφέρομαι σε ωραίο γεμάτο αρωματικό καπνό πίπας ή σε μεγάλο πούρο. η αλήθεια είναι πως ψάχνω και κάτι δυνατό όχι για όλη τη μέρα...ίσως λίγο για κανα βράδυ.
έχω δει τα εξής:
longhorn halo
el toro puros naturalos
el toro guevara reserve
el toro perique
halo voodoo
και σκοπεύω να δοκιμάσω αν τα βρω κάπου σε κάποιο κατάστημα, πριν όμως δοκιμάσω θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο σε αυτό που ψάχνω και ποια να αποκλείσω, αν πχ κάποιο είναι τσιγαρίσιο και όχι σαν αυτό που ψάχνω και σύμφωνα με το αν τελικά καταστρέφουν την φυτιλοαντίσταση του protank mini2 μου...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #494 στις: Ιουνίου 02, 2014, 18:44 »
Eίναι αστείο, αλλά οι παλιοί έχουμε σχεδόν ξεχάσει τη γεύση του τσιγάρου, οπότε καλύτερα θα σε καθοδηγήσει κάποιος νέος. Στατιστικά, μετά από κάποιους μήνες στον ατμό, η ανάγκη σου για εντελώς τσιγαρίσια υγρά θα είναι πολύ μικρότερη. Για την ακρίβεια, κάποιοι εξακολουθούν να τα ψάχνουν, οι περισσότεροι όμως όχι, ή τέλος πάντων τα ψάχνουν μονο για αλλαγή.
Το french pipe της liqua προσθεσέ το στη λίστα των υπο δοκιμή. Εχει βαριά και έντονη γεύση, χωρίς να γλυκίζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6290 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508551 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244458 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1975 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763407 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog