vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, lkk, camber, takoulas, Blackwolf

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #255 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:47 »
Καλα και οι τρεις και ειδικα αν σου πεσουν μαζεμενες,δεν ειναι και λιγες για ελλατωματικες :tongue_smilie: Αφου εισαι οκ τωρα στην αρχη :thumpup: Ετσι παει με τις BVC..Αν τις βαλεις και δουλευουν στην αρχη καλα τοτε οκ..Απλα μη το παρακανεις στα watt-volt και θα εισαι μια χαρα..Ξαναλεω πως σε εμενα στα 11-12 watt περιπου μου δινουν καμενο..Οποτε ατμιζω το ανωτερο στα 10 περιπου watt με τις 1.8 BVC που σημαινει 4.2 volt..

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #256 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:51 »
Well, προσωπικά όταν γκαζώνω και θέλω θάνατο νικοτίνη φούλ στο λαιμό εμένα μου πάνε και μέχρι στο τέρμα του iStick. Στο τέρμα η πρώτη τζούρα, ακόμα και μακρυά, δεν βγάζει καμένο. Η δεύτερή άμα γίνει πολύ σύντομα βγάζει. Στα 12 Watt πιπίλα και μου δουλεύουν άριστα.

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #257 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 21:53 »
ειναι μην σου κατσει αλλα γιατι να μυριζουν?στις bdc ποτε μα ποτε δεν πηρα τζουφια αντισταση

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #258 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:03 »
Έβαλα πριν λίγο νέα κεφαλή (η παλιά εξαφανίστηκε κάπου αφού μου χύθηκε παντού υγρό σε αναπλήρωση και την έβγαλα να τον καθαρίσω) και προληπτικά έκανα τα εξής: Έσταξα μια δυό σταγόνες προτού τη βάλω και αφού την έβαλα άφησα τον ατμοποιητή όρθιο για αρκετή ώρα (>30 λεπτά, μπας και έπρεπε να τον αφήσω και ξάπλα; ::) ) και που και που έπαιρνα μια απαλή τζούφια τζούρα για καλό και για κακό. Χαμήλωσα τα βολτ στα 3.8 περίπου, τον έβαλα στο iStick, πάτησα το κουμπί πήρα μια απαλή τζούρα, 50% καμένο. Ω να σε κοπανήσω λέω, τον αφήνω λίγο ακόμα αφού πήρα και άλλες τζούφιες τζούρες, ατμίζω, το καμένο έχει φύγει και έχει αντικατασταθεί από πλαστικίλα. Η οποία όσο ατμίζα (αυξάνοντας σταδιακά τα βολτ) εξαφανίστηκε σιγά σιγά, περίπου μετά από μισό ml.


Εντάξει, δεν είναι και deal-breaker αλλά την ξενέρα μου την πήρα  :(


Είναι θέμα παρτίδας μάλλον... Σκεφτείτε πως με την ενσωματωμένη που είχε στο πακέτο, ούτε σταγόνες έριξα, ούτε τον άφησα τόση ώρα να ποτίσει η αντίσταση, ούτε τζούφιες τζούρες πήρα για να τραβήξει υγρό, ούτε τίποτα. Γέμισα, βίδωσα, και άτμισα στο πεντάλεπτο. Και αμέσως μου έδωσε φουλ γεύση, ατμό και χτύπημα χωρίς ίχνος πλαστικίλας/καμένου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:35 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #259 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:30 »
Ετσι ειναι με τις ελλατωματικες παρτιδες..Η πλαστικιλα απο την αρχη η καμενο..Φυσικα εγω στο θεμα ελλατωματικες κεφαλες με τις BVC 1.8 εχω σταθει πολυ τυχερος καθως μου καθονται συνεχεια καλες..Αλλα αν βαλουμε κεφαλη και δινει πλαστικιλα η καμενο απο την αρχη,τοτε σβουρ για αλλη...Και εννοειτε πως παντα την νεα κεφαλη την ξεκιναμε απο τα χαμηλοτερα volt-watt και σιγα σιγα ανεβαινουμε..Δεν κανουμε δηλαδη 1-2 τζουρες στα 3.4-3.6 volt και μετα παμε και βαζουμε 4+ volt...Θελουν λιγο το χρονο τους σε χαμηλα volt-watt για να στρωσουν και μετα ανεβαζουμε

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #260 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 00:29 »
εγω σημερα αγορασα τον ναυτιλους απο το http://ecig.dotshop.gr/ και εχω να πω οτι ειναι πολλυ καλος και το κουμπωσα πανω στο istick π και αυτο το πηρα απο εκει !!! ειμαι παρα πολλυ καλο combo nautilus Με istick !!

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #261 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 23:26 »
Απο χθες έχω iStick + Nautilus και είμαι πολυ ικανοποιμένος, με τη μόνη διαφορα οτι τα BDC που ήταν στο κουτακί ηταν απλά για τον..... Έβαλα BVC και όλα έστρωσαν αμέσως!

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #262 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 03:00 »
Εγώ έβαλα ένα μεταχειρισμένο κλώνο Stillare πάνω στο iStick (με κακορίζικες στραβοαντιστάσεις αντιστάσεις λόγω των πόλων που δεν έπιαναν οι βίδες ούτε ηλεκτρολογικό καλώδιο) και μετά από λίγο, κάνοντας ένα μικρο διάλειμμα από το στάξιμο στο Ναυτίλο κατάλαβα πολλά πράγματα. Δεν με βλέπω να ξαναγυρίζω στους εργοστασιακούς για κύρια χρήση.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #263 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 10:03 »
Ωχ...και εμένα όλοι οι οιωνοί δείχνουν οτι πρέπει να μαθω να στριβω αντιστασεις, και να αποκτήσω τουλάχιστον έναν dripper για αρχή. Αλλά είναι αλλιώς να στα λένε οι πεπειραμένοι, και αλλιώς να βλέπεις την πρώτη εμπειρία ενός "εργοστασιακού" συνατμιστή στα RDA-RTA.

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #264 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 20:37 »
τρομερος ο μινι για οσο οι αντιστασεις σου βγαινουν καλες απο κουτι, αλλα μετα απο 4 στην σειρα σκασμενες (ναι καλα διαβαζεις) και αφου εβγαλα μια μερα στην δουλεια χωρις ατμιστιρι τον αφησα στην ακρη.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #265 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 20:50 »
Ωχ...και εμένα όλοι οι οιωνοί δείχνουν οτι πρέπει να μαθω να στριβω αντιστασεις, και να αποκτήσω τουλάχιστον έναν dripper για αρχή. Αλλά είναι αλλιώς να στα λένε οι πεπειραμένοι, και αλλιώς να βλέπεις την πρώτη εμπειρία ενός "εργοστασιακού" συνατμιστή στα RDA-RTA.

Δυστυχώς η ευτυχώς, με τον κλώνο Stillare ανακάλυψα τελείως καινούργιες γεύσεις στα υγρά μου και η εμπειρία είναι ασύγκριτη. Και δεν είναι κανένας RDA για γεύση με εισαγωγή αέρα από κάτω φαντάσου. Αυτή τη στιγμή μαζεύω γκάφρα για tankάτο επισκευάσιμο (μάλλον κλώνο Erlkonigin) και σκέφτομαι να πουλήσω το Ναυτίλο μου.

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #266 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 12:17 »
Καλημέρα.Μάλλον κάτι λάθος κάνω με τον ναυτίλο μίνι γιατί 4-5 φορές την ημέρα  πλημμυρίζει και αναγκάζομαι να στρίβω χαρτάκια και να μαζεύω υγρά.Τον έχω σε μια μπαταρία spiner 2 και τον δουλεύω στα 4volt περίπου.Τον ρυθμιστή αέρα τον έχω στην μεγαλύτερη τρύπα και η τζούρα μου είναι αργή και βαθιά.Υγρό βάζω το voodoo της halo.Είδη και εγώ αν δεν αλλάξει κάτι με βλέπω να πηγαίνω σε επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #267 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 12:52 »
Σκούπισε τον καλά, και τύλιξε τον στεγνό σε χαρτί κουζίνας, υγείας κλπ...Ξετυλιξέ τον και δες σε πιο σημείο μουσκεύει. Ισως να φαγώθηκαν τα δαχτυλίδια σιλικόνης.

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #268 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:04 »
Δεν έχει διαρροή  εξωτερικά.Εσωτερικά είναι το πρόβλημα.Να φανταστείς πριν αρχίσω να σας γράφω τον καθάρισα και τώρα πάλι μπούκωσε.Και έχω πάρει μόνο 5-6 τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #269 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:21 »
Άλλαξε αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19297 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro