vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

453 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 21:17 »
Το εχει αυτο το κακο με την πλαστικιλα ο ναφτιλους,αλλα μαλλον τελικα ειναι η ιδεα μας,οστοσο μετα απο αλλαγη κεφαλης τραβηξτε 2 3 ελαφριες  τζουρες χωρις να εχετε πατημενο το μπουτον,το αλλο θεμα με το υγρο ειναι σε ποια τρυπα εχετε το αιρφλοου κ καλο θα ηταν να καθαριζετε συχνοτερα τον πανω θαλαμο του ντριπ τιπ που εχει την ιδιοτητα να συγκρατει περισια υγρα απ την καθε τζουρα μας.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:10 »
εμενα δεν με βολεψε καθολου ο Nautilus  και ο μινι και κανονικος ... οποτε θα τα καθαρισω να τα δωσω σε φιλους

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:20 »
Μπηκες στον κοσμο των επισκεβασιμων γιαυτο hahahha,περα απ την πλακα ομως,γιατι δε σε βολεψε?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:29 »
ειλικρινα δεν βολεψε εδω και καιρο .. πριν μπω στους επισκευασιμους ..που ακομα δεν εχω μπει για τα καλα (οφτοπικ)

ειχα παντα προβλημα με τις κεφαλες .. και αυτες του πακετου και οσες επαιρνα απο εδω και απο κει .. μερικες δουλευαν κανα 2 μερες και μετα επευτε δραματικα η γευση .. μετα ετυχε σε παραπολλες αστοχιες κεφαλων με την πρωτη καμενο και πλαστικιλα ... διαβαζα απο απο εδω και απο κει πως να το αντιμεωπισω αλλα ματαια ... ( δεν ειμαι ο μονος που εχει θεμα νομιζω .. και αλλοι εχουν θεμα κεφαλων) ...

εν ολιγης ακριβες κεφαλες σχετικα με γευση που χανοταν μετα απο 3 μερες  :nope: :nope: :nope: :nope: δεν θελω ......  να σκευτεις εχω στο συρταρι ακομα μερικες κεφαλες αλλα δεν τις βαζω γιατι τις λυπαμε να μην  φαω καψουλι ...  και για να ειμαι δικαιος ... μια πραγματικα μια μου κρατησε 10 μερες με αψογα αποτελεσματα ,, παντα με τα δεδομενα του Nautilus  ... και παντα με το ιδιο υγρο .. μιας και κανω ενα υγρο εδω και 3 μηνες τωρα

μπορει να ειμαι ατυχος στο θεμα Nautilus ...

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:44 »
Η να σου πούλησαν κεφαλές κλώνους. Προσωπικα στις 5 κεφαλές που άλλαξα δεν μου έχει τύχει κακή ως τώρα και μου κρατάνε τουλάχιστον 30ml με "καθαρά" υγρά.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:48 »
οχι δεν ειναι κλωνοι οι κεφαλες  γιατι ειναι ολες  απο εδω .. και ο μινι μου ειναι αυθεντικος .. ο μεγαλος οχι αλλα το μινι ειχα  παντα  εν ενεργεια ... ειπα απλα ετυχε σε μενα .. δεν μου εκατσε  σαν ατμοποιητης ... δεν βαριεσε παμε παρακατω  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #231 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:50 »
Δεν εχεις κ αδικο αν σκεφτεις οτι η μονη κεφαλη που μου εκατσε καλα σε εισαγωγικα ηταν η πρωτη που φορουσε οταν τον πειρα,αλλα ολα ειναι σχετικα,βαση του μοντ,υγρα,τροπος λειτουργιας κτλ.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 22:52 »
Δεν ξέρω αν το κουτί με τις κεφαλές είναι σφραγισμένο αλλά δεν θα μου φαινόταν περίεργο αν ζητούσες πεντάδα κεφαλών ένας κακόβουλος πωλητής να άλλαζε την καρτέλα με τις κεφαλές. Προσωπικά από το ντόπιο κατάστημα που αγοράζω κεφαλές (3€ το κομμάτι) όλες παίζουν μπόμπα.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 23:09 »
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2014, 00:16 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 23:27 »
Καλησπέρα,
Σήμερα έβαλα στον nautilus μου μια κεφαλή 1,6 που μου έδωσε ένας φίλος.Φαίνεται αρκετά καλή μέχρι στιγμής,δεν ξέρω πως θα τα πάει όσο αναφορά την διάρκεια ζωής του αλλά από ντουμάνια σκίζει...Βέβαια το υγρό που έχω είναι 50-50 diy αρκετά ρευστό οπότε δεν μπορώ να έχει και την τέλεια εικόνα,θα δοκιμάσω αύριο ένα έτοιμο υγρό που είχε μεγαλύτερη απόδοση ατμού και θα σας ξαναγράψω...
Ξέρει κανείς πόσο περίπου κρατάνε οι 1,6 BVC;;;

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 23:29 »
Θεωρητικά το ίδιο με τις 1.8Ω άμα δουλεύουν στα ίδια watt. Και η δικιά μου η 1.6Ω πάνω στο istick παίζει το ίδιο απο πλευράς ντουμανιού με την 1.8Ω.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 16:01 »
Αν και κατανοώ την χρησιμότητα των εργοστασιακών από άποψη ευκολίας, βρίσκω το κόστος των αναλώσιμων τους καθαρά απαγορευτικό, τουλάχιστον σε συνάρτηση με τη χρήση που κάνω.
Με τα 10ml ημερησίως που ατμίζω θα είχα ένα δυσβάσταχτο κόστος για αντιστάσεις.
Η γυναίκα μου από την άλλη, με 1 βία 1.5ml την ημέρα που ατμίζει, μια χαρά της πάει ο ναυτίλος γιατί θέλουμε νέα αντίσταση στη χάση και στη φέξη.


Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 16:11 »
Μια λυση ειναι να προσεχεις τι υγρα ατμιζεις κ να ψαχτεις ως προς τα ποια αλλοιωνουν πιο γρηγορα τις αντιστασεις.Σαφεστατα παιζει ρολο κ τι ατμο χρησιμοποιεις αλλα κ το πως τον λειτουργεις.Οφειλω να ομολογισω πως ειναι οντος ακριβη η συντηρηση του αλλα με λιγο προσοχη,ισως παρατινεις την ζωη των αντιστασεων.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 16:21 »
Μετα απο παρα πολλες δοκιμες υγρων στους ναυτιλους με BVC,κατεληξα στο απλουστατο συμπερασμα πως κυριως στους ναυτιλους οταν βαζουμε σκουροχρωμα και αρκετα ψηλα σε VG υγρα,τοτε οι BVC δεν την παλευουν..Τοσο απλα...Αν παλι βαζουμε υγρα διαφανα η ανοιχτοχρωμα με οχι μεγαλη περιεκτικοτητα σε VG(50/50 στην καλυτερη περιπτωση)τοτε τα πανε μια χαρα...Εχει τυχει να εχω κεφαλη 1.8 BVC για ενα μηνα και να δουλευει μια χαρα με μια πτωση φυσικα στην αποδοση γευσης και εχει τυχει να εχω κεφαλη 1.8 BVC που με σκουροχρωμο και με αρκετη VG υγρο,να κατησει μολις 3 μερες και η 3η  βγηκε με το ζορι...


Υ.Γ κατι που ξεχασα...Δεν ειναι κανονας οτι η πολυ VG ειναι καταστροφικη για τις BVC...Παραδειγμα το Tribeca της Halo..Αντε να εχει 30% η 40% VG..Οχι παραπανω..Και ομως τα αρωματα που εχει μεσα+οτι ειναι σκουροχρωμο υγρο,για τις BVC ειναι καταστροφικο..Μολις 2 μερες παιδια η 1.8 BVC :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2014, 16:27 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 16:36 »
Το σκουροχρωμα υγρα εχω παρατηρησει οτι χαλανε πιο γρηγορα τις αντιστασεις.
Το Prime για παραδειγμα, που θυμαμαι οτι ατμιζεις, που εχει την ιδια βαση με το Tribeca, δεν ειναι πιο φιλικο προς τις αντιστασεις σου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios