vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, ZoeM, manoslykos, pirate, bloodlessz

Twitter

Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 19, 2014, 11:11 »
Ατμιζω μπροστά στα παιδια ναι χωρίς να έχω τύψεις πλέον ..  όταν κάπνιζα σε γιορτές η κάποιες φορές έτσι ξεκάρφωτο  ( γιατί δεν υπήρχε η δυνατότητα να καπνίσω κάπου αλλού ) καταλάβαινα ότι είναι λάθος αλλά δεν είχα τη δύναμη να το σταματήσω .

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 19, 2014, 12:34 »
 Για 3 χρόνια που έχω στην ζωή μου τον γιο μου δεν είχα καπνίσει ποτέ μέσα στο σπίτι από την ώρα που ξεκίνησα το ΗΤ έφτιαχνα δειλά δειλά μερικές τζούρες , όταν γνώρισα το Φόρουμ και μου έφυγαν και οι τελευταίοι ενδοιασμοί που είχα για το ΗΤ πυροβολάω κανονικά όχι πιπίλα βέβαια και όχι όταν ήταν δίπλα μου.
 Τελευταία με ανησυχεί το γεγονός ότι μου ζητάει να πετάω καπνό για να γελάει  δεν θέλω να εξοικειωθεί με την εικόνα του άτμισματος - "καπνίσματος" οπότε θα αρχίσω να τραβάω τζούρες σε διαφορετικό δωμάτιο.
 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 19, 2014, 14:08 »
Ναι. Τα παιδιά μου, όμως, είναι μεγάλα πια ( 15, 20, 23 ). Προσπαθώ να βάλω ολοκληρωτικά στο ατμισμα την μεγάλη μου, που είναι καπνιστρια, και προς το παρόν βρίσκεται στην φάση της μετάβασης ( καπνίζει συγχρόνως - ευτυχώς, όχι φανατικά ).

Στάλθηκε από τον προσομοιωτή εικονικής πραγματικότητας "Hellas 2014 - V2.0"


Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 19, 2014, 14:20 »
Ναι αλλά με ενοχές όχι τόσο για θέμα υγείας αλλά για την εικόνα που τους δίνω  :dontknow: και προσπαθώ σιγά σιγά να μην το κάνω.
Με το κ.τ. ποτέ μέσα στο σπίτι ή στο αυτοκίνητο  :nope:



Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #64 στις: Ιουλίου 12, 2014, 15:51 »
κ εγω ατμιζω στο σαλονι που πηγαινωερχονται τα στρουμφακια μου αλλα οσο μπορω διπλα στην μπαλκονοπορτα κ φυσαω απ'εξω..
απο την μια εχει τοσα αλλα πραματα γυρω τους που τους κανουν κακο οποτε αυτο ισως να ειναι το λιγοτερο,το τελευταιο..απο την αλλη δεν παυει να ειναι ο καπνος μια χημικης ουσιας..
ενα ειναι το σιγουρο οτι μπορω κ καπνιζω μεσα στο σπιτι,η "στρατηγος" στρουμφιτα το επιτρεπει........... :respect:

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 20, 2014, 12:26 »
Ναι κανονικα... το μονο που με "ανησυχει" ειναι οτι της αρεσουν καποιες μυρωδιες στο δωματιο, οπως το φουντουκι π.χ. , μη τυχον και της δωσει εναυσμα...
Παντως δε μου ξαναπε ποτέ "πφφφ βρωμας τσιγαρο", οποτε το συγκαταλεγω και αυτο στα θετικα του ατμισματος  :)

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 20, 2014, 12:33 »
Αν και ο μικρος είναι 14 μηνών το αποφεύγω μπροστά του λογω μιμητισμου

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 20, 2014, 13:01 »
Όχι..... :nope:


Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν θέλω να γίνω παράδειγμα προς μίμηση.....


Προτιμώ να μου κοπούν τα χέρια..... :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 20, 2014, 13:06 »
Αν θέλω να μη με δει το παιδί μου να ατμίζω δεν θα με βλέπει καθόλου  :tongue_smilie:  Οπότε ναι ατμίζω και μπροστά του. Δεν θεωρώ ότι είναι και το καλύτερο αυτό που κάνω, αλλά δεν το θεωρώ και τραγικό. Ούτως η άλλως τα παιδιά μας ξέρουν τις καθημερινές μας συνήθειες όσο κι αν προσπαθούμε να τις κρύβουμε.

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:01 »
Διαβασα παραπανω για το μιμητισμο....
Ενα παιδι δε λαμβανει ερεθισματα μονο απο το σπιτι του αλλα και απο το ολο περιβαλον και συναναστροφες.
Συμφωνω 100% με το θεμα του μιμητισμου.... αλλα αν ειναι να μιμηθει τους φιλους του που καπνιζουν, καλυτερα να μιμηθει το μπαμπα που ατμιζει...
Ναι ξερω... το καλυτερο ειναι να μη το αρχισει ποτε κλπ.... Αλλα ΑΝ το κανει, τοτε καλυτερα το ατμισμα...

Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 20, 2014, 15:10 »
Δυστηχως τον γιο μου τον βλεπω μονο τα ΣΚ,πιστευω να καταλαβατε. Ατμιζω κανονικα μπροστα του γιατι δεν πιστευω οτι μπορει να κανω κακο. Ο ιδιος μου λεει μπραβο μπαμπα που εκοψες το τσιγαρο,ενω η μαμα δεν με ακουει και καπνιζει πολυ.




Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 20, 2014, 15:33 »
Και εγώ και η γυναίκα μου ατμίζουμε μπροστά στα παιδιά, δεν πιστεύουμε ότι τουε μεταφέρουμε κάτι βλαβερό...
Όταν κάνουμε κανένα κανονικό τσιγάρο ΠΑΝΤΑ στο μπαλκόνι.... (Σήμερα στο μπαλκόνι η κόρη μου έτρωγε τα ντουμάνια μου και ένοιωθα τύψεις... )


Πάντα, σε κάθε ευκαιρία φροντίζουμε να τους τονίζουμε ότι είναι μια πολύ κακή συνήθεια κτλ κτλ

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #72 στις: Αυγούστου 20, 2014, 16:34 »
Καποιες φορες ατμιζω μπροστα το εγγονι μου και γενικα ολη την οικογενεια προσπαθωντας να στελνω τα ντουμανια σε "ουδετερο εδαφος"
Σε κλειστους χωρους (εκτος σπιτιου) προσπαθω να ατμιζω οσο γινεται πιο αραια
Καποιες φορες ακουω παραπονα για τις οσμες ειδικα απο τα καπνικα η τα γλυκα υγρα αλλα υποπτευομαι οτι μου τα κανουν επειδη τους σπαω κι εγω τα νευρα με τα λεγομενα μου περι κ.τ.  :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #73 στις: Αυγούστου 21, 2014, 11:44 »
Ατμίζω μπροστά στο παιδί μου. Μετά το κάπνισμα, αυτό με κάνει να αισθάνομαι λιγότερες ενοχές. Περισσότερο από τις πιθανές βλαβερές συνέπειες του ατμίσματος με ανησυχεί η μίμηση... Ελπίζω ότι έχει αντιστάσεις το παιδι...και καλή ανατροφή! :-[

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #74 στις: Αυγούστου 21, 2014, 11:51 »
Αν οι αντιστάσεις του είναι από 2.0Ω και πάνω, κάτι γίνεται.

Πέρα από την πλάκα, σε σπίτι φιλικού ζευγαριού από τους οποίους δεν καπνίζει κανείς, άτμιζα ελεύθερα μπροστά στον 2.5 ετών υιό τους. Την άλλη μέρα από ότι μου είπε η μητέρα του, είχε ένα στυλό στο στόμα, έκανε πως ρουφάει και έλεγε "είμαι ο Τρύφωνας (βασικά Τίθωνας είπε αλλά χάριν της συζήτησης)..." Ένιωσα πολύ άσχημα αλλά και πάλι με καθησύχασε η μαμά του λέγοντας ότι γενικά είναι μέγας χαβαλετζής!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix