vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 7 χρήστες
infernity, zakyn8inos, tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος litsman

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1755 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 15:07 »
καλησπέρα
ειμαι νέος στον χώρο και μάλλον μπηκα στα βαθιά....
εχω αρχίσει να δοκιμάζω όλα τα υγρά των FP και σε κάποια εχω ήδη βρεί τις καθημερινές μου γεύσεις  :)
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εαν τα FP θεωρείτε οτι είναι ασφαλή και ρωτάω επειδή δεν κατάλαβα διαβάζοντας στο νετ τι εχει παίξει με το DA και το AP στα FP

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1756 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 15:34 »
Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Όντως στα βαθιά έπεσες με τη μία! Για τις αναλύσεις που ζητάς, αν μπεις στο site της εταιρείας, έχει ανεβασμένες.

Αποσυνδεδεμένος litsman

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1757 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 16:20 »
Τις αναλύσεις της είδα, το ερώτημα που γεννάται (σε εμένα τουλάχιστον) έγκειται στο κατα πόσο το πρόβλημα είναι στην ύπαρξη AP και κατ' επέκταση στην αξιοπιστία της εταιρείας  ή στην ποσότητα συγκέντρωσης στα υγρά και στην πιθανότητα δημιουργείας προβλημάτων υγείας.

Σε απλά Πειραιώτικα  8) , νομιζετε οτι τα υγρα των FP παιζουν για καθημερινή χρήση (πχ 5ml/μερα)???


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1758 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 16:22 »
Αμα το αντεχε η τσεπη μου θα το εκανα..αλλα προς το παρον τα εχω ως gourmet , δηλαδη 1-2 μλ ανα περιπτωσεις  ;D

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1759 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 17:23 »
Ξέρεις ότι περιέχει μια βλαβερή ουσία και περιμένεις κάποιος να σου εγγυηθεί ότι δεν θα σε πειράξει η καθημερινή του χρήση???

Εγώ δεν θα έκανα καθημερινή χρήση, άλλος θα έκανε, η απόφαση και το ρίσκο είναι καθαρά δικό σου.

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1760 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 18:24 »
Συμφωνώ εν μέρη
Τόσα χρόνια κάναμε κατι που ξέρουμε ότι έχει  4000+βλαβερες ουσίες, και μέσα σε αυτές και da Ap σε μεγαλύτερο ποσοστό αποσο ξέρω
Αν το castle long με κρατάει μακρυα από πισσα κλπ....
 το ατμιζω συνήθως σε βασικές στιγμές, πρωί, μετά το φαΐ κλπ, όχι σαν βασικό, και για την τσέπη μου και για τις ουσίες...

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1761 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 19:12 »
Τις αναλύσεις της είδα, το ερώτημα που γεννάται (σε εμένα τουλάχιστον) έγκειται στο κατα πόσο το πρόβλημα είναι στην ύπαρξη AP και κατ' επέκταση στην αξιοπιστία της εταιρείας  ή στην ποσότητα συγκέντρωσης στα υγρά και στην πιθανότητα δημιουργείας προβλημάτων υγείας.

Σε απλά Πειραιώτικα  8) , νομιζετε οτι τα υγρα των FP παιζουν για καθημερινή χρήση (πχ 5ml/μερα) ???

Αν δεν σε ενοχλούν οι αναγραφόμενες περιεκτικότητες σε αυτές τις ουσίες, αν δεν σε ενοχλεί να δίνεις €30 ανά 6 μέρες και αν δεν σκοπεύεις να κρατήσεις αυτά τα υγρά για πιο σπέσιαλ φάσεις, τότε βουρ στον πατσά! Στην καρύδα ήθελα να πω.

Τώρα, αν περιμένεις να σου επιβεβαιώσει ή να σου διαψεύσει κάποιος από εδώ την περίπτωση να δημιουργείται ή όχι πρόβλημα από αυτές τις ποσότητες ουσιών, τότε ατύχησες. Αφορά προσωπικές επιλογές και δεν νομίζω να το κάνει κανένας!

Αποσυνδεδεμένος ragno

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1762 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 19:33 »
Να κάνω και εγώ τη δική μου ερώτηση.
Έβαλα να δοκιμάσω το Castle Long μετά από κανένα τετράμηνο που είμαι στα καπνικά, δηλαδή από την ώρα που άρχισα να ατμίζω κιόλας.
Δεν θα πώ ότι τρελάθηκα αλλά ήταν μία πολύ ωραία παρένθεση. Μετά ξαναβάζω μέσα το SMOKE της after-8 και βλέπω την απόλυτη γεύση καρύδας-βανίλιας με καπνικό τόνο. (ενώ είχα πλύνει ατμοποιητή αλλά με ίδια αντίσταση).
Πήρα την γεύση την καπνική που μου αρέσει αλλά σε συνδυασμό με μία φοβερή επίγευση του Castle Long. Και ερωτώμαι.....Μπορώ να το κάνω σα πείραμα?? Είναι εφικτό στο καπνικό υγρό μου να στάζω μια ποσότητα Castle Long μέσα για να έχω αυτή τη γεύση ή ηταν τυχαίο όλο αυτό που έγινε??

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1763 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 19:38 »
Γιατί όχι? Δοκίμασε βέβαια να μιξάρεις μικρές ποσότητες πρώτα ώστε στην περίπτωση που δεν βγει καλό το αποτέλεσμα, να μην πάει μεγάλη ποσότητα χαμένη.

Άπαξ και σου αρέσει, ρυθμίζεις μετά τις αναλογίες από κάθε υγρό κατά το γούστο σου!

BTW, αν έκανες αυτή την ερώτηση το καλοκαίρι του 14 που είχα σκαλώσει άγρια με το Castle Long, θα ζητούσα να παρέμβει εισαγγελέας!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1764 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 20:03 »
Παρατηρώ το τελευταίο χρονικό διάστημα ότι το Castle Long της νέας σειράς Insignia είναι σαφώς πιο ανοιχτόχρωμο σε σχέση με το παλαιότερο Castle Long της σειράς Mixology. Ειδικά στα 18mg/ml η διαφορά είναι κάτι περισσότερο από εμφανής. Γευστικά μάλλον δεν διαφοροποιούνται τα δύο υγρά αλλά το παλιό δίνει την αίσθηση ότι επιδέχεται αραίωση σε μεγαλύτερο ποσοστό. Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για value for money ατμιστικό υγρό αφού με 29 € μπορεί άνετα κάποιος να κατασκευάσει τουλάχιστον 60 ml χωρίς σημαντική απώλεια γεύσης. Ειδικά οι καλοκαιρινές σκουρόχρωμες παρτίδες της σειράς Mixology είναι πραγματικά ασυναγώνιστες....... :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος ragno

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1765 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 20:06 »
Γιατί όχι? Δοκίμασε βέβαια να μιξάρεις μικρές ποσότητες πρώτα ώστε στην περίπτωση που δεν βγει καλό το αποτέλεσμα, να μην πάει μεγάλη ποσότητα χαμένη.

Άπαξ και σου αρέσει, ρυθμίζεις μετά τις αναλογίες από κάθε υγρό κατά το γούστο σου!

BTW, αν έκανες αυτή την ερώτηση το καλοκαίρι του 14 που είχα σκαλώσει άγρια με το Castle Long, θα ζητούσα να παρέμβει εισαγγελέας!  :laugh1:


Μα ναι είναι φοβερό υγρό απλά για εμένα που είμαι νέος ατμιστής 4 μηνών μου φαίνεται (επειδή το δοκίμασα κιόλας) ότι δεν είναι για όλη τη μέρα...Φοβερό αλλά με κούρασε όταν το είχα μια μέρα αποκλειστικά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1766 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 20:10 »
Συνήθως βέβαια ο εθισμός στη γεύση του Castle Long έρχεται μετά την πρώτη μέρα.......

Αποσυνδεδεμένος Kourkmantan

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1767 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 22:54 »
Έχουμε κανένα νέο για το πότε θα κυκλοφορήσουν τα Black Flag Risen στην Ελλάδα; Μου τρέχουν ήδη τα σάλια...  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1768 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 23:54 »
Νομίζω ότι μια ερώτηση στη Vapeland που είναι και ο επίσημος αντιπρόσωπος, θα σου λύσει την απορία.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1769 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 15:09 »
Παρατηρώ το τελευταίο χρονικό διάστημα ότι το Castle Long της νέας σειράς Insignia είναι σαφώς πιο ανοιχτόχρωμο σε σχέση με το παλαιότερο Castle Long της σειράς Mixology. Ειδικά στα 18mg/ml η διαφορά είναι κάτι περισσότερο από εμφανής. Γευστικά μάλλον δεν διαφοροποιούνται τα δύο υγρά αλλά το παλιό δίνει την αίσθηση ότι επιδέχεται αραίωση σε μεγαλύτερο ποσοστό. Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για value for money ατμιστικό υγρό αφού με 29 € μπορεί άνετα κάποιος να κατασκευάσει τουλάχιστον 60 ml χωρίς σημαντική απώλεια γεύσης. Ειδικά οι καλοκαιρινές σκουρόχρωμες παρτίδες της σειράς Mixology είναι πραγματικά ασυναγώνιστες....... :yes: :yes:

Έτσι ακριβώς το ατμίζω εδώ και μήνες, αραιωμένο 12άρι με άλλη τόση βάση.
Παραμένει εξαιρετικό στη γεύση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix