vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, manoslykos, mathimatikos1966, agelosd

Twitter

Njoy Pen Style

Njoy Pen Style
« στις: Ιουνίου 12, 2009, 20:12 »
Καλως σας βρηκα συμφορουμιτες!Εχω παρει στα σοβαρα το ηλεκτρονικο καπνισμα,και αγορασα 3 διαφορετικα ηλεκτρονικα τσιγαρα,μεχρι να βρω καποιο να με ικανοποιει(παλι καλα που δεν απογοητευτηκα στα πρωτα 2 που ηταν σχεδον για πεταμα).Αυτο που κατεληξα ηταν το NJOY,και επειδη τις τελευταιες 2 ωρες διαβαζω το φορουμ,μου εκανε εντυπωση που δεν ειδα καμια αναφορα σε αυτο.Αυτο συμβαινει διοτι εχει καποιο προβλημα το συγκεκριμενο τσιγαρο και δεν το προτηματε,ή δεν εχει γινει ακομα γνωστο?Εγω παντως το συνηστω ανεπιφυλακτα,αν και ειναι κακασχημο και τεραστιο(σαν στυλο).Καπνιζα 2 πακετα τη μερα,και τωρα κανω το πολυ ενα(ενα τσιγαρο,οχι πακετο!,εκτος απο την τελευταια βδομαδα,που εχω ξεμεινει απο φιλτρακια,αυριο θα μου ερθουν 10 κουτια),και ελπιζω απλα να μην το βαρεθω μετα απο 1-2 μηνες και συνεχισω να καπνιζω χειροτερα.Ημουν ετοιμος να παραγγειλω και μπουκαλακι με υγρο απο το σαιτ του Nobacco,αλλα επεσα πανω σε αυτο το φορουμ και ειπα ας ρωτησω πρωτα εδω πριν το παρω.Αξιζει αυτο το υγρο?Μηπως να προτημησω καποιο αλλο?Υπαρχει πουθενα στην αττικη που να μπορω να παω και να αγορασω υγρο μονος μου και να μην περιμενω να μου το στειλουν(δεν εχω κανει πολλες φορες παραγγελια απο το ιντερνετ,και αν ειχα την επιλογη να παω μονος μου θα το προτημουσα).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2009, 21:58 από Mitsosvd »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Njoy Pen Style
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 12, 2009, 20:22 »
Καλώς ήρθες.
Το Njoy δεν είναι άγνωστο, απλά δεν έτυχε να το αγοράσει κανένας ως τώρα.
Το αγόρασες από εξωτερικό ή κυκλοφορεί και στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Njoy Pen Style
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 12, 2009, 20:24 »
welcome mitsos!
οχι υγρο δεν θα βρεις πουθενα εκτος απο τους εισαγωγεις.
φιλτρα υπαρχουν και σε καποια μαγαζια,φαρμακεια κτλ
τωρα για το njoy που εχεις δεν γνωριζω αν το υποστηριζει καποιος στην ελλαδα.
παντως θα χαρουμε αν εμπλουτισεις το φορουμ γραφοντας μια κριτικη για το συγκεκριμενο μοντελο.

Njoy Pen Style
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 12, 2009, 20:40 »
Το εισαγει ενας φιλος μιας φιλης της μανας μου(τρεχα γυρευε δηλαδη),στην περιοχη μου μενει,αλλα αποτι εχω καταλαβει ως τωρα το πουλαει σε γνωστους και φιλους μονο,μεχρι να ανοιξει με το καλο μια εταιρια και να αρχισει να το πουλαει κανονικα.Τωρα για κριτικη δε ξερω,αφου δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλο απο τα μοντελα που διαβασα οτι προτημανε οι υπολοιποι χρηστες εδω μεσα,δεν θα μπορω να το συγκρηνω.Σε σχεση με το NOBACCO Prestige και το Gamucci micro που αγορασα και δοκιμασα πριν παρω το Njoy,ειναι η μερα με την νυχτα,αφου τα συγκεκριμενα ειχαν μονο το οπτικο εφε του καπνου και της καφτρας,και ενα πνιξιμο στον λαιμο μια φορα στις 10 τζουρες,ενω το Njoy,λιγο διαφερει απο τσιγαρο,τουλαχιστον στον δικο μου λαιμο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Njoy Pen Style
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 12, 2009, 20:58 »
Εφόσον ο "εισαγωγέας" είναι τρέχα γύρευε όπως λες και δεν έχει κάποια εταιρία, το μήνυμά σου παραμένει. Εξάλλου κάποιος που πουλάει σε μικρές ποσότητες, συνήθως πουλάει και πολύ πιο ακριβά από ό,τι το βρίσκει κανείς σε δικτυακά καταστήματα.

Θυμίζω τους κανονισμούς του φόρουμ σχετικά με κριτικές από το πρώτο μήνυμα: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=49.0 (με τα κόκκινα γράμματα). Γι' αυτό ρώτησα αν το εισάγει κάποιος στην Ελλάδα. Μην το παίρνεις προσωπικά. Τα γράφω κι εδώ για να τα λαμβάνουν και άλλοι υπόψιν τους.  ;)

Για υγρό, σου απαντώ σε άλλο θέμα: http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=170.0

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 12, 2009, 21:18 »
Αν θέλεις μπορείς να απαντήσεις (έστω και σύντομα) στις παρακάτω ερωτήσεις:
1. Τι λέει από αυτονομία μπαταρίας;
2. Πόσο κόστισε;
3. Πόσον καιρό το χρησιμοποιείς;

Ευχαριστώ.  :)

Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 12, 2009, 21:56 »
Σορρυ για την κριτικη,ειχα διαβασει τους κανονες,αλλα νομιζα επειδη με ρωτησε ο αλλος να του πω την γνωμη μου.
Το πηρα 72 ευρω χωρις ΦΠΑ,η μπαταρια του(εχει κλασσικα 2) δεν μπορω να σου πω με σιγουρια,γιατι για σιγουρια οποτε περναω απο το σημειο που εχω το φορτιστη,την αλλαζω μην τυχον και ξεμεινω,και δεν καπνιζω με τον ιδιο ρυθμο ολες τις ωρες της ημερας,αλλα κραταει,μια φορα μονο με εχει αφησει και ηταν και τις πρωτες μερες που δεν το πολυυπολογιζα.Για να μην λεω τωρα 2,ή 5 ή 8 ωρες,απο αυριο-μεθαυριο που θα εχω φιλτρακια η πρωτη δουλεια που θα κανω θα ειναι να τεσταρω να δω ποσο ακριβως θα κρατησει η μπαταρια.
Το ειχα παρει πριν 40 περιπου μερες,ανταλλακτικα φιλτρακια ειχα τις 25 απο τις 40 μερες και στις 25 αυτες μερες ή δεν ακουμπαγα καθολου τσιγαρο κανονικο,ή τυχαινε και εκανα 1-2 ειτε γιατι το ξεχναγα σπιτι,ειτε απο περιεργια,να δω αν θα μου φανει καθολου διαφορα.Τις υπολοιπες 15 καπνιζα σε φουλ ρυθμους,2 πακετα τσιγαρα τη μερα
Τα φιλτρακια του μου φαινονται ολοιδια με αυτα στο βιντεακι που αλλαζει το βαμβακι απο πολυεστερα με το βαμβακι απο το τσαι,αλλες φορες μου φτανει 1 τη μερα,και λιγες φορες εχω χρησιμοποιησει 1,5 τη μερα.

Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 21, 2009, 00:35 »
Οσοι το σκεφτονται για Njoy,ας ειναι λιγο επιφυλακτικοι,εμενα μου χαλασε η μια απο τις 2 μπαταριες,ενω της μανας μου της χαλασε ο ατμοποιητης.Οσον αφορα την διαρκεια της μπαταριας,με τις 2 μπαταριες φορτισμενες βγαζεις ολη τη μερα(οσον αφορα το μεγαλο Νjoy,η φιλη της μανας μου που της το συστησε,ειχε δοκιμασει το μικρο και μας ειπε να μην το παρουμε λογο μπαταριας)

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 10, 2009, 11:25 »
Πάντως η πρώτη μου επαφή με το NCIG είναι Θετικότατη, καλή μπαταρία και τρομερό ντουμάνι, το πρώτο από τα 3 που έχω αγοράσει μεχρι τώρα που κλοτσάει στο λαιμό (Κανονικό και μέντα) και μάλιστα στο light !
Περισσότερα και αναλυτική κριτική σε καμιά εβδομάδα....

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 10, 2009, 12:00 »
Εχει οντως (μοιαζει) με γευση τσιγαρου, όπως εχει πει ο αντ/πος?
Αν εχεις ατμισει αλλα η.τ., πραγματι σε αυτο διαφερει η γευση?
Περιμενω την κριτικη σου με ανυπομονησια ::) αν οντως ειναι ετσι και με την καλη υποστηριξη που υποσχεται ο αντιπροσωπος, ισως να εχουμε ενα νεο "αστερι" στα η.τ. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 14, 2009, 09:18 »
Καλημέρα, η γεύση του όντως μοιάζει με τσιγάρου αλλά κυρίως στα βανίλια και μέντα, χωρίς βέβαια τη "λάσπη" που βγάζει ο καπνός. Και το κανονικό καλό είναι αλλά όχι όπως τα άλλα 2....
Πάντως μετά από 1 εβδομάδα νομίζω ότι βρήκα αυτό που θέλω σε e-cig, με τις 2 μπαταρίες και 2 φιλτράκια  βγάζω 1 ημέρα.
Μόνο πρόβλημα το ότι δεν έχει υγρά αλλά πρέπει να αγοράζεις φίλτρα συνέχεια.....

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 14, 2009, 09:24 »
Ευχαριστω για τις εντυπώσεις :)
Ναι ειναι προβλημα να μην εχει υγρα, το εχω επισημανει και καλο θα ηταν να αλλαξει. Δεν ειναι κατι φοβερο πιστευω να φερει τα δικα της εστω υγρα η njoy ωστε να ισχυει και η εγγυηση ;)

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 14, 2009, 12:10 »
Σήμερα παράγγειλα και κανονική γεύση το light, θα σας πω περισσότερα σε λίγες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 21, 2009, 12:21 »
Δεν ενθουσιάστηκα με την κανονική γεύση (καμία κανονική όμως δεν με έχει ενθουσιάσει μέχρι τώρα) ατμίζεται άνετα πάντως.

Η μία μπαταρία παρέδωσε πνεύμα αλλά μου την αντικαταστήσανε άμεσα!
Ομολογώ ότι το service αυτών των εταιριών είναι κορυφαίο!

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Njoy Pen Style
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 22, 2009, 01:42 »
Ευχαριστω για τις εντυπώσεις :)
Ναι ειναι προβλημα να μην εχει υγρα, το εχω επισημανει και καλο θα ηταν να αλλαξει. Δεν ειναι κατι φοβερο πιστευω να φερει τα δικα της εστω υγρα η njoy ωστε να ισχυει και η εγγυηση ;)
Σωστος :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix