vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, dimitrisd, dimitraf, lemon78, ZoeM, Geraki

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #645 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:06 »
Κώστα το τελευταίο steeping 25 ημερών δεν είναι μαζί με τις πρώτες 5 που είναι μόνα τους έτσι ; Ξεκινάει από την αρχή. Ερώτηση πρωτάρη

ναι αρχιζει απο την αρχη .... μαζι και οι ωρημασεις απο τις ομαδες

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #646 στις: Μαρτίου 26, 2016, 16:23 »
Ευχαριστώ για την απάντηση Κώστα. Μία τελευταία ερώτηση αν πάρω έτοιμη βάση pg/vg έχεις να προτεινεις καμία;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #647 στις: Μαρτίου 26, 2016, 17:17 »
αυτη που κανω εδω και μηνες ειναι της pink mule  και μου αρεσει δεν ει πολυ καλα με κρεμες και κανει πολυ καλη παρεα με ντριπερς

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #648 στις: Μαρτίου 29, 2016, 13:46 »
Κώστα χρειάζομαι τα φώτα σου. Θέλω να φτιάξω κάτι που να θυμίζει το Cuban Cigar της liqua έχεις να προτείνεις κάτι, έστω και για δοκιμή, δεν ξέρω από που να ξεκινήσω, έχω το Cubano της TPA αλλά δεν ξέρω πόσο δυνατό είναι, να το βάλω μόνο του με βάση και λίγο Pyrazin μετά(?) και αν ναι, πόσο cubano να βάλω? Είχα στο μυαλό μου Cubano 3.5%, 3-4 σταγόνες M-Type μόνο του με βάση, και 7-8 σταγόνες pyrazine (νομίζω το κανονικό έχει κάμποσο από δαύτο!) όταν τα μιξάρω στο τέλος...
Θα το κάνει λίγο πιο "τσιγαρέ" το M-Type, να ισορροπήσει την γλυκάδα του Cubano ή θα είναι καταστροφή? Έχω διαθέσιμα όλα τα υλικά των: Crime Scene, After Work, Belly Dance, Lady Beka.


Μπορείς να μου δώσεις μια κατεύθυνση? Από που θα ξεκινούσες εσύ?
Επίσης η βάση που χρησιμοποιώ είναι 70vg-30pg της Pink Mule, αραίωση με 5% wfi... Το αναφέρω αν παίζει κάποιο ρόλο η βάση στα ποσοστά των αρωμάτων...
Αν είμαι εκτός θέματος μεταφέρετε το μήνυμά μου στο σωστό τόπικ, απλά ήθελα την γνώμη του σεφ Κώστα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2016, 17:49 από ElQuico »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #649 στις: Μαρτίου 29, 2016, 19:27 »
μέσα στο χειμώνα που ήρθε η συνταγή της σοκολάτας περνούσα άσχημη φάση, έκανα εγχείριση και όλα μου φαινόταν άσχημα στη γεύση.Ένα μήνα απείχα και από το ηλεκτρονικό...
Σήμερα λοιπόν πήρα το μπουκαλάκι της σοκολάτας και έριξα λίγη στον καυφουνάκο μου. Παραωριμασμένη λοιπόν πικρή σοκολατίτσα, το αλκοολικό στοιχείο απλά τη στρογγυλεύει και τη γλυκαίνει λίγο και προσωπικά μου βγάζει πια και μια αίσθηση καπνική;Καπνιστή; Μμμμ
Επόμενο βήμα η ανάμιξή της με φραουλίτσα...

Αποσυνδεδεμένος nais

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #650 στις: Μαρτίου 30, 2016, 09:18 »
Κώστα καλημέρα! Λέω να μπαίνω κι εγώ σιγά σιγά στα DIY και φυσικά θα ξεκινήσω με τις δικές σου συνταγές!!!!
Θα τολμήσω να φτιάξω τη σοκολάτα και θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις.
Bavarian Cream απο FW ή TPA (στη συνταγή αναφέρεται FW και στις οδηγίες steeping TPA) ή δεν έχει σημασία?
Dulce de Leche είναι TPA ?
Το Brandy είναι TPA ? και σε ποιο σημείο θα πρέπει  να μπει στο steeping?
Δεν μπορώ να βρω το Cocoa (FA)...
Βάση Pink Mule VG θέλει WFI?
Αν κάνω μεγαλύτερη ποσότητα τα ml των ομάδων θα πρέπει να τα αυξήσω κι αυτά αναλογικά?
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων και ιδιαίτερα για την κατανόηση!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #651 στις: Μαρτίου 30, 2016, 09:29 »
Bavarian Cream απο FW ή TPA (στη συνταγή αναφέρεται FW και στις οδηγίες steeping TPA) ή δεν έχει σημασία? στα πειραματα που εκανα εβαζα της TPA  αλλα κατεληξα στην FW  μιας και αυτη δεν εχει τις ουσιες που θελουμε να αποφυγουμε
Dulce de Leche είναι TPA ? Ναι
Το Brandy είναι TPA ? και σε ποιο σημείο θα πρέπει  να μπει στο steeping? Το Brandy βαλε οποιο θελεις εγω το βαζω στο τελος στο τελικο υγρο ...(αν δεν τα πας καλα με τα αλκοολ βαλε πολυ λιγο)
Δεν μπορώ να βρω το Cocoa (FA)...  Μπορεις να το βρεις και εδω
Βάση Pink Mule VG θέλει WFI?  εγω βαζω 5% WFI  αλλα αναλογα την χρηση της αν ειναι για ντριπερς ή αερατο δεν χρειαζεται αν ειναι για πιο τσιγαρισιους ατμο χρεαζεται αν βεβαια το πας max VG  και δεν ειναι 50-50


Ελπιζω να σε βοηθησα

Αποσυνδεδεμένος nais

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #652 στις: Μαρτίου 30, 2016, 09:43 »
Τι να πω... απλά ΑΨΟΓΟΣ!!! :protos:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #653 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:28 »
Bavarian Cream απο FW ή TPA (στη συνταγή αναφέρεται FW και στις οδηγίες steeping TPA) ή δεν έχει σημασία? στα πειραματα που εκανα εβαζα της TPA  αλλα κατεληξα στην FW  μιας και αυτη δεν εχει τις ουσιες που θελουμε να αποφυγουμε

Κωστα και η TPA  εδω και καιρο βγαζει τη σειρα DX που ειναι χωρις διακετυλιο. 
Το Bavarian Cream κυκλοφορει και ως DX Bavarian Cream το οποιο προσωπικα το βρισκω πολυ καλο. Δε γνωριζω πως ειναι το non-DX η το FW για να ξερω αν εχει διαφορα, ομως γευστικα μοιαζει παρα πολυ οντως σα να εχεις φαει Μπαβαρουαζ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #654 στις: Μαρτίου 30, 2016, 12:32 »
Νικο οντως βγαζει και την Dx  που εκτων υστερων την δοκιμασα .. ειδα μια ελαχιστη διαφορα με την κανονικη .. αλλα να σου πω την αληθεια προτιμω την Fw .. αλλα αυτα ειναι γουστα ..  οχι οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιήσεις και την DX  μια χαρα θα ειναι  το τελικο αποτελεσμα

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #655 στις: Μαρτίου 31, 2016, 04:48 »
αυριο βγαινει η πρωτη αποπειρα afterwork  :hapy_jump: :hapy_jump:
απο αρωμα σκιζει ....

Αποσυνδεδεμένος JanP

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #656 στις: Μαρτίου 31, 2016, 10:30 »
Καλημέρα συνατμιστές!

Έχω πάθει σοκ με ''Eliquid France - Chopin'', πολλά λίτρα.. Πολλά χρήματα..
Υπάρχει κάποια συνταγή γι' αυτό το υγρό  ή για ένα καπνικο με μπανάνα,
μπισκότο, βανίλια;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #657 στις: Μαρτίου 31, 2016, 12:54 »

αυριο βγαινει η πρωτη αποπειρα afterwork  :hapy_jump: :hapy_jump:
απο αρωμα σκιζει ....
...τι σύμπτωσης, και εμένα αύριο βγαίνει η 2η παρτίδα Afterwork... απλά τα σπάει :hapy_jump: και έχω και Crime scene και Belly Dance στην αναμονή, 13/4 αυτά... Ο Κώστας μας έχει φτιάξει :)




Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #658 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:20 »
για να δουμε για να δουμε. εχω τρελη αγωνια :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #659 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:39 »
ποσο καιρο το εχεις και ωρημαζει ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix