vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Aκαπνος, camber

Twitter

ερεθισμος στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 22, 2011, 12:05 »
Σωστα , ξεκινα με ετοιμα υγρα και στην πορεια φτιαχνεις τα δικα σου . Οπως αναφερθηκε και απο αλλους , ειναι πιστευω θεμα συνηθειας. Αργοτερα δεν θα μπορεις ν,αντεξεις τον καπνο του κτ  :)

Αποσυνδεδεμένος θεριακλής

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 22, 2011, 12:15 »
είμαι θεσσαλονίκη, και απ οτι ειδα στο nobacco εχει και κοντα μου! οποτε θα περάσω μια βολτα.... ειδα βεβαια και το oksmokey που εχει γευση odholborn και μπαινω στον πειρασμο μιας και αυτα καπνιζα πριν...
θα σας εχω ενημερωση το απογευμα!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 22, 2011, 12:24 »
το velvet cloud περιέχει 80% VG & 20% νερό.
με το traditional που το ποσοστό του είναι διαφορετικό (55% PG, 35% VG & 10% νερό) με ενοχλεί περισσότερο!
Θέλω να κάνω μια παραγγελία έτοιμο υγρό για άτμισμα μήπως και οι μίξεις που εκανα εγω είναι λάθος και αυτό προκαλεί τα συμπτώματα...
Καμιά γνώμη ή πρόταση? να αναφέρω οτι είμαι ξετρελαμένος με το φουντούκι. Ενω τα τσιγαρίσια αρώματα δεν μου αρέσουν καθόλου...
Αυτά που σου έγραψαν οι panos, nassos33 και  makk. Επίσης:
Το φαινόμενο υπάρχει και στους δύο ατμοποιητές σου;
Τα "αγκάθια", τα αισθάνεσαι και στο πίσω μέρος των ρουθουνιών σου;
Αν ναι, τότε είναι πιθανό να ατμίζεις στα όρια του "καμένου". Τόσο δλδ, όσο να μην σου μυρίζει "καμένο". (Θέλει σκαλισματάκι το φιτιλι σου)
Όπως και νά'χει, αν περάσεις από ένα καλό ατμομάγαζο, θα σε βοηθήσουν να διαπιστώσεις αν όντως έχεις θέμα με τα υγρά, γενικότερα ;)

Αποσυνδεδεμένος θεριακλής

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 22, 2011, 14:16 »
το πρόβλημα το εχω μονο με το λαιμο μου και συγκεκριμενα με τις αμυγδαλές... είναι συνεχώς ερεθισμενες και οσον αφορα τα 2 τσιγάρα, ειναι και με τα 2 το ίδιο. Τα χρησιμοποιώ μια το ενα μια το αλλο.
Θα επισκεφτω ατμομαγαζο να το ψαξω. (δεν μπορει να ειναι και τα 2 ελλατωματικα!)

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 22, 2011, 14:36 »
ειδα βεβαια και το oksmokey που εχει γευση odholborn και μπαινω στον πειρασμο μιας και αυτα καπνιζα πριν...

Μη μπεις καν στον κόπο φίλε μου ;) Δεν έχει καμία σχέση αυτό το υγρό με τον καπνό Old Holborn :nope: Εκτός και αν θες γενικά να δοκιμάσεις υγρά αυτής της εταιρίας :)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 22, 2011, 14:47 »
το πρόβλημα το εχω μονο με το λαιμο μου και συγκεκριμενα με τις αμυγδαλές... είναι συνεχώς ερεθισμενες και οσον αφορα τα 2 τσιγάρα, ειναι και με τα 2 το ίδιο. Τα χρησιμοποιώ μια το ενα μια το αλλο.
Θα επισκεφτω ατμομαγαζο να το ψαξω. (δεν μπορει να ειναι και τα 2 ελλατωματικα!)
Δεν πιστευω οτι ειναι ελλατωματικα. Σε φιλους καπνιστες που δινω και δοκιμαζουν ( ατμιζω στα 18mg ) οι περισσοτεροι , αν οχι ολοι , βηχουν . Γνωμη μου , να συνεχισεις με γλυκες η γευσεις φρουτων πρωτα με χαμηλη η μεση περιεκτικοτητα νικοτινης και μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα θα αναζητησεις καπνιστικες γευσεις . Τουλαχιστον αυτο μου εδειξε η προσωπικη μου εμπειρια.

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 22, 2011, 14:59 »
Δεν πιστευω οτι ειναι ελλατωματικα. Σε φιλους καπνιστες που δινω και δοκιμαζουν ( ατμιζω στα 18mg ) οι περισσοτεροι , αν οχι ολοι , βηχουν . Γνωμη μου , να συνεχισεις με γλυκες η γευσεις φρουτων πρωτα με χαμηλη η μεση περιεκτικοτητα νικοτινης και μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα θα αναζητησεις καπνιστικες γευσεις . Τουλαχιστον αυτο μου εδειξε η προσωπικη μου εμπειρια.

Σ' αυτό θα συμωνήσω και θα σου πω ότι σε μένα έτσι ακριβώς λειτούργησε. Πρώτη μου αγορά ήταν βανίλια την οποία ρούφηξα στην κυριολρξία. Σήμερα ψάχνω 9 στα 10 "αρώματα" να είναι τσιγαρίσια (δοκιμάζω το ry 4 από σήμερα και είμαι αισιόδοξος ότι θα τα πάμε καλά "οι δυό μας"... χεχεχε)

Αποσυνδεδεμένος Balthamel

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 22, 2011, 20:09 »
Γεια σας και απο μενα,καλως σας βρηκα


Εδω και 3 ωρες ειμαι και εγω ατμιστης,αν και οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι θετικες ο λαιμος μου εχει αρχισει να μην νιωθει και τοσο καλα.ειναι φυσιολογικο αυτο?

εχω παρει το nobaco hybrid

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 23, 2011, 20:23 »
Γεια σας και απο μενα,καλως σας βρηκα


Εδω και 3 ωρες ειμαι και εγω ατμιστης,αν και οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι θετικες ο λαιμος μου εχει αρχισει να μην νιωθει και τοσο καλα.ειναι φυσιολογικο αυτο?

εχω παρει το nobaco hybrid

ευχαριστω

Καλωσήρθες φίλε μου. Τι υγρά πήρες για αρχή; Τι κάπνιζες και πόσο; Επίσης άσχετα με τις ερωτήσεις μου, οπωσδήποτε κάποιες αλλαγές θα τις δεις. Ο οργανισμός σου προσαρμόζεται σε νέα δεδομένα. Μια ξηρότητα ίσως, ένα κάτι... Αν η ενόχληση είναι ανεκτή, μη δίνεις σημασία, θα περάσει πολύ γρήγορα. Αν είναι όμως πολύ εντονη, σταμάτα να ατμίζεις ...κάτι δεν πάει καλά. Αν και νομίζω πως θα είσαι ο πρωτος που το άτμισμα του δημιούργησε οργανικό πρόβλημα...
Από την άλλη ίσως πήγες απότομα σε μεγάλες νικοτίνες οπότε θα πρέπει να κατέβεις. Αν κάπνιζες ας πούμε 1 πακέτο έως ενάμισι (το δικό μου παράδειγμα) Prince, το 18άρι είναι καλή αρχή. Το 24 υπερβολή και θα έχεις ενόχληση. Αν είσαι τέτοιος καπνιστής και ξεκίνησες με 12 (π.χ.) τότε ίσως έχεις κάποια δυσανεξία. αλλά πρέπει να μας πεις και κάτι παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 23, 2011, 20:48 »
@ θεριακλής
Πήγαινε σ' έναν ΩΡΛ για θεραπεία.
Γύρνα το και στο κ.τ. εν τω μεταξύ αν νομίζεις ότι φταίει το η.τ. (Αν και ο ΩΡΛ θα σου πει κομμένα όλα).
Μόλις περάσει, ξαναδοκιμάζεις.
Υπάρχει πιθανότητα να είναι απλά αμυγδαλίτιδα ή φαρυγγίτιδα και να συνέπεσε με την έναρξη του κ.τ. Ίσως και να επηρεάστηκε προς το χειρότερο από την αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος Balthamel

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 24, 2011, 10:30 »
Η ενοχληση που ειχα στον λαιμο εφυγε

Καπνιζα 2 πακετα stuyvesant μπλε,τωρα παιρνω 16αρα νικοτινη και για να πω την αληθεια μου φαινεται λιγο βαρυ,το κακο ειναι οτι εχω παρει 3 μπουκαλακια :( ολα 16
δεν εχω κανει κανενα κ.τ εως τωρα αν και μου ηρθε δυο φορες εντονα η επιθυμια με τον καφε και μετα το φαι :)

εχω παρει nobacco υγρα μηλο,καραμελα και καφε,ολα 16

Σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω να συνεχισω ετσι ωστε να κοψω το βρωμοτσιγαρο μια για παντα.

και παλι καλως σας βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 24, 2011, 12:23 »
Μπορείς να τα αραιώσεις λιγάκι με βάση PG/VG για να πέσει η δυναμικότητα της νικοτίνης. Βέβαια έτσι θα αραιώσει και η γεύση λίγο. Το καλύτερο είναι, αν σου αρέσουν αυτά τα υγρά, να τα πάρεις ξανά σε μικρότερη ποσότητα νικοτίνης και να τα αναμείξεις με αυτά που έχεις. Θα μου πεις, έξτρα έξοδα. αλλά αν είναι να σε πονέσει ο λαιμός... 

Αποσυνδεδεμένος Balthamel

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 24, 2011, 13:25 »
Μπορεις να με συμβουλεψεις ποσο να μειωσω την νικοτινη,σκεφτομαι να αγορασω αλλα 2 μπουκαλακια αυριο η μεθαυριο,να παω σε μιντιουμ η σε λοου?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 24, 2011, 13:34 »
Αν κατέβεις στο 10-12mg/ml νομίζω θα είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 24, 2011, 14:07 »
Έτσι λέω κι εγώ. Κάπου στα 12.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix