vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, pirate, Jorge, Ποντικός, FaniFox, camber, manoslykos

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #375 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 22:07 »
έτσι πού το θέτεις.... χαίρομαι!
είναι πολύ καλύτεροι καί με ... διαφορά (καί δεν μπουκώνουν  καί ... φοβερό χτύπημα στον λαιμό   :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #376 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 22:15 »
είναι πολύ καλύτεροι καί με ... διαφορά (καί δεν μπουκώνουν  καί ... φοβερό χτύπημα στον λαιμό   :))

Όχι όμως πάντα.
Υπάρχει ένα πρόβλημα με τις σηκωμένες γέφυρες όπως και στους 901 και στους 801.
Εάν ο πολυεστέρας στον φιλτράκι σου είναι λιγότερος απ' ότι χρειάζεται (και συμβαίνει πολύ συχνά), τότε η γέφυρα τον σπρώχνει προς τα μέσα και στο τέλος έχει πολύ μικρή επιφάνεια επαφής.
Το αποτέλεσμα είναι να μην ρέει αρκετό υγρό από το φιτράκι στον ατμοποιητή και να μην δημιουργείται αρκετός ατμός.

Η λογική της ψηλής γέφυρας ήταν να μεγαλώσει την επιφάνεια επαφής, αλλά τελικά πολλές φορές έχει το αντίθετο αποτέλεσμα..

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #377 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 22:21 »
εκτός αν στο κάτω μέρος τού φίλτρου, βάλεις λίγο μπαμπάκι, "αναγκάζοντας" τον πολυεστέρα να μένει στο ύψος του !!!!

(καί αρκεί να μην το παρακάνεις στο μπαμπάκι βέβαια).

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #378 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 22:27 »
εκτός αν στο κάτω μέρος τού φίλτρου, βάλεις λίγο μπαμπάκι, "αναγκάζοντας" τον πολυεστέρα να μένει στο ύψος του !!!!

(καί αρκεί να μην το παρακάνεις στο μπαμπάκι βέβαια).

Εγώ βάζω λίγο φιλτράκι ενυδρείου.
Δεν ξέρω εάν το βαμβάκι είναι καλό για την εισπνοή.
Μπορεί να "φεύγουν" πολύ ψιλές ίνες και να πάνε στον πνεύμονα.
Θα το απέφευγα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #379 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 22:33 »
μία φορά το έβαλα καί δεν τόχω ξαναβάλει, απλά αυτό θυμήθηκα τώρα.
(όμως, από το κάτω μερος τού φίλτρου ... δεν μπορεί να δραπετεύσει)

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #380 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 22:47 »
μπα!
επικρατούν τελικά ωριμότερες σκέψεις !!!!!!!!


Εγώ με την γνωστή μου "ανωριμότητα" το παράγγειλα. ;D Θα σας πω εντυπώσεις (αν και θα είναι η πρώτη μου εμπειρία με Μ401). Πήγαινα για Evo, αλλά αυτό το ασημί ρε παιδάκι μου, κάτι μου κάνει. (Αρχίζω να πιστεύω ότι έχω κολήσει στο 901 λόγω χρώματος).

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #381 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 22:52 »
μωρέ καί γω θα τόθελα, αλλά αυτήν την στιγμή έχω 4 μπαταρίες, 4 ατμ, σαν να λέμε ... 4 evo.
ε! σαν πολλά δεν είναι?   :D :D

θα πάρω όταν βγεί ... πιό ασημί !

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #382 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 23:02 »
Κάτι σε πλατίνα ας πούμε; Πως κάνουν οι αμερικάνοι με τα iphone. Και όταν σου χαλάει ο ατμ θα τον κάνεις δαχτυλίδι!  :)) :)) :)) Πλάκα, πλάκα έτσι όπως πάει βλέπω να γίνεται μόδα το η.τ. και να δικαιωθούν οι επικριτές του. Και ανησυχώ λίγο που έχω μπει σ' αυτό το τριπάκι.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #383 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 23:03 »
έτσι πού το θέτεις.... χαίρομαι!
είναι πολύ καλύτεροι καί με ... διαφορά (καί δεν μπουκώνουν  καί ... φοβερό χτύπημα στον λαιμό   :))

καί τι ... θυμήθηκα τώρα πού τον βίδωσα στην μπαταρία.
ΠΟΛΥ αλλά πολύ ελεύθερο τράβηγμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #384 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 23:09 »
καί τι ... θυμήθηκα τώρα πού τον βίδωσα στην μπαταρία.
ΠΟΛΥ αλλά πολύ ελεύθερο τράβηγμα.

Είναι πάντως λίγο άδικο να συγκρίνεις ατμοποιητές που δουλεύουν από τον Ιούνιο με καινούργιους.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #385 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 23:17 »
συμφωνώ.
αλλά καί επειδή ο Ιούνιος δεν είναι πολύ μακριά, καί θυμάμαι πόσο μού είχε κακοφανεί το δύσκολο τράβηγμα (υπάρχει καί σχετικό post), είναι σίγουρο πως η μεγαλύτερη γέφυρα κάνει διαφορά.
η τζούρα είναι αντελώς ελεύθερη. καμία δυσκολία.

καί μακάρι νάχεις δίκηο καί νάναι πλέον όλοι έτσι οί ατμ.

(όσο γιά το χτύπημα, τότε, μετά από λίγες τζούρες... το έψαχνα. τώρα με αυτούς τούς ατμ. όχι καί ας είναι καί οί μπαταρίες.... 4 μηνών).

έχουν διαφορά αλήθεια -εξάλλου γιά καλύτερους θα τούς έβγαλαν   :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #386 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 23:23 »
συμφωνώ.
αλλά καί επειδή ο Ιούνιος δεν είναι πολύ μακριά, καί θυμάμαι πόσο μού είχε κακοφανεί το δύσκολο τράβηγμα (υπάρχει καί σχετικό post), είναι σίγουρο πως η μεγαλύτερη γέφυρα κάνει διαφορά.
η τζούρα είναι αντελώς ελεύθερη. καμία δυσκολία.
Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί η μεγαλύτερη γέφυρα να κάνει διαφορά στο τράβηγμα.
Συνήθως η δυσκολία στο τράβηγμα έρχεται όταν οι ατμοποιητές έχουν χάσει σε απόδοση.

καί μακάρι νάχεις δίκηο καί νάναι πλέον όλοι έτσι οί ατμ.
Αυτό είναι μάλλον 100% σίγουρο  :))

έχουν διαφορά αλήθεια...
Χαίρομαι που ήσουν τυχερός :)

...εξάλλου γιά καλύτερους θα τούς έβγαλαν   :)
Με τα κινεζάκια μην είσαι ποτέ σίγουρος...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #387 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 23:29 »
θα σεβαστώ τον παλιότερο   :)  καί θα πω πως ίσως νάχεις καί δίκιο γιά την ... παλαιότητα. Θα ξέρω σε ... άλλους λίγους μήνες (αν ξανακάνω τις ίδιες υποθέσεις).

δες όμως τι μπορώ να φανταστώ εγώ: η μικρή γέφυρα -ναί, ακριβώς το κενό από κάτω!- μπουκώνει πολύ εύκολα με μία σταγονίτσα. η μεγάλη όχι. μένει ελευθερη καί κυκλοφορεί πιό εύκολα ο αέρας.

(σκέψου μία σταγόνα σε ένα πολύ πολύ μικρό δαχτυλίδι -θα μείνει εκεί, κλείνοντάς το- ενώ σε ένα μεγαλύτερο απλά ... θα περάσει καί θα φύγει).

η μικρή γέφυρα συνήθως είναι "κλειστή" με υγρό. η μεγάλη όχι.

Αποσυνδεδεμένος Misa

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #388 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 14:49 »
Καλησπέρα και από μένα σε όλους

Από ότι διάβασα έχει βγει καινούργιος ατμοποιητης για το evo ο οποίος είναι και καλύτερος παιδία?? Υπάρχει στο site για να τον παραγγείλλουμε γιατί δεν βρήκα κάτι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #389 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 16:18 »
Καλησπέρα και από μένα σε όλους

Από ότι διάβασα έχει βγει καινούργιος ατμοποιητης για το evo ο οποίος είναι και καλύτερος παιδία?? Υπάρχει στο site για να τον παραγγείλλουμε γιατί δεν βρήκα κάτι εγώ.

Οι νεοι ατμοποιητες EVO (Μ401-Μ402) που παρελαβα προ μερικων ημερων εχουν πρεπει να ειναι το νεο μοντελο γιατι εχουν μεγαλυτερη γεφυρα και εντελως εκτεθειμενο το πηνιακι (το βλεπεις πια με γυμνο ματι...)

Δεν ξερω που οφειλεται η αλλαγη αυτη αλλα στα στανταρντ 3.7 volt της μπαταριας βγαζει πια πολυ λιγοτερο ατμο... Μονο στην ιδιοκατασκευη στα 7.5V τους ευχαριστιεμαι! Δεν εχω κανει ακομα μετρησεις αλλα πιθανοτατα ειναι εχουν περισσοτερα Ohm αντισταση αλλα ευκολοτερο τραβηγμα!!

Θανος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix