vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 8 χρήστες
ZoeM, Tem, Jorge, FaniFox, John K, camber, Milarepa, manoslykos

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:16 »
γιατί δεν έχουν? ( τσιγκλιστής εν όψει  :angry_orange: )  ή εννοείς ότι οι 901 έχουν περισσότερη αντοχή , οπότε συμφωνούμε  :bye:

επειδή -αν δεν κάνω λάθος- τώρα ξεκίνησες με 901, κράτα το αυτό καί τα ξαναλέμε σε κανα μήνα.
 :D

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:19 »
Υπάρχουν φυσικά διαφορές μεταξύ διαφορετικών τύπων.
Κάποιοι μπορεί να προτιμούν τους ατμοποιητές  Α γιατί τους αρέσει το μικρότερο χτύπημα ή τους Β γιατί έχουν περισσότερο ατμό, ή τους Γ γιατί χτυπάνε πολύ.
Αυτό είναι προσωπική επιλογή του καθενός.
Δεν μιλώ για μπαταρίες, φορτιστές κτλ, γιατί αυτό το πρόβλημα το έλυσα διαφορετικά...  :))

Οι διακυμάνσεις στην ποιότητα είναι γνωστές και ισχύουν για όλους.
Δες φορτιστές..
Και ας ελπίσουμε ότι το πρόβλημα αυτό θα μειωθεί ακόμη περισσότερο.
Ήδη φέτος είχαμε μεγάλη διαφορά από πέρυσι.

αν μιλάμε γιά "προτιμήσεις", τότε ναί! κάποιοι προτιμάνε 510 των 20 ημερών.
κατανοητό καί σεβαστό.
μόνο πού δεν είχε τεθεί έτσι -νομίζω.
καί επειδή αυτό το oftopic δεν βγάζει πουθενά -γιά άλλη μία φορά-

είμαι ο Δημήτρης καί μόλις τελείωσα.
 :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:25 »
αν μιλάμε γιά "προτιμήσεις", τότε ναί! κάποιοι προτιμάνε 510 των 20 ημερών.
κατανοητό καί σεβαστό.
μόνο πού δεν είχε τεθεί έτσι -νομίζω.
καί επειδή αυτό το oftopic δεν βγάζει πουθενά -γιά άλλη μία φορά-

είμαι ο Δημήτρης καί μόλις τελείωσα.
 :)) :))

Εκεί αναφέρθηκε η έννοια της αξιοπιστίας κάποιων συσκευών σε σχέση με κάποιες άλλες.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 22:28 »
επειδή -αν δεν κάνω λάθος- τώρα ξεκίνησες με 901, κράτα το αυτό καί τα ξαναλέμε σε κανα μήνα.
 :D
Εγώ ατμίζω από το Φεβρουάριο τους 901 και τους 4075.
Και δοκίμασα και δύο τρεις 401, μέχρι που έπεσε και σε αυτούς η απόδοση πολύ σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 01:40 »
Η απόδοση πέφτει σε όλους τους ατμοποιητές. Αυτό είναι άλλο καπέλο.  ::)

Εγώ τη διαφορά τη βρήκα περισσότερο στο ότι μερικοί 401 έβγαζαν καμένη γεύση και γι' αυτό έμεινα με αυτή την εντύπωση.
Βέβαια ίσως είναι και θέμα τύχης. Εγώ συνήθως τους παίρνω πολλούς μαζί οπότε μπορεί να έπεσα σε κακή παρτίδα 401 ενώ στο EVO δε μου έτυχε. Εξάλλου για ένα διάστημα χρησιμοποιούσα αρκετά τους 401 οπότε όσο πιο πολύ τους χρησιμοποιείς, τόσο πιο πιθανό είναι να σου κάτσει και η στραβή.
Μπορεί μεθαύριο να πέσω σε κακή παρτίδα EVO και να βγουν οι 401 σωστοί. Τότε θα μου διαλυθεί και αυτή η εντύπωση που μου έχει δημιουργηθεί.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 13:00 »
όλο λέω να σταματήσω κι όλο με τσιγκλάτε   :)) :))
 :hmmm: δηλαδή οί ατομ 401 -ας πάμε γενικότερα- έχουν την ίδια αντοχή με τούς 901...
οί μπαταρίες οί αυτόματες τού 901 είναι στα ίδια επίπεδα με τού evo...
οί μπαταρίες τού evo είναι στον ίδιο μέσον όρο με τού njoy (κάτι λέμε καί σε άλλο topic)...
 :hmmm: :hmmm:
Να σου απαντήσω...
Οι 901 μου έχουν αποδειχτεί ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟΙ με του evo.
Οι μπαταρίες του 901 είναι περίπου ιδιες με του evo σε διάρκεια και αξιοπιστία (μπαταριες manual)

Οι μπαταρίες τέλος του njoy κρατούν περισσότερο από του evo (γύρω στο μισάωρο)
Αφού λοιπόν ΔΕΝ υπάρχει εγγυημένη απόδοση για τα ανταλλακτικά των Η.Τ., είναι λογικό να υπάρχουν διαφορές στην απόδοση κάθε ανταλλακτικού. π.χ. μου έτυχε και evo και njoy μπαταρία που δεν....
Οπότε  ::)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 15:30 »
επειδή -αν δεν κάνω λάθος- τώρα ξεκίνησες με 901, κράτα το αυτό καί τα ξαναλέμε σε κανα μήνα.
 :D
Alfisti εγώ που ουσιαστικά ξεκίνησα με EVO και είχα πετάξει του κόσμου τα λεφτά σε μπαταρίες αυτόματες Intellicig οι οποίες είχαν στην πλεοψηφία τους κόφτη στα 3 δεύτερα και σε ατομιζερ Intellicig για πάνω από 2 μήνες, ΔΕΝ θέλω ούτε να τα ξαναδώ αυτά τα προϊόντα. Της πλάκας είναι :yes: Και φυσικά οι μπαταρίες ΔΕΝ έγιναν δεκτές για αντικατάσταση εκτός από μια. Σημειωτέον ότι μιλάω για 7 ολόκληρες μπαταρίες Intellicig :o . Από τότε κ μετά έχω κολλήσει με 901(4075) κυρίως αλλά και με 510 :thumpup: Ούτε να τους θυμάμαι δεν θέλω τους EVO , τους Μ αλλά και τις ποιοτικότατες  :laugh1: :)) :)) γνήσιες Αγγλικές ::) ΙNtellicig μπαταρίες του κ..λου  :nope: :nope: :nope: :nope: :sign_lypamai:
Κώστα συμφωνώ απολύτως μαζί σου :respect_hat:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2010, 18:44 από taxtsom »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 15:34 »
Παράθεση
επειδή -αν δεν κάνω λάθος- τώρα ξεκίνησες με 901, κράτα το αυτό καί τα ξαναλέμε σε κανα μήνα.
 :D
Έκλεισα πάνω απο μήνα με βασικό το 901  και 510

Νοέμβριος 29, 2009, έφτιαξα το miniturbo 901  :sign_apokleiesai:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2010, 15:40 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 19:38 »
Εγώ έχω κολλήσει με τους Μ401, και έχω 510,801,901 για εφεδρική χρήση και για έξω, μερικές φορές. Ίσως δεν έχω βρει κάποιο υγρό που να με καλύπτει σε αυτήν την κατηγορία .
Δεν μ'ενδιαφέρει η ποιότητα, εάν μιλάμε για 1-2 ατμοποιητές/μήνα.
Να είναι τελικά η επιλογή υγρού που σε οδηγεί στον τύπο

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #474 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 20:15 »
Επειδή ο καθένας, σαφώς, λέει την δικιά του αλήθεια, όπως τού "έτυχε" ίσως, κλείνοντας -γιά μένα- καί αυτό το θέμα (γιά ... πάντα !!!), θα αναφέρω την αλήθεια μου:

τις 6-7 δικές μου μπαταρίες, τούς 5-6 ατμοποιητές (οί 2 401, οί άλλοι evo) καί τα 7 αν θυμάμαι καλά πακέτα με αντίστοιχες (χ2) μπαταρίες καί ατομ πού αγοράστηκαν από καί γιά συναδέλφους χωρίς ποτέ να υπάρχει πρόβλημα.

η δικιά μου εμπειρία (στο evo, διότι υπάρχει καί τιταν καί bl καί stick καί 901miniturbo) είναι αυτή. πέραν τούτου ....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #475 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 20:27 »
Παράθεση
πέραν τούτου ....
κλείνω και εγω το θέμα εδώ, λέγοντας οτι το κάψιμο ατμ (νεκρός) την 1η βδομάδα χρήσης , δεν είναι προσωπική εμπειρία (όπως πχ η δοκιμή υγρού), είναι ένα αντικειμενικό και αδιαμφισβήτητο γεγονός που αναφέρεται στο φόρουμ προς ενημέρωση. Απο κει και πέρα ο καθενας σταθμίζει τα δεδομένα και δρα αναλόγως.
Ουτε με alfisti εχω αντιδικία , ούτε να βλάψω θέλω τον συμπαθέστατο κ Περικλή που με έχει κεράσει επανειλημμένα καφέ  :D
. Αναγνωρίζω φυσικά ότι ο εισαγωγέας δεν μπορεί να ξέρει την ποιότητα ένα προς ένα των προΙόντων του. Φυσικά γι αυτό υπάρχει και η εγγύηση. Αλλά να μπω στη διαδικασία για 1 ατμο ?  το αφήνω για αργότερα όταν ξαναπεράσω απο κ Περικλή
αυτά

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #476 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 20:47 »
κι εγώ το κλείνω το θέμα, λέγοντας οτι δεν φταίμε εμείς για τις διαφορετικές απόψεις, που μάλλον είναι όλων.... σωστές :)
Εκείνοι που φταίνε γι αυτό είναι οι κατασκευαστές και οι εταιρείες που εμπορεύονται τα Η.Τ. και δεν απαιτούν να έχουν ΟΛΕΣ οι παρτίδες ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ (και ελεγμένες) προδιαγραφές.
Θεωρώ οτι αν συνεχίσει η κατάσταση να παραμένει έτσι για καιρό, σαν να πρόκειται για πειραματικές εκδόσεις προϊόντων, αυτός που θα χάσει θα είναι ο έμπορος στο τέλος (και φυσικά πρώτοι εμείς που στηρίζουμε προϊόντα που δεν τηρούν τις υποσχέσεις τους).
Αυτά  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2010, 10:02 από atmistis »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #477 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 07:07 »
αγόρασα λοιπόν έναν ατμοποιητή για 401 και τον σύγκρινα οπτικά και ατμιστικά με τον αντίστοιχο της intellicig. Εχω πλέον την απόλυτη βεβαιότητα ότι προέρχονται απο τον ίδιο κατασκευαστή. Πανομοιότυποι απο κάθε άποψη.Η μοναδική διαφορά εντοπίζεται στο χρώμα του μετάλλου. Ακόμα και στην τιμή ήταν ίδιοι , γεγονός που δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις  ::)  Τον αγόρασα βέβαια γιατί τον χρειαζόμουν άμεσα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2010, 07:30 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #478 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 12:21 »
Ο καθένας εκφράζει άποψη σύμφωνα με τις δικές του εμπειρίες. Καλό θα είναι να είμαστε λίγο πιο φειδωλοί με τους χαρακτηρισμούς μας γιατί είναι πια γνωστό ότι επηρεάζουμε πολύ κόσμο για τις αγορές του.
 
Από την προσωπική μου πείρα με την intellicig είμαι ευχαριστημένος. Χρησιμοποιώ ακόμα κάποιες μπαταριές που αγόρασα πριν 8 μήνες και σε ο,τι χρειάστηκα αντικατάσταση, βρήκα σωστή αντιμετώπιση.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #479 στις: Ιανουαρίου 05, 2010, 13:28 »
...και εγώ είμαι ευχαριστημένος απο την αντιμετώπιση από intellicig και από όλους τους άλλους.
Το πρόβλημα είναι στα προίόντα, όχι στους εισαγωγείς - εμπόρους  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix