vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, tasos1976, 2Fdeal, manoslykos, camber

Twitter

Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 09:59 »
Το καλύτερο γέμισμα είναι το συχνό γέμισμα για να μην στεγνώσει ποτέ (όπως το κάνεις ) λέω εγώ ...

Αν εσύ θέλεις να το φυσήξεις οπωσδήποτε  , όπως παρατήρησες τον τρόπο που στεγνώνει θα παρατηρήσεις και όταν θα στεγνώσει προς το κέντρο Τότε φύσα το

Όταν λέμε το φυσάμε  δεν εννοούμε με δύναμη , απαλά μια δυο φορές

Σόρυ Άγγελε δεν είδα ότι απάντησες

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 10:16 »
Καλημέρα σε όλους!
Κατά την γνώμη μου αυτό είναι το καλύτερο σύστημα ατμίσματος.
Οι λόγοι;
Μια βδομάδα τουλάχιστον τίμιου ατμίμασματος, δροσερή και γεμάτη τζούρα, πλούσιος ατμός, πολύ καλό χτύπημα, πολύ καλή τιμή (σε σχέση τουλάχιστον με τα άλλα συστήματα) και φυσικά οικονομία στα υγρά αποφεύγοντας τις διαρροές και ότι δυστροπία προκύπτει από αυτη την κατάσταση.
Καλημέρα και πάλι!

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 11:06 »
Σκοτεινέ Άγγελε και Κώστα καλημέρα,

Δεν σας πρόλαβα. Το πρωί πριν μπω στο forum με έπιασε μανία και τον φύσηξα (μετά απο 3 μέρες χρήσης). Έβγαλε την μάνα του και τον πατέρα του που λέει και η διαφήμιση. Το φύσηξα πολύ δυνατά σε σημείο να μην βγάζει καθόλου υγρό. Στην αρχή το υγρό που βγήκε ήταν κατά πολύ λίγο πιο σκούρο από ότι είναι και στην συνέχεια βγήκε υγρό με κανονικό χρώμα (όπως είναι όταν το βάζεις από το μπουκαλάκι).

Μετά τον γέμισα όπως προτείνεται εδώ, δηλαδή να το γεμίσω μέχρι να στάξει σταγόνα από κάτω (πράγμα που δεν είχα κάνει στην αρχή). Χώρεσε περίπου 3 ml. Μετά του έκανα ένα απαλό κοφτό φύσημα για να φύγει το υγρό που δεν συγκρατούσε το σφουγγαράκι (έφυγαν μια δυο σταγόνες ακόμα).

Εκείνο που παρατήρησα ατμίζωντας όμως είναι ότι έχει σφίξει λίγο η τζούρα. Δεν είναι θέμα της μπαταρίας γιατί και χωρίς τοποθετημένη μπαταρία έχω την ίδια τζούρα.

Αυτό που οφείλεται ? Στο ότι έχει γεμίσει από υγρό και πρέπει να ατμιστεί κάμποσο για να γίνει πιο αεράτη η τζούρα ή με το φύσημα του άλλαξα την διάταξη στο καλαμάκι - αντιστάσεις και τον μπίπ λίγο  :'( ?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 11:21 »
Μάλλον το γέμισες αρκετά ναι? Μου έχει συμβεί κ εμένα. Μετά από λίγα λεπτά ατμίσματος θα είναι όλα μια χαρά!!
Δεν νομίζω ότι έχεις κάνει κάποια ζημιά  :nope: :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 11:38 από DARK ANGEL »

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 11:43 »
thanks για την απάντηση. Ελπίζω να επανέλθει εκείνη η φανταστική αεράτη τζούρα.

Άρε η.τ. Μου επέστρεψες την δύναμη στα πνευμόνια που είχα για να καταστρέφω τους κάρτο  :eyesplash:  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Alter eGo
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 00:32 »
σημερα παρελαβα το νεω πακετω απο alter ego το πακετο περηλαμβανη 2 μπαταριες τον 900 mha   2 ατμοποιητες duail coil στην φωτογραφιες εχω μονο τον εναν  :-[ φωρτηστη τοιχοι και usb καθως και την θηκη μεταφορας τιμη 53.36 με την εκπτωση που κανει για εμας στο site 11%

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 17:07 »
Παιδιά έχω θέμα με τον κάρτο και μάλλον θα επιστρέψω στους Ego-T LR, όσο και αν ο πρώτος σε γλυτώνει από τον μπελά με πλυσίματα των tank και του άτμο, βραδινά φυσήματα και αλλαγές φυτιλιών.

Όταν το πρώτο-αγόρασα όλα ΟΚ αν και είχε πεσμένη γεύση (καλό στα καπνικά). Μετά από 3 μέρες τον φύσηξα δυνατά να βγάλει όλο το υγρό και στο επόμενο γέμισμα έσφιξε η τζούρα. χαλάρωσα λίγο την μπαταρία και οκ με το σφίξιμο αλλά η γεύση του ατμού που μου έρχεται είναι λίγο αλλοιωμένη και ποιο βουτυρώδης   :idiot1: :idiot1:. Τον έβρασα τον στέγνωσα για 4 μέρες αλλά πάλι τα ίδια.

Φαντάζομαι ότι επειδή ο ατμός έρχεται απευθείας από τον άτμο στο στόμα συμβαίνουν δύο πράγματα:
1. είναι πιο ζεστός και αυτό δημιουργεί μεγαλύτερη υγροποίηση στο στόμα.
2. επειδή έρχεται από την περιοχή που φυλάσσεται όλη η ποσότητα του υγρού έχει περισσότερη υγρασία (αν μπορεί να υπάρχει τέτοιο πράγμα)

Αποτέλεσμα το χτύπημα να έρχεται μόνο σε απανωτές κοφτές τζούρες και όχι σε μακρόσυρτες. Στις μακρόσυρτες είναι σαν να μαζεύει υγρασία ο λαιμός μου.

Συμβαίνουν και σε άλλους αυτά ή τον μάμισα τον άτμο στην αρχή με το δυνατό φύσημα και όλα τα άλλα είναι φυσικό επακόλουθο ?  Να του δώσω και άλλη ευκαιρία (με νέο κάρτο) ?

Το υγρό που του βάζω είναι Torque 56. Μήπως δεν ταιριάζει τελικά το υγρό με το συγκεκριμένο είδος άτμο (αν και δεν νομίζω αφού η Halo πουλάει η.τ. στο site της με carto).

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 02:30 »
φίλε εγώ έχω κάρτο ίδιο απο άλλη εταιρία και δουλέυει μια χαρα ςραίες τζούρες ούτε υγροποίηση στο πνευμόνι ούτε τπτ και εδ΄ψ και κανα 10ήμερο μόνο τον γεμίζω μέχρι να στάξει και τπτ άλλο...πάρε και κανα άλλο μοντέλο να δοκιμάσεις

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 11:19 »
@ panospeter   Καλημέρα  :) :)

Δοκίμασε άλλο υγρό γιατί έχω υγρό που είναι μάλλον πολυ αραιό κ δεν μου δίνει δυνατό ατμό κ όταν το ανακάτεψα με κάποιο πολύ καλό υγρό τότε είδα μεγάλη διαφορά!!!
Όμως φοβάμαι μήπως το cartomizer σου έχει πάθει ζημιά....Δυστυχώς κάποιοι μετά από τρείς μέρες είναι άχρηστοι ότι κ αν τους κάνουμε.
Δοκίμασε όμως κ με άλλους cartomizer!!! Για μένα είναι ότι πιο εύκολο στην χρήση κ με πολύ καλό ατμό χτύπημα οι dual coils ναι?
Δεν λέω κάτι κακό για την Alter αλλά κάποιες φορές συμβαίνει να υπάρχουν μέσα στους ατμοποιητές κάποιοι όχι τόσο καλοί... :yes:

Έχω συνατήσει έναν μόνο όχι καλό ατμοποιητή από άλλη εταιρία μα σκέφτηκα ότι ίσως έφταιγαν τα βολτ που άτμιζα κ το υγρό μα κ οι δυνατές τζούρες που έκανα? Παίζουν πολλά ρόλο κ θα σου πώ ότι το βράσιμο τώρα πια το αποφεύγω γιατι πετάω τους cartomizer μετά από το πολύ 10 μέρες ατμίσματος!!! Δεν θέλω να ρισκάρω για κανέναν λόγο. Είδα ότι με το βράσιμο δεν σώνεις όλους τους ατμοποιητές αλλά αν τα καταφέρεις? ίσως στους 5 οι δύο να αντέξουν για άλλες 10 -15 μέρες!! Είχα έναν κοντά στους δυο μήνες? Δεν είχε την ίδια απόδωση όπως τις πρώτες 20 μέρες!!!

Κάνε δοκιμή με άλλο υγρό κ με άλλη μπαταρία κ δές πώς τα πάει ναι? Αν δεν τα πάει καλά σημαίνει ότι έχει χαλάσει κ πρέπει να τον ξεχάσεις  ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος kingofgreece

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 23:18 »
Φρέσκος ατμιστής και εγώ με την σειρά μου.

Έχω δοκιμάσει το Ego-T και το Dual Coils από την Alter.

Οι παρατηρήσεις μου έχουν ως εξής:

Το Dual Coils είναι εξαιρετικό στην χρήση, δεν υπάρχει ίχνος διαρροής (εκτος όταν το γεμίζεις) και παράγει εκπληκτικό ατμό.

Αρνητικά το μεγάλο μέγεθος σε σχέση με το Ego-T πάντα.
Η διάρκεια της μπαταρίας (αν και 900ara)

και το κυριότερο από όλα είναι το ότι εξαφανίζει την γεύση του υγρού σε σχέση πάντα με το Ego-T.

Ατμίζω RY4 από FA, Halo Freedom και Hellas blend.

Σίγουρα το Dual Coils είναι καλύτερο πακέτο για να ξεκινήσει κανεις το "ατμισμα" από το (εκνευριστικό Ego-T)

 :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 11:27 »
Έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας υφίσταται επειδή το cartomizer είναι 1,5 Ohms.
Τα χρησιμοποιώ κι εγώ τα συγκεκριμένα της alter.
Αυτές οι μπαταρίες αποδίδουν καλύτερα με ατμοποιητές μεγαλύτερης ονομαστικής αντίστασης.2 Ohms και πάνω.
Πχ ο TypeB LR που χρησιμοποίησα "σκότωνε κ σε γεύση κ σε χτύπημα
Αν κάνω κάπου λάθος,ας με διορθώσει κάποιος παλιότερος συνατμιστής..

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 11:33 »
έχω την εντύπωση πως όσα πιο πολλά είναι τα ohm στον ατμοποιητή τόσο ποιο δυνατή μπαταρία σε volt θέλεις...

άρα οι κοινές ego μπαταρίες τα δουλεύουν καλά τα 1.5Ohm...

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 11:48 »
Έχεις δίκιο φίλε μου..Έκανα λάθος :wall:
Έως 2 ohm μεχρι 4,2v  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix