vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 15, 2013, 22:02 »
τον εχω και εγω και απο πλευρας αποδοσης ειναι απο τους πολυ καλους.κατασκευαστικα εχει τα θεματακια του.
τον αποκτησα σχεδον με το που πρωτοβγηκε μαζι με το μοντακι του το καραβελιστικο.
το μονο σοβαρο προβλημα η τρυπα της καμπανας που ηταν αλλου για αλλου.επισκεφτηκα εργαστηριο χρυσοχοιας και με μια ασημοκοληση ελυσα το προβλημα
περα απο το δικο του μοντακι το χρησιμοποιω και στο kos που ταιριαζει απολυτα γιατι χωραει αναμεσα στα 2 τριμερακια

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 15, 2013, 22:08 »
Γεια σου φιλαράκι!
Επειδή δεν είχα ποτέ αυτόν τον ατμ/τή,  μπορώ να σου απαντήσω μόνο στο πρώτο ερώτημα σου,  “το ίδρωμα“.
Είναι χαρακτηριστικό όλων των ατμ/τών αυτού του τύπου (genesis) και είναι φυσιολογικό και αναπόφευκτο!
Καθώς το υγρό ατμοποιείται στην αντίσταση,  πετάγεται προς κάθε κατεύθυνση και σχηματίζει αυτά τα σταγονίδια.
Αν τον δουλέψεις χωρίς την καμπάνα,  μπορείς να το δεις που πετάγεται!
 Όσο για το drip tip, αν του βάλεις από τη μέσα μεριά έναν ζουμπά ή κάτι άλλο σχετικό και το χτυπήσεις με ένα σφυρί, φαντάζομαι πως θα βγει. Δεν πιστεύω να είναι μονοκόματο με την καμπάνα αλλά απλά εικάζω…

Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 15, 2013, 22:25 »
Δεν είναι μονοκόμματο το drip tip, στην κατάψυξη για λεπτά και θα βγεί με απλό τράβηγμα  :D

Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 15, 2013, 22:47 »
Παιδια εγω θελω οχι να το βγαλω, αυτο το εχω καταφερει χωρις καμια δυσκολια!
Να ΒΑΛΩ ενα αλλο αλουμινενιο 510 θελω. Ειναι τοσο σφυχτη η τρυπα της καμπανας που ακομα και με δυναμη εχω καταφερει να βυθισω το drip tip περιπου 2 χιλιοστα. Μετα σφηνωνει κ δεν προχωραει!!
Αυτο στη φωτο με το drip tip δειχνει μεχρι που το φτανω για να μπει. Αλλα θελει κι αλλο σφηνωνει. Ουτε μεχρι το δαχτυλιδι σιλικονης του δεν το εχω βυθισει το drip tip.

Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 15, 2013, 23:19 »
Δοκίμασε κάποιο άλλο drip να δεις αν είναι θέμα της καμπάνας ή του drip, οπότε ανοίγεις με ένα
σβουράκι ένα από τα δυο  :)

Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 15, 2013, 23:38 »
Χμμ.. μακαρι να μπορουσα.. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω αλλο 510 drip tip εκτος απο το δικο του (μαμα), και αυτο που δεν μπορω να το βαλω. Απο αλλα εργοστασιακα ΗΤ που εχω ειναι αλλου τυπου κ δεν ταιριαζουν. Θα στειλω email στην fabvape να δω τι θα μου απαντησουν.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 16, 2013, 02:30 »
φιλε βγαλε το λαστιχακι και δοκιμασε να δεις,μπαινει?αν μπαινει φταιει το παχος απο το λαστιχακι.βγαλτο και βαλε ενα πιο λεπτο.η βγαλε απο εναν αλλο που δεν χρησιμοποιεις και βαλτο σε αυτο,
η με ενα ξυραφακι μειωσε το παχος του και μετα γυρνα το να ειναι η καλη μερια απο εξω.

Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 17, 2013, 14:52 »
οκ παιδια, επικοινωνισα με fabvape και τωρα εχω στα χερια μου κανονικη καμπανα (εκει ηταν το προβλημα) και το ming μ'αρεσει πιο πολυ απο το μαμισιο drip tip.
Επισης αλλαξα την αντισταση στα 2.1 ohm και εχει και γευση και ατμο οπως ακριβως τα θελω. Ατμιζει αξιοπρεπεστατα.
Φυσικα η καταναλωση εχει αυξηθει κι αυτη, αλλα αναμενομενο. Θα δω αν θα κανω και τρυπα για αερα πιο χαμηλα και θα ποσταρω εδω.
Τελος, θα αναφερω ειναι σιγουρο οτι ολα τα μεταλλικα κομματια (εκτος καμπανας και κεντρικου θετικου πολου) ειναι brass+nickel plating και οχι Stainless steel, εξυσα λιγο το κατω μερος του atty και το χρωμα απο κατω ειναι προς το κιτρινο. Αλλα με 15 ευρω δε εχω κ κανενα παραπονο.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 17, 2013, 15:44 »
Μπορείς πολύ απλά να τοποθετήσεις οποιοδήποτε drip tip επιθυμείς μόλις του κατεβάσεις λίγο το ράδιο.
Πολλοί κατασκευαστές αφήνουν ράδιο στα drip tip τους ώστε να ταιριάζουν μόνο στις δικές τους καμπάνες οι οποίες έχουν μεγάλύτερη εσωτερική διάμετρο κατά 0.09mm

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 17, 2013, 18:31 »
Ναι απλα δε βολευει με το καθε drip tip να κανεις αυτο. Στην περιπτωση μου ηταν απλα ελαττωματικη καμπανα με διαμετρο τρυπας μικροτερη της προβλεπομενης, αλλα τωρα το προβλημα αυτο λυθηκε απλα με νεα καμπανα  :)


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2013, 19:26 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 17, 2013, 18:58 »
Σίγουρα και δεν υπάρχει κανένας λόγος να μοείς σε αυτή την διαδικασία εάν δεν αλλάζεις τα drip tip σου διαρκώς.
Εγώ φαντάσου ότι το έκανα σε κάποια drip tip του Leo και σε κάποια από atmistique ώστε να αποφασίσει το αχόρταγο ανθρώπινο μάτι ποιο ταιριάζει περισσότετο σε ομορφιά αλλά και τζούρα.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2013, 19:59 από s.i.jerefos »

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 17, 2013, 19:19 »
Μπορείς πολύ απλά να τοποθετήσεις οποιοδήποτε drip tip επιθυμείς μόλις του κατεβάσεις λίγο το ράδιο.
Πολλοί κατασκευαστές αφήνουν ράδιο στα drip tip τους ώστε να ταιριάζουν μόνο στις δικές τους καμπάνες οι οποίες έχουν μεγάλύτερη εσωτερική διάμετρο κατά 0.09mm

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Ρε παιδια, τι ειναι το ραδιο;

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 17, 2013, 20:04 »
Κάποια drip tip δεν καταλήγουν σε καθαρα σωληνοιδές σχήμα μεταξύ o'ring και λαιμού , αλλά έχουν μία γωνία πρίν ξεκινήσει το κυλινδρικό τμήμα τους.
Η γωνία αυτή χαρακτηρίζεται ως ράδιο σε μηχανολογικούς όρους κι εμποδίζει την εισοδο του  drip tip κυρίως στις καμπάνες επισκευάσιμων ατμοποιητών.
Λέω για επισκευάσιμους επειδή μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποια παρόμοια δυσλειτουργία σε cartomizer.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 00:07 »
Ξέρει κανένας που μπορω να βρω ανταλλακτικά τανκ γιατι έσπασε ή τι υλικό να βρω για να κάνω πατέντα ;


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Απ: I-Atty Genesis atomizer by Yiloong China
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 00:43 »
Ρώτησε στην Fabvape αν έχει , αλλιώς μόνο εδώ ξέρω και δεν έχω δει αλλού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix