vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 3 χρήστες
Giannis.B, mathimatikos1966, white varadero

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 17:34 »
Τα φιλτράκια που παίρνει είναι ειδικά γι'αυτόν, ή κουμπώνουν σωστά και τα φιλτράκια του eGO-T?
Έχει δοκιμάσει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 23:29 »
Αν και εξέχει μερικά χιλιοστά, το φιλτράκι του ego t κουμπώνει κανονικά και δεν έχω δει κάποια διαρροή.
Του imist το φιλτράκι μου αρέσει καλύτερα επειδή όπως θα δεις στην εικόνα, έχει πιό πρακτικό καπάκι.


Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 00:26 »
houston we got a problem...
έχω άπειρο καμμένο στον imist..

τράβηξα το φιτιλάκι προς τα κάτω για να ακουμπάει καλά στην αντίσταση, αλλά τίποτα..
υγρό έχει μια χαρά.. (3/4 του τανκ)

το φιτίλι κολυμπάει στο υγρό..

Η αντίσταση μου φαίνεται ίδια από τότε που τον πήρα (τη Δευτέρα δηλαδή..) .. δεν βλέπω να έχει πιάσει "μάκα" (αυτό δεν εννοείτε όταν λέτε ότι έχει μαζέψει κατάλοιπα??? )

Από ήχο έχει ακριβώς τον ίδιο... κάτι μεταξύ βρασίματος και τσιτσιρίσματος... σαν να έχουν πέσει μερικές σταγόνες νερό πάνω στο αναμμένο μάτι της κουζίνας....

Η μπαταρία δεν έχει υγρό.. είναι πεντακάθαρη!!!

Τι κάνω λάθος ρε γ@#ώτο και έχω καμμένο??

 :sign_voithiaaaa:


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 00:33 »

Άλλαξα σήμερα το φιτίλι του i-Mist με τον τρόπο που δείχνει το βιντεο για τον Α2 ακριβώς εδώhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=L5PT657uLRA#t=384sμόνο που αντί για 2 κομματια φιτίλι (είχα φιτίλι του Α2) έβαλα 3 και χρησιμοποίησα μάλλον πιο μικρο πλέγμα.Την αλλαγή την έκανα απο περιέργεια, το φιτίλι του μια χαρά δούλευε (και είχα πει ότι δεν θα ξαναμπλέξω με αλαλγές φιτιλών κτλ, έλα όμως που με έφαγε η ρημάδα η περιέργεια!)Αποτέλεσμα: Άριστο!Ακόμη περισσότερα ντουμάνια (και ακόμη μεγαλύτερη κατανάλωση)Αν πρίν είχε πολύ καλή απόδοση, τώρα έχει άριστη.Πάρα πολύ καλή επιλογή.(Φέρτε ανταλλακτικές αντιστάσεις!!!!)



houston we got a problem...
έχω άπειρο καμμένο στον imist..

τράβηξα το φιτιλάκι προς τα κάτω για να ακουμπάει καλά στην αντίσταση, αλλά τίποτα..
υγρό έχει μια χαρά.. (3/4 του τανκ)

το φιτίλι κολυμπάει στο υγρό..

Η αντίσταση μου φαίνεται ίδια από τότε που τον πήρα (τη Δευτέρα δηλαδή..) .. δεν βλέπω να έχει πιάσει "μάκα" (αυτό δεν εννοείτε όταν λέτε ότι έχει μαζέψει κατάλοιπα??? )

Από ήχο έχει ακριβώς τον ίδιο... κάτι μεταξύ βρασίματος και τσιτσιρίσματος... σαν να έχουν πέσει μερικές σταγόνες νερό πάνω στο αναμμένο μάτι της κουζίνας....

Η μπαταρία δεν έχει υγρό.. είναι πεντακάθαρη!!!

Τι κάνω λάθος ρε γ@#ώτο και έχω καμμένο??

 :sign_voithiaaaa:



Εφόσον το φιτίλι είναι υγρό, αλλά βγάζει καμμένο και το έχεις τραβήξει προς τα κάτω, ίσως αντί να πέφτει επάνω στην αντίσταση και να την αγγίζει καλα, να ακουμπάει πλάγια η καθόλου (δηλαδή να περνά δίπλα απο την αντίσταση)
Προσπάθησε το φιτίλι να "πέφτει" στο κέντρο, και με μια καρφίτσα άπλωσέ το λιγάκι στην άκρη του να μην κάνει "μύτη" και ξαναδοκίμασε...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:12 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 00:34 »
Το τανκ είναι καινούριο? Μήπως δεν έχει τρυπήσει σωστά? Μήπως έχει αέρα? Τράβηξες 2-3 τζούφιες χωρίς να πατήσεις κουμπί?
Καμένο σημένει δεν τροφοδοτήτε σωστά.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 00:51 »
Παράθεση από: panos
ίσως αντί να πέφτει επάνω στην αντίσταση και να την αγγίζει καλα, να ακουμπάει πλάγια η καθόλου (δηλαδή να περνά δίπλα απο την αντίσταση)
Προσπάθησε το φιτίλι να "πέφτει" στο κέντρο, και με μια καρφίτσα άπλωσέ το λιγάκι να μην κάνει "μύτη" και ξαναδοκίμασε...

Δηλαδή όπως είναι το φιτίλι πρέπει να πέφτει καρφί πάνω στην αντίσταση και να μην κάνει γωνία??? δεν βλέπω με ακτίνες Χ ρε παιδιά!!!!
Κάτσε, θα δω πως θα το κάνω αυτό...  :hmmm:

Το τανκ είναι καινούριο? Μήπως δεν έχει τρυπήσει σωστά? Μήπως έχει αέρα? Τράβηξες 2-3 τζούφιες χωρίς να πατήσεις κουμπί?
Καμένο σημένει δεν τροφοδοτήτε σωστά.

Το τανκ είναι από τη Δευτέρα..!!! 
το μόνο που δεν είχα κάνει ήταν να τραβήξω 2-3 τζούρες χωρίς να πατάω κουμπί...

Πάντως με αυτό δείχνει να στρώνει σιγά σιγά... :o
Συνεχίζω δοκιμές και σας λέω αποτελέσματα!!!
thank you all  για την άμεση βοήθεια!!!!!  ;)



Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:27 »
όλα εντάξει..!!!! :happy_roll_01:

διαπίστωσα ότι εγώ μερικές φορές όπως τραβούσα γεμάτες τζούρες σαν να φύσαγα προς στα μέσα στα τελειώματα της τζούρας... τώρα το προσέχω και δεν βγάζει καμμένο!!!
Επίσης με το νύχι (γιατί ως κοριτσάκι έχω... :tongue_smilie: ) "άνοιξα" το φιτίλι για να είμαι σίγουρη ότι θα όπως και έχει θα ακουμπάει πάνω στην αντίσταση...

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ για όλες τις συμβουλές σας.. είμαι newbie στον ατμό (σε 3 μέρες κλείνω ένα μήνα) και το πρώτο μου η.τ. είναι ένα mini&more που δουλεύει με carto και όπως καταλαβαίνεται δεν ήξερα να χειρίζομαι τα tank atmo!!!!

Σας ευχαριστώ και πάλι!!!  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 11:41 »
Μια διαπίστωση με τον i-Mist:
Ο i-Mist έχει γαϊδουρινή αντίσταση, δεν καίγεται στο dry-Burning με τίποτε, τουλάχιστον στο συγκεκριμένο που ατμίζω,
όμως μετά απο 2 dry burnings που έκανα, χθες το δεύτερο, και προ ημερών το πρώτο, η απόδοσή του πέφτει αισθητά και σαν
ποσότητα ατμού και σαν κτύπημα (όμως παρόλα αυτά δεν βγάζει καμένο), οπότε δεν συνιστώ  dry burning ston i-Mist, παρά μόνο σαν τελευταία ευκαιρία
πριν πάρει κανείς καινούριο...
Ουτως ή άλλως πιο πολύ για πειραματισμό το έκανα, δεν είχε κάποιο θέμα στη γεύση του ακόμη, από ότι φαίνεται αντέχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 11:46 από panos »

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 11:57 »
Μήπως πειράχθηκε το φιτίλι? Φύσηξες καλά μετά το dry burning? Εγώ βάζω τη βελόνα από τη σύριγγα κάτω από την αντίσταση που έχει μια τρύπα και τη ξεβουλώνω. Επίσης τρίβω με τα βουρτσάκια που είναι για το ενδιάμεσο των δοντιών την αντίσταση από πάνω και από κάτω. Ξαναέκανα εχθές dry burn και όλα τα παραπάνω στο πρώτο imist που τον έχω από τέλος Νοεμβρίου και ατμίζω καθημερινά, σχεδόν καμία διαφορά!!

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 11:58 »
παιδιά από θέμα γέυσης πως σας φαίνεται γενικά; σαν να έχει λίγο λιγότερη απο ego-t. παίζει να είναι και ιδέα μου ομως

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 12:04 »
Το φιτίλι το έιχα αλλάξει με άλλο (απο περιέργεια το έκανα, το φιτίλι του δεν είχε πάθει κάτι) και με το νέο φιτίλι είχε ακόμη καλύτερη αποδοση.
Φυσάω και κατα τη διάρκεια του dry burning και μετά, θα δώ μηπως θέλει ξεβούλωμα που περιγράφεις.
Επίσης το κόλπο με τα βουρτσάκια καλό μου ακούγεται.

Απο γεύση ο i-Mist μου φαίνεται σαφώς καλύτερος απο τον eGo-T και λίγο καλύτερος απο τον πολύ καλό eGo-C σε καπνικά υγρά που κυρίως ατμίζω.

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 12:09 »
Σε φρουτένια είναι σούπερ ο μιστ. Απλά ο Τ βγάζει συχνά βγάζει διάφορες οσμές και αλλοιώνει τη γεύση (ρε φίλε)  :D  :D

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:36 »
Μήπως πειράχθηκε το φιτίλι? Φύσηξες καλά μετά το dry burning? Εγώ βάζω τη βελόνα από τη σύριγγα κάτω από την αντίσταση που έχει μια τρύπα και τη ξεβουλώνω. Επίσης τρίβω με τα βουρτσάκια που είναι για το ενδιάμεσο των δοντιών την αντίσταση από πάνω και από κάτω. Ξαναέκανα εχθές dry burn και όλα τα παραπάνω στο πρώτο imist που τον έχω από τέλος Νοεμβρίου και ατμίζω καθημερινά, σχεδόν καμία διαφορά!!
dryburning????? explain DJ....!!!!  ... μεντορά μου !!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:59 »
Μετρησα χτές την αντισταση. Ειναι 2Ωμ. Οι LR eGo ειναι 1,6. Το ντουμανι του Μιστ ειναι περισσοτερο. Στα χέρια υποκειμένου του πειράματος (της κοπελας μου) το οποίο χέστηκε που θα κατζει τώρα να καθαρίσει ατμο, το πολυ πολυ να του ρίξει κανα φύσημα αμα το θυμηθει, και με καταναλωση καπου 2ml τη μερα ισως λιγο παραπανω, κραταει ήδη περιπου 20 μερες χωρις καμμια πτωση αποδοσης. Ε'ιχα σκεφτει να κλεισω κανεναν αεραγωγο στην αρχη για λιγο πιο σφιχτη τζούρα, αλλα ειμαι σίγουρος οτι ο πολυς αερας συμβαλλει στην μακροζωία του. Ενδεικτικα αναφερω οτι οι LR της Οβαλε στα ιδια χέρια, και με καθημερινο φύσημα, στην βδομαδα επανω, δεν εβγαζαν μεν καμμενο η κατι τετοιο, αλλα εχαναν ΤΕΛΕΙΩΣ το χτύπημα τους. Ενω ο Μιστ το κραταει μια χαρα, αν και ειναι λιγοτερο απο ενος καινουριου LR. Aλλα κατ εμε, το ντουμανι σε αποζημιωνει!Ασε που στα χερια που προανεφερα, παρ οτι με καπως λιγοτερο χτυπημα, η καταναλωση υγρου επεσε. (και σε αυτο φταιει και η ελλειψη διαρροης)

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 18:20 »
Αλλάζει η αντίσταση? Έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 16035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios