vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 29, 2011, 19:01 »
Δεν ξερω... Οuτε Διαφημηστης να ητανε!...
Που ξερεις... Μπορει...
Ή να ηταν κινηση ενθουσιασμου...
Ποτε δεν ξερεις τι ειναι πισω απο ενα username...

Thassos είσαι φάουλ για το υπονοούμενο, από μένα...   

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 29, 2011, 19:07 »
Στην αναζητηση του " αγιου δισκοποτηρου " οι περισσοτεροι , αν οχι ολοι ενθουσιαζομαστε υπερμετρα και αυτο ειναι απολυτα δικαιολογημενο . Πισω απο ενα username κρυβεται ενας απο τους παλαιοτερους ατμιστες του φορουμ , που το μονο που μπορουμε να του προσαψουμε ειναι αγνος ενθουσιασμος και ορεξη να μοιραστει τις οποιες εμπειριες του.

+1.

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 29, 2011, 19:09 »
O φιλος Φωτης ειναι γνωστος σε ολους μας
Ειναι ο ποιο φανερα ενθουσιωδης ατμιστης εδω μεσα
Οποτε  ενα μικρο φαουλ κι απο μενα, παντα φιλικα!

Παρεπιπτοντως τον εχω δοκιμασει κι εγω εδω και πολυ καιρο και δεν με ενθουσιασε, ισως να επεσα σε  ελλατωματικο
Αλλα Φωτη με επεισες να τον ξαναδοκιμασω :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 29, 2011, 20:58 »
Παιδιά θα ήθελα να μιλήσω και γω για την εμπειρία μου με τους atmos δεύτερης γενιάς EGO-T και μάλιστα χαμηλής αντίστασης. Την Παρασκευή τους παρέλαβα με courier από γνωστό online κατάστημα και μέχρι τώρα ατμίζω συνεχώς σε δύο γεύσεις κεράσι στα 9mg και Halo Freedom στα 11mg (καθώς το κατέβασα με τον calculator που βρήκα στο forum, από τα 18mg). Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα άψογες. Καμία αίσθηση καμένου, βαρβάτες τζούρες και καθόλου υγρό στο στόμα. Σε αντίθεση με τους απλούς που ήδη ένας άρχισε να μου φέρνει γεύση καμμένου λάστιχου στο στόμα. Για να μην μακρυγορώ ελπίζω να κρατήσει αυτό αρκετά και να μην με διαψεύσει. Μέχρι τώρα έχω ατμίσει γύρω στα 8ml-10ml υγρών συνολικά. Το κυλινδρικό του σχήμα, σε σχέση με το κωνικό, μου είναι παντελώς αδιάφορο και φαντάζομαι το κατάβατε και από αυτά που προείπα. Το μόνο που με ενδιαφέρει προσωπικά είναι να αντέχει σε σκρηλοπυρηνικό άτμισμα και να έχει σχετικά χαμηλή κατανάλωση. Μέχρι τώρα πάει καλά.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 29, 2011, 22:13 »
54 ώρες...!!!

54 ώρες ατμίζω συνεχώς χωρίς κανένα πρόβλημα... :thumpup:
54 ώρες όλες οι τζούρες μου, είναι ίδιες και καταπληκτικές... :thumpup:

54 ώρες χωρίς την χρήση χαρτοπετσέτας... :thumpup:

Η δοκιμή συνεχίζεται......

Υ.Γ. *Έχω δοκιμάσει και τον αντίστoιχο ατμοποιητή σε LR.
         Για μένα είναι πολύ καλός ατμοποιητής... αλλά όχι για τα γούστα μου λόγω LR.
         LR ατμοποιητές χρησιμοποιώ στις λίμνες....(όπως τις λέω εγώ)
         όπως στο FOG, στην διάφανη λίμνη μου (ιδιοκατασκευής), ή όταν είχα το AVS.   
       *Προτιμώ να είμαι, και να παραμένω χαρούμενος και ενθουσιώδης.....
         με αυτά τα ατμιστικά μας καλούδια.

                                                     :laugh_wave:
         

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 29, 2011, 22:18 »
Και εγώ την έχω πάθει να μιλώ ενθουσιωδώς για ένα προϊόν στο οποίο έπεσα σε καλό κομμάτι την πρώτη φορά που δοκίμασα (αλλά σε επόμενες δοκιμές απογοητέυτηκα).
Ομως ο Φώτης δεν είναι διαφημιστής, σίγουρα ενθουσιάζεται πολύ, αλλά και ο τρόπος που ατμίζει τον συγκεκριμένο ατμ, νομίζω ότι ταιριάζει γάντι στον
συγκεκριμένο ατμ και μάλλον δεν θα έχει πρόβλημα πχ 8 ώρες ατμίσματος με μια αμπούλα και να υπάρχει ακόμη υγρό είναι αργό και χαλαρό άτμισμα. Ο αντίστοιχος χρόνος μου είναι 2 ώρες στη ίδια αμπούλα άρα θέλω 4-πλάσια παροχή απο αυτή που θέλει ο Φώτης..


Εγώ λοιπόν που κάνω συνεχείς και "αρειμάνειες"  τζουρες πολλών δευτερολέπτων σε διάρκεια ένα LR που πήρα του άλλαξα αμέσως φιτίλι με πλέγμα όπως κάνω συνήθως, και μια που το πλέγμα έχει πολύ καλύτερη τροφοδοσία, ταιριάζει καλύτερα στο δικό μου στιλ ατμίσματος.
Δηλαδή ένα προϊόν μπορεί να μην ταιριάζει ατροποποίητο τουλάχιστον σε κάθε προσωπικό στιλ ατμίσματος, ειδικά σε αυτά τα στυλ που θέλουν μεγάλη παροχή.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 29, 2011, 23:30 »
thassos οντως φιλε εισε φαουλ !!! Αν θυμασε οταν ηρθες μας τρελανες (φιλικα παντα) στις ερωτησεις που μαλιστα επεφταν διπλες. Εαν λοιπον δεν ηταν ο fotis67 και ο καθε Φωτης να γραφουν κριτικες για το καθε προιον οχι εσυ αλλα ολοι μας θα ειχαμε μαυρα μεσανυχτα. Αλλα και μονο απο τις δημοσιευσεις θα επρεπε να καταλαβεις για τι ατομο προκειται.

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 29, 2011, 23:42 »
Δεν κατηγορω κανέναν... Παντως οσο καιρο ειμαι στο φορουμ εχει ειπωθει για αυτους τους ατμοποιητες τυπου Β πολλες φορες αλλα κανεις δεν εγραψε ετσι τοσο καιρο,,,
Αυτο ειναι που με κανει εντυπωση...Εχετε τις ιδιες εμπειριες?... Γιατι δεν τις γραφεται τοτε τοσο καιρο?...
Εγω παντως με LR αυτου του ειδος δεν με κρατησε πανω απο 3-7 ημερες...
Να παιζει ρολο που ειναι LR?...
Peite moy tote...

Αποσυνδεδεμένος thassos

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy Npro 2in1, Ego-T
    • Πολλαπλασιάστε τώρα τα κέρδη σας απλώς βλέποντας διαφημήσεις.
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 29, 2011, 23:50 »
Η ειναι αλλος αυτοs απο ivape kai heaven gifts?...

Αποσυνδεδεμένος mikeegr

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 29, 2011, 23:52 »
εγώ πάντως πήρα ένα για να το δοκιμάσω αν και είμαι χρηστης gg έχω και ένα ego και λόγο του μεγέθους είπα να δοκιμάσω αν έχει αλλάξει τίποτα εμενα προσωπικά μέσα σε μια ώρα είχα διαρροή υγρού και το παράτησα μπορεί να έτυχε σε εμενα δεν λέω απλά αποτυπώνω την εμπειρία μου

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 30, 2011, 00:31 »
Η ειναι αλλος αυτοs απο ivape kai heaven gifts?...
λογικά είναι ίδιος

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 30, 2011, 07:57 »
JOYE είναι όλοι οπότε είναι ίδιοι εφόσον μιλάμε για το ίδιο μοντέλο (το κυλινδρικό)

Οι ελάχιστες διαφορές εντοπίζονται μόνο σε περιπτώσεις που ζητούνται από το εργοστάσιο της JOYE διαφορετικά specs. Παράδειγμα οι OVALE eGo-T που από οσο ξέρω έχουν μικροδιαφορές στην αντίσταση και στη ροή. Εκεί όμως μιλάμε για μεγάλες παραγγελίες, κάτι που δεν ισχύει στην περίπτωση των ελληνικών καταστημάτων

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 30, 2011, 10:10 »
kalimera se olous.exo 3 meres to ego-t kai simera mou ta xalase afou meta apo 2-3 atmismata exei foveri diarroh ygrou apo ton atmopoihth os synepeia na feygei olo to ygro apo to tank..doste mou kamia idea re paidia..eyxaristo ek ton proteron kai sorry gia ta greeklish alla einai ta xp mou mono sta agglika :(
 
καλημέρα σε όλους. Έχω 3 μέρες το εγώ-t και σήμερα μου τα χάλασε αφού μετά από 2-3 "ατμισματα" έχει φοβερή διαρροή υγρού από τον ατμοποιητή ως συνέπεια να φεύγει όλο το υγρό από το tank..δώστε μου καμια ιδέα ρε παιδιά..


Τροποποίηση από Atmos: Αλλαγή σε Ελληνικά με το All Greek to me
Μπορείς να κάνεις το ίδιο, φίλε aelaras

Τα άλλα δύο μηνύματά σου διαγράφηκαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2011, 13:51 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 30, 2011, 10:25 »
Αυτό συνήθως είναι ένδειξη διάλυσης του φιτιλιού.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 30, 2011, 11:24 »
Υπάρχει πιθανότητα να φταίει και η αμπούλα.
Δοκίμασε με καινούργια αμπούλα και αν η διαρροή συνεχίζεται επικοινώνησε με το μαγαζί που το πήρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix