vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21, manoslykos, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Εγώ πάντως, οταν πηγαίνω σε κατάστημα να δοκιμάσω ρωτάω αν μπορώ να κάνω τη δοκιμή στον δικό μου ατμοποιητή.
Συνήθως η απάντηση είναι θετική, αν είναι αρνητική έχει και αλλού καταστήματα :)
δηλαδη εχουν ανοιχτα μπουκαλια απο τα υγρα τους και σου δινουν να κανεις δοκιμες;

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Αν σου αρέσει ένα υγρό (εσυ λες για το Yoda, εγω είμαι κολλημένος με το Gandalf) είναι συνήθες φαινόμενο να το έχεις πιπίλα, εγω είμαι ένα χρόνο στο άτμισμα και αν κάποιο υγρό μου αρέσει δεν ξεκολλάει απο το χέρι μου. Υπάρχουν και άλλοι που είναι πολλά χρόνια στο άτμισμα φίλοι μου που κάνουν το ίδιο. Τώρα αν θέλεις να δοκιμάσεις 12αρι yoda κάντο, αν δεις ότι και έτσι εχεις τα ίδια συμπτώματα πάρε ενα 6αρι για να βγαλεις όπως είπες 9αρι.

Αποσυνδεδεμένος alkis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Είσαι σίγουρος οτί παίζεις την αντίσταση στα σωστά watt? Άμα την έχεις πολυ χαμηλά είναι λογικό να μην έχεις τόσο πολύ γευσή και επίσης με την διπλάσια νικοτίνη θα σε βαραεί λιγακί στο λαιμό οπότε δεν ξέρω πόσο ευχάριστο θα σου είναι για όλη την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
και για να βγω λίγο off topic ,πήγαινε μια βάλτα απο λαγουδάκι πάρε τον Ντάνι, μετά πήγαινε για καφέ στον cprogue άνοιξε οπoioδήποτε συρτάρι ή ντουλάπι βρείς στο σπίτι (δεν έχει σημασία ποιο, παντού θα ηπάρχει ένας unfollow), και θα τελειώση το πρόβλημα σου με την μια.

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάντως μου έχει συμβεί πολλές φορές να θέλω να πετάξω ένα υγρό με το που το ανοίγω και μετά από καιρό τελικά να το χρησιμοποιώ. Θα σου πρότεινα να μην το πετάξεις και να αλλάξεις γεύση με άλλο. Το ίδιο ισχύει με εμένα με αλλαγή ατμοποιητή και ίδιο υγρό (άλλη αίσθηση γεύσης ο ένας άλλη δίνει ο άλλος κτλ) και με την ώρα της ημέρας επίσης π.χ. συνήθως βράδυ δεν μπουχτίζω τόσο εύκολα ένα υγρό όσο κατά την διάρκεια της ημέρας στην δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
δηλαδη εχουν ανοιχτα μπουκαλια απο τα υγρα τους και σου δινουν να κανεις δοκιμες;
Ναι έχουν ανοιχτά, αλλά και να μην έχουν σιγά την καταστροφή να ανοίξουν ένα. Έτσι κι αλλιώς πως θα γεμίσουν τους δικούς τους ατμοποιητές για δείγματα? 

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Παράθεση
Ναι, αν βάλεις ένα 12άρι και ένα 6άρι θα έχεις 9άρι. 

Αυτο σκεφτομαι να κανω, θα το δοκιμασω λογικα αν οχι σημερα αυριο.


Αν σου αρέσει ένα υγρό (εσυ λες για το Yoda, εγω είμαι κολλημένος με το Gandalf) είναι συνήθες φαινόμενο να το έχεις πιπίλα, εγω είμαι ένα χρόνο στο άτμισμα και αν κάποιο υγρό μου αρέσει δεν ξεκολλάει απο το χέρι μου. Υπάρχουν και άλλοι που είναι πολλά χρόνια στο άτμισμα φίλοι μου που κάνουν το ίδιο. Τώρα αν θέλεις να δοκιμάσεις 12αρι yoda κάντο, αν δεις ότι και έτσι εχεις τα ίδια συμπτώματα πάρε ενα 6αρι για να βγαλεις όπως είπες 9αρι.


Σκεφτομαι οτι 12 ειναι παρα πολυ για αυτο και ρωτησα αν γινεται να κανω το 12αρι μαζι με 6αρι στο 9. Θα δοκιμασω λιγο να κανω με 12, αν δω οτι δεν το αντεχω θα τα ριξω μαζι να το κανω 9.


Παράθεση
Είσαι σίγουρος οτί παίζεις την αντίσταση στα σωστά watt? Άμα την έχεις πολυ χαμηλά είναι λογικό να μην έχεις τόσο πολύ γευσή και επίσης με την διπλάσια νικοτίνη θα σε βαραεί λιγακί στο λαιμό οπότε δεν ξέρω πόσο ευχάριστο θα σου είναι για όλη την ημέρα.

Το υγρο που ξεκινησα και ειχε 9 νικοτινη αλλα και το yoda που πηρα σε 6, και τα 2 τα επαιζα σε Ναυτιλο Χ με αντισταση 1,8 στα 12βατ. Δοκιμασα και το υγρο που δεν αντεξα με τιποτα λογω νικοτινης και επειδη μου φανηκε ΕΝΤΕΛΩΣ αγευστο σε παραπανω βατ, σταδιακα ανεβαζα και 1 αλλα δεν ειδα προκοπη - για αυτο και εγραψα εδω.


Παράθεση
Εμένα πάντως μου έχει συμβεί πολλές φορές να θέλω να πετάξω ένα υγρό με το που το ανοίγω και μετά από καιρό τελικά να το χρησιμοποιώ. Θα σου πρότεινα να μην το πετάξεις και να αλλάξεις γεύση με άλλο. Το ίδιο ισχύει με εμένα με αλλαγή ατμοποιητή και ίδιο υγρό (άλλη αίσθηση γεύσης ο ένας άλλη δίνει ο άλλος κτλ) και με την ώρα της ημέρας επίσης π.χ. συνήθως βράδυ δεν μπουχτίζω τόσο εύκολα ένα υγρό όσο κατά την διάρκεια της ημέρας στην δουλειά.

Ακομα δεν εχω παρατηρησει τιποτα τετοιο, δεν ειναι η ωρα - πχ με το yoda δεν το μπουχτησα στιγμη - μετα απο φαγητο, μαζι με καφε, σε βολτα, στο αμαξι κοκ. Της alter ego με 9mg, απο ενα σημειο και μετα μου φανηκε εντελως αγευστο, στην αρχη ηταν ΟΚ. Ισως αυτο ναι, το μπουχτησα - δεν το ξαναπηρα βεβαια μιας και δοκιμασα Λαμδα.


Εγώ πάντως, οταν πηγαίνω σε κατάστημα να δοκιμάσω ρωτάω αν μπορώ να κάνω τη δοκιμή στον δικό μου ατμοποιητή.
Συνήθως η απάντηση είναι θετική, αν είναι αρνητική έχει και αλλού καταστήματα 

Ημερομηνία παραγωγής ή λήξης τι λέει στο μπουκάλι που αγόρασες?



Δεν το σκεφτηκα αυτο, θα κοιταξω την επομενη φορα να ρωτησω αν γινεται να το δοκιμασω σε δικο μου μηχανακι.
Ημερομηνια παραγωγης λεει 06/06/2017 και ημερομηνια ληξης πριν απο 06/06/2019.



( Ευχαριστω για τις απαντησεις, να'στε καλα )

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αφού το υγρό είναι πρόσφατης παραγωγής, πιθανώς επειδή είναι 12άρι ενώ εσύ ατμίζεις 6άρι, δεν μπορείς λόγω χτυπήματος να καταλάβεις τη γεύση.
Η ligua έχει και μηδενικά υγρά, μπορείς να πάρεις ένα ίδιο χωρίς νικοτίνη και να τα αναμίξεις για να κάνεις 6άρι.
Επίσης αν θυμάμαι καλά, τα υγρά της liqua έχουν πολλή PG με αποτέλεσμα το χτύπημα να είναι αρκετά έντονο.
Στον ναυτίλο δύσκολο να μην αποδίδει κάποιο υγρό, είναι τίμιος ατμοποιητής πασπαρτού για σχεδόν όλα τα υγρά.


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Ναι έχουν ανοιχτά, αλλά και να μην έχουν σιγά την καταστροφή να ανοίξουν ένα. Έτσι κι αλλιώς πως θα γεμίσουν τους δικούς τους ατμοποιητές για δείγματα?
αν κανεις στον ιδιο ατμ το ιδιο υγρο ειναι βολικο,προσωπικα επειδη με το ιδιο υγρο εχω διαφορετικο αποτελεσμα σε διαφορετικους ατμ δοκιμαζω απο τον ατμ που εχουν,αφου ξερω οτι θα ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα στους δικους μου,σιγουρα βολευει αν εχεις βαλει στο ματι ενα υγρο,ποσα να δοκιμασω στο μαγαζι;θα πρεπει να κουβαλαω 5 ατμ καθαρους,και ντριπερ να εχω θα γινουν σαλατα η μια γευση πανω στην αλλη

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Κοίτα, από το να πας και να δοκιμάζεις σε ότι ατμό έχει το μαγαζί, καλύτερα με δικό σου ντριπερ και ας ανακατευτούν και λίγο οι γεύσεις. Φυσάς λίγο το βαμβάκι μετά από κάθε υγρό, να στεγνώσει όσο το δυνατόν και συνεχίζεις.
2-3 υγρά τα δοκιμάζεις έτσι, παραπάνω θα πάρεις mix-grill αποτέλεσμα :)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
τι λιγο;αμα βαλω 3 γευσεις θα χαθει η μπαλα απο την δευτερη,μετα θα παω να το βαλω στον τανκατο μου και εκει θα δω αλλα αποτελεσματα οποτε ακρη δεν θα βγαλω,διαβαζω την αποψη του τρυφωνα που συνηθως ειναι στα γουστα μου και τελος ;D ασε που θα με κοιτανε με μισο ματι αν δεν ειναι φιλος ο καταστηματαρχης να φυσαω βαμβακια και να λυνω ατμ και να βγαζω χαρτοπετσετες  ;D

και για να βγω λίγο off topic ,πήγαινε μια βάλτα απο λαγουδάκι πάρε τον Ντάνι, μετά πήγαινε για καφέ στον cprogue άνοιξε οπoioδήποτε συρτάρι ή ντουλάπι βρείς στο σπίτι (δεν έχει σημασία ποιο, παντού θα ηπάρχει ένας unfollow), και θα τελειώση το πρόβλημα σου με την μια.
και γιατι να τρεχει ο ανθρωπος πανω κατω;θα ειμαι μαζι με τον σερλοκ και θα ερθει να τα βρει ολα ετοιμα :D

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2017, 14:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Με "λαγουδάκι" "Ντάνι" και "Σέρλοκ" κάπου σας έχασα !
Θα πάρω ένα Yoda σήμερα το απόγευμα μιας και βρέθηκαν επιτέλους σε 6 νικοτίνη και ένα σε 12.
Να πάρω ένα μπουκαλάκι άδειο να τα ρίξω μέσα, κούνημα και έτοιμο?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αστο 1 μέρα να μοιραστεί η νικοτίνη ομοιόμορφα και ρίξε του μερικά κουνήματα στο ενδιάμεσο.

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Ωραία, σας ευχαριστώ όλους. Αν τώρα προκύψει κάτι άλλο, εδώ είμαστε ( είσαστε κυρίως )

Αποσυνδεδεμένος onelove

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Τι παιζει ρε παιδια...ατμιζω 2 μερες το pipila ολα καλα, την 3η μερα σαν να εχει αλλη γευση, παιρνω το bebeca μου βγαζει παλι αλλη γευση, και καποιες φορες δεν νιωθω καν γευση, καθαριζω τον ατμο atlantis evo ξανα δοκιμαζω παλι τα ιδια, δοκιμαζω ενα γλυκο το chato bord02 που εχω σε αλλο ατμο nautilus και ολα καλα δεν εχει αλλαξει τπτ στο υγρο. να παιζει κατι με εμενα; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix