vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, th3ofilos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, είμαι νέος στο ΗΤ εδώ και 3-4 εβδομάδες αλλά έχω παρατηρήσει το εξής : ξεκίνησα με ένα καπνικό υγρό της alter ego και 9mg νικοτίνη. Στην πορεία, δοκίμασα της λάμδα το yoda με 6, το οποίο το λάτρεψα. Δεν μπόρεσα όμως να το βρω σε κάποιο κοντινό μου κατάστημα, οπότε εν αναμονής του υγρού πήρα ένα καπνικό της liqua όπου με παρότρυνση του υπαλλήλου το πήρα με 12 mg νικοτίνη. Το δοκίμασα στο μαγαζί, μου άρεσε και έφυγα σπίτι. Όταν το έβαλα στο pico και σε nautilus x, ήταν άγευστο!
Ρουφάω εδώ και ώρα και δεν έχω καταλάβει τίποτα από γεύση, μόνο χτύπημα και λίγο πονοκέφαλο - ενδεχομένως λόγω αύξησης της νικοτίνης. Για να μην το πετάξω εντελώς, τι συμβαίνει; Το παθαίνει άλλος;

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
στο μαγαζι το δοκιμασες σε  pico και σε nautilus x


ΜΠΑ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ,αυτο λοιπον ειναι το θεμα στα μαγαζια,για να δεις εαν σου αρεσει ενα υγρο θα πρεπει να το κανεις ΜΟΝΟ στον δικο σου ατμο.

Η ζαλαδα ειναι μαλλον απο την πολυ νικ. που εχεις παρει σε μικρο χρονικο διαστημα

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Όχι σε κάποιο άλλο μηχανάκι έγινε η δοκιμή, το θέμα είναι ότι δε νομίζω σε κανένα από όσα έχω πάει να υπάρχει η δυνατότητα για δοκιμή υγρού σε δικό μου ατμο

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ απορώ με τον υπάλληλο. Γιατί σε παρότρυνε για 12αρι ενώ είσαι καλυμμένος με 6αρι. Άλλο να σε παροτρύνει για κάποια συγκεκριμένη μάρκα και αλλο να σε ανεβάσει την νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
του ειπες οτι κανεις 6αρα και σου εδωσε 12αρα;οκ να δεχτω οτι αλλη γευση σου δινει ο δικος σου ατμ και αλλη αυτος του καταστηματος αλλα με ποια λογικη σου εδωσε αλλη νικοτινη δεν το καταλαβαινω

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
μήπως 12αρα κόστιζε παραπάνω?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
οχι,ιδια τιμη εχουν,εκτος αν ειναι αλλης εταιρειας 

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
εεε άμα δεν είχε 6άρα, να χάσει την πώληση;  8)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Το πρόβλημα με τα δοκιμαστήρια έχει αναφερθεί πολλές φορές. 

Μόνο μια ιδέα παίρνεις για το είδος του υγρού. 

Στο μεταξύ θα παρατηρήσεις ότι κάποιες ώρες της ημέρας μπορεί να μας πηγαίνει ένα υγρό ή όχι...

Εγώ γενικά καταλαβαίνω τις γεύσεις καλύτερα το απόγευμα απ' ότι το πρωί. Οι λόγοι μου είναι άγνωστοι. :dontknow:

Τώρα το ότι σου έδωσε 12αρα νικοτίνη είναι άστοχο...
Θα σου έλεγα να το σπάσεις με μηδενική, αλλά εσύ ήδη δεν καταλαβαίνεις γεύση.

Μόνη συμβουλή, πριν το πετάξεις δοκίμασέ το και κάποια άλλη χρονική στιγμή και βέβαια μην ατμίσεις πολύ, αφού σε πείραξε η αύξηση της περιεκτικότητας σε νικοτίνη. :)

Αποσυνδεδεμένος mynam3

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Παράθεση
Εγώ απορώ με τον υπάλληλο. Γιατί σε παρότρυνε για 12αρι ενώ είσαι καλυμμένος με 6αρι. Άλλο να σε παροτρύνει για κάποια συγκεκριμένη μάρκα και αλλο να σε ανεβάσει την νικοτίνη.

Το συγκεκριμενο εγινε λογικα γιατι πανω σε κουβεντα μας του ειπα οτι συχνα το εχω πιπιλα, για να παρω την απαντηση-εξηγηση του πως λογω του οτι ειμαι καινουργιος στο ΗΤ και καπνιζα πολυ εως αρκετα πολυ δεν επαρκει η νικοτινη.



Παράθεση
μήπως 12αρα κόστιζε παραπάνω?


Οχι ηταν στα ιδια χρηματα, υγρο της Liquid


Παράθεση
Το πρόβλημα με τα δοκιμαστήρια έχει αναφερθεί πολλές φορές.

Μόνο μια ιδέα παίρνεις για το είδος του υγρού.

Στο μεταξύ θα παρατηρήσεις ότι κάποιες ώρες της ημέρας μπορεί να μας πηγαίνει ένα υγρό ή όχι...

Εγώ γενικά καταλαβαίνω τις γεύσεις καλύτερα το απόγευμα απ' ότι το πρωί. Οι λόγοι μου είναι άγνωστοι.

Τώρα το ότι σου έδωσε 12αρα νικοτίνη είναι άστοχο...
Θα σου έλεγα να το σπάσεις με μηδενική, αλλά εσύ ήδη δεν καταλαβαίνεις γεύση.

Μόνη συμβουλή, πριν το πετάξεις δοκίμασέ το και κάποια άλλη χρονική στιγμή και βέβαια μην ατμίσεις πολύ, αφού σε πείραξε η αύξηση της περιεκτικότητας σε νικοτίνη.

Yπαρχει αραγε καποιο μαγαζι στην Αττικη και γενικοτερα εκει εξω που να μπορεις να δοκιμασεις υγρα στο δικο σου μηχανημα? Δυσκολο, σωστα?

To μοναδικο υγρο ( καπνικο και μη ) που με καλυψε για ολες τις ωρες στο συγκεκριμενο setup που εχω κανει ( nautilus x και istick pico ) ειναι ενα της Λαμδα, με καλυπτει για ολες τις ωρες.
Δεν θα το πεταξω, ομως ειλικρινα δεν αντεχεται - εκανα και σημερα το πρωι με τον καφε λιγο με αποτελεσμα να το αδειασω λιγο αργοτερα στο νεροχυτη και να βαλω "δανεικο" Yoda με 6αρα νικοτινη.

Σκεφτομαι αυτο το περι  πιπιλας που μου ειπε ο πωλητης εχθες, μηπως αν ανεβω απο 6 στο 12 δεν το αντεξω και πανε παλι στην ακρη. Αν αγορασω 12αρι και 6αρι, τα βαλω σε αλλο μπουκαλακι μαζι και το ανακατεψω θα ειναι σα να εχω 9?


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Ναι, αν βάλεις ένα 12άρι και ένα 6άρι θα έχεις 9άρι. 

Μαγαζί που να μπορείς να δοκιμάσεις σε δικό σου μηχάνημα, δεν νομίζω να υπάρχει. Δεν μπορώ να το σκεφτώ καν τεχνικά (αν π.χ. άνοιγα δικό μου μαγαζί, πως θα το έκανα). 

Από κει και πέρα, μπορείς να δοκιμάσεις ηλεκτρονικές αγορές για την εταιρεία που σου αρέσει. Εγώ, προσωπικά, αυτό κάνω. Παραγγέλνω, το επόμενο πρωί επιβεβαιώνουν την παραγγελία και το επόμενο μεσημέρι, στην διεύθυνση της επιλογής μου, μεταξύ 14:00 και 15:00 έρχεται το δέμα.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
αν του ειπες για πιπιλα τοτε εχει μια βαση που σου ειπε για 12αρι γιατι λογικα θελεις και αλλη νικοτινη...ναι αν βαλεις 6αρι και 12 αρι μας κανει 9 οποτε δοκιμασε το
ΥΓ μαζι γραφαμε με τον κωστα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εγώ πάντως, οταν πηγαίνω σε κατάστημα να δοκιμάσω ρωτάω αν μπορώ να κάνω τη δοκιμή στον δικό μου ατμοποιητή.
Συνήθως η απάντηση είναι θετική, αν είναι αρνητική έχει και αλλού καταστήματα :)

Ημερομηνία παραγωγής ή λήξης τι λέει στο μπουκάλι που αγόρασες?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
εεε άμα δεν είχε 6άρα, να χάσει την πώληση;  8)
μαγαζι και να μην εχει ενα αλλο καπνικο 6αρι να προτεινει;μπορει.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240735 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500559 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 155 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12438 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan