vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, lagoudakis, lounik, camber

Twitter

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #270 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 18:11 »
καταρχην στην γευση παιζει ακομα και το ντριπ τιπ....ποσο μαλλον το μοντακι και η σταθεροτητα στα ρευματα του....

το οπως λες οτι δεν ειναι καταλληλο για καποιους ατμοποιητες δεν στεκει..μαλλον εννοεις για καποια στησιματα που χρειαζονται βατ.....ετσι ισως...
δεν φτιαχτηκε ακομα ατμοποιητης με 510 που υποδεικνύει πριν το στήσιμο για ποιο μοντακι ειναι...στα προβατα εχω δοκιμασει καθε λογης ατμο...και φυσικα στα δικα μου στησιματα....
κανενας δεν ειπε καποιον κουλο φιλε μου ομως δυστηχως ειχα την τυχη -ατυχια και εγω και πολλοι αλλοι να μαθουμε να στηνουμε με λεπτα συρματα ,αυτο μας παιδεψε και μας διδαξε πολλα...ομως η μαγκια και την σταθεροτητα του μοντ την βλεπεις την λεπτομερεια που στο λεπτοτερο συρμα φαινεται σου λεω....καψουλιιιιιιιι

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #271 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 18:45 »
Όλα αυτά που συζητάμε εδώ ειναι νομίζω υποκειμενικά , το όλο θέμα ειναι το // ΧΟΜΠΙ // μας , ο Α ατμό με τον β το ίδιο περίπου και στα μοντ οι διάφορρες που καταλαβαίνουμε ειναι ελάχιστες , το θέμα ειναι ότι ξεφύγαμε απο το παλιό τσιγάρο ,τουλάχιστον εγω απο 3 πακέτα μαχαίρι με το ΗΛ εδώ και τρισήμιση χρόνια και το σκεπτικό μου ειναι ότι στον μήνα θα έδινα τόσα Ε ας δόσω για το Radius τόσα που ειναι πιο ποιοτικό .....αυτό ειναι το δικό μου σκεπτικό ..ωχ ξέφυγα of top.... :eyesplash:                                                    Το απόγευμα με την γυναίκα μου πήγαμε βόλτα την εγγονή στην παραλία , καθήσαμε σε ένα παγγακι , παρδυπλα ήταν μια παρέα 4-5 άτομα έβγαινε ένα τουμανη!!!, νομίζαμε ήταν απο αυτόν που έψηνε καλαμπόκια δίπλα αμ δε ! οι δυο ήταν με κάτι θηρία , και προκαλουςαν , αυτό δεν ειναι καλό ούτε για την δημόσια εικόνα αλλά προπαντός για τα ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ μας
Αν και τελείως εκτός θέματος η συζήτηση, υποθέτω φίλε Ηρακλή ότι στηρίζεσαι σε επιβεβαιωμένες ιατρικές έρευνες για τις επιδράσεις του "ντουμανιού" στα πνευμόνια μας?

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #272 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 19:44 »
Συγουρα δεν υπαρχει κατι επιστημονικα αποδεδειγμενα για τις πνευμονικες .....αλλα υπαρχει και το ρητο παν μετρο αριστον...υπερβολικη ποσοτητα εκπνεεται υπερβολικη εισερχεται....
Γενικα ομως οπως την βρισκει ο καθενας

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #273 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 20:30 »
Ατμιστής τσιγαρίσιων : Υπερβολικό το ντουμάνι των πνευμονικών.
Ατμιστής πνευμονικών: Αναιμικός ο ατμός των τσιγαρίσιων.
Είναι κάποια άποψη σωστή και κάποια λάθος?

Και για να γυρίσω στο θέμα μας. Μέχρι πρότινος θεωρούσα ότι η provape μπορεί και να επέλεγε να βγάζει κύκλωμα με λίγα W για να δίνει έμφαση στην ποιότητα του ρεύματος που είναι πιο εύκολο να επιτευχθεί χαμηλά.
Τελευταία τείνω να πιστεύω ότι απλά θέλει να παίρνει τα $$ σιγά σιγά, 20-40-60W.
Το επόμενο βήμα θα είναι να βάλει και μια οθόνη που να διαβάζεται χωρίς να πρέπει να σκρολάρεις ατέλειωτα, και να μην έχει το μέγεθος του μικρού μου νυχιού... λέω εγώ τώρα...

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #274 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 20:56 »
ειπαμε παν μετρον αριστον...πχ δεν σημαινει οτι ο ιαττυ επειδη δεν ειναι πνευμονικος δεν βγαζει πυκνο και αρκετο ατμο....

το οτι εξελισεται(αν θεωρουμε εξελιξη τα πολλα βατ και τις μεγαλες οθονες) με αργα βηματα χωρις να χανει την ποιοτητα των υλικων της χωρις να υστερουν τα ρευματα της αυτο δεν σημαινει οτι σε κλεβει...
θα σε εκλεβε εφοσον σου εβγαζε μοντακι με 60 βατ και ειχε χαλια περιφερειακα και τα ρευματα εχουν προβλημα...το αντιθετο συμβαινει...κρατησε την ποιοτητα και ανεβασε τα βατ συμφωνα με τις επιθυμιες καταναλωτων σε λογικα πλαισια
και για την ιστορια ακομα το π3 εχει υψηλοτερη τιμη απο το ραδιους(διορθωστε με αν κανω λαθος).....
κοινως κρατησε την μηχανη και το σκαρι και εδωσε γκαζια για τους γκαζιαρηδες διχως απωλειες και αστοχιες υλικων...τωρα αν βαλει και οθονη για τετρις για τους γκατζετακηδες και λειτουργει και αυτη καλα θα αυξηθει και αλλο η τιμη αλλα θα δουλευει καλα....
και εννοειτε οταν καποτε βγαλει και αυτη η εταιρεια μαπα προιοντα θα αναζητησουμε κατι αλλο....ομως αυτο το καποτε αργει...

το μονο παραπονο απο εμενα ειναι οι θηκες που εβγαλε που ειναι μαπα...ουτε μια θηκη πλαστικη της προκοπης δεν μπορει να βγαλει αυτη η εταιρεια

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #275 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 21:08 »
Όσον αφορά τις πνευμονικές ( αν και εκτός θέματος  ) σε συζήτηση με φίλο πνευμονολόγο - καρδιολόγο φανατικό ΑΤΜΙΣΤΗ η λέξη του , θάνατος για τα πνεύμονα , υπόψιν εγω για πολύ καιρό έκανα πιο πολύ πνευμονικές !!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #276 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 21:37 »
[justify]@stavraetos. Σαφέστατα, -μα το είπα ήδη νομίζω, το θέμα “γεύση” είναι τεράστιο και πονεμένο. Συμφωνούμε απόλυτα πως ακόμα και η επιλογή επιστομίου μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω, πόσο μάλλον η επιλογή σε μοντ, από ηλεκτρονικό μέχρι μηχανικό, μιας και μιλάμε για σταθερά ρεύματα και ποιότητα απόδοσης.[/justify]

[justify]Όχι, όταν αναφέρθηκα σε ιδανικούς και μη ατμοποιητές στο σετάρισμα με provari, δεν βγήκαν απ' το μυαλό μου, έτσι. Βέβαια, δεν μπορώ ν' αναλύσω χρόνους, σημεία, διάρκεια ή δεν ξέρω τι άλλο, που δίνει τα όποια ρεύματα το κάθε μοντ, ή να στηριχτώ σε πίνακες που δεν γνωρίζω. Μπορώ όμως να πω πως με provari βλέπω κάθε φορά απαλό άτμισμα, σε όποια ισχύ κι αν έχω επιλέξει, και δεν το λέω ως μειονέκτημα. Συμφωνούμε στην σπουδαία αποδοτικότητά του, σταθερό σταθερότατο, ασφαλές ασφαλέστατο. [/justify]

[justify]Όταν λέω για ατμοποιητές που δεν ταίριαξαν. Ακολουθώ πάντα την ίδια διαδικασία σε τέτοιες περιπτώσεις: στήνω τον χ ατμοποιητή και τον δοκιμάζω στις υποψήφιες πλακέτες, (ένα στήσιμο, ίδια βατ). Δεν έχει λογική να πω: μόνο τα λεπτά σύρματα ξέρουν από γεύση, μόνο αυτά θα μου αποκαλύψουν το κάτι παραπάνω ή τις όποιες λεπτομέρειες, όλοι οι ατμοποιητές λατρεύουν το provari, μονόδρομος το λεπτό σύρμα.[/justify]

[justify]Κι όμως ναι. Φτιάχτηκε ατμοποιητής-ες με 510, που υποδεικνύει πριν το στήσιμο για πιο μοντάκι είναι. Το περισσότερο διάστημα μέσα στο 1 έτος ατμιστής ήμουν με 7, 8, 9, άντε 12 βατ. Έχεις την εντύπωση πως επέλεγα χοντρά σύρματα; (για την ιστορία, ξεκινάω από 0.2mm και άνω). Έχω αρκετά προσωπικά παραδείγματα να πω αλλά δεν θέλω να παρουσιάσω δήθεν γνώσεις που δεν έχω ή τάχα αδιάφορο ατμιστικό πλουτισμό. Το συγκεκριμένο μοντ το λατρεύω, όμως δεν είναι η αρχή και το τέλος μου. Δεν το επιλέγω μπροστά σε ένα μηχανικό, όταν θέλω ακόμα πιο απαλό άτμισμα, δεν το επιλέγω όταν έχω έναν ατμοποιητή σαν τον Richelieu, όπου στάζεις ακόμα και σε 0,25 σύρμα και γίνεται κόλαση. Τον επιλέγω σε πάρα πάρα πολλούς άλλους, όχι όμως σε όλους.[/justify]

[Σημ. Δεν βάζω λόγια σε ξένα στόματα. Ερώτηση: τι εννοείς όταν λες “γι αυτο σου λεω το κοτετσοσυρμα και τις πριονοκορδελες μπορω να τις στησω, τις τριχες ομως οι λατρεις των πνευμονικων οχι...”]

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #277 στις: Νοεμβρίου 06, 2016, 22:19 »
Ηρεμια παιδια..ειπαμε να κουβεντιασουμε για το ραντιους και γιατι σε μερικους κανει περισοτερο ενω σε αλλους οχι..να δουμε καποιες παραμετρους που μερικοι δεν γνωριζουν..η δεν εχουν λαβει υπ οψιν.
Εγω αυτα που λετε για τα συρματα πχ δεν τα εχω εμβαθυνει τοσο...στις δικες μου γνωσεις ολα ερχονται με το σωστο ρευμα..με ταβανι καποια βατ που εγω χρησιμοποιω..δεν θα παω πχ στο ραντιους να βαλω αντισταση που θελω να ατμιζει στα 80+βατ..αν κ αυτο εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε ποτε..δεν βρισκω ουτε απολαυση ουτε νοημα...παντα λεω εγω επειδη ειμαι εγω κ ο καθενας ο εαυτος του..
Οταν ανεφερα λοιπον..οτι σε μερικους ατμο δεν κανει...δεν αναφερθηκα σε καμμια περιπτωση στα βατ...με οριο τα 30 βασει προτιμησης μου..μια χαρα κανει κ σε πολλους αλλους..απλα εμενα μου βγαζει καλυτερη αισθηση σαν βελουδο σε σχεση με αλλους..αν το θες κ πιο αγριο ερχεται κ με boost mode..που κ παλι δουλεια κανει κ δεν ειναι τσουγκρανα..τωρα να συγκρινουμε πλακετες που η καθεμια αποδιδει καλυτερα σε αλλα βατ που μερικες τιθενται εκ των πραγματων εκτος ειναι αστοχο νομιζω..
εννοουσα απλα οτι πχ ο σκουειπ..που εχει ανοιξε κλεισε με κλικ..ε..αμα ολη την ωρα ανοιγοκλεινεις καποια στιγμη θα κολλησει η βιδα του θρεντ πανω στην βαση του ατμο κ μετα ειναι παιδεμα..αυτο απλα.

με γνωμονα τα ορια μου για μενα ειναι ανωτερο απο αλλα.οτε τα εμφανισιακα κοιταω ουτε αν εχει οθονη ουτε αν εχει μπριγιαν κλπ.κ η οθονη του μια χαρα ειναι δεν χρειαζεται κατι παραπανω.

σχετικα με την dna που ειπε το παλικαρι..εγω οσο ειχα την 40 rdna..δεν μου αρεσε τοσο..αυτο το καταλαβα μετεπειτα ομως χρησιμοποιωντας αλλες..επισης κραταγε αρκετα η μπαταρια..επισης φορτιζε γρηγορα λογω θυρας υποθετω αλλα η συσκευη ποθ την φιλοξενουσε ηταν μουφα.

σχετικα με τις πνευμονικες....πλεον δεν μου αρεσουν..καποτε τα περασα κ εγω αυτα οπως ολοι μας.εμενα μου αρεσει πολυ το mtl κ με καλυπτει.
απο κει κ περα κ το λεω με βεβαιοτητα..δεν χρειαζεται καν να πας πανω απο 30βατ για να βγαλεις συννεφο του θανατα..κ μπορω να σας το επιβεβαιωσω με βιντεο οποια στιγμη θελετε..η κατασταση εχει ξεφυγει με τα βατ..αλλα ανοιγουμε αλλη κουβεντα κ δεν υπαρχει λογος..ο καθενας να κανει οτι τον ευχαριστει..αλλα το θεωρω κωμικο να πας σε καφετερια κ  ν αρχισεις το συννεφοκυνηγητο..κατσε σπιτι σου ρε μεγαλε κ καντο.δικη μου αποψη κ δεν περιμενω ουτε θελω απαντηση σε αυτο.επισης ναι συμφωνω με τον φιλο που ειπε οτι ειναι επιφοβες..βαζεις σε μια διαδικασια τον πνευμονα φουλ συστολης διαστολης που λογικο ειναι να μην ειναι κ οτι καλυτερο..με βασει την κοινη λογικη.οι ειδικοι ξερουν καλυτερα.



αυτα απο εμενα.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #278 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 02:54 »
[justify]@stavraetos. Σαφέστατα, -μα το είπα ήδη νομίζω, το θέμα “γεύση” είναι τεράστιο και πονεμένο. Συμφωνούμε απόλυτα πως ακόμα και η επιλογή επιστομίου μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω, πόσο μάλλον η επιλογή σε μοντ, από ηλεκτρονικό μέχρι μηχανικό, μιας και μιλάμε για σταθερά ρεύματα και ποιότητα απόδοσης.[/justify]

[justify]Όχι, όταν αναφέρθηκα σε ιδανικούς και μη ατμοποιητές στο σετάρισμα με provari, δεν βγήκαν απ' το μυαλό μου, έτσι. Βέβαια, δεν μπορώ ν' αναλύσω χρόνους, σημεία, διάρκεια ή δεν ξέρω τι άλλο, που δίνει τα όποια ρεύματα το κάθε μοντ, ή να στηριχτώ σε πίνακες που δεν γνωρίζω. Μπορώ όμως να πω πως με provari βλέπω κάθε φορά απαλό άτμισμα, σε όποια ισχύ κι αν έχω επιλέξει, και δεν το λέω ως μειονέκτημα. Συμφωνούμε στην σπουδαία αποδοτικότητά του, σταθερό σταθερότατο, ασφαλές ασφαλέστατο. [/justify]

[justify]Όταν λέω για ατμοποιητές που δεν ταίριαξαν. Ακολουθώ πάντα την ίδια διαδικασία σε τέτοιες περιπτώσεις: στήνω τον χ ατμοποιητή και τον δοκιμάζω στις υποψήφιες πλακέτες, (ένα στήσιμο, ίδια βατ). Δεν έχει λογική να πω: μόνο τα λεπτά σύρματα ξέρουν από γεύση, μόνο αυτά θα μου αποκαλύψουν το κάτι παραπάνω ή τις όποιες λεπτομέρειες, όλοι οι ατμοποιητές λατρεύουν το provari, μονόδρομος το λεπτό σύρμα.[/justify]

[justify]Κι όμως ναι. Φτιάχτηκε ατμοποιητής-ες με 510, που υποδεικνύει πριν το στήσιμο για πιο μοντάκι είναι. Το περισσότερο διάστημα μέσα στο 1 έτος ατμιστής ήμουν με 7, 8, 9, άντε 12 βατ. Έχεις την εντύπωση πως επέλεγα χοντρά σύρματα; (για την ιστορία, ξεκινάω από 0.2mm και άνω). Έχω αρκετά προσωπικά παραδείγματα να πω αλλά δεν θέλω να παρουσιάσω δήθεν γνώσεις που δεν έχω ή τάχα αδιάφορο ατμιστικό πλουτισμό. Το συγκεκριμένο μοντ το λατρεύω, όμως δεν είναι η αρχή και το τέλος μου. Δεν το επιλέγω μπροστά σε ένα μηχανικό, όταν θέλω ακόμα πιο απαλό άτμισμα, δεν το επιλέγω όταν έχω έναν ατμοποιητή σαν τον Richelieu, όπου στάζεις ακόμα και σε 0,25 σύρμα και γίνεται κόλαση. Τον επιλέγω σε πάρα πάρα πολλούς άλλους, όχι όμως σε όλους.[/justify]

[Σημ. Δεν βάζω λόγια σε ξένα στόματα. Ερώτηση: τι εννοείς όταν λες “γι αυτο σου λεω το κοτετσοσυρμα και τις πριονοκορδελες μπορω να τις στησω, τις τριχες ομως οι λατρεις των πνευμονικων οχι...”]


Να ξεκινησω απο την σημειωση...τα παιδια που ξεκινανε τωρα εχουν την τυχη να στηνουν με συρματα και βαμβακι με μεγαλη επιτυχια...εμεις δυστυχως ξεκινησαμε με νον-resistance-νον και διατομες 13-17-20 ....φαγαμε καψουλια με την σεσουλα...ομως γινοταν ευκολα αντιληπτο και ποιο μοντακι εδινε σωστα και ποιο οχι ρευματα.....λογω της ευαισθησιας του συρματος....φυσικα και θα ειναι δυσκολο για τους νεους ατμιστες και ουτε θα μπουν σαυτην την δυσκολη διαδικασια.....αυτο εννοω
να τα παρουμε απο την αρχη....δεν βαζω εμπειρεια μπροστα σε μια συζητηση ουτε θεωρω ευτυχημα και προτερημα να εχω δοκιμασει πολλους ατμο γιατι πολυ απλα σημαινει οτι εχω πεταξει και πολλα χρηματα....δεν μιλω με σχεδιαγραμματα του καθε μοντ ουτε τις περιγραφες των παρουσιαστων.....ομως βαση καθημερινης χρησης και αντοχης ....ευκολια σταθεροτητα εργονομια ....δεν ειναι ουτε δηθεν γνωσεις εδω αυτα που γραφουμε ουτε επιδειξη,,,,ανταλαγη αποψεων γινεται και δινουμε παραδειγματα....
δεν καταλαβαινω ομως οταν γραφεις ο ταδε ατμο δεν κανει για το προβαρι....ισως να εννοεις οτι επειδη για να παιξει σωστα χρειαζεται μεγαλα συρματα δεν τα σηκωνει το προβαρι....ισως να εννοεις αυτο....η ισως να εννοεις οτι ειναι 25αρης...και η διαμετρος του δεν κανει...αλλιως δεν υπαρχει ατμο που να μην μπορει να ατμισει το προβαρι...ειναι αστοχο...στησιμο ναι ατμο οχι.,....
το τι στησιμο θα κανει ο καθε ατμιστης καθοριζει τα βατ και γινεται αναλογα με τον ατμο που εχει....τωρα αν γινει στησιμο με 0,3 ομ και χρειαζεσαι 30 βατ θα στα δωσει το προβαρι πλεον και 50 και 60.....ομως θα σου δωσει και ομαλο ατμισμα με 2,5 ωμ με 15 βατ και ψιλο συρματακι χωρις καψουλια...

ομως το τι μυστικα υπαρχουν που δεν γραφεις η δεν τα εχουμε διαβασει οσον αφορα τους πνευμονικους και ποσο παει ενας ατμο σενα μοντ....θα με συχγωρησεις αλλα δεν θα συμμεριστω αποψεις μυστικα και γνωσεις που δεν εχουν γραφτει εδω η σε αλλα φορουμ ...αν ζητας 30 βατ απο ενα αξιοπιστο μοντ 30 θα παρεις ....οπως φυσικα και απο το προβαρι 30 θα παρεις χωρις μεταβολες μεχρι να στεγνωσει η μπαταρια ....αν ζητησεις 100 δεν θα παρεις προβαρι,,,,τωρα αν θελεις να πυρωνει γρηγορα και αγρια η αντισταση σου οπως λες η βαζεις το μπουστερ στο προβαρι η αγοραζεις αλλο μοντακι με αγρια ρευματα με οποιες συνεπειες εχει αυτο...
το τεντωσαμε αρκετα το θεμα....και δεν υπαρχουν επιχειρηματα πλεον που να εχουν γραφτει ωστε να απομυθοποιηθει το προβαρι....γραφτηκαν παλιοτερα αρκετα διχως επιτυχια βγηκαν 100δες συσκευες ....
-ξεπερασμενο σε τεχνολογια(τc?χαχαχχα ποιος εχει? να το αποδειξει...δεν αναγραφει την ωρα...φτου)
-ξεπερασμενο σε βατ(αντε και εφτασε στα 60 ,αλλα 60 βατ μεχρι να τελειωσει η μπαταρια)
-ξεπερασμενος σχεδιασμος(στο εβγαλε και σε κουτακι χωρις hitech σχεδιασμο με μαγνητες η με καπακι που χαλανε οι βολτες ,δεν εχει και καλο 510 προεξεχει----ευτυχως δεν σου μενει στα χερια---να μην μενει και λιγο χρωμα στα νυχια)
-ακριβοοοοοο...ε μα τι να κανουμε εκει που παραγεται περνουν καλυτερα χρηματα οι εργαζομανοι....και στην τελικη οτι πληρωνεις παιρνεις σαυτην την ζωη....
το χειροτερο απολα ειναι η αντοχη στο χρονο....μα να μην χαλαει να παρουμε ενα αλλο σε διαφορετικο χρωμα....μα να μην χαλαει?η εστω κατι να μας δωσει να αγορασουμε ενα αλλο μοντ....

-δεν κανει για ορισμενους ατμο(τελευταια το διαβασα στον φιλο)....μαλλον στησιματα εννοει....ναι δεν κανει για πνευμονικεςμε 0,001 ωμ γιατι θελει 150 βατ...για τον ατμο με λογικο συρμα(40αρι?35?32?) μεχρι και 40 τερμα θα στα δωσει και πνευμονικη θα στην δωσει)
ΥΓ...{καπου ειχε γραφτει πως στα 15 βατ παραγεται θερμοκρασια 250-350 κελσιου δεν θυμαμαι καλα τις τιμες ....στα 30+ βατ αραγε τι θερμοκρασια να πιανουμε  και σε ποια θερμοκρασια εισπνεεται ο ατμος που παραγεται?σίγουρα πανω απο 100 βαθμους σκοτωνουμε τα ακαραια στα πνευμονια μας χαχαχχαχα....)και αν εντελει μειωσουμε την νικοτινη με τις πνευμονικες, αυτη η θερμοκρασια του ατμου και η πυρακτωση μεγαλης επιφανειας συρματος ωστε να παρουμε το επιθυμητο χτυπημα εχει λιγοτερες συνεπειες απο το χτυπημα περισσοτερης νικοτινης με λιγοτερη θερμοκλρασια ατμου και μικροτερης διατομης συρματος?απλα αναρωτιεμαι και κανω τις επιλογες μου οπως ο καθε ανθρωπος ενηλικος
ΥΓ2 Η εξελιξη του ατμισματος δεν γινεται παντα με γνωμονα προς οφελος του ατμιστη...παντα κρυβεται απο πισω το κερδος...οταν προτοξεκινησαν οι επισκευασιμοι χαρα και πανηγυρια ,για την οικονομια και την ευκολια αλλα και την ποιοτητα που θα μας προσφερουν....ποσοι τυποι και διατομες συρματος υπαρχουν?ποσες εχουμε σπιτι μας και καθονται...το ιδιο με τα υγρα diy και ολοι εχουμε 50 αρωματα και αλλα 2 λιτρα υγρα αχρηστα ...μοντακια?πανε κι ερχονται παρελαση...επιπλα να τα βαλουμε φτιαχνουμε,....σε ολα τα προιοντα ετσι γινεται και θα γινεται ...
σκοπος μας ειναι να αλληλοβοηθηθουμε με τις γνωσεις μας η τις οποιες εμπειριες μας κακες η καλες ωστε να επιλεγουμε τα καταλληλα προιοντα για εμας...θα μας γλυτωσει απο εξοδα απογοητευσεις και σουπες που ολοι ηδη εχουμε φαει
ΥΓ3¨δεν ξερω γιατι μου βγαζει ως παραθεση οτι εχω γραψει γιαυτο και μαρκαρα τα δικα μου

Έγινε αφαίρεση του κειμένου της απάντησης από το κείμενο της παράθεσης στο οποίο είχε ενσωματωθεί αρχικά
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2016, 07:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #279 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 14:06 »
Όσον αφορά τις πνευμονικές ( αν και εκτός θέματος  ) σε συζήτηση με φίλο πνευμονολόγο - καρδιολόγο φανατικό ΑΤΜΙΣΤΗ η λέξη του , θάνατος για τα πνεύμονα , υπόψιν εγω για πολύ καιρό έκανα πιο πολύ πνευμονικές !!
Ηρακλή, δεν θα το σχολιάσω γιατι το βρίσκω θέμα μόνο για εσωτερική συζήτηση μεταξύ φιλων και όχι επιστημονική άποψη.

ειπαμε παν μετρον αριστον...πχ δεν σημαινει οτι ο ιαττυ επειδη δεν ειναι πνευμονικος δεν βγαζει πυκνο και αρκετο ατμο....

το οτι εξελισεται(αν θεωρουμε εξελιξη τα πολλα βατ και τις μεγαλες οθονες) με αργα βηματα χωρις να χανει την ποιοτητα των υλικων της χωρις να υστερουν τα ρευματα της αυτο δεν σημαινει οτι σε κλεβει...
θα σε εκλεβε εφοσον σου εβγαζε μοντακι με 60 βατ και ειχε χαλια περιφερειακα και τα ρευματα εχουν προβλημα...το αντιθετο συμβαινει...κρατησε την ποιοτητα και ανεβασε τα βατ συμφωνα με τις επιθυμιες καταναλωτων σε λογικα πλαισια
και για την ιστορια ακομα το π3 εχει υψηλοτερη τιμη απο το ραδιους(διορθωστε με αν κανω λαθος).....
κοινως κρατησε την μηχανη και το σκαρι και εδωσε γκαζια για τους γκαζιαρηδες διχως απωλειες και αστοχιες υλικων...τωρα αν βαλει και οθονη για τετρις για τους γκατζετακηδες και λειτουργει και αυτη καλα θα αυξηθει και αλλο η τιμη αλλα θα δουλευει καλα....
και εννοειτε οταν καποτε βγαλει και αυτη η εταιρεια μαπα προιοντα θα αναζητησουμε κατι αλλο....ομως αυτο το καποτε αργει...

το μονο παραπονο απο εμενα ειναι οι θηκες που εβγαλε που ειναι μαπα...ουτε μια θηκη πλαστικη της προκοπης δεν μπορει να βγαλει αυτη η εταιρεια
Θα συμφωνήσω γενικά, αλλά σε κάποια θέματα όπως πχ για την οθόνη θα διαφωνήσω. Δεν είναι μόδα να έχεις μια οθόνη της προκοπής που να μη χρειάζεσαι scrolling για να δεις μισό μενού.
To radius είναι καθαρή περίπτωση νοοτροπίας παίρνω οθόνη σχεδιασμένη για σωλήνα και την βάζω σε μποξάκι.


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2016, 01:56 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #280 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 14:28 »
 :dontknow:






Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #281 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 15:01 »
[justify]@stavraetos, καλησπέρα. Να ξεκινήσω κι εγώ με μία ακόμα σημείωση. Ειλικρινά, χάρηκα πάρα πολύ με όσα διάβασα από εσένα, λίγα έδωσα πολλά πήρα. [/justify]

[justify]Τώρα. Συμφωνώ απόλυτα με τις πρώτες σου προτάσεις. Έχεις δίκιο. Οι παλαιότεροι ατμιστές, όπως κι εσύ, έμαθαν με τον δύσκολο τρόπο. Σήμερα, μπορεί να ξεκινήσω το άτμισμα και μέσα σε 1 εβδομάδα να έχω ξερολίαση και όλα στο πιάτο, (το βλέπουμε συχνότατα και στο φόρουμ / και δεν βγάζω την ουρά μου απ' έξω). Για το πώς λειτουργείς ως ατμιστής, εδώ κι αν συμφωνώ. Έτσι είμαι κι εγώ. [/justify]

[justify]Επίσης, για την ProVape. Δώσε μου το P3 του φίλου Ηρακλη και δεν θέλω κάτι άλλο... Δεν θ' ακούσεις ποτέ από εμένα κανένα ατμιστικό ψέμα. Απλώς επαναλαμβάνω: εγώ σαν JoeBarTeam δεν επιλέγω provari για όλους μου τους ατμοποιητές, (και δεν αναφέρομαι για μεγάλη ισχύ). [/justify]

Συμφωνώ και πως ξεχείλωσε αρκετά το θέμα και θα σταματήσω κι εγώ. Πάντως θα το ξαναπώ. Χάρηκα απίστευτα την κουβέντα μας, (σαν φίλος κλείδωσες).

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #282 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 15:51 »
Σκέφτομαι να το πάρω και εγω παρα τις ενστάσεις που είχα κάποτε ...

Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο Μοντ δεν έιναι για ανήσυχους ατμιστες. Έιναι για αυτούς που θέλουν ενα πολυ καλο Μοντ και ενα πολυ καλο ατμοποιητη και να ατμιζουν με αυτο το σετ όμορφα ...

Εγω όπως και οι περισσότεροι ήμουν στη κατηγορία καταναλωτισμού για περισσότερο απο 2 χρόνια,,ατμοποιητες,Μοντ πολλαααααα και πλέων έχει αρχισει  να γυρνάει στο μυαλό αυτο που λένε συνέχεια πολλοί ατμιστες..

Ότι και αν ατμισεις ,πάντα καταλήγεις σε ενα προβαρι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #283 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 16:22 »
Ηρακλή, εννοώ ότι
επιστημονική άποψη = άποψη τεκμηριωμένη μετά από έρευνα.
φιλική συζήτηση = λέω κάτι που απλά εγώ πιστεύω.
Έχουμε πνευμονολόγους που λένε ότι το άτμισμα προκαλεί υγρό στους πνεύμονες. Να τους πιστέψουμε?

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #284 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 17:23 »
λοιπόν παιδια χρειάζομαι βοηθεια.το radius μου βγάζει error 7 ,έβαλα πάνω άλλο ατμοποιητη τα ιδια.....σημειωση δεν ειχα ποτε διαρροες και πασήματα .έχει κανείς ιδεα τι παίζει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix