vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

F6-LSK

Απ: F6-LSK
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:43 »
άρα η γλυκάδα που μένει στο στόμα όταν φυσάω το καπνό προς έξω είναι θέμα του είδους του υγρού ή κάνω κάτι λάθος στο f6....αν βαρεθείτε να απαντάτε μου λέτε... :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:46 »
βγαλε το λαστιχενιο επιστομιο και δοκιμασε χωρις αυτο γιατι κραταει υδρατμους :angel:

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:50 »
Βρε παιδιά μήπως ο φίλτατος εννοεί τη γλυκάδα της VG??Longshot αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια :hmmm: :hmmm:
Ασχετο για καλυτερη απόδοση για δοκίμασε και κάτι άλλο,να κρατάς το κουμπάκι πατημένο λίγο πριν τραβήξεις τη τζούρα και παίρνε αργες χαλαρές τζούρες...πες μου εντυπώσεις μετά :tongue_smilie: 8)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:52 »
Παντα σου μενει η γευση του ατμου στο στομα.
Αυτο ειναι ενα απο τα πλεονεκτηματα του η/τ,
που μας βοηθαει να κοψουμε οριστικα το κ/τ.
Μην ψαρωνεις με αυτα οπου λενε,
αν ειναι να ατμιζεις με αγχος,
εχε υπ οψιν σου οτι το αγχος σκοτωνει.

Αλλωστε οποιος φοβαται πεθαινει καθε μερα,
αυτος που δεν φοβαται 1 φορα.

Απ: F6-LSK
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 23:39 »
ευχαριστώ πόλυ παιδιά για τις απαντήσεις σας αυτό με την γλυκάδα λίγο μειώνετε όντως όταν πατάω πρώτα λίγο το κουμπάκι...έχω διαβάσει απίστευτα πολλές ώρες το φόρουμ...άλλο θεωρία τελικά και άλλο πράξη!!!!!λογικά πρέπει να δοκιμάσω και άλλα υγρά χωρίς vg....είδομεν...

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 23:42 »
Χωρίς  VG εντελώς δε θα σου πρότεινα λόγω οτι ότι θα χάσεις σε ατμό οπότε δοκίμασε με αναλογία 70-30 :hmmm:
Χαίρομαι αν σε βοήθησα

Απ: F6-LSK
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 21:07 »
με τις nobacco τα υγρά μου έρχεται ακόμα πολύ γλυκιά γεύση στο στόμα και έτσι είπα να παραγγείλω hallo και decadent vapours...επειδή όμως θα χρειαστώ τα τανκ που έχω ήδη χρησιμοποιήσει θέλω να σας ρωτήσω αν μπορώ να τα ξεπλύνω με κάποιο τρόπο και να τα χρησιμοποιήσω με άλλο υγρο???

ο ήχος σαν τσιτσίρισμα που ακούγεται όταν πατάω το κούμπι για να τραβήξω τζούρα είναι κάτι φυσιολογικό?????
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 23:02 από kontidiss »

Αποσυνδεδεμένος christinaki

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 00:39 »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Εγώ αγόρασα το δικό μου LSK επίσης από Κίνα προς 17.18$ το σετ από πωλητή του alibaba.com και συγκεκριμένα:
http://www.alibaba.com/product-gs/508059080/e_cigarette_lsk_beginning.html

Το LSK που παρέλαβα διαφοροποιείται από τα άλλα που είδα σε αυτό το thread στα εξής:
  • Το atomizer και αντίστοιχα το tank δεν έχουν δαχτυλίδι
  • Το καπάκι του ατμοποιητή δεν στενεύει στην άκρη

Η παραγγελία έγινε μέσω email και η πληρωμή μέσω Paypal (όπου πληρώνει ο αγοραστής το handling cost). Τα ταχυδρομικά ήταν τσιμπημένα για airmail (HK Post), στα 21$ για 1 σετ ή στα 30$ για τρία. Παρέλαβα όμως πολύ συντομότερα από ότι περίμενα. Έκανα την πληρωμή στις 28/11, το πακέτο έφυγε στις 3/12 και έφτασε στο γραφείο μου (συστημένο) στις 9/12! Ζήτησα να αναγραφεί στο πακέτο "Accessory Samples", για να μην αναγραφεί κάτι που περιλαμβάνει τον όρο "cigarette" και χτυπήσει καμπανάκια στο τελωνείο.  ::) Σημειωτέον ότι είχα παραγγείλει το ένα σετ σε λευκό, αλλά παρέλαβα μόνο μαύρα.

Από φωτογραφίες που είδα γνήσιων ovale elips ατμοποιητών, θεωρώ ότι είναι συμβατοί γιατί δείχνουν (σχηματικά τουλάχιστον) ίδιοι. Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες από αυτόν του LSK γιατί η μηχανή μου είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας. Στον κατάλογο που μου έστειλε η Chloe, ονόμαζε το set που αγόρασα εγώ mini Elips kit, ενώ δείχνει να έχει και αυτό με το δαχτυλίδι και το στενότερο/μακρύτερο καπάκι που το ονομάζει LUX Elips kit. Σαν σετ περιλαμβάνουν όμως τα ίδια πράγματα σε πλήθος (2 τσιγάρα, 3 επιστόμια, 5 tanks και 1 φορτιστή).

Εντυπώσεις χρήσης:
Δυστυχώς δεν μπορώ να προσφέρω αποτελεσματική συγκριτική κριτική με άλλα η.τ. γιατί όντας νέα στο χώρο έχω χρησιμοποιήσει μόνο 510-T. Σε σχέση με αυτό λοιπόν, το LSΚ έχει:
  • Καλύτερη παραγωγή ατμού
  • (προφανώς) μεγαλύτερη αυτονομία (χωρητικότητα tank και μπαταρία)
  • Μηδενική διαρροή υγρού (παρά τη μικρή υγροποίηση στο καπάκι)
  • Αντοχή του ατμοποιητή στη χρήση "πιπίλα" που του κάνει η μητέρα μου (ευτυχώς γιατί βλακωδώς δεν παρήγγειλα ανταλλακτικούς :wall:)
  • Καλή σχετικά ποιότητα κατασκευής: Όλα "κουμπώνουν" εύκολα και σωστά και η βαφή στο μέταλλο της μπαταρίας και το καπάκι δεν δείχνει να φθείρεται εύκολα

Αν οι συνθήκες το επιτρέψουν, θα επανέλθω με φωτογραφίες για όσους ενδιαφέρονται.

Φιλικά,
Χριστίνα

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 00:43 »
Αν κ νέα στον χώρο ξεκινάς με εντυπωσιακή περιγραφή. :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zetel

  • *
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
    • Ενα λινκ απο youtube με την μουσικη που δημιουργω!!!
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 00:44 »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Εγώ αγόρασα το δικό μου LSK επίσης από Κίνα προς 17.18$ το σετ από πωλητή του alibaba.com και συγκεκριμένα:
http://www.alibaba.com/product-gs/508059080/e_cigarette_lsk_beginning.html

Το LSK που παρέλαβα διαφοροποιείται από τα άλλα που είδα σε αυτό το thread στα εξής:
  • Το atomizer και αντίστοιχα το tank δεν έχουν δαχτυλίδι
  • Το καπάκι του ατμοποιητή δεν στενεύει στην άκρη

Η παραγγελία έγινε μέσω email και η πληρωμή μέσω Paypal (όπου πληρώνει ο αγοραστής το handling cost). Τα ταχυδρομικά ήταν τσιμπημένα για airmail (HK Post), στα 21$ για 1 σετ ή στα 30$ για τρία. Παρέλαβα όμως πολύ συντομότερα από ότι περίμενα. Έκανα την πληρωμή στις 28/11, το πακέτο έφυγε στις 3/12 και έφτασε στο γραφείο μου (συστημένο) στις 9/12! Ζήτησα να αναγραφεί στο πακέτο "Accessory Samples", για να μην αναγραφεί κάτι που περιλαμβάνει τον όρο "cigarette" και χτυπήσει καμπανάκια στο τελωνείο.  ::) Σημειωτέον ότι είχα παραγγείλει το ένα σετ σε λευκό, αλλά παρέλαβα μόνο μαύρα.

Από φωτογραφίες που είδα γνήσιων ovale elips ατμοποιητών, θεωρώ ότι είναι συμβατοί γιατί δείχνουν (σχηματικά τουλάχιστον) ίδιοι. Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες από αυτόν του LSK γιατί η μηχανή μου είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας. Στον κατάλογο που μου έστειλε η Chloe, ονόμαζε το set που αγόρασα εγώ mini Elips kit, ενώ δείχνει να έχει και αυτό με το δαχτυλίδι και το στενότερο/μακρύτερο καπάκι που το ονομάζει LUX Elips kit. Σαν σετ περιλαμβάνουν όμως τα ίδια πράγματα σε πλήθος (2 τσιγάρα, 3 επιστόμια, 5 tanks και 1 φορτιστή).

Εντυπώσεις χρήσης:
Δυστυχώς δεν μπορώ να προσφέρω αποτελεσματική συγκριτική κριτική με άλλα η.τ. γιατί όντας νέα στο χώρο έχω χρησιμοποιήσει μόνο 510-T. Σε σχέση με αυτό λοιπόν, το LSΚ έχει:
  • Καλύτερη παραγωγή ατμού
  • (προφανώς) μεγαλύτερη αυτονομία (χωρητικότητα tank και μπαταρία)
  • Μηδενική διαρροή υγρού (παρά τη μικρή υγροποίηση στο καπάκι)
  • Αντοχή του ατμοποιητή στη χρήση "πιπίλα" που του κάνει η μητέρα μου (ευτυχώς γιατί βλακωδώς δεν παρήγγειλα ανταλλακτικούς :wall:)
  • Καλή σχετικά ποιότητα κατασκευής: Όλα "κουμπώνουν" εύκολα και σωστά και η βαφή στο μέταλλο της μπαταρίας και το καπάκι δεν δείχνει να φθείρεται εύκολα

Αν οι συνθήκες το επιτρέψουν, θα επανέλθω με φωτογραφίες για όσους ενδιαφέρονται.

Φιλικά,
Χριστίνα
αυτο που εχεις παρει που δεν εχει το δαχτυλιδι γυρω απο το tank δεν ειναι το lsk -f6 αλλα μια αλλη απομιμηση του elips που λεγετε eagle και οχι f6 και βγαινει σαν το γνησιο ovale elips...δηλαδη με το tank να κουμπωνει κατευθειαν στην ακιδα του ατμο!!!

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 22:35 »
Καλησπέρα παίδες,

έχω μια απορία (σαν αρχάριος κι εγώ)..έχω το f6 lsk,έβγαλα τον ατμοποιητή,τον άφησα όπως είδα πιο πάνω 10 λεπτάκια σε καθαρό οινόπνευμα για να τον καθαρίσω και τον άφησα να στεγνώσει. Απο εκείνη τη στιγμή και μετά δουλεύει μεν,βγάζει ντουμάνι αλλά δεν ακούγεται τόσο πολύ αυτο το "τσιγάρισμα" που πρέπει να κάνει σε κάθε τζούρα..υπάρχει περίπτωση να την πάθαμε τη ζημιά από κάτι?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 04:30 »
Εφόσον σου λειτουργεί κανονικά από όλες τις απόψεις,όχι.
Αλλά και να πάθει μπορεί να οφείλεται στην αντοχή του γενικά με το χρόνο και όχι επειδή το καθάρισες.
:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 15:22 »
Ευχαριστώ φίλε Steamboy! Τελικά μια χαρά λειτουργεί,απλά ήθελα να σιγουρευτώ και για το καθάρισμα αν το έκανα σωστά!  ;)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 15:28 »
ισως τωρα δουλευει σωστα και δεν ακουγεται αυτο το τσσσσσσσσ ;)

Αποσυνδεδεμένος petruccios

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: F6-LSK
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 15:31 »
Με τη μπαταρία full charged ακούγεται το τσιγάρισμα και βγάζει μια χαρά ντουμάνι οπότε όλα οκ  ;)
Το μόνο που ψάχνω ακόμα να καταλήξω είναι το κατάλληλο υγρό (για μένα) και να έχει καλή απόδοση με το συγκεκριμένο e-cig!
Στο ψάξιμο συνέχεια..  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix