vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 10 χρήστες
georgeboy, thanos1071, karga, vasim, athanasiosm, gfilip, manoslykos, Milarepa, camber, grag

Twitter

Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #240 στις: Ιουλίου 13, 2016, 14:56 »
οπως και να εγινε,οτι και να εγινε και τιποτα να μην καταφερουμε στην τελικη ηταν μια κινηση που εγινε απο καποιους ανθρωπους και ακουστηκε η φωνη μας.μπορει να μην βοηθησα καθολου,μπορει να κρυφτηκα στην ασφαλεια του πληκτρολογιου μου...............χιλια μπορει αλλα τελικα ΜΙΑ φωνη ακουστηκε και σαφως ειναι πολυ καλυτερα απο το να μην ακουγοταν καθολου.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #241 στις: Ιουλίου 13, 2016, 15:18 »
θες να πεις πως η προσπάθεια αποχαρακτηρισμού του ΗΤ ως υποκουλτούρα και η ουσιαστικά "πρώτη" προσπάθεια εξ ορισμού κοινωνικοποίησης με βάση πλάτη επιστημονικά τεκμηριωμένη ήταν αξιοπρεπέστατη;
:P
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2016, 16:22 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #242 στις: Ιουλίου 13, 2016, 15:31 »
Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέδραμαν και βεβαίως εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και υπό αυτή την έννοια, σίγουρα κάποιες πτυχές ίσως να μπορούσαν να είναι καλύτερες
Πάρης (parpen) Καβάλα
Πάρη, σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια. Πολλά θα μπορούσαν να είναι καλύτερα, και οι πρώτοι που το αναγνωρίζουμε είμαστε εμείς οι ίδιοι. Ελπίζω πως το γεγονός του ότι δεν είμαστε "λομπίστες" και "δημοσιοσχετίστες" να μας δίνει ένα ελαφρυντικό και να υποσχεθώ από την πλευρά μου, πως αν και όποτε ξαναγίνει κάποια κίνηση οποιουδήποτε είδους, η εμπειρία μας αυτή θα μας έχει ήδη οπλίσει περισσότερο και θα ανταπεξέλθουμε καλύτερα στις δυσκολίες του εγχειρήματος.



(...)
Αν εστω κι ενας ανθρωπος αλλαξε την οπτικη του για το ατμισμα τοτε σιγουρα ηταν επιτυχια..

(...)
Απο την αλλη ισως και να ειναι καλυτερο το οτι η προσπαθεια δεν χρωματιστηκε αν θελετε με το χι εμπορικο κερδος που μπορει να εχει καποιος επαγγελματιας αλλα καθαρα με την υγεια και την προσπαθεια που κανουν οι ατμιστες...και με τα πολυ καλα επιχειρηματα του Κ.Φαρσαλινου..
Κατερίνα, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με την φράση σου αυτή: "Αν εστω κι ενας ανθρωπος αλλαξε την οπτικη του για το ατμισμα τοτε σιγουρα ηταν επιτυχια". Και η απόλυτη επιτυχία θα ήταν αυτό να συνοδευόταν και από την αλλαγή στάσης έστω και ορισμένων μέσων, μιας και καλώς ή κακώς αυτά διαμορφώνουν τη γνώμη πολλών συμπολιτών μας.
Και φυσικά έχεις δίκιο και στη δεύτερη επισήμανσή σου. Δεν είμαστε defacto εχθροί κανενός. Ναι, διαφωνούμε με πολλούς καταστηματάρχες, εμπόρους, εισαγωγείς, με τον ΣΕΕΗΤ, με πολλούς. Όχι με όλους και όχι άκριτα, αλλά με πολλούς. Πολλοί άλλοι συμφωνούν μαζί μας σε αρκετά θέματα (λογικά δεν γίνεται σε όλα) κι ας μην συμπλέουν τα συμφέροντά μας. Αν όμως επιλεκτικά είχαν προσκληθεί κάποιοι από αυτούς, θα κατηγορούμασταν ευθέως για πατρονάρισμα και σπονοράρισμα, κι αυτό είναι κάτι που ΔΕΝ συμβαίνει.
Εδώ ήδη κατηγορούμαστε, χωρίς να έχουμε κάνει κάτι τέτοιο, και χωρίς να έχουμε πει την παραμικρή λέξη για τα καταστήματα στην συνέντευξη.
π.χ.:
σε λιγακι όλη η κουστωδία θα κάνει reviews  απο τα τζαμπε five pawns που λαμβανουν...

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #243 στις: Ιουλίου 13, 2016, 15:33 »
θες να πεις πως η προσπάθεια αποχαρακτηρισμού του ΗΤ ως υποκουλτούρα και η ουσιαστικά "πρώτη" προσπάθεια εξ ορισμού κοινωνικοποίησης με βάση επιστημονικά τεκμηριωμένη ήταν αξιοπρεπέστατη;
:P

αν εννοεις εμενα σου λεω οχι........................ακριβως το αντιθετο εννοω

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #244 στις: Ιουλίου 13, 2016, 15:49 »
Μακάρι να αλλάξουν κάποιες λανθασμένες αντιλήψεις αλλά δυστυχώς η προπαγάνδα καλά κρατεί και αυτή ακριβώς είναι που τις έχει διαμορφώσει... Επίσης η εμπειρία δείχνει ότι δυστυχώς οι αποφάσεις σχετικά με τους νόμους δεν επηρεάζονται ιδιαίτερα από αγώνες και διεκδικήσεις ακόμα και των πλέον ειδικών επί διαφόρων θεμάτων... Αυτό που με εξοργίζει είναι πως αριστεροί και δεξιοί είναι όλοι ίδιοι στην παραπληροφόρηση σχετικά με το άτμισμα... Μεγάλη δουλειά πάντως να τους έχουμε ενώσει όλους (ή σχεδόν...) εναντίον μας - και χωρίς καμία προσπάθεια... Μάλλον κάτι πρέπει να κάνουμε σωστά τελικά μου φαίνεται  :wink_stil: 

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #245 στις: Ιουλίου 13, 2016, 16:00 »
Φαντάζομαι θα ήταν καλό να πω κι εγώ την άποψή μου.
Η χθεσινή παρουσία όλων μπορεί να μην ήταν τέλεια, ήταν όμως εξαιρετική.
Μίλησαν σύμφωνα με την ιδιότητά τους, δηλαδή του καταναλωτή. Δεν έπρεπε ούτε είχαν τη δυνατότητα να αναφερθούν σε επιστημονικά στοιχεία ή να σχολιάσουν κάτι πιο τεχνικό. Θα ήταν τελείως λάθος να μπουν σε λεπτομέρειες για μελέτες και μεθοδολογίες. Γι'αυτό ήμουν εγώ εκεί άλλωστε. Ο ρόλος τους ήταν ακριβώς να αναφέρουν την προσωπική τους εμπειρία, να πουν ότι υπάρχουν και ότι δεν είναι βλάκεςνα αισθάνονται χειρότερα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και παρόλα αυτά να το χρησιμοποιούν (διότι αυτά υπονοούνται με όσα κυκλοφορούν στα ΜΜΕ).
Κάποιες στιγμές ξεφύγαμε λίγο από το θέμα (που ήταν η νομοθεσία), όμως ήταν επίσης εξαιρετικά σημαντικό να φανεί η εικόνα του ατμίσματος από την πλευρά των ατμιστών. Αυτό ουδέποτε έχει γίνει στο παρελθόν. Γι'αυτό και κάποιοι πλατίασαν λίγο περισσότερο απ'ότι έπρεπε, παρόλα αυτά ευτυχώς δεν έγινε κουραστική η συνέντευξη.
Για το θέμα των ψυχοφαρμάκων και των συνομωσιών, δεν νομίζω πως τελικά έγινε κάποια ζημιά. Ως καταναλωτής μπορείς να πεις πολλά και διάφορα, ακόμη και να υπερβάλλεις. Δεν είναι απραίτητα κακό αυτό, θα μπορούσε πάντως να γίνει με διαφορετικό τρόπο και να πεις το ίδιο πράγμα. Κατά τη γνώμη μου, δεν έγινε τίποτα κακό. Εγώ δεν ήμουν εκεί ως καταναλωτής, οπότε έπρεπε εξ'ορισμού να κρατήσω μια ηπιότερη και πιο τεκμηριωμένη στάση. 
Κάποιοι συγκεκριμένοι δημοσιογράφοι δυσαρεστήθηκαν, και οι ίδιοι δημοσιογράφοι έκαναν κάποιες πολύ στοχευμένες ερωτήσεις προσπαθώντας κατά κάποιο τρόπο να "ψαρέψουν" το πάνελ (αυτή η εντύπωση μου δώθηκε). Πάντως κανείς δεν έκανε κάποιο ατόπημα, κι αυτό φαίνεται από την μετέπειτα κάλυψη. Επίσης, προσωπικά το χάρηκα που έγιναν τέτοιου είδους ερωτήσεις, διότι οι απαντήσεις ήταν αποστομωτικές και πλήρως τεκμηριωμένες.

Τέλος, θα ήθελα να τονίσω πως αυτό πρέπει να είναι η ΑΡΧΗ για την μετέπειτα εξέλιξη σας σε οργανωμένη κίνηση ατμιστών, κι όχι μια μεμονομένη ενέργεια.

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #246 στις: Ιουλίου 13, 2016, 16:22 »

Η χθεσινή παρουσία όλων μπορεί να μην ήταν τέλεια, ήταν όμως εξαιρετική.


Τέλος, θα ήθελα να τονίσω πως αυτό πρέπει να είναι η ΑΡΧΗ για την μετέπειτα εξέλιξη σας σε οργανωμένη κίνηση ατμιστών, κι όχι μια μεμονομένη ενέργεια.

Συμφωνώ απόλυτα με τον γιατρό, όλα ήταν εξαιρετικά σε βαθμό να ακουμπάει το τέλειο, και αυτή πρέπει να είναι η ΑΡΧΗ !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2016, 17:43 από norton »

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #247 στις: Ιουλίου 13, 2016, 16:33 »
Επίσης, ΣΗΜΕΡΑ θα σας πρότεινα να δείτε ειδήσεις από το κεντρικό δελτίο του ΑΝΤΕΝΝΑ... ;) 

Αποσυνδεδεμένος madmax

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #248 στις: Ιουλίου 13, 2016, 16:58 »
Συγχαρητήρια για το όλο εγχείρημα .
Ήμουν κοντά σας μέσω youtube ( μακάρι να ήμουν στην Αθήνα και να ήμουν παρών ) και δεν σας κρύβω ότι ένοιωσα και κάποια συγκίνηση.
Ελπίζω ότι ίσως μας ακούσει κάποιος από τους παραδομένους φοροεισπράκτορες που διαχειρίζονται την εξουσία.
Σας δηλώνω ότι αν χρειασθείτε κάτι στο μέλλον και είναι στην εμβέλειά μου ( οικονομική , γεωγραφική ή άλλη ) θα είμαι μαζί σας .
Επειδή παρακολουθώ όλα τα γραφόμενα στο παρόν θέμα, επιτρέψτε μου να κάνω δύο σχόλια στα γραφόμενα από δύο αγαπητούς '' συνφορουμίτες '' τα οποία , εκτιμώ ,ότι αφορούν στην καλή λειτουργία του forum .
1. ribot . Σε συμπαθώ λόγω της μικρής ανταλλαγής απόψεων που είχαμε και των πολύτιμων συμβουλών που μου έδωσες για θέματα καλής λειτουργίας του pheno l+ ,αλλά νομίζω ότι ο τρόπος με τον οποίο αντιμετώπισες τις δυσκολίες έκφρασης κάποιου συνατμιστή δεν ήταν σωστός . ΠΡΟΣΟΧΗ δεν αναφέρομε στον τρόπο με τον οποίο αντέκρουσες στις απόψεις του .
2. captain nemo . Το να κατηγορείς  ένα κομμάτι της κοινωνίας μας και μάλιστα χρησιμοποιώντας την ξύλινη γλώσσα περασμένων δεκαετιών χαρακτηρίζει εσένα προσωπικά αλλά καταλαβαίνεις ότι δεν μπορεί να εκφράζει το forum . Εμένα , τουλάχιστον, δεν με ενδιαφέρει η τοποθέτησή σου απέναντι στα πολιτικά κόμματα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #249 στις: Ιουλίου 13, 2016, 17:01 »
Ναι, δεν μας φτάνει που βλέπουμε συνέχεια σαν γλάστρα αυτόν τον παλιοκατάσκοπο στα τάμπλετ, τον θέλουμε και στην tv..  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #250 στις: Ιουλίου 13, 2016, 17:50 »
Ο κατάσκοπος πάρα πολύ καλός,και είναι και από το διπλανό χωριό.... Χαλάνδρι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #251 στις: Ιουλίου 13, 2016, 17:52 »
Αν είναι εφικτό παιδιά, τα παλικάρια που ασχολήθηκαν με το βίντεο να κάνουν όποτε και αν μπορούνε μια συντομότερη βερσιόν με τα "σημεία κλειδιά" ας πούμε, πραγματικά θα βοηθούσε απίστευτα! Εκτός αν υπάρχει ήδη, δεν πρόλαβα να διαβάσω το θέμα.
Θέλω να την δω ολόκληρη, θέλω να την δείξω και σε αρκετούς, αλλά είναι πολύ μεγάλο το βίντεο και ο χρόνος ελάχιστος δυστυχώς.

Αν γίνεται βέβαια. Αν δεν γίνεται δεν πειράζει, κομματάκι κομματάκι κάθε μέρα :D
Όπως και να χει, τα συγχαρητήρια μου!

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #252 στις: Ιουλίου 13, 2016, 18:09 »
Ο κατάσκοπος πάρα πολύ καλός,και είναι και από το διπλανό χωριό.... Χαλάνδρι  :thumpup:


Ναι τέτοια να ακούει και άντε μαζέψτε τον μετά.Εγώ είμαι πάντως με το αδύναμο φύλο ( Πα πα πα πάναγια μου ενα direct που εχει η Petra .Αμα εχω τα κότσια ας μην ειμαι μαζί της .Ασε που ειναι η μόνη που με εχει γλυτώσει απο το πολύ ξύλο του

Αποσυνδεδεμένος s-volcan

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι Τρόμος
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #253 στις: Ιουλίου 13, 2016, 18:13 »
Έτσι λειτουργεί το νομικό σύστημα παγκοσμίως...   Άλλα λες, άλλα γράφεις και άλλα εννοείς...  Στην παρέα σου, μπορεις να λες ο,τι θες τρώγοντας σουβλάκια και πίνοντας μπύρες.  Όταν όμως χαρακτηρίζεις ΔΗΜΟΣΙΑ, τα φάρμακα διακοπής καπνίσματος ως ΒΑΡΥΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ τότε παίρνεις και τις ευθύνες σου.

@leza
Βλέπω το κατέχεις το νομικό σύστημα ...παγκοσμίως!!!
Οσο για τις ευθύνες γιατί λες ό,τι δεν τις παίρνει; Mίλησε επωνύμως και ατομικά, δεν χρησιμοποίησε το δικό σου.


διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2016, 18:18 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #254 στις: Ιουλίου 13, 2016, 18:22 »


Εγώ είμαι πάντως με το αδύναμο φύλο(Image removed from quote.) ( Πα πα πα πάναγια μου ενα direct που εχει η Petra .
(Image removed from quote.)

Η petra όπως πάντα τα λέει τσεκουρατα.....  :thumpup:
Θεσσαλονικια και μάλλον είναι και τεμετερον αν καταλαβαίνω καλά από το επώνυμο! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix