vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco AEROMega

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 09:22 »
Έχει την ίδια ακριβώς λειτουργία με το eGo-T και το eGo-T upgraded mod της Joyetech. Ακόμα και ο σωλήνας από αλουμίνιο (που χρησιμοποιήθηκε και στο evic) έχει ακριβώς την ίδια υφή. Το μόνο που αλλάζει είναι το διαφορετικό μέγεθος και οι διαφορετικές μπαταρίες. Έχει βέβαια και την λειτουργία passthrough....

Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 10:45 »
Αυτή η κεφαλή κι αυτός ο σωλήνας μου θυμίζει evic joytech εσάς?
evic joytech είναι  και αν τα πάρεις χώρια την κεφαλή και χώρια το σώμα θα σου βγει ποιο φτηνά.

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 10:56 »
εγώ πάντως θα το κρατήσω, είναι μία λύση για μένα που ξεχνάω ή δεν προλαβαίνω να φορτίσω......ατμοποιητές επισκευασιμους δεν έχω ...γλύτωσα και το προβατάκι μου από την συνεχή χρήση......έκανα στην άκρη όλα τα συμπράγκαλα που κουβαλούσα μαζί μου.....είναι μία μπαταριοθήκη για απλούς ατμιστές , είτε νέους είτε παλαιούς, με συγκεκριμένη φιλοσοφία....που θέλουν κάτι παρόμοιο......σε άλλους μπορεί να μην αρέσει.....το μόνο που μένει είναι να δω την αντοχή του.....

στο γραφείο δύο φορές παραλίγο να μου το "αρμέξουν" το προβατάκι...οπότε μόνο στο σπίτι πλέον...γραφείο και δικαστήριο το αερομεγκάκι  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2013, 20:00 από peter derek »

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 13:21 »
γλύτωσα και το προβατάκι μου από την συνεχή χρήση......

Έχεις provari κι αντέχεις να το ''ξεκουράζεις'' για ν' ατμίζεις μ' αυτο???
Ήρωας :respect:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:09 »
Ρε παιδιά, επειδή πέρα απο τον gewre που είδα να το προτείνει για αρχικό πακέτο( :o ), (αρχικό πακέτο, σημαίνει το 1ο η.τ που θα πιάσει στα χέρια του κάποιος για να ξεκινήσει το άτμισα), βλέπω και άλλους να το προτείνουν, και μου κάνει εντύπωση..
Αλήθεια, σκεφτήκατε τον εαυτό σας την πρώτη ημέρα που το δοκιμάσατε η.τ, κατα πόσο θα κυκλοφορούσατε με αυτό έξω? (και όχι κρίνοντας τώρα πια που έχετε πιάσει και μεγαλύτερα..)
Αν προτείνατε σε κάποιον φίλο σας που καπνίζει, να πάρει αυτό για ξεκινήσει το άτμισμα και να απαλλαγεί απο το τσιγάρο, έχει σκεφτεί κανένας την απάντηση που θα έπαιρνε? (Δεν συζητάω καν για να του πείτε οτι θα πρέπει να μετράει λαμπακια κτλ...)
Θα συμφωνήσω με αυτούς που είπανε οτι οι αποδοσεις είναι στην κατηγορία των ego, και απλά αλλαζει το μεγεθος προς το μεγαλύτερο....Design...Ποιό design την πρώτη μέρα?...πλάκα κάνουμε???

Με λίγα λόγια, καλό είναι να είμαστε λίγο αντικειμενικοί, και να βάζουμε τον εαυτό μας στην θέση του ανθρώπου για τον οποίο το προτείνουμε. (την συγκεκριμενη χρονική στιγμή όμως...)

ΥΓ: Φίλε gewre, φιλικά θα σου πρότεινα, σαν ατμιστής πρός ατμιστή, την επόμενη φορά που θα δώσουν κάτι για review, ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ. Πήγαινε και αγόρασέ το, και μπορεί και να το δείς από άλλη οπτική γωνία.. ;)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:35 »
Συμφωνώ μαζί σου... κι εγω για 1ο πακέτο δε θα το πλησίαζα λόγω όγκου αλλά και κόστους πιθανόν...
Απ' την άλλη όμως βλέπουμε συνατμιστες που από τις πρώτες μέρες - βδομάδες ''χτυπάνε'' κάτι SVD, κάτι VAMO, κάτι eVic και λοιπές κουμούτσες...
Οπότε μηπως όλα είναι σχετικά, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα κ.ο.κ??

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:47 »
Συμφωνούμε! :thumpup:
Απλά αυτοί που λες, δοκιμάζουν αφού έχουν κάνει "ομαλά" την εισαγωγή τους στον χώρο του η.τ, και ψάχνοντας κάτι το παραπάνω σε απόδοση, όπως ρύθμιση volt-watt κτλ..(όπως ανέφερες SVD, VAMO, eVic) ;)

Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:50 »
Αυτά φίλε e-go FUN όμως είναι vv/vw και όχι eGo τύπου, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας
εδώ και πρέπει να μας επαναφέρω εντός, όπως ορίζει ο τίτλος του  :D :D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:57 »
Θα συμφωνήσω με τον Joye και θα υπενθυμίσω ότι κάποτε η ιδια εταιρία έδινε παλμικό μοντ σε νέους ατμιστές, μαζί με εργοστασιακούς άτμο που καίγονταν συχνά πυκνά με την πρώτη τζούρα.
Ούτε το ένα ούτε το άλλο είναι κακές λύσεις, αλλά σίγουρα δεν απευθύνονται στον αρχάριο.
Το ριβιού ήταν αφορμή να συζητήσουμε το προϊόν, αλλά ας μη μείνουμε σ΄αυτό. Προσωπική άποψη αποτελεί και μάλιστα από συνατμιστή που είναι τόσο... καλόβολος, ώστε δεν δοκίμασε ποτέ κάτι που δεν του άρεσε. Κάποιοι από εμάς είμαστε ατυχώς λίγο πιο .... δύσκολοι στο να βολευτούμε.  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 00:07 »
είναι αντιγραφή του joytech evic easy head, τίποτα το ενδιαφέρον πραγματικά.
με αυτά τα λεφτά έχεις πάρα μα πάρα πολλές επιλογές αν και η nobacco νομίζω απευθύνεται σε νέους ατμιστές πιο πολύ.

οι νέοι ατμιστές ανατριχιάζουν και μόνο στην ιδέα να κρατούν η.τ. μεγαλύτερο από μία 1100 ego+ατμοποιητή...
αυτοί που θα επιλέξουν μοντ εξ αρχής, είναι εκείνοι που πριν προβούν σε αγορά η.τ.  έχουν κάνει έρευνα διαβάζοντας, ως επί το πλείστον τα φόρουμ, και καταλήγοντας πως το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών η.τ. επιλέγει μελλοντικά να χρησιμοποιεί μοντ.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 17:44 »
Μόνο νέοι?...  :)) :)) :))
Εμένα μου συμβαίνει ακόμα... δεν θα παλιώσω ποτέ! :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2013, 17:50 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 18:09 »
πως απευθύνεται σε παλιούς χρήστες από την στιγμή που κυκλοφορούν χιλιάδες μοντ μηχανικά και μη και άλλους τόσους σε επισκευάσιμους ατμοποιητές και μας παρουσιάζουν το aeromega ως κάτι ιδιαίτερο και καλό προϊόν;

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 22:04 »
Προσωπικά δεν βλέπω να ταιριάζει ούτε σε νέους, ούτε σε παλιούς..... ένας νέος δεν θα το κρατήσει εύκολα (πολύ μικρό ποσοστό νέων θα τον κρατήσουν χωρίς πρόβλημα) λόγω μεγέθους, ενώ ο παλιός που ας πούμε, ότι είναι πιο εξοικειωμένος στα χοντρά εργαλεία, ζητάει και κάτι παραπάνω από αυτά, όχι απλά μια μεγάλη ego, και στην τελική υπάρχει το joyetech upgrade που δίνεται με σωλήνα 18350 ή 18650 και έχει τα μισά λεφτά....
Όσο για τον gewre, εγω απολαμβάνω τις παρουσιάσεις του, τι να κάνουμε που είναι καλό παιδί και δεν θέλει να κακολογήσει κανένα προϊόν.....  ::)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 23:04 »
Πρώτα διάβασα τις απαντήσεις και μετά είδα το βίντεο.
Εγώ θα πω τα εξής:

α) Σταθερή τάση 3.7 και 2.2Ω ατμοποιητής :nope:
β) Διαχείρηση ενέργειας: όποιο μοντ ηλεκτρονικό και να δουλέψεις στα 3.7 σταθερά με 2.2Ω αντίσταση, θα ξεχάσεις να το φορτίσεις.
γ) Σωλήνα 16340 και μπαταρία 550mAh: Εξαιρετική λύση, αν κουβαλάς και 4 μπαταρίες έξτρα. Αλλά πως θα τις φορτίζεις? Με το Passthrough?
δ) Υπάρχουν σίγουρα και οι ατμιστές που κάποτε μπήκαν σε ένα μαγαζί και πήραν ένα Ovale Elips με €120, μόνο και μόνο επειδή ήταν ακριβό, άρα καλό (μέχρι να φάνε τη διαρροή της αρκούδας και να γυρίσουν στο κτ). Το ότι έχει πολύ όμορφη συσκευασία, είναι καθαρή τακτική στόχευσης νέων ατμιστών. Δεν έχω εμπειρία από καταστήματα της συγκεκριμένης εταιρείας, ακούω όμως τα καλύτερα. Και θα ήθελα να είμαι παρών όταν το απόλυτο noob πάει σε ένα κατάστημα της εταιρείας και ζητήσει ενημέρωση για να αγοράσει ητ. Με θυμάμαι σαν χτες να ακούω τις λέξεις "ατμοποιητής", "υγρό αναπλήρωσης", "Ωμ"(ναι, είχαν περάσει χρόνια από το Λύκειο), και "Προπυλενική Γλυκόλη", και να ψαρώνω. Και εγώ είχα κάνει και μία σχετική έρευνα!
ε) Επιλογές: και η μπαταρία ego upgrade με τον ίδιο τρόπο δεν λειτουργεί? Και ας μην είναι passthrough.
στ) Σε ποιον απευθύνεται: Σε κάποιον που απλά θα αγοράσει ότι κυκλοφορήσει για οποιοδήποτε λόγο. Για το νέο, φαίνεται δύσκολο, μεγάλο και άσχημο. Για τον μέσο, θα προτιμήσει ή να αρχίσει αιματηρές οικονομίες για να πάρει γνωστό πολυβολτικό, αφού έχει ψηθεί στο φόρουμ, ή θα πάρει μία twist, upgrade, spinner για να αρχίσει να μπαίνει στον κόσμο των πολυβολτικών, ή θα προτιμήσει κάποια άλλη μπαταριοθήκη, στα ίδια λεφτά με πολύ περισότερες επιλογές. Ο παλιός, θα πάει από το κατάστημα, θα το δοκιμάσει και θα πει οκ, το έκανα και αυτό. Πίσω στα εργαλεία μου τώρα.

Με μπέρδεψε η παρουσίαση σου φίλε gewre και μην με παρεξηγήσεις. Στην ουσία μου λες να το αγοράσω επειδή έχει ωραία συσκευασία και ωραίο φινίρισμα, παρόλο που δεν θα με βολέψει το passthrough και παρόλο που η σωλήνα και τα μεγέθη του δεν θα φιλοξενήσουν καμία από τις μπαταρίες που ήδη έχω. Μήπως θα έπρεπε να αναφέρεις κάποια στιγμή κάτι τέτοιο για την εταιρεία αυτή μιας και από όσο δείχνεις έχεις αποφασίσει να ασχοληθείς αρκετά με τις παρουσιάσεις προϊόντων? Την ασυμβατότητα με άλλες συσκευές δηλαδή. Επίσης, δεν είπες κάτι για την τιμή του. Όπως και για τα επιπλέον κόστη αγοράς έξτρα μπαταριών. Και φορτιστή για τους νέους που δεν έχουν ακόμα.

Το σχόλιό μου έχει τις καλύτερες προθέσεις, και θα ήθελα όλοι όσοι διαβάζουν το παρόν νήμα να ανατρέξουν στις μέρες που πρωτοξεκίνησαν το ητ και να φανταστούν πως θα ένιωθαν αν αυτό τους πρότεινε η Χ εταιρεία ώς εισαγωγή στο ητ. Ιδιαίτερα αν είχαν συναντήσει στο δρόμο ελάχιστους ατμιστές, αλλά όλους με πιο νορμάλ starter kits. Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco AEROMega
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 23:21 »
Φίλε Cruiser, συμφωνώ απόλυτα μέχρι και στα κόμματα που έχεις βάλει!! :thumpup:


...........
στ) Σε ποιον απευθύνεται: Σε κάποιον που απλά θα αγοράσει ότι κυκλοφορήσει για οποιοδήποτε λόγο. .........



Δυστυχώς και σε αυτόν που θα δεί ένα βίντεο στο youtube, και δεν θα έχει την πολυτέλεια να ακούσει και την άποψη άλλων μελών - ατμιστών όπως γίνεται εδώ στο φόρουμ. ;)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix