vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, SEB, dkostas, cstavcr, Ηρακλης

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1290 στις: Νοεμβρίου 30, 2020, 16:08 »
Σίγουρα έχει western και black honey από ΤΡΑ. Έχει και αυτό κάτι ψιλοκαπνικό μέσα.  

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1291 στις: Νοεμβρίου 30, 2020, 19:42 »
Το western δεν το έχω δοκιμάσει για να πω την αλήθεια... Μόνο του λέει κάτι ή είναι  καλύτερο σε συνταγές; γενικά ψάχνω αν μπορώ να φτιάξω ή βρω το καπνικο κομμάτι μόνο του χωρίς τα άλλα αρώματα...
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1292 στις: Νοεμβρίου 30, 2020, 21:11 »
Νομίζω ότι το , Western είναι αρκετά έντονο σαν άρωμα  και ιδίως μόνο του. Δες κάτι πιο ήπιο και ολοήμερο.
Ίσως red burley, η, Kentucky, η dk tobacco.
Είναι όμως τελικά καθαρά θέμα του τι αρέσει στον καθένα.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1293 στις: Δεκεμβρίου 01, 2020, 01:06 »
Το loose canon είναι ένα από τα αγαπημένα μου snv και ψάχνω μήπως μπορώ να βρω με κάποιο άρωμα το καπνικο του κομμάτι.
Αν σας έρθει και κάποια άλλη ιδέα καλόδεχουμενη, ευχαριστώ!
Edit
Θα κάνω τις δοκιμές μου με τις προτάσεις σας και ελπίζω κάτι να πετύχω.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1294 στις: Δεκεμβρίου 01, 2020, 14:26 »
Δοκίμασε western + 1/2 black honey από TPA. Ρίξε λίγο wallnut και λίγη καραμέλα και πιστεύω θα είσαι πολύ κοντά.
Είχα δηλώσει στο παρελθόν ότι θα προσπαθήσω να το φτιάξω αλλά την έχω δει Modivin...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1295 στις: Δεκεμβρίου 01, 2020, 15:48 »
Οκ ευχαριστώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος HammerAndSickle

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1296 στις: Ιανουαρίου 10, 2021, 22:38 »
Καλησπέρα σε όλους και ελπίζω να είστε καλά!

SOS!! Είμαι και εγώ ένας από τους ατμιστές που το είχαν ξεκινήσει για λίγο καιρό και το παράτησαν. Μετά από 8 χρόνια (στα 31 μου) κάνω τη δεύτερη προσπάθεια μου, με σαφώς πιο οργανωμένο και συνειδητοποιημένο τρόπο. Έχω καταφέρει να κόψω ουσιαστικά το κάπνισμα αλλά αυτό συμβαίνει μάλλον με νύχια και με δόντια (και με ΠΟΛΛΑ λεφτά σπαταλημένα). Εξηγούμαι: Ψάχνω ένα τσιγαρίσιο / καπνικό υγρό ή άρωμα) το οποίο να με ικανοποιεί. Έχω ξοδέψει αρκετά λεφτά (και σε γλυκά αρώματα αλλά εκεί το εγκατέλειψα γρήγορα) και έχω χύσει αρκετά υγρά.. Αρχικά έψαχνα 1-2 καλά καπνικά και 1-2 καλά φρουτένια / γλυκά για σπάσιμο. Κυρίως ωστόσο ψάχνω το πρώτο (καπνικό) ώστε να ηρεμήσω λίγο και να πω επιτέλους ότι έχω ένα βασικό υγρό που θα τα σκάω. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει τα εξής:

davidorf (e-cig) = 2/10 πραγματικά κακό.
camtel (e-cig) = 8,5/10 πολύ καλό αλλά όταν δοκίμασα να το φτιάξω αγοράζοντας το άρωμα ποτέ δεν κατάφερα να το πετύχω. Γενικά φαίνεται λίγο κακής ποιότητας αλλά μου θύμισε πάρα πολύ έντονα την αίσθηση του καπνίζω βιομηχανικό τσιγάρο, που είναι και το ιδανικό σενάριο).
Don Cristo X0 caramel = 7,5/10 αρκετά καλό και πολύ καλής ποιότητας αλλά μου έβγαζε αρκετή γλυκάδα. Σίγουρα σαν δεύτερο καπνικόγλυκο αξίζει.
Dandy and his Wife = 8 /10 εξαιρετικής ποιότητας και πράγματι (νιώθεις ότι) ατμίζεις ουίσκυ με καπνό και λίγη βανίλια. Εξαιρετικό αλλά για κανένα λόγο δεν είναι για all day, νιώθεις μπεκρής και μάλλον μπουχτίζεις.
Τριμπέκα Φιλότιμο = 4/10 ήταν το πρώτο που άτμισα και ήταν σχετικά κακό. Μάλλον δεν ευθύνεται το συσγκεκριμένο προιόν αλλά το ότι δεν είναι του γούστου μου οι τριμπέκες.
City alter ego = 2 / 10 κακό, που μάλιστα απορώ πως μου το πλάσαρε σαν καπνικό, με ελαφριά γλυκιά επίγευση.
Black legend alter ego = 3,5 / 10 σχετικά κακό και απλώς του δίνω ότι ήταν ελαφρώς καλύτερο από το city και είχε κάτι ιδιαίτερο. Χημικούρα απροσδιόριστη μου έβγαζε όμως.
Tobacco alter ego = 1,5/10 πραγματικά κακό δεν καταλαβαίνω γιατί λέγεται tobacco και πουλιέται ως καπνικό. 

Γενικά λοιπόν από όλα τα παραπάνω (με την εξαίρεση του dandy and his wife που είναι κάτι ποιοτικό και ιδιαίτερο αλλά όχι για όλη μέρα και του don Cristo X0 caramel που ήταν αρκετά τίμιο αλλά ίσως μου παραγλύκιζε) το μόνο (παραδόξως) που με ικανοποίησε ήταν το camtel!! Και το θεωρώ μάλιστα μάλλον κακής ποιότητας... Υπάρχει κάποιος χριστιανός που μπορεί να μου προτείνει με βάση τα παραπάνω κάτι να σταματήσω να χύνω υγρά στο νεροχύτη....;  Απογοητεύομαι σιγα σιγά.. το camtel δεν πετυχαίνεται αν πάρεις μόνο το άρωμα και δεν τρελένομαι να πληρώνω 10μελα :/ 

Επίσης να προσθέσω ότι θέλω κάτι που όντως να είναι τσιγαρίσιο (σαν το camtel) ή έστω κάπως πουρίσιο χωρίς να με χαλάει να έχει ελαφριεεεες νότες από σοκολάτα πχ. βοήθεια....!! SOS

Με βάση όλα τα παραπάνω μπορείτε να μου προτείνετε να δοκιμάσω κάτι;..... Μετά από πολύωρο research εδώ μέσα έχω τικάρει τα εξής: el toro cigarilos, el toro eden, cuban supreme, captain george, latakia, ry4 (flavour art), DK Tobacco Base II, inawera tobacco dnb, Smoke-X After-8 και Turkish Tobacco LIQUA. Είναι κανένα κοντά σε αυτό που ζητάω; ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ/Η ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟ CAMTEL ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΡΗΚΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΕ "ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ 100%'' ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! :D 

Βοήθεια, με νιώθετε κάποιοι το ξέρω!!! :( Σας φιλώ!

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1297 στις: Ιανουαρίου 10, 2021, 23:12 »
Άποψή μου μετά από αρκετά χρόνια ατμίσματος είναι ότι για να πάρεις αξιοπρεπές αποτέλεσμα σε καπνικο, πρέπει να είναι ΝΕΤ.

Cigarillos και Eden είναι κορυφαία και αγαπημένα, όπως και οι βάσεις του για να τις κάνεις σκέτες, προσθέτοντας νικοτίνη.

Επίσης δες στο The Vaping Gentlemen Club. Άπειρα καπνικά με αγαπημένα για μένα το Ghibli, το Mistral και το Blizzard

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1298 στις: Ιανουαρίου 10, 2021, 23:29 »
[member=7458]iPant[/member]

Και απο το The Vaping Gentlemen Club εχουμε καμια ιδεα τι παιζει με παραγγελιες?

Πολυ ωραιες οι προτασεις σου !!!

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1299 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 09:25 »
Εγώ μένω Αγγλία και στέλνουν κανονικά με DHL Express €20, οπότε κάνω σχετικά μεγάλες παραγγελίες για να έχει νόημα να πληρώσω το 20ρικο.

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1300 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 09:57 »
Κριμα!!!
Σε ευχαριστω για τον χρονο σου!!!

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1301 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 09:58 »
Don Cristo X0 caramel = 7,5/10 αρκετά καλό και πολύ καλής ποιότητας αλλά μου έβγαζε αρκετή γλυκάδα. Σίγουρα σαν δεύτερο καπνικόγλυκο αξίζει...
https://www.skroutz.gr/s/24425857/PGVG-Labs-%CE%86%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1-Don-Cristo-30ml.html
αυτό ίσως να σου άρεσε περισσότερο σε σχέση με το ΧΟ που έχει και καραμέλα μέσα.
Επίσης αν πάρεις after-8 μην πάρεις το smoke Χ , γλυκίζει αρκετά κι αυτό, έχει σοκολάτα μέσα,
Υπάρχει και το smoke, χωρίς σοκολάτα.https://www.skroutz.gr/s/24327707/After-8-%CE%86%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1-Smoke-10ml.html που γλυκίζει λιγότερο.
Αν χρησιμοποιείς επισκευάσιμο ατμοποιητή, όπως αναφέρθηκε πιο πάνω κοίτα για ΝΕΤ υγρό

Αποσυνδεδεμένος HammerAndSickle

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1302 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 11:33 »
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας μέχρι τώρα @jimfer13 και iPant! Περιμένω κι άλλους συναγωνιστές μήπως βοηθηθώ...

Μπορεί κάποιος να μου πει / παραθέσει αναλυτικά ποια είναι η "Ν.Ε.Τ" κατηγορία υγρών; Θενξ!

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1304 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 12:01 »
Δοκίμασε και την tribeca της Halo,σταθερή αξία!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364