vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, Buliwyf, Mimhsdr, Mulder, grag

Twitter

Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:20 »
Είναι η συντομογραφία για το ηλεκτρονικό κατάστημα heaven-gifts.com

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 02, 2012, 12:57 »
Καλημερα! Μια που ειμαι καινουρια εδω (εχω αυτοπαρουσιαστει κ ολας) ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το τι ατμοποιητη μπορω να χρησιμοποιησω εκτος απο το μαμισιο στο ovale ego-T μου. γενικα ειναι η δευτερη μερα και το εχω κανει πιπιλα και το 1 ml καπνου δε φτανει παρα μονο λιγες ωρες. εκανα την βλακεια και πηρα με λιγη νικοτινη υγρο ενω πριν καπνιζα πολλα και βαρια τσιγαρα! τα mod προς το παρον δεν τα σκεφτομαι θελω να ξεκινησω με αυτο και βλεπουμε... τι θα μου προτεινατε να παρω και απο που (αν επιτρεπεται αυτο) διοτι διαβαζω παρα πολλες ονομασιες εδω που και να τις googlaro δεν βγαζω ακρη. γενικα θα ηθελα πιο μεγαλο tank ( τσσσ μαθαινω και ορολογιες) και εναν ατμοποιητη που να μην βγαζει ενα αισθημα καμμενου να το πω??? μεταλλικου να το πω???? το ιδιο αισθημα εχω κ οταν ξυπναω και καπνιζω δηλαδη που ειμαι ακαπνη 8 ωρες... αρα δεν ειναι θεμα συνηθειας... οι πρωτες τζουρες που πηρα γενικα ηταν μια χαρα! και τα 2 η.τ που ειχε μεσα την ιδια αισθηση μου αφηνουν. να θεωρησω οτι ειναι ελλατωματικα?? οτι ειμαι απειρη και δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι φυσιολογικο η οχι? δεν με ικανοποιει ο συγκεκριμενος ατμοποιητης? δεν ξερω βρε παιδια τι παιζει! συγνωμη αν δεν ειναι το σωστο μερος να κανω αυτη την ερωτηση...!

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:15 »
καλως ηρθες 

προσωπικα δεν θα σου προτεινα να αγορασεις τιποτα ακομα εκτος ισως απο κανενα υγρο αν οτι εχεις δεν σε ικανοποιει  ...περιμενε καποιες μερες να το συνιθισεις να μαθεις τα χουγια του και αν το 1 μλ σε φτανει για ωρες δεν βλεπω λογο να πας σε κατι πιο μεγαλο ... καλυτερα να αλλαζεις και γευσεις ενδιαμεσα
οι μπαταριες που εχεις μπορουν αν δεχτουν πολλους ατμο αλλα μην μπεις ακομα στο τρυπακι  :)

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:19 »
Κοιτα αδικο δεν εχεις απλα το μονο που φοβαμαι ειναι μην τελικα δε με ικανοποιει αυτο κ τελικα γυρισω στα κανονικα τσιγαρα κατι τι οποιο δε τι θελω πραγματικα!αρα θεωρεις οτι δεν ειναι προβληματικο το ητ η ο ατμοποιητης;φυσαω ξαναφυσαω....διαρροη δε βλεπω.... Τι να πω....


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?qdd4zu

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:28 »
κανενα δεν ειναι τελειο...κανενα δεν μοιαζει με κτ
αλλο μυριζει πλαστικο...αλλο μεταλλικο .... και συνηθως θελουν μερικες μερες να ""στρωσουν""
το καπνισμα θα το κοψεις επειδη το θες ...κι οχι επειδη δεν σου κανει το ητ ...αυτο απλα βοηθαει
δεν νομιζω οτι ειναι ελλλατωματικο... απλα ακομα δεν εχεις μαθει να το χειριζεσαι σωστα ...

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:31 »
μωρε εννοειται πως θελω να το κοψω το κ.τ αλλα χωρις το η.τ δεν νομιζω να τα καταφερω ποτε.... γι αυτο κ αγχωνομαι.... θα αλλαξω υγρο για αρχη και βλεπουμε . παω στα υγρα να δω τι λενε γι αυτα!!!! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:33 »
σορρυ για το off topic αλλα δεν μπορω να απαντησω αλλιως jimkaldi τωρα ειδα οτι απο iphone καρφωνομαι! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:54 »
και εγω καινουργιος ειμαι σχετικα (2 εβδομαδες) και κ.τ. δεν κανω (καπνιζα 1.5-2 πακετα). δοκιμασε καπνικα υγρα με 18 νικοτινη και παρε και ενα dual coil cartomizer απο ενα μαγαζι και αν θελεις και καποιου αλλου ειδους για δοκιμη και βλεπεις τι σου ταιρειαζει

Βεβαια εγω εχω καταληξει στο να παραγγειλω διαφορους ατμοποιητες (CE2, CE3, CE4, DCT, dual coil carto, clearomizer ktlp....) kai διαφορα υγρα (5-6) για να βρω τι θελω........ ;D

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 02, 2012, 13:58 »
Φιλενάδα newatmo, καλωσόρισες στα μυρωδάτα συννεφάκια ατμών! Καλή και γερή προσπάθεια σου εύχομαι.

Στο προκείμενο:
Η απειρία πράγματι κάνει συνεχόμενες και αγχωμένες τζούρες κι έτσι καίγεται εύκολα ένας ατμοποιητής.
Αν συνεχώς αισθάνεσαι τη γεύση "καμένου" κάτι τέτοιο πρέπει να ισχύει.
Οι τζούρες μας πρέπει νάναι απαλές, ήσυχα & αργά τραβηχτές και όχι συνεχόμενες (αυτό δεν μπορώ να το αποφύγω ακόμα, μετά από 62 μέρες ατμίσματος.)

Απ' τη μικρή εμπειρία μου, η  λύση είναι κάθε μια ώρα να αλλάζω ατμοποιητή για να τον ξεκουράζω και να μην τον κάψω.

Σχόλιο (ειδικό, με χιούμορ και χωρίς παρεξήγηση...):
Αν είχα εγώ iphone, θεωρώ πως θα είχα τη δυνατότητα να αλλάξω ατμοποιητή 2 φορές τη μέρα!
πχ θα έπαιζα με ένα-δυο egoC και θα άλλαζα-πέταγα τις κεφαλές σαν πουκάμισα !!!
 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 02, 2012, 14:06 »
μωρε εννοειται πως θελω να το κοψω το κ.τ αλλα χωρις το η.τ δεν νομιζω να τα καταφερω ποτε.... γι αυτο κ αγχωνομαι.... θα αλλαξω υγρο για αρχη και βλεπουμε . παω στα υγρα να δω τι λενε γι αυτα!!!! ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

2-3-4 υγρακια επιβαλλονται για εναλλαγη  για να μην "μπουχτιζεις "
και θα προτεινα εκτος απο καπνικα και καποια γευση για αλλαγη


Αποσυνδεδεμένος theopan

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 02, 2012, 14:46 »
γενικα θα ηθελα πιο μεγαλο tank ( τσσσ μαθαινω και ορολογιες) και εναν ατμοποιητη που να μην βγαζει ενα αισθημα καμμενου να το πω??? μεταλλικου να το πω????

Από τη δική μου 4μηνη πλέον εμπειρία (παρά το ότι είναι μόλις το 2ο ποστ μου εδώ), θα σου πρότεινα να εγκαταλείψεις τους ego-T ατμοποιητές. Ακριβώς τα ίδια προβλήματα είχα κι εγώ. Γεύση καμένου, διαρροές, χουρχούρισμα, υγρό στο στόμα, χαρτοπετσέτες ανά χείρας για να μαζεύω ζουμιά κλπ. Χάλασα καμιά 10αριά από δαύτους τον πρώτο 1-1,5 μήνα μαζί με αυτούς του αρχικού πακέτου και τους εγκατέλειψα. Αφού δοκίμασα cartomizer (όπως ο Giant της nobacco), i-want και DCT, κατέληξα τελικά στον DCT (Titan τον λέει η nobacco είναι αυτός ο μεταλλικός κύλινδρος στο εσωτερικό ενός διαφανή κυλίνδρου που αποθηκεύεται το υγρό). Αν τον γεμίσεις σωστά την 1η φορά, βγάζει πάρα πολλές μέρες, έχει καθαρή γεύση, ξεχνάς τις διαρροές (εντελώς όμως), και ακόμα και ο "μικρός" των 3,5ml έχει μεγάλη αυτονομία. Είναι φθηνός (γύρω στα 3€ το carto μόνο που χρειάζεται να αλλάζεις) και ακόμα φθηνότερος (πολύ) αν τον παραγγείλεις απέξω σε αντίθεση με τους εξωφρενικά ακριβούς και αναξιόπιστους -όπως αποδείχθηκαν σε εμένα- atomizers ego-T.
Και ο i-want που προανέφερα είναι συμπαθητικός (αν και φέρνει γεύση πλαστικού ορισμένες φορές) και ο Giant (αν και δε με ικανοποίησε η ποσότητα του ατμού και το "χτύπημα" παρά τα όσα περί του αντιθέτου έχω διαβάσει), αλλά θεωρώ τον DCT την καλύτερη επιλογή από αυτές που έχω δοκιμάσει.

Υ.Γ. Ανέβασε νικοτίνη άμεσα. Φίλος μου εγκατέλειψε την προσπάθεια μόλις 1 μήνα μετά για 2 λόγους:
1) ego-T atomizers που δεν του στέριωναν με τίποτα και
2) Έκανε το λάθος να ξεκινήσει με χαμηλή νικοτίνη τη στιγμή που ήταν βαρύτατος καπνιστής.
18άρι υγρό τουλάχιστον εφόσον όπως λες κάπνιζες και πολύ και βαριά τσιγάρα. Θα κατεβάσεις στο μέλλον την περιεκτικότητα.
Μην πιέζεις τον εαυτό σου από την αρχή γιατί πολύ απλά είναι βέβαιο ότι θα αναγκαστείς να "ξανακυλήσεις" στο κ.τ. Όταν με το καλό (σύντομα) απεξαρτηθείς  από την "κίνηση", σιχαθείς τους αναπτήρες και τα τασάκια και η μυρωδιά του καπνού αρχίζει να σε ενοχλεί, έχεις κάνει το σημαντικό βήμα, οπότε μπορείς να αρχίσεις να παίζεις με τις αντοχές σου σε λιγότερη νικοτίνη στα υγρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2012, 14:56 από theopan »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 02, 2012, 15:57 »
Misirlou, πρώτα απ' όλα, αιώνιος σεβασμός για τις μουσικές σπόντες, βίντεο και "Όλα από χέρι καμμένα".
Δεύτερον, με γερή δόση χιούμορ: αν ο νονός σου λέγεται Κώστας Μητσοτάκης, έχεις μια λογική εξήγηση για ότι σου συμβαίνει! Δέξου το και ετοιμάσου να σκάσεις ένα κάρο λεφτά σε εξορκιστή!
Τρίτον και σπουδαιότερον, πάρε ένα Tottaly Wicked Tornado - C από e-tsigaro, αγάπη και φροντίδα, ατμοποιητές Tottaly Wicked και αν συνεχίσεις να έχεις θέματα, μπορείς να κάνεις καριέρα σε δειγματοληπτικούς ελέγχους γραμμών παραγωγής! Με την ευστοχία που διαθέτεις, από 10000 άτμο θα διαλέξεις τον ένα που είναι χαλασμένος, βραχυκυκλώνει την μπαταρία, εκπέμπει σήμα που καλεί τους Ελωχίμ και Νεφελίμ στο δίκτυο ηλεκτροδότησης και σου καίνε τους φορτιστές κλπ κλπ.

Σοβαρά τώρα, και χωρίς να έχω εμπειρία με άλλους προμηθευτές, μέχρι στιγμής τα Tottaly Wicked μου πάνε μια χαρά. Και εγχειρήσεις φάγανε και απ' όλα και κανένα πρόβλημα!

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 02, 2012, 18:27 »
και εγω καινουργιος ειμαι σχετικα (2 εβδομαδες) και κ.τ. δεν κανω (καπνιζα 1.5-2 πακετα). δοκιμασε καπνικα υγρα με 18 νικοτινη και παρε και ενα dual coil cartomizer απο ενα μαγαζι και αν θελεις και καποιου αλλου ειδους για δοκιμη και βλεπεις τι σου ταιρειαζει

Βεβαια εγω εχω καταληξει στο να παραγγειλω διαφορους ατμοποιητες (CE2, CE3, CE4, DCT, dual coil carto, clearomizer ktlp....) kai διαφορα υγρα (5-6) για να βρω τι θελω........ ;D


μα δεν καταλαβαινω βρε!!!! αντε το dual coil carto το κατεχω τα υπολοιπα μπα......

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 02, 2012, 18:31 »
μα δεν καταλαβαινω βρε!!!! αντε το dual coil carto το κατεχω τα υπολοιπα μπα......
μπορεις να ριξεις μια ματια ΕΔΩ ισως σου λυθουν οι αποριες  :D

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 02, 2012, 18:37 »
Φιλενάδα newatmo, καλωσόρισες στα μυρωδάτα συννεφάκια ατμών! Καλή και γερή προσπάθεια σου εύχομαι.

Στο προκείμενο:
Η απειρία πράγματι κάνει συνεχόμενες και αγχωμένες τζούρες κι έτσι καίγεται εύκολα ένας ατμοποιητής.
Αν συνεχώς αισθάνεσαι τη γεύση "καμένου" κάτι τέτοιο πρέπει να ισχύει.
Οι τζούρες μας πρέπει νάναι απαλές, ήσυχα & αργά τραβηχτές και όχι συνεχόμενες (αυτό δεν μπορώ να το αποφύγω ακόμα, μετά από 62 μέρες ατμίσματος.)

Απ' τη μικρή εμπειρία μου, η  λύση είναι κάθε μια ώρα να αλλάζω ατμοποιητή για να τον ξεκουράζω και να μην τον κάψω.

Σχόλιο (ειδικό, με χιούμορ και χωρίς παρεξήγηση...):
Αν είχα εγώ iphone, θεωρώ πως θα είχα τη δυνατότητα να αλλάξω ατμοποιητή 2 φορές τη μέρα!
πχ θα έπαιζα με ένα-δυο egoC και θα άλλαζα-πέταγα τις κεφαλές σαν πουκάμισα !!!
 8) 8) 8)


καλε τι παρεξηγηση??? προς θεου!!! χαχα μακαρι να ειχα την δυνατοτητα να αλλαζω σα τα σουτιεν ατμοποιητες!!! χαχαχαχα να ναι καλα η επιδοτηση και κατι πολυ λιγα λεφτακια στην ακρη απο μια γιορτη μου!!! επισης απο οτι μου ειπαν στην ovale οι egoC ατμοποιητεσ ειναι πολυ πιο φτηνοι απο τους T οποτε αν ειχαμε τοσα λεφτα θα περναμε κ πιο ακριβους ακομα! χαχαχα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4683 498501 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:13
από Tem
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης