vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, treloneritis, Xameno_Skli, Doubt

Twitter

Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...

Αποσυνδεδεμένος ORIONAS

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 13:51 »
Μια απο τα ιδια και εγω παιδια.Nobacco Want κατι παιζει με τους ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 13:53 »

- Επίσης, όσο μπορούμε, ενημερώνουμε τα καταστήματα πώλησης, ελληνικά και εξωτερικού για τη μειωμένη απόδοση αυτών που μας πουλάνε. Τους βοηθάμε να εντοπίζουν ευκολότερα τις ελαττωματικές παρτίδες και τα σημεία που πονάνε κατασκευαστικά τα εργαλεία. Παράλληλα, περνάμε το μηνυμα ότι ως καταναλωτές είμαστε δυσαρεστημένοι και πρέπει να βελτιωθεί το προιόν στα σημεία που υποδεικνύουμε.

Όπως τα λες Πέτρα, να προσθέσω πως καλό θα είναι να τους ενημερώνουμε και για τα προϊόντα τα οποία μας έχουνε αφήσει ευχαριστημένους.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 20:49 »
Πολύ καλή σκέψη!
Αν εμείς απαιτούμε after sales service, πρέπει ταυτόχρονα να προσφέρουμε feedback στους εμπόρους.
Θυμηθείτε ότι στα σοβαρά μαγαζιά εξωτερικού υπάρχουν reviews χρηστών που είναι χρήσιμα σε αμφότερους πελάτες και εμπορους

Αποσυνδεδεμένος roula_

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 03:08 »
Και εγώ δεν μπορώ να βρω κάτι καλό μέχρι στιγμής και όλο προβλήματα. :( :(

Εχω αλλάξει  σε 2 μήνες, που το ξεκίνησα ,
 2 ζευγάρια ηλεκτ τσιγ ...τώρα έχω καταλήξει στο no bacco i want
που και αυτό το βλέπω κάπως ...μου έρχετε υγρό στο στόμα, έχω αλλάξει και ατμοπ αλλα τίποτα.
Σήμερα πήρα το διαφανή χωρίς το κορδόνι μέσα, αλλά κάνει θόρυβο όταν ρουφάω, λες και έχει βουλώσει
ο νεροχύτης  :)) :))
Το  πιππάκι είναι στρογγυλό που μου είναι λίγο δύσκολο και αυτό ,
 αλλά το θέμα είναι μην τρέχει στην έξοδο .
 Και που  είπα στο μαγαζί τα προβλήματα που έχω, μου έδωσε άλλο ατμοπ .
Η χρήση που έχω κάνει δεν είναι αρκετή, για να υποθέσω ότι είναι από το χρόνο ,
 γιατί πάντα κάτι  μου βγαίνει και
το σταματάω.
Θα πάω σε  συνάντηση μήπως και μάθω τι μπορώ να κάνω, από τους ποιο έμπειρους .
Τα μαγαζιά που τα πουλάνε, δε τους ενδιαφέρει αν  τους αναφέρουμε τι αντιμετωπίζουμε ...
απλά και αυτοί στην εταιρεία το λένε , και άν....
Καθε μέρα βγάζουν καινούργια,που  δίνουν στη θέση τους κάτι άλλο,  για να μην φύγεις από την μάρκα τους .
Αν ξερει  κανείς κάτι άλλο  ας  απαντήσει εδώ ή με πμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2012, 03:19 από roula_ »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 08:59 »
Ρουλα, σε περιμενουμε σε καποια απο τις συναντησεις μας , να σου λυσουμε απο κοντα τις οποιες αποριες εχεις.
Μην δινει ευκαιριες στο κ.τ. δεν αξιζει.

Αποσυνδεδεμένος renaxan

  • *
  • 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To Mac or not to Mac?
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 23:46 »
Καλησπέρα,

Και εγώ είχα πολλά προβλήματα στην αρχή, με το η.τ. Διάβασα, αγόρασα, δοκίμασα και τελικά κατέληξα σε αυτό http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&products_id=621 . Θα τον βρείς μόνο εξωτερικό προς το παρόν. Ονομάζεται Stardust, Ego CE4+, Ego Vision.. Εύκολος στο γέμισμα πολύ ωραίος στις γεύσεις υγρών. Επίσης πλένεται με απλό, αφθονό νερό.

Αργότερα απόκτησα (τώρα τελευταία) και το γνωστό "Provari". Τον συγκεκριμένο ατμοποιητή τον use σε 4,2 με 4,6 V.

Όταν είμαι έξω use απλές μπαταρίες τύπου eGo. Δυστήχως με αυτές δεν έχουν το ίδιο απολαυστικό άτμισμα..

Κάνε υπομονή και κουράγιο και μην γυρίσεις ποτέ στο κ.τ.  :nope:  Προσπάθησε απλά να βρεις αυτό που σου αρέσει.  :)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 23:50 »
 :bye: :bye: Toν CE4  θα τον φερει αν δεν κανω λαθοσ η zerobaco, κατα την τριτη με τεταρτη

Αποσυνδεδεμένος renaxan

  • *
  • 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To Mac or not to Mac?
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 00:06 »
Ωραία!  :D

Έχω 3, δεν έχουν πάθει τίποτα ακόμα. Τους έχω πάνω από 3 εβδομάδες. Πλύσιμο ανά 2 με 3 μέρες. Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάει έως τώρα, μετά τον Οδυσσέα... Οδυσσέα δεν έχω αλλά τον δοκίμασα, ήταν...  :respect:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 00:09 »
Ολοι ce4 περιμενουμε....για να δουμε :hmmm: απο γευση πωσ ειναι?

Αποσυνδεδεμένος renaxan

  • *
  • 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To Mac or not to Mac?
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 00:28 »
Ολοι ce4 περιμενουμε....για να δουμε :hmmm: απο γευση πωσ ειναι?

Φοβερή!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 00:50 »
νομίζω και το nexxt on.

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:09 »
Είχα εξαφανιστεί απ' τη σελίδα κανα 10ημερο γιατί τράβηξα κυριολεκτικά των παθών μου τον τάραχο!!!
- ίωση με πυρετό
- πολύωρο κλείσιμο σε ασανσέρ
- κάηκε η μητρική στο λάπτοπ
 :wall: :wall: :wall:

Στα η.τ. :
- η πλύση των ατμο egoΤ δεν καταφέρνει να κάνει καλύτερη απόδοση ατμού και γεύσης

- ξέμεινα από ατμοποιητές egoC ovale. Άνοιξα 3 για καθάρισμα και λειτουργούσαν μόνο για μια μέρα (μετά μόνο καμένη γεύση...)
Βαρέθηκα να πληρώνω 25αρια στην ovale!!!!  Και πήρα 5 ανώνυμους από  zerobacco

- 3 από τους 5 νέους ατμοποιητές egoC απ' zerobacco κράτησαν μόνο 2 μέρες!!!!!! (έκανα καθαρισμό και dryburn αλλά τραγούδησα το "όλα από χέρι καμένα"! (σαν τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου)

- κάηκαν(; με μια χρήση) δεν ξαναφόρτισαν, ούτε το λαμπάκι τους δεν ξανάναψε, τα 2 νέα  LSK μου απ' zerobacco (που μου είχαν ήδη αντικαταστήσει τα παλιά)

- η νέα 1100 μπαταρία μού κρατάει μόνο 3 ώρες!!!! (και φορτίζει 5-6 ώρες...)
(δλδ με λίγα λόγια, δυστυχώς παίρνω παράλληλα και πακέτα κ.τ...)

Στη zerobacco, πολύ ευγενικά, τα παιδιά προσφέρθηκαν να μου αντικαταστήσουν τα προβληματικά LSK με imist.
Καθώς, θα τους ζητήσω και καινούργια  1100 μπαταρία. (είναι ούτε 10 ημερών)


Τη γνώμη και την εμπειρία σας :
1. Προβλήματα με το  imist είχατε; Αντέχουν όσο λένε;
2. Πού θα δω-διαβάσω για σωστό καθαρισμό των ατμοποιητών egoT  & egoC;
3. Το μοντέλο αυτό >> F6-LSK  (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3878.0.html) είναι διαφορετικό (και καλύτερο) από το απλό LSK;
(αισθητικά έχω κολλήσει με αυτό το μοντελάκι... να το τολμήσω ή να πάρω ovale;)
4. Μήπως πετάω πολλά λεφτά σε τόσο δύσκολες εποχές;


Και σκέφτομαι :
Με όλες αυτές τις γκαντεμιές, να κάνω αλλαγές στα η.τ. ή .......να κάνω ευχέλαιο;!!!
  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:29 »
off topic
Να καλέσεις ηλεκτρολόγο να σου βάλει ένα πίνακα της προκοπής  :thumpup:
end of off topic
Αν καταφέρεις και χαλάσεις και τον imist, πας για επισκευάσιμο....

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:46 »
Έχω αρκετούς φίλους που κάποια στιγμή δοκίμασαν ητ. Οι πιο πολλοί απο αυτούς το έχουν παρατήσει, ενώ μόνο ένα 10% συνεχίζει να ατμίζει.
Οι πιο πολλοί παράτησαν το σπόρ εξαιτίας  είτε ατυχίας στα υγρά (πήραν μερικά, δεν τους άρεσαν και το παράτησαν) είτε τεχνικών προβλημάτων με τις συσκευές (ατμοποιητές, μπαταρίες κλπ). Όσοι έχουμε μείνει πιστοί ξεκινήσαμε με Μ&Μ (ή KR808D) και στη πορεία πήραμε κι άλλα πραγματάκια. Προσωπικά χρωστάω στο Μ&Μ τη διακοπή του κτ.
Ξέρω ότι δεν υπάρχει τέλεια συσκευή, όμως το Μ&Μ προσφέρει την απλούστερη εμπειρία ατμίσματος με το μικρότερο κόστος, ειδικά αν τα υλικά αγοραστούν απο το εξωτερικό.
Μπορεί οι μπαταρίες του να είναι μικρές, όμως κανείς δεν σου απαγορεύει να έχεις αρκετές, αφού το κόστος τους είναι πολύ μικρό (ξεκίνησα με 7 αγορασμένες από h-g και δουλεύουν όλες μετά από 3 μήνες, μόνο σε μία έχω χαλάσει λίγο το σπείρωμα) ενω πάντα υπάρχει και η λύση της μπαταρίας του hybrid.
Για τους ατμοποιητές δεν το συζητάμε, με τιμή εξωτερικού κάτω από 0.80 και από nobacco ~1.50 και να σου χαλάσει κάποιος τον πετάς χωρίς δεύτερη σκέψη. Καλή γεύση και απόδοση, όχι κορυφαία, αλλά 100% αποδεκτή. Βγάζουν χαλαρά άτμισμα 8-10ml υγρού. Δεν στάζουν, δεν τρέχουν, δεν κάνουν μπουρμπουλήθρες, δεν θέλουν φύσιμα, δεν θέλουν καθάρισμα, δεν θέλουν ντάντεμα.
Με λίγα λόγια η κορυφαία επιλογή για τον αρχάριο ή γι αυτόν που απλά θέλει να αντικαταστήσει το κτ με ηλεκτρονικό χωρίς να χρειάζεται κατσαβίδια, τσιμπιδάκια, βελόνες και ένα σωρό άλλα αξεσουάρ μαζί του.
Αυτή είναι η πρόταση μου σε όλους τους γνωστούς μου που θέλουν να ξεκινήσουν το ητ. Πρώτα αυτό, κόψτε το τσιγάρο, και μετά ψαχτήτε για ότι άλλο θέλετε.....

ΥΓ: Δεν χρειάζονται 7 μπαταρίες, απλά στην αρχική μου παραγγελία από HG έπρεπε να συμπληρώσω 100$ για να έχω free shipping οπότε φόρτωσα 7 μπαταρίες, 2 φορτιστές, καμμιά 50αρια κάρτο και passthrough. Μέχρι σήμερα και για αρκετό καιρό ακόμα θα είμαι ΟΚ σε hardware. Υπολογίζω ότι με αλλα 50$ σε ατμοποιητές θα βγάλω όλη τη χρονιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2012, 02:57 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελαττωματικές συσκευές - συνηθισμένο φαινόμενο...
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:17 »
Τι είναι το  h-g ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823565 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568306 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243406 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1614 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem