vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, Tem, manoslykos, Ηρακλης, Buliwyf, dvelev

Twitter

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #750 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:06 »
ΗΤ και βελονισμός παράλληλα τι παίζει ?

Αποσυνδεδεμένος satya

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "No mud, no Lotus"
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #751 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:06 »
Ευχαριστώ και τους δύο  ;D



@rosenred ναι το έχω διαβάσει ότι είναι λόγω διακοπής κτ, γι'αυτό ρώτησα γιατί οι παλαιοί όλο και κάποια εικόνα μεγαλύτερη και καλύτερη θα έχετε επί του θέματος  :)

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #752 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:17 »
ΗΤ και βελονισμός παράλληλα τι παίζει ?

Ναι, στα DIY υγρά  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #753 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:44 »
Δεν είναι ξεκάθαρο το στάδιο καπνίσματος-->ατμίσματος που βρίσκεσαι και πως αν τώρα μόλις ξεκίνησες έφτασες με μια δυνατή μπαταρία κι έναν πολύ διαφορετικό ατμιστή.  Αν θεωρήσουμε ότι ο Ιjust2 έρχεται με ένα δικό του ατμοποιητή πολύ ελεύθερο σε αέρα και υγρό, σε 0.3ω πως πήγες στα 1.8;  Να υποθέσω ότι τα πήρες μεταχειρισμένα από κάποιον άλλο γνωστό σου;  Τα υγρά;  Μήπως είναι αρχαία;  Λίγο κουλό μου ακούγεται να σε καίει κάτι τέτοιο.  Η λειτουργία που περιγράφεις δεν θυμίζει 1.8 αλλά 0.1-0.5  για αυτό είπα να ανεβάσεις αντίσταση.  Έχεις δυνατότητα να μετρήσεις αντίσταση;  Έχω δοκιμάσει κι εγώ υγρά που μου φάνηκαν λίγο πιο σκληρά στον λαιμό.  Αλλά υπάρχουν και παλαιά υγρά που τσιμπάνε άσχημα.
Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές! Ατμιζω δυο μερες και αγορασα μια μπαταρια ijust2 και τον nautilus mini. Αν ρωτας πως και δεν αγορασα κατι πιο απλο σε ατμοποιητη ειναι επειδη ψαχτηκα εδω μεσα! Δε μπορω να μετρησω την αντισταση του αλλα θυμαμαι οτι εχει 1,8. Θα μελετησω λιγο παραπανω γιατι τωρα μαθαινω και αυτα που μου λες μου φαινονται ακομη κινεζικα!! Υγρα πηρα για πρωτη φορα το el greco classic. Τωρα πηρα το agrinio και ειναι πολυ πιο ωραιο!

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #754 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:45 »
@satya

Με λίγο οδοντικό νήμα γλιτώνεις και τον οδοντίατρο :thumpup:

@cho oyu

Μιλάω πάντα για kanthal ::)

Αποσυνδεδεμένος satya

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "No mud, no Lotus"
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #755 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 13:22 »
@Alxhmisths λέω να πάω έτσι κι αλλιώς και να τον θαμπώσω!!  ;D

Ευχαριστώ όλους :)


Αποσυνδεδεμένος atlas

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #756 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 13:31 »
ενοχλησεις/παρενεργειες απο τη χρηση δε θα μπορουσα να πω, σταματησα μπαμ το κ.τ απο 10/12(κι άρχισα η.τ σε μια απόφαση της στιγμής) όντας καπνιστης για πολλα χρονια(μονο αφιλτρα και τα τελευταια 10+ αφιλτρα εναν συγκεκριμενο καπνο).Ειμαι εθισμενος καθαρα στη νικοτινη... όταν πήγα να το κόψω πριν κάποια χρόνια για 10 μέρες ακαπνίας  ο οργανισμός μου ανέβαζε πυρετό 38-38.5 χωρίς να πέφτει από τα συνήθη αντιπυρετικά... δεν άντεξα και ξανακάπνισα=>πυρετός εξαφανίσθηκε....
Από τις μέχρι τώρα εμπειρίες/εντυπώσεις μπορώ προς το παρόν να καταθέσω τα εξής:
1.Για 3 βδομάδες χρήσης η.τ(διακοπής κ.τ) έβγαζα φλέμματα(γέμισα ένα μπουκαλάκι 500ml περίπου)
2.Άρχισα να βήχω(δεν έβηχα πριν), αν και ακούγεται οξύμωρο, είναι πραγματικότητα(Στις 40 μέρες πλέον δεν βήχω πάρα μόνο αν ατμίσω πνευμονικά δ/μα με μενθόλη που τα ψιλοαποφεύγω)
3.Στον ένα μήνα ακριβώς τα δάκτυλά μου απέκτησαν το χρώμα τους(είχα ξεχάσει πως είναι το πραγματικό)
4.Δεν έχω πονοκέφαλο όπως μετά από πολλά κ.τ
5.Η μύτη μου είναι πάντα υγρή όπως των σκύλων πλέον
6.Έχω ξεπαραδιαστεί να αγοράζω χαρτί κουζίνας,χαρτοπετσέτες κ.λ.π
7.Αποκαταστάθηκε μερικώς η οσμή της ανάσας μου(τα υπόλοιπα στον οδοντίατρο ωσονούπω)
8.Το παιδί μου επιζητά να με μυρίζει πιο συχνά(επομένως η συγκέντρωση έκκρισης βρωμοτοξινών από την επιδερμίδα μου προφανώς ελαττώθηκε)
9.Τα δάκτυλα μου σιγά σιγα δείχνουν να αιματώνονται(να αυξανεται το οξυγονο μαλλον καλυτερα και να μειωνεται το μονοξειδιο του ανθρακα)
10.Το στομάχι μου φαίνεται να είναι σε καλύτερη κατάσταση από πριν
11.Η διάθεση μου επίσης
12.Η ποικιλία στις γεύσεις αναζωογόνησε μαλλον τους γευστικούς μου κάλυκες σε σχέση με το παρελθόν(δεν πρόκειται να δοκιμάσω καπνική γεύση, δεν μου λείπει αυτή η γεύση όσο κι αν ακουστεί παράξενο... επιζητώ να ατμίζω μόνο φρούτα και ίσως κάποιο gourmet)
13.Η χειρότερη όμως παρενέργεια ήταν ότι καταστράφηκε ο οικογενειακός προυπολογισμός εντελώς μέσα σε 40 περίπου μέρες(επένδυσα περίπου το 1/4 μιας καπνοχρονιάς) αλλά όπως λες μια ευχή στο αγαπημένο σου πρόσωπο και το πρώτο που σου ρχεται στο μυαλό είναι το γνωστό... να σαι καλά... έτσι μάλλον φαίνεται ότι είναι και σ αυτη την περίπτωση(με πολλά ερωτηματικά που θα αντιμετωπίσω όταν και όποτε ρίξω τη νικοτίνη στο μηδέν)

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #757 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 14:41 »
Αυτό με τις χαρτοπετσέτες και το χαρτί κουζίνας είναι μάστιγα!

Αποσυνδεδεμένος atmismos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια
    • Atmismos
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #758 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 23:11 »
Ρε αντιοικολόγοι εχθροί του δάσους, κανένα παλαιό λευκό βαμβακερό σεντόνι δεν έχετε να κόψετε τετραγωνάκια 20x20 και να τα πλύνετε μία σε καυτό νερό να'χετε για ένα μήνα;  Αφήστε που στα περισσότερα χαρτικά είναι φορτωμένα ένα σορό χημικά που βάζετε στο στόμα σας και στον ατμό σας.

Δεν μας έφταναν τα 500 μπουκαλάκια θα έχουμε και σχοινιά με 500 μαντηλάκια απλωμένα.  Συμβόλαιο συμβίωσης βλέπω, με άλλο άνθρωπο δεν βλέπω ... μέχρι και το σκυλί με έχει βαρεθεί.  Φαρμακείο το έχεις καταντήσει το μπουρδ....λο.. μου γαβγίζει.

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #759 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 19:06 »
3η μερα ατμισματος και νιωθω πολυ καλυτερα το λαιμο μου. Ειχατε δικιο τελικα. Καποιες φορες νιωθω ενα καψιμο στην εκπνοη αλλα γενικα καλυτερευει. Ισως πεσω και στη νικοτινη απο 12mg που κανω τωρα. Καπνιστης 15-20malrboro τη βγαζω ολη τη μερα με 1 το πολυ 1,5 ml και ειμαι πληρης. Το δευτερο υγρο που δοκιμασα και ατμιζω ειναι το agrinio τελειο για μενα μεχρι στιγμης.

Αποσυνδεδεμένος AstraL

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #760 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 01:43 »
Eίμαι περίπου οκτώ ημερών ατμιστης  δεν είμαι σίγουρος εάν είναι από το άτμισμα αλλά έχω έναν ελαφρύ (πλάκωμα) ας το πω στο στήθος . Κάνω 9 νικοτίνη υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτό ? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #761 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 01:56 »
Κατά πάσα πιθανότητα, όχι. Η νικοτινη που ατμιζεις είναι σχετικά χαμηλή, δύσκολο να σου προκαλέσει κάποιο τέτοιο σύμπτωμα. Εκτός κι αν ατμιζεις 10+ ml τη μέρα. Τότε να το συζητήσουμε.
Τι κατανάλωση κάνεις και ποιον ατμοποιητη χρησιμοποιείς;

Γενικά να ξέρεις πως τις πρώτες 2-3 βδομάδες μπορει να υπάρξουν κάποιες μικροενοχλησεις που οφείλονται στη μετάβαση απ το κανονικό στο ηλεκτρονικό τσιγάρο. Υπομονή χρειάζεται να περάσει αυτή η περίοδος και μετά όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος AstraL

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #762 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 02:27 »
4-5ml max την ήμερα, έχω τον  ατμοποιητη eleaf gs air . thx anyway φιλε Nemesis :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #763 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 02:35 »
για το σεξ έχει πει κανείς βρε παιδιά; τρελή παρενέργεια η κατακόρυφη άνοδος των επιδόσεων  :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #764 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 02:40 »
4-5ml max την ήμερα, έχω τον  ατμοποιητη eleaf gs air . thx anyway φιλε Nemesis :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:

Μια χαρά είσαι, δεν έχεις να αγχώνεσαι.
Δωστου λίγο καιρό να συνηθίσει ο οργανισμός σου στην αλλαγή και θα δεις πως θα περάσει μόνο του.

Αν από την άλλη βλέπεις να συνεχίζει ή να αυξάνεται το πλακωμα, πρέπει να το κοιτάξεις παραπάνω, ίσως και με κανένα γιατρό. Εγώ μηχανικός είμαι. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro