vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, Milarepa, manoslykos, nXtLs, itinenkoaz

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #720 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 22:22 »
Το κακό με τα κινεζομάγαζα είναι ότι πως γλυκαίνεσαι με τις τιμές τους και μετά σε πιάνει η καρδιά σου που κάηκε η κεφαλή πριν παραλάβεις την παραγγελία. ::)
Ευχαριστώ για το σπρώξιμο. Ήμουν μια εβδομάδα τώρα πάνω στο φράχτη, να πηδήξω-να μην πηδήξω στην αυλή με τους επισκευάσιμους. Τι να κάνω, αφού με έριξες... Πετάγομαι να πάρω μια σάκα κι έρχομαι με καινούριες n00bοερωτήσεις.

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #721 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 23:17 »
Να πηδήξεις ναι, είναι άβολα πάνω στον φράχτη. Εγώ ήμουν κανένα μήνα τώρα καθισμένος, πιάστηκε ο κώλος μου.. Σκοπός στο τέλος της χρονιάς να λέμε και μεις πράματα όπως "χαλαρό το βαμβάκι στα λούκια και άνοιξε λίγο τα υγρά"  :thank_you2:

Επειδή προβλέπω να είσαι στο τοπ της τάξης, θα έρχομαι να μου δείχνεις και μένα όταν δεν καταλαβαινω.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #722 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 23:57 »
παντος εγο εχο ολους τους ναφτιλους και τριτον μινι και ναφτιλο 2 ορεος ο 2 αλλα η εφκολια και η στεγανοτιτα τον παλιον ναφτιλον εινε πολι ανοτερη. σαν τζουρα ο 2 φοβερος απλα εχει τα προβλιματα που αναφεροντε και με λιγοο διαβασμα λινοντε.αλα αχιζι και παλι παρα τα προτα προβλιματα που παρουσιαζοντε που επαναλαμβανο λινοντε. :)
Με διάθεση και επιμονή, όλες οι δυσκολίες ξεπερνιούνται.

( βρε αδελφέ, βάζε και κανένα κεφαλαίο μετά από τις τελείες )
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 00:39 από 30SmokingYears »

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #723 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 02:04 »
θα έρχομαι να μου δείχνεις και μένα όταν δεν καταλαβαινω.  :yes:
Να κάτσουμε στο ίδιο θρανίο.
Γαλαρία όμως για να μην ενοχλούμε με τα ντουμάνια.  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #724 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 02:12 »
Να πηδήξεις ναι, είναι άβολα πάνω στον φράχτη. Εγώ ήμουν κανένα μήνα τώρα καθισμένος, πιάστηκε ο κώλος μου.. Σκοπός στο τέλος της χρονιάς να λέμε και μεις πράματα όπως "χαλαρό το βαμβάκι στα λούκια και άνοιξε λίγο τα υγρά"  :thank_you2:

Επειδή προβλέπω να είσαι στο τοπ της τάξης, θα έρχομαι να μου δείχνεις και μένα όταν δεν καταλαβαινω.  :yes:
Το βαμβάκι καλοχτενισμένο και ξαπλωμένο πάνω στο ντέκ. Μυτούλες στα αυλάκια. Κλείνουμε τα υγρά, γεμίζουμε και μετά ανοίγουν και πάλι. Αυτό δεν είναι ατμοποιητής, μην πω τι είναι και με κόψει η λογοκρισία. Είναι και ξύπνια ακόμα η Ιερά Εξέταση  :))

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #725 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 21:47 »
Να κάτσουμε στο ίδιο θρανίο.
Γαλαρία όμως για να μην ενοχλούμε με τα ντουμάνια.  :))
Τα ντουμάνια σου θέλεις να πεις, άντε να κάνω και γω ένα τσικ για βοήθεια :angel:
Ωραία, εσύ θα ντουμανιάζεις να μην φαινόμαστε την ώρα του τεστ και γω θα κοιτάω πως το έστησες.


@Κώστα, γι'αυτό και γω έχω δύο να έρχονται, έναν απο αυτούς που λένε οτι όπως και να τα πετάξεις μέσα ατμίζει, και έναν δεύτερο για να μπορώ να λέω και γω "πήρα τα υγρά στα χέρια". Είναι πάνω στην καμήλα ακόμα βέβαια, έχουμε καιρό.

Αποσυνδεδεμένος karless

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #726 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 17:25 »
Καλησπέρα  ,έχει βρει κανεις λύση με το υγρό που κολλάει στο γυάλινο πυρεξ πάνω πάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #727 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2017, 19:18 »
Δεν είναι τόσο μεγάλη η ποσότητα ώστε να είναι ενοχλητικό.
Απλά σε κάθε γέμισμα (συνήθως), καθαρίζω λίγο με ένα κομμάτι χαρτί, ίσα ίσα να μη νιώθω τη λιπαρότητα στα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #728 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 12:09 »
Όπως και να έχει την χαρτοπετσετα , μαντηλάκι, κατά την πλήρωση με υγρα του ναυτίλου 2,την χρειά ζεσαι...:D.
Σε αλλους επισης σύγχρονους ατμο. ,(cubis 2 , melo 4, κ.λ.π)δεν έχεις τέτοιο προβληματάκι. Ούτε χρειάζεται να τον αδειάσεις για να αλλάξεις κεφαλή και  εχουν κ μεγαλύτερης χωρητικότας τανκ. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Mdu

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #729 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 14:04 »
Προτασεις για υγρα που αποδιδουν καλα στο ναυτιλο?

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #730 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 14:14 »
Όπως και να έχει την χαρτοπετσετα , μαντηλάκι, κατά την πλήρωση με υγρα του ναυτίλου 2,την χρειά ζεσαι...:D.
Σε αλλους επισης σύγχρονους ατμο. ,(cubis 2 , melo 4, κ.λ.π)δεν έχεις τέτοιο προβληματάκι. Ούτε χρειάζεται να τον αδειάσεις για να αλλάξεις κεφαλή και  εχουν κ μεγαλύτερης χωρητικότας τανκ. :hmmm:
Όσον αφορά το χαρτομάντηλο, σε μένα δεν χρειάζεται, στους δύο ναυτίλους 2 που έχω (εδώ και 6 μήνες). Και τους γεμίζω περπατώντας στο δρόμο.
Όσον αφορά την αλλαγή της αντίστασης και τη χωρητικότητα του τανκ, όντως... 

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #731 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 17:25 »
εχοντας ολους τους ναφτιλους και τριτον μινι ο καλιτερος ατμο μακραν εινε ο παλιος ναφτιλος μινι. εχο και τον 2 πεταχα τα χρηματα μου. :wall: εχει φοβερη τζουρα αλλα ειναι προβλιματικος τρεχει ιγρα και μαλ... :wall:

Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #732 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2017, 20:20 »
εχω τον ναυτιλο2 κανενα πενταμηνο με σχεδον καθημερινη χρηση ακομη διαρροη δεν εχω
πρεπει να ειμαι απο τους τυχερους τελικα 

Αποσυνδεδεμένος ExCiZieR

  • *
  • 18
  • My devices - https://i.imgur.com/l7IRoFM.jpg
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #733 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 13:36 »
Καλησπερα σε ολους και απο μενα.   Ξερω δεν ειναι το σωστο μερος για πρωτο ποστ αλλα θα ακολουθησει ερωτηση για ναυτιλο. TLDR στο τελος.

Πρωτη επαφη με ΗΤ πριν περιπου 5 χρονια.  Ενα ecig της nobacco.  Μια χαρα εκανα 1 μηνα με σκοπο να το κοψω εντελως.  Ουτε αντισταση δεν προλαβα να αλλαξω και το καταφερα.  Εκανα σχεδον 2 πακετα camel την ημερα. Η αληθεια ειναι οτι λογω απειριας δεν νομιζω οτι εκανα και σωστη επιλογη\χρηση,  δεν με καλυπτε πολυ η ολη διαδικασια. Δυστυχως ενα περιστατικο εναμιση χρονο μετα με εκανε να ξεκινησω παλι ΚΤ,  ξανα σχεδον 2 πακετα camel.

Πριν δυο μηνες μπηκα σε ενα μαγαζι,  του λεω την ιστορια,  και νομιζοντας οτι το ντουμανι ειναι αυτο που δινει την απολαυση,  ζητησα κατι "δυνατο" να με πιασει. Ειδα μερικα τελικα πηρα ενα pico25 με ενα vaporesso subohm veco 2ml.  Οκ γευση οκ ντουμανι,  αλλα μικρος.  Ειμαι ολη μερα δουλεια με κοστουμι και το να γεμιζω καθε μερα,  οσο να ναι στο γεμισμα του ολο και θα λερωθει το χερι σου λιγο με υγρο.  Εψαχνα στο ιντερνετ κατι εναλλακτικο,  ωστε να κρατησω τον veco σαν δευτερο με αλλη γευση.  Μην κουραζω αλλο πηρα της Eleaf Ello subohm 4ml 25mm με το καπακι που ανοιγει στο πλαι. Δυστυχως μετα απο τις 2 αυτες αγορες βρηκα το φορουμ εδω.  Αρχιζω μαθαινω δυο πραγματα για αντιστασεις,  σωστη χρηση, διαδικασιες,  επισκευασιμους κλπ κλπ. Ισως ειχα γλιτωσει μερικα εξοδα.

Βαζω και την γυναικα μου στον χορο. Οι πνευμονικες την πνιγουν οπως και μενα στην αρχη.  Επισης εκεινη 2 camel την ημερα. Και δουλεψε παλι το παλιο ecig οπως παλια.  Ναι αλλαξα αντισταση πρωτα!!  Το θεμα ειναι οτι ξεκινωντας να της το σεταρω πιο σωστα αυτην φορα λογω γνωσεων απο εδω, ειδα οτι και εμενα τελικα οι τσιγαρισιες τζουρες ειναι αυτες που ευχαριστιεμαι πιο πολυ,  και επισης λογω πιο μικρου ντουμανιου ειναι πιο ευκολο για stealth τζουρες στο γραφειο.  Γενικα πιο διακριτικο mode,  ενιωθα λιγο βλεματα σε καφετεριες με το ντουμανι,  λιγο αβολα θα ελεγα.  Της το φτιαχνω ολα καλα ξεκινησε κανει αυτο το παλιο ecig με κατι 1.8 coils της Aspire και Camtel eliquid.

Round 3. Τι θελουμε; Τσιγαρισιες. Μεγαλο τανκ. Easy top fill on the go.   Διαβασμα εδω.  Joytech Cubis 2 ~4ml με τις nonTPD 1,5ohm coils. Οκ σαφως καλυτερες τζουρες,  αλλα και παλι οχι τοσο σφιχτες οσο των 1.8ohm της γυναικας μου. Παλι κατι με ετρωγε.

Round 4. Ξανα διαβασμα εδω.  Ωρες. Youtube reviews. Ξανα εδω.  Ποιος ειναι ο καλυτερος με τις πιο σφιχτες τζουρες.  Μαλιστα Ναυτιλος. Ο ξακουστος Ναυτιλος.  Μα ειναι μικρος,  μα δεν εχει easy clip top fill, παω και τον δοκιμαζω.  Τον 2 με τις 1.8 coils στην πιο μικρη τρυπα airflow.  Oh boy....  Oh boy....  Φερτον λεω στο παλικαρι.  Ηταν σαν να κανω ΚΤ.   Απιστευτη απολαυση. Και αν θελω πιο αερατη ευκολο στην ρυθμιση. Ο cubis 2 ακομα και με κλειστο airflow εντελως τοσο σφιχτη δεν δινει. Χαλαλι οι λιγες μπουρμπουλιθρες στην αρχη.  Χαλαλι το γεμισμα καθε μερα. Χαλαλι που θες την χαρτοπετσετα στο γεμισμα.

TDLR.  Συγνωμη αν κουρασα. Και φτανω αισιως στο ερωτημα. Δεν υπαρχει ρε παιδια ενας ατμο με τσιγαρισιες σφιχτες σαν του Ναυτιλου 2 τις 1,8ohm,  μεγαλυτερη χωρητικοτητα 4ml στα 25mm και easy top cap fill οπως του Ello και του Cubis 2? Ειδα τον Kabuki οκ αλλα πιστευω ουτε τοσο easy ειναι στο γεμισμα ουτε 3ml θα με καλυψουν. Πιστευω αν υπηρχε κατι τετοιο θα ειχε επιτυχια σε πωλησεις λογω πρακτικοτητας. Αν υπαρχει ηδη ειμαι ετοιμος για round 5. Οχι οτι οι αλλοι 3 ατμο ειναι στο συρταρι.  Πηρα μοντακια και εχουν διαφορετικες γευσεις για οποτε μου την δινει το βραδυ.

Σας ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα.  Καλως σας βρηκα. 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #734 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 14:26 »
Μια και είσαι του διαβάσματος...
http://vaping.gr/index.php/topic,30671.0.html

Πάντως, αν διαλέξεις κάποιον να γεμίζει εύκολα (on the go) από πάνω χωρίς χαρτομάντηλα, έστω και αν είναι 2ml χωρητικότητας, κρατάς μαζί σου το μπουκαλάκι σου με 10ml και είσαι ομοίως (και με περισσότερα ml)... on the go! :)

Όπως θα δεις διαβάζοντας, οι 1.8Ω BVC του ναυτίλου 2 μπαίνουν και σε άλλους ατμοποιητές.
Μετά από κάποιες μέρες χρήσης του ναυτίλου 2, τα λάστιχά του θα έρθουν στα ίσα τους και δεν θα έχει διαρροές. Θα μπορείς να τον γεμίζεις... on the go!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2017, 14:40 από alexoyiorgis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix