vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bloodlessz, dimitraf, manoslykos, Boogie2008, ZoeM

Twitter

Η πρώτη μου μέρα!

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 09:35 »
@ vap_mania:
Εδώ έρχεται το γνωστό ρητό: "κάθε αρχή και δύσκολη".
Μην απελπίζεσαι με την πρωτόγνωρη "αποκρουστικότητα" που σου έδωσαν οι γευστικοί σου κάλυκες, γιατί σταματώντας το KT έβαλες τις αισθήσεις σου σε άλλη ταχύτητα, και μέχρι να "σταμπιλαριστουν" θα περάσει λίγος καιρός. Καλό θα ήταν να βρείς μια γεύση που θα γαργαλάει την στοματική σου κοιλότητα "κάθε" φορά που θα ατμίζεις. Προσπάθησε ο συμβιβασμός σου αυτός να καλύπτει εσένα ολοκληρωτικά και "όχι" τον πωλητή των ηλεκτρονικών τσιγάρων.Ίσως να χρειαστεί να πας και σε άλλο κατάστημα για δοκιμές, γιατί δεν  είναι δυνατόν να έχει  ΟΛΑ τα υγρά αναπλήρωσης "ένα" κατάστημα. Αφιέρωσε λίγο χρόνο παραπάνω τώρα στην αρχή, και με το πλήρωμα του χρόνου θα δεις ότι θα αποζημιωθείς.
ΥΓ:Η μυρωδιά του αποκρουστικού υγρού φεύγει εύκολα με λίγο σαπουνόνερο..so don't worry.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 09:42 »
απ τα λιγα που διαβασα εχει αρπαξει το βαμβακι της αντιστασης (δεν ξερω τι γευση εχει ο καθε ενας αλλα εγω με τετοιους ατμοποιητες πανω απο 11-12w επαιρνα καμμενο και μετα η αντισταση ηταν για πεταμα, τουλαχιστο με τη δικη μου γευση).
Αλλαζεις αντισταση, πλενεις τον ατμοποιητη, βαζεις μεσα το υγρο το οποιο δοκιμασες και σου αρεσε, βιδωνεις την αντισταση, βιδωνεις τον ατμοποιητη στο mod σου, αφηνεις το mod σε καθετη θεση κανα 5λεπτο (ειναι σημαντικο γι αυτου του ειδους τους ατμοποιητες για να ποτισει το βαμβακι της αντιστασης με υγρο αλλιως ισως  ξαναπεταξεις αντισταση) και μετα ξεκινας το ατμισμα σου με ισχυ 7.8-9w.
Αν μετα απ αυτα παλι εχεις θεμα τοτε -και μονο τοτε- αλλαξε υγρα


καλως ηρθες στην εποχη του ατμου


btw οι αντιστασεις αυτου του ατμοποιητη ΔΕΝ κανουν για 20w, ουτε για 15. Για πλακα καιγεται το βαμβακι και παιρνεις γευση καμμενου βαμβακιου

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 10:55 »
Εγώ ένα πράγμα θα σου πω για να μη σε πάρει τελείως απο κάτω!
Υπάρχουν υγρά που θα σε ενθουσιάσουν, που μόλις τα δοκιμάσεις θα βγεί αβίαστα χαμόγελο!   ;) Πιπίλα δηλαδή, τόσο ωραία! Σαν καινούριος και εγώ, όσο δοκίμαζα έπαθα πλάκα με κάποια! Δεν το πίστευα! Και κυρίως δεν πίστευα οτι μπορούσα να ικανοποιήσω την ανάγκη μου για τζούρα και "ντουμάνι" σε συνδυασμό με μια υπέροχη γεύση και χωρίς να μου γίνεται το στόμα "παντόφλα".
Δε σημαίνει οτι αηδίασες με ένα υγρό θα είναι όλα έτσι ή οτι το η.τ. είναι χάλια τελικά! Αν βρεις κανέναν να σε πάει σε κάποιο μαγαζί, κάντο, για να μην πας περίπτερο!

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 10:59 »
Χμμμμ.
Λοιπον νιώθω λιγο υπεύθυνος γιατι όταν η μανια είχε μπει πριν απο λίγες μερες είμουν απ τα ατομα που είχα δώσει και εγω την αποψη μου αν και εγώ δεν μπηκα σε συστάσεις αλλά προτεινα να δοκιμάσει τις προτάσεις μας σε μαγαζί.
Λοιπον όσο αφορα την λειτουργία και το τι μπορει να πήγε στραβά νομίζω ο φίλος ο nick74 που είχε και παρομοιους ατμοποιητες σε συμβουλεψε σωστά.


απ τα λιγα που διαβασα εχει αρπαξει το βαμβακι της αντιστασης (δεν ξερω τι γευση εχει ο καθε ενας αλλα εγω με τετοιους ατμοποιητες πανω απο 11-12w επαιρνα καμμενο και μετα η αντισταση ηταν για πεταμα, τουλαχιστο με τη δικη μου γευση).
Αλλαζεις αντισταση, πλενεις τον ατμοποιητη, βαζεις μεσα το υγρο το οποιο δοκιμασες και σου αρεσε, βιδωνεις την αντισταση, βιδωνεις τον ατμοποιητη στο mod σου, αφηνεις το mod σε καθετη θεση κανα 5λεπτο (ειναι σημαντικο γι αυτου του ειδους τους ατμοποιητες για να ποτισει το βαμβακι της αντιστασης με υγρο αλλιως ισως  ξαναπεταξεις αντισταση) και μετα ξεκινας το ατμισμα σου με ισχυ 7.8-9w.
Αν μετα απ αυτα παλι εχεις θεμα τοτε -και μονο τοτε- αλλαξε υγρα
btw οι αντιστασεις αυτου του ατμοποιητη ΔΕΝ κανουν για 20w, ουτε για 15. Για πλακα καιγεται το βαμβακι και παιρνεις γευση καμμενου βαμβακιου


Τώρα όσο αφορά την γεύση και εγώ πρόσφατα ξεκίνησα το ΗΤ (1 μήνα) αφου δοκίμασα υγρά και επειδή πιστευα ότι αν έπαιρνα κάτι με γλυκια η φρουτένια γεύση στην αρχη θα με μπουχτιζε πήρα το ελ καπιταν κλώνο το ολντ χομπορν της ecovape αφού δοκίμασα αρκετα καπνικα. Την δεύτερη μέρα λοιπόν δεν το αντεχα, πηγα πίσω στο μαγαζί και πηρα το relax (ετυχε να είναι εκει ενας συνατμιστης που έκανε το ιδιο και δοκίμασα) και έβαζα 5/6 ολντ χομπορν και 1/6 relax για να σπάει η καπνιλα του καπνικου. Μετά απο 5 μέρες δοκίμασα κάτι αλλα υγρα που δεν είναι τόσο καπνικα πχ to cohibas το santo domingo και μετά δοκίμασα και ενα καπνικο το Manhatan  ε μου ρθε να κάνω εμετό. Πηρα και τα δυο (cohibas, santo domingo) και τα έκανα ξεχώριστα οχι μιξη για να μην μπερδευτουν . Οταν τελείωναν έβαλα λιγη μίξη που μου είχε απομεινει απο ολντ χομπορν και relax γιατι ήταν βράδυ και είχα ξεμεινει και τα μαγαζιά ήταν κλειστα. Ε μου ήρθε να κάνω εμετο, τελικά τα βαριά καπνικά εμένα δεν μου κάνουν αλλα ταλαιπωρήθηκα λιγο. Φαντάσου ότι βρέθηκα με ενα συμφορουμίτη να μου δείξει για αντιστάσεις και δοκίμασα ένα καπνικο και πάλι το ιδιο. Αρα δοκίμασε υγρα μην φοβηθείς να πάρεις κάτι που δεν είναι τοσο καπνικο.


Αυτα


Υ.Γ. Πολύ σώστός και ο BigSur.



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:55 »
@vap_mania

Για ξεκίνημα καλώς μας ήλθες.

Όσον αφορά το θέμα σου τώρα:

Είθισται οι πωλητές στην πλειοψηφία τους, να θεωρούν τον νεοεισερχόμενο στο ητ ως "άγραφο χαρτί" και να του προτείνουν κάποια στάνταρ πράγματα. Καπνικό+μπόλικη νικοτίνη. Πρακτική με την οποία συμφωνώ, μόνο εάν ο πελάτης δοκιμάσει με την ησυχία του και του αρέσει όντως χωρίς την παρότρυνση του πωλητή. Το υγρό που σου έδωσαν, έχει στην πλειοψηφία του PG. Μπορεί λοιπόν να σου άρεσε γευστικά στην αρχή, αλλά αυτό το συστατικό ενδέχεται να μην συμφωνεί με τον οργανισμό σου. Επιπλέον, συμφωνώ με όσους παραπάνω ανέφεραν ότι πολύ πιθανόν να έχεις κάψει την αντίσταση.

Ο εξοπλισμός σου, δείχνει εντάξει. Δεν είναι εκεί το θέμα. Το σίγουρο είναι ότι το υγρό που πήρες, δεν σου αρέσει. Μπορεί στο μαγαζί να σου άρεσε αλλά μην ξεχνάς ότι πολλές φορές παίζει και ο ενθουσιασμός ρόλο.

Αυτό που θα σου προτείνω εγώ, κοστίζει σχετικά λίγο και θα σε βοηθήσει κατά τη γνώμη μου: Πάρε και ένα δεύτερο ατμοποιητή, όχι απαραίτητα τον ίδιο και όχι απαραίτητα από το ίδιο κατάστημα. Αν έχεις τη δυνατότητα να επισκεφτείς κάποια καταστήματα, ακόμα καλύτερα, να δεις και τι άλλο παίζει. Μέσα στο δεύτερο ατμοποιητή, θα έχεις ένα δεύτερο υγρό καθώς πολλές φορέςς η εναλλαγή γεύσεων μας ταιριάζει καλύτερα.

Η φάση στην οποία βρίσκεσαι, είναι αρχική και χαρακτηρίζεται από την επιθυμία να έχουμε στα χέρια μας κάτι που μας αρέσει και οπτικά και πρακτικά, να δουλεύει απροβλημάτιστα και να χαρακτηρίζεται από ευκολία χρήσης σε όλους τους τομείς, σε απλά ελληνικά "plug n play". Οπότε κάτι σκέτες βάσεις και άλλα που γράφτηκαν παραπάνω, απλά τα ξεχνάς προσωρινά, μέχρι να αποφασίσεις εσύ και ο οργανισμός σου ότι τα βρίσκετε μια χαρά με το ητ. Πράγμα για το οποίο δεν αμφιβάλλω, καθώς η αντιμετώπισή σου δείχνει αποφασισμένο άτομο.

Τα €11 όπως και τα άλλα όσα χρειαστεί για να υλοποιήσεις την πρότασή μου, να μην τα κλαις. Να τα διαιρέσεις με το €4 και να δεις σε πόσες μέρες τσιγάρου θα τα είχες χαλάσει!

Καλή αρχή λοιπόν και καλό κουράγιο! Α, και καλό διάβασμα στους πίνακες του φόρουμ (και είναι μπόλικο!).

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:08 »
Επέστρεψα λοιπόν..με χαμόγελο και αισιοδοξία!  :)
Αποφάσισα να επισκεφτώ ένα κατάστημα από οπου είχα σκοπό να αγοράσω χθες τον εξοπλισμό μου, αλλά το πρωί ήταν κλειστό και γιαυτό το λόγο κατέληξα και στη nobacco άλλωστε.
Το παιδί που το έχει δεν παίζεται! Καταπληκτικός, μονο αυτό έχω να πω!!
Καθισα εκέι για πάνω από μια ώρα, δοκίμασα ΠΑΡΑ πολλές γεύσεις, με νεράκι πάντα ενδιάμεσα που μου πρόσφερε το παλικάρι για να καθαρίζω τη γεύση μου!! Στενοχωρήθηκε βεβαια που δεν αγόρασα από εκείνον τον εξοπλισμό μου τελικά, αλλα δεν πειράζει no hard feelings  :)
κατέληξα λοιπόν σε 3 γεύσεις που με ικανοποίησαν πολύ, χωρίς να μου βγάζουν αποκρουστικότητα, και προς το παρόν ξεχνάω τις σκέτες αγευστες βασεις και βλεπουμε.
Αυτές της εταιρείας after 8
http://www.e-smokers.gr/shop/after-8/8-grannys-apple-pie-e-liquid-copy/
http://www.e-smokers.gr/shop/e-liquids/the-jack-15ml-e-liquid/
http://www.310.gr/igro-anaplirosis-after-8-red-ice-20-ml
Δυστυχώς η τελευτάι του ειχε τελειώσει σε περιεκτικότητα 12 mg οπότε θα μου τη φερει την επομενη εβδομαδα
Επίσης καταπληκτικό και θαυμάσιο υγρό για τα γουστα μου αυτό:
http://primecig.gr/ygra-anaplirosis/tmax-juices/snake-oil-30ml-detail
αλλά...πανάκριβο..καποια στιγμή ομως θα το πάρω σίγουρα (γιατί τωρα έχω ξοδεψει ενα σκασμο λεφτά)
πηρα λοιπόν τα δύο πρωτα υγρα..και εναν δευτερο ατμοποιητή
http://www.vaporsolutions.gr/clearomizers/768-gs-air-m-eleaf-20w-clearomiser-.html
Το παλικάρι μου επλυνε τον πρώτο, αλλαξε την αντιστασούλα για να φυγει η απαισια γευση μου το γεμισε με "μηλόπιτα"
και μου γεμισε και τον δεύτερο με τον Jack και μια αντιστασούλα δώρο
και συμβουλές για το μεχρι ποσα watt να ατμιζω με αυτά τα υγρα
Εφυγα πολύ ευχαριστημένη  και τώρα ατμίζω την μηλοπιτίτσα μου και νοιώθω περήφανη που τα καταφερα και δεν λύγισα να ξαναπάω περίπτερο!
Αν δεν είχα κι ολους εσάς τι θα έκανα βέβαια!  ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


Γράφαμε ταυτόχρονα και ναι αυτό που προτεινες αυτό ακριβώς και εκανα για καλή μου τύχη!  :)
[size=78%]@vap_mania

Για ξεκίνημα καλώς μας ήλθες.

Όσον αφορά το θέμα σου τώρα:

Είθισται οι πωλητές στην πλειοψηφία τους, να θεωρούν τον νεοεισερχόμενο στο ητ ως "άγραφο χαρτί" και να του προτείνουν κάποια στάνταρ πράγματα. Καπνικό+μπόλικη νικοτίνη. Πρακτική με την οποία συμφωνώ, μόνο εάν ο πελάτης δοκιμάσει με την ησυχία του και του αρέσει όντως χωρίς την παρότρυνση του πωλητή. Το υγρό που σου έδωσαν, έχει στην πλειοψηφία του PG. Μπορεί λοιπόν να σου άρεσε γευστικά στην αρχή, αλλά αυτό το συστατικό ενδέχεται να μην συμφωνεί με τον οργανισμό σου. Επιπλέον, συμφωνώ με όσους παραπάνω ανέφεραν ότι πολύ πιθανόν να έχεις κάψει την αντίσταση.

Ο εξοπλισμός σου, δείχνει εντάξει. Δεν είναι εκεί το θέμα. Το σίγουρο είναι ότι το υγρό που πήρες, δεν σου αρέσει. Μπορεί στο μαγαζί να σου άρεσε αλλά μην ξεχνάς ότι πολλές φορές παίζει και ο ενθουσιασμός ρόλο.

Αυτό που θα σου προτείνω εγώ, κοστίζει σχετικά λίγο και θα σε βοηθήσει κατά τη γνώμη μου: Πάρε και ένα δεύτερο ατμοποιητή, όχι απαραίτητα τον ίδιο και όχι απαραίτητα από το ίδιο κατάστημα. Αν έχεις τη δυνατότητα να επισκεφτείς κάποια καταστήματα, ακόμα καλύτερα, να δεις και τι άλλο παίζει. Μέσα στο δεύτερο ατμοποιητή, θα έχεις ένα δεύτερο υγρό καθώς πολλές φορέςς η εναλλαγή γεύσεων μας ταιριάζει καλύτερα.

Η φάση στην οποία βρίσκεσαι, είναι αρχική και χαρακτηρίζεται από την επιθυμία να έχουμε στα χέρια μας κάτι που μας αρέσει και οπτικά και πρακτικά, να δουλεύει απροβλημάτιστα και να χαρακτηρίζεται από ευκολία χρήσης σε όλους τους τομείς, σε απλά ελληνικά "plug n play". Οπότε κάτι σκέτες βάσεις και άλλα που γράφτηκαν παραπάνω, απλά τα ξεχνάς προσωρινά, μέχρι να αποφασίσεις εσύ και ο οργανισμός σου ότι τα βρίσκετε μια χαρά με το ητ. Πράγμα για το οποίο δεν αμφιβάλλω, καθώς η αντιμετώπισή σου δείχνει αποφασισμένο άτομο.

Τα €11 όπως και τα άλλα όσα χρειαστεί για να υλοποιήσεις την πρότασή μου, να μην τα κλαις. Να τα διαιρέσεις με το €4 και να δεις σε πόσες μέρες τσιγάρου θα τα είχες χαλάσει!

Καλή αρχή λοιπόν και καλό κουράγιο! Α, και καλό διάβασμα στους πίνακες του φόρουμ (και είναι μπόλικο!).
[/size]


edit για να συμπληρώσω το εξής
για οποιον η όποια μενει εδώ στα νότια προάστια προτείνω ανεπιφύλακτα το κατάστημα αυτό...έχει τρελλή ποικιλία σε γεύσεις και υγρά!! εντυπωσιάστηκα!! Συν οτι ο ιδιοκτήτης γουστάρει αυτό που κάνει και φαίνεται απο το πως με αντιμετώπισε σήμερα κι ας "ψώνισα" από αλλού!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:45 από vap_mania »

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:24 »
την καλυτερη δουλεια εκανες.
Μπραβο που εισαι τοσο αποφασισμενη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 13:36 »
Μπράβο για την επιμονή σου  :thumpup:
Μην ξεχνάς πως το άτμισμα είναι αρκετά διαφορετικό ως αίσθηση από το κάπνισμα και κυρίως στην αρχή πάντα θα μένεις λίγο ανικανοποίητη, είτε από τη γεύση είτε από το γέμισμα που νιώθεις σε κάθε τζούρα.

Με τον καιρό και εάν απέχεις από το κανονικό τσιγάρο θα βρεις την ισορροπία σου, θα αλλάξει η γεύση σου και πιθανόν να ξαναδοκιμάσεις κάποιο από τα αρχικά απαίσια υγρά και να το βρεις φοβερό. Λίγο πολύ έχει συμβεί σε όλους μας!
Προσωπικά θυμάμαι να αηδιάζω τρελά με το virginia τις πρώτες ημέρες και ξαφνικά μετά από 2-3 μήνες να δοκιμάζω δειλά δειλά τζούρα από το ξεχασμένο μπουκαλάκι και να γίνεται τελικό το καθημερινό μου αγαπημένο υγρό   :yes:

Μέχρι τότε θέλει θέληση (το βασικότερο όλων) και εναλλαγή γεύσεων όποτε νιώθεις ότι το υγρό σου σε κουράζει ή δεν σε γεμίζει όπως στην αρχή ή ότι έχασες την γεύση του. Και όποτε έχεις την ευκαιρία να δοκιμάζεις γεύσεις, είτε από μαγαζιά είτε από άλλους ατμιστές χωρίς ντροπή.

Καλώς ήρθες στο κόσμο του η.τ.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Greg61

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 14:14 »
Με το The Jack 12 της After-8 ξεκίνησα κι εγώ, και το είχα "πιπίλα" για πάνω απο ενάμισυ μήνα.
Πολύ καλό υγρό για τα δικά μου γούστα, δέν το βαρέθηκα ποτέ.

Τελευταία στράφηκα σε σκέτη βάση λόγω κορεσμού της γεύσης μου. Αλλά το The Jack υπάρχει πάντα σ' έναν ατμοποιητή, και το τιμώ συχνά κατά τη διάρκεια της μέρας.

Και μή ξεχνάς αυτό που σου έγραψαν και οι προηγούμενοι: Όχι ψηλά watts. Η μετάβαση απο τα 12 στα 20 watts δέν είναι "τσίμπημα" και πρέπει να την αποφύγεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2015, 14:20 από Greg61 »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 14:32 »
Επέστρεψα λοιπόν..με χαμόγελο και αισιοδοξία!  :)
Συγχαρητήρια!  :thumbsup_move_1:
Πέρασες -δυστυχώς- δύσκολα το ξεκίνημα σου στο άτμισμα μα έδειξες μεγάλη επιμονή και πείσμα.
Κι ας μην σε ξέρουμε προσωπικά... είμαστε περήφανοι για σένα!
Βρήκες ένα περίεργο τσούρμο που μπορεί να διαφωνεί, να γκρινιάζει (ίσως και να καυγαδίζει πού και πού!) αλλά νιώθουμε όλοι χαρά για κάθε νέο ατμιστή που βρίσκει τον δρόμο του. Και είμαστε πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουμε όποιον ρωτάει. Αυτό είναι το φόρουμ μας.
Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 15:24 »
Με συγκινείτε πολύ να το ξέρετε με τα μπράβο σας...
Απλά να πω πως η απόφαση να κόψω το κάπνισμα και να αρχίσω το άτμισμα ήταν η παρόρμηση μιας στιγμής το βράδυ των Χριστουγέννων.
Καλώς η κακώς έτσι λειτουργώ στη ζωή μου παρορμητικά και αν και τις περισσότερες φορές μου βγαίνει σε κακό τώρα μου βγαίνει σε καλό!!!
Επίσης να πω (αφού δεν με γνωρίζετε προσωπικά) ότι είμαι πολύ πεισματάρα κι αν βάλω κάτι στο μυαλό μου ΔΕΝ παίζει να μην παλέψω γιαυτό!!!
Η στήριξη σας ήταν πολύτιμη και θα συνεχίζω καθημερινά να ενημερώνω εδώ το νηματάκι μου σαν ένα ημερολόγιο που ΙΣΩΣ στο μέλλον να δώσει κουράγιο σε κάποιον άλλον υποψήφιο ατμιστή!!!
Συνεχίζω λοιπόν σήμερα με τη "μηλόπιτα" μου (με σύνεση όμως και όχι "πιπίλα" για σήμερα), και αν δω ότι Πάει να με κουράσει με περιμένει ο Jack!!!!
to be continued....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2015, 15:51 από vap_mania »

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 15:31 »
Πολλά μπράβο που συνέχισες και σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και γω φρέσκος είμαι.3 εβδομάδα και χωρίς καθόλου κ.τ μετά από 25 χρόνια.Βέβαια μου έκατσαν από την αρχή όλα σωστά παρ`οτι τα ψώνισα μόνος από το νετ αφού είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ πολλά.Καλή συνέχεια καλό άτμισμα και να έχουμε μια όμορφη και ντουμανιασμένη χρονιά

Αποσυνδεδεμένος Goniboy94

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 15:57 »
Η αντισταση στα 0.15 Ohm ειναι ni200 και δεν μπορεις να δουλεψει στο istick 30 διοτι δεν εχει ελεγχο θερμοκρασιας! κατα τα υπολοιπα, Το καλο ειναι παντα να μην ξεπερνας τα 4.4 volt (σε ολες τις αντιστασεις)! Συνεχισε την καλη προσπαθεια αξιζει!!!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 16:48 »
Vap mania συγχαρητήρια για το πετυχημένο, αν και όχι απροβλημάτιστο ξεκίνημα.
Το θέμα με το μπούχτισμα που ένιωσες την πρώτη μέρα μου είχε συμβεί κι έμενα, ευτυχώς όχι με το πρώτο υγρό που αγόρασα αλλά με το δεύτερο...και με το τρίτο.
Δύο λύσεις υπάρχουν
1)Βρίσκεις ένα υγρό που σου κάνει 100% κι έχεις πάντα καβάντζα μια ποσότητα από αυτό.
2)Έχεις διαθέσιμη βάση με τη νικοτίνη που θέλεις για να αραιώσεις κατάλληλα το υγρό που ξαφνικά μετατρέπεται από νέκταρ σε αηδία.
Το 1) δεν αποκλείει το 2), κάθε άλλο.
Μπράβο σου που το ξεπέρασες. Έχεις θέληση κι αυτό μετράει περισσότερο από εξοπλισμό και υγρά.  :thumpup:

Nai_Ego

Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 23:44 »
Νομίζω ότι το κάναμε πιο ψαγμένο πάλι το νήμα  :laugh1:

Ατμίζω εδώ και περίπου 18 μήνες, είχα παρόμοια αρχική εμπειρία αλλά με eGo που σημαίνει ότι δεν έπαιζα με w/v. Δοκίμασα κι εγώ το υγρό στο κατάστημα, καπνικό, μου άρεσε, το πήρα. Ευτυχώς πήρα κι άλλο ένα μη καπνικό που μου άρεσε γιατί έφευγα τριήμερο και δεν ήξερα ακόμα τα ml μου. Στην αρχή ωραίο το καπνικό, την επόμενη μέρα το πέταξα. Ευτυχώς είχα το άλλο.

Μια σημαντική παρατήρηση προς την συνατμίστρια: Θεωρώ ότι κακώς σου γέμισε με υγρό τον δεύτερο ατμοποιητή. Εγώ τουλάχιστον, πάντα τους πλέον πριν την πρώτη χρήση, ατμοποιητή και dripάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix