vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 7 χρήστες
azografos, Jorge, manoslykos, johnath, bloodlessz, Mimhsdr, Tem

Twitter

NOBACCO Hybrid-e (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 01, 2011, 17:56 »
Παρακαλώ, στο παρόν θέμα να δημοσιεύσουν μόνο τα μέλη που επιλέχτηκαν για την επίσημη δοκιμή του Nobacco Hybrid. Εφόσον συμπληρωθούν και οι 5 δοκιμές μπορούν να υπάρχουν και σχόλια.
Θέλουμε τα 5 πρώτα μηνύματα να είναι οι επίσημες δοκιμές και μόνο. Στη συνέχεια το θέμα θα είναι ελεύθερο για όλους.
βρε παιδια εγω εκανα ακριβως το αντιθετο,οπως μου ειπαν τηλεφωνικα
εσταζα δηλαδη μεσα στο καλαμακι :wall: :wall:
τελικα το γεμιζεις οπως γεμιζεις ενα κανονικο φιλτρο ? μεχρι να ποτισει ηλαδη ο πολυεστερας??

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 01, 2011, 17:59 »
Ναι, ρε κάπτεν.
Ή κάποιος σου το 'πε λάθος ή κατάλαβες λάθος. Τηλέφωνο είναι αυτό!. :))

Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις τώρα. Ίσως φύσημα;
Για διάβασε λίγο το κύριο θέμα που πόσταρα παραπάνω,

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #62 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:02 »
βρε παιδια εγω εκανα ακριβως το αντιθετο,οπως μου ειπαν τηλεφωνικα
εσταζα δηλαδη μεσα στο καλαμακι :wall: :wall:
τελικα το γεμιζεις οπως γεμιζεις ενα κανονικο φιλτρο ? μεχρι να ποτισει ηλαδη ο πολυεστερας??
...ω, ναι, ο πολυεστέρας "κρατάει" το υγρό και ποτίζει το φιτιλάκι (δε φαίνεται).
Στο καλαμάκι αν στάξεις , κάνεις ουσιαστικά dripping, αυτό είναι καλό για την αρχή της άτμισης, κακό αν στάξεις παραπάνω από 4-5 σταγόνες. (το υπόλοιπο θα βγεί από κάτω)
Προσοχή, πάντα εκτός η μπαταρία όταν στάζεις υγρό. ;)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #63 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:02 »
Ναι, ρε κάπτεν.
Ή κάποιος σου το 'πε λάθος ή κατάλαβες λάθος. Τηλέφωνο είναι αυτό!. :))

Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις τώρα. Ίσως φύσημα;
Για διάβασε λίγο το κύριο θέμα που πόσταρα παραπάνω,
παντως δεν εχει παθει κατι ο ατμοποιητης....
ατμιζει κανονικα,μονο που καθε μια ωρα μου αφηνει λιγα υγρα στο στομα....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #64 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:10 »
Δε νομίζω να 'παθε κάτι.
Έτσι εξηγείται κι η μικρότερη από την αναμενόμενη χωρητικότητα που ανέφερες. Θα έλεγα ότι ήσουν επιεικέστατος με το "μικρότερη".  :))

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #65 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:12 »
Δε νομίζω να 'παθε κάτι.
Έτσι εξηγείται κι η μικρότερη από την αναμενόμενη χωρητικότητα που ανέφερες. Θα έλεγα ότι ήσουν επιεικέστατος με το "μικρότερη".  :))
ναι αλλα τωρα που προσπαθησα να βρεξω τον πολυεστερα,με 10 σταγονες αρχισε να τρεχει μπουργανα το υγρο απο κατω....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #66 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:18 »
Χμ! Περίμενε να σου δώσει απάντηση κάποιος που το έχει.
Ίσως θέλει φύσημα ή έχει πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #67 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:28 »
Ελα καπετανιο μου καλησπερα.
Παρε μια χαρτοπετσετα και φυσα καλα και γερα τον ατμο απο την μερια που βαζεις το επιστομιο να φυγει ολο το υγρο οσο γινεται.
Μετα αν εχεις σύριγγα βαλε 3 ml και βαλε την βελονα πρωτα να ακουμπησει κατω και περιμετρικα του ατμο.
Σιγα σιγα ανα μισο ml ανεβαζε την συριγγα προ τα εξω.
Μετα κανε το δυο τρεις γυροβολιες ξαπλωτο  :)) :)) και ολα αυτα χωρις την μπαταρια συνδεδεμενη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #68 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:38 »
Για να σταζει τωρα που βαζεις στον πολυεστερα μηπως ξεχειλισε απο πριν το καλαμακι και πηρε υγρο; Παντως επειδη και γω το πρωι μιλαγα με nobacco δε νομιζω οτι εκανες ζημια στο καρτο επειδη εβαλες στο καλαμακι. Και εγω το ιδιο εκανα πρωι πρωι αφου μου το παν οι ιδιοι στο τηλ. Βεβαια εχω το απλο hybrid αλλα δεν αλλαζει κατι στη κατασκευη....

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #69 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:47 »
Για να σταζει τωρα που βαζεις στον πολυεστερα μηπως ξεχειλισε απο πριν το καλαμακι και πηρε υγρο; Παντως επειδη και γω το πρωι μιλαγα με nobacco δε νομιζω οτι εκανες ζημια στο καρτο επειδη εβαλες στο καλαμακι. Και εγω το ιδιο εκανα πρωι πρωι αφου μου το παν οι ιδιοι στο τηλ. Βεβαια εχω το απλο hybrid αλλα δεν αλλαζει κατι στη κατασκευη....
Σου ειπανε κι,εσενα να βαζεις στο καλαμακι ετσι? :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:50 »
Ελα καπετανιο μου καλησπερα.
Παρε μια χαρτοπετσετα και φυσα καλα και γερα τον ατμο απο την μερια που βαζεις το επιστομιο να φυγει ολο το υγρο οσο γινεται.
Μετα αν εχεις σύριγγα βαλε 3 ml και βαλε την βελονα πρωτα να ακουμπησει κατω και περιμετρικα του ατμο.
Σιγα σιγα ανα μισο ml ανεβαζε την συριγγα προ τα εξω.
Μετα κανε το δυο τρεις γυροβολιες ξαπλωτο  :)) :)) και ολα αυτα χωρις την μπαταρια συνδεδεμενη :thumpup:
αστο το καθαρισα καλλα,και σταματησε να τρεχει,θα το ατμισω μεχρι να αδειασει τελειως και μετα θα το φυσηξω
λαθος οδηγιες βλεπεις.....

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:56 »
αστο το καθαρισα καλλα,και σταματησε να τρεχει,θα το ατμισω μεχρι να αδειασει τελειως και μετα θα το φυσηξω
λαθος οδηγιες βλεπεις.....
Καπετανιο μου δεν καταλαβα  το λαθος οδηγιες βλεπω :dontknow:
Ειμαι απο τους πρωτους που πηρανε το hybrid σαν δοκιμη και τουλαχιστον ετσι το γεμισα την πρωτη φορα και το ιδιο εκανα οταν θελησα να αλλαξω γευση....τελος παντων αν νομιζεις οτι κανω λαθος δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 01, 2011, 18:58 »
Καπετανιο μου δεν καταλαβα  το λαθος οδηγιες βλεπω :dontknow:
Ειμαι απο τους πρωτους που πηρανε το hybrid σαν δοκιμη και τουλαχιστον ετσι το γεμισα την πρωτη φορα και το ιδιο εκανα οταν θελησα να αλλαξω γευση....τελος παντων αν νομιζεις οτι κανω λαθος δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας.
οχι ρε φιλε δεν μιλαγα για εσενα για τις οδηγιες που μου δωσανε απο εκει που το πηρα μιλαω,προς θεου με παρεξηγησες

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 01, 2011, 19:00 »
οχι ρε φιλε δεν μιλαγα για εσενα για τις οδηγιες που μου δωσανε απο εκει που το πηρα μιλαω,προς θεου με παρεξηγησες
:laugh1: :laugh1: :bow:

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 01, 2011, 19:35 »
Σου ειπανε κι,εσενα να βαζεις στο καλαμακι ετσι? :angry_orange:

Μου το πανε αλλα αφου τους πηρα και τους ειπα οτι εχει γευση καμμενου το ενα και οτι υπερθερμενετε το αλλο. Και μου ειπαν να βαλω 2-3 σταγονες. Οχι 3 μλ που ειπαν σε εσενα  ;D Τωρα τι ακριβως ηθελε να δει ο τυπος οταν μου ζητησε να το κανω αυτο δε ξερω. Παντως μολι το εκανα μου ειπε οτι αυριο θα μου στειλει 2 νεα καρτο .
Ωρε; Μηπως μπερδευτηκαν τα νουμερα και πηρες πουθενα αλλου και το παιζε ειδικος ο τυπος; χαχα. Μη σκας ομως και να το γεμισες το καλαμακι απλα ετρεξε απο κατω οπως θα εκανε και αν εβαζες πολυ υγρο στον πολυεστερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix